Jump to content

Çin'de kız ve erkek öğrenciler arasına 'minimum yarım metre'

Recommended Posts

Çin'de kimbilir neler yaşandı ki sonunda böyle bir karar almışlar.

Aradığın şey bu haberde yok. Sana buradan ekmek çıkmaz cübbeli. Haberi iyi oku, bu saçmalığın daha ziyade Çinlilerin kültürüyle ilgili bir durum olduğunu belki görürsün. "Erken aşk" gibi bir kalıp bile üretmişler geçmişte..

Size ters bu. Sizde makbul olan çocukları erkenden evermek zaten. Sizin sorununuz evlilik olmaksızın yaşanan aşkla.

Çin okullarında geçmişe nazaran öğrencilerin daha sık birbiriyle çıkmaya başladığı gözleniyor. Ama bu, ergenlik dönemindeki gençlerin daha sık cinsel ilişkiye girdiği anlamına gelmiyor.

Okul yöneticileri, çocuklarının akademik başarısının âşık olurlarsa olumsuz etkileneceğini düşünen anne-babaların endişelerine yanıt verdiklerini söylüyorlar.

'Erken aşk'

Çin kültüründe okul çağında yaşanan aşk hikayeleri ''Zao Lian'' (Erken Aşk) diye adlandırılıyor.

Zao Lian'ın gençler üzerindeki olumsuz etkilerini ve karşı cinsin çekiminden kurtulmanın yollarını anlatan internet siteleri, artan sayıda veli ve öğretmen tarafından destekleniyor.

Fakat Hangzhou ve Wenzhou kentlerindeki okulların uygulamaya soktuğu önlemleri sosyal medyada öfkeyle eleştiren çevreler de var.

''Kız ve erkek öğrenciler arasında en az yarım metre olarak belirlenen mesafeyi kim ölçecek?'' diye soran bir internet kullanıcısı, kuralların ''barbarca ve baskıcı'' olduğunu söylüyor.

Her ne olursa olsun berbat bir uygulama. Kızlarla oğlanlar yarım metre uzaklaşınca aşık olmalarının önüne geçilecek sanıyor demek ki bazı salaklar.

Çin'den de aklı başında bir uygulama bekleyen yok zaten. Bizi hiç bağlamaz.

Sitelerde Paylaş

Çinin toplumu dinsiz sayılır ama evlilik öncesi erken yaşda seks Avrupaya göre çok az.Dinden çok birazda kültürlede ilgili.

Çinliler,italyanlar ve fransızlar ile çalışmıştım.italyanlar ve fransızlar gibi işyerinde ki kadınlara laf atma,sarkıntılık etme gibi huyları yoktu.

Devamlı yere bakıyorlardı. :)

Sitelerde Paylaş

Çinliler,italyanlar ve fransızlar ile çalışmıştım.italyanlar ve fransızlar gibi işyerinde ki kadınlara laf atma,sarkıntılık etme gibi huyları yoktu.

Yalanlarını, yen,ileriyle örtmeye devâm et! Aferin! Sanki Fransızlar'ı ve İtalyanlar'ı bilen yokmuş gibi iftirâ at! Aferin!

Sitelerde Paylaş

Yalanlarını, yen,ileriyle örtmeye devâm et! Aferin! Sanki Fransızlar'ı ve İtalyanlar'ı bilen yokmuş gibi iftirâ at! Aferin!

Neden yalan söyleyeyim.Benim gözlemlerim böyle.Genelleme yapmak istemedim.

İşyerine fransızlar ve italyanlar sarhoş geliyorlardı.

Çinliler ise hiç alkol kullanmıyorlardı.

Çinlilerde ise tuhafıma giden cep telefonu ürettikleri halde üzerlerinde cep telefonu yoktu.İşyerinde yatıyorlardı.

Çalıştığım dönemde çinlilerin maaşları Türkiye de ki asgari ücret ile aynı idi .

sanki teknolojik yardımlarını ben istemişim gibi İtalyanlar bana aptal türko diye hakaret ederlerdi. :angry:

Sitelerde Paylaş

Neden yalan söyleyeyim.Benim gözlemlerim böyle.Genelleme yapmak istemedim.

İşyerine fransızlar ve italyanlar sarhoş geliyorlardı.

Çinliler ise hiç alkol kullanmıyorlardı.

Çinlilerde ise tuhafıma giden cep telefonu ürettikleri halde üzerlerinde cep telefonu yoktu.İşyerinde yatıyorlardı.

Çalıştığım dönemde çinlilerin maaşları Türkiye de ki asgari ücret ile aynı idi .

sanki teknolojik yardımlarını ben istemişim gibi İtalyanlar bana aptal türko diye hakaret ederlerdi. :angry:

A

Dediğim gibi uzak doğulularda seks düşkünlüğü yok Avrupalılar gibi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...