Jump to content

Türkiye cumhuriyeti düşmanları

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben matığı gayet iyi biliyorum . Mesela her insanın beyini vardır . Furkan da insandır o zaman furkanında beyini vardır.Ali ayşeden kısadır.ozan ayşeden büyüktür. o halde Ozan aliden de uzundur.Böyle örnekler verebilirdin her neyse Muhammed de dediğine bişey demiyeceğim ama neden oraya gittin anlayamıyorum ben sadece insan seçimini yaşar dedim bundan bunu mu anladın???

Sitelerde Paylaş

Ben matığı gayet iyi biliyorum . Mesela her insanın beyini vardır . Furkan da insandır o zaman furkanında beyini vardır.Ali ayşeden kısadır.ozan ayşeden büyüktür. o halde Ozan aliden de uzundur.Böyle örnekler verebilirdin her neyse Muhammed de dediğine bişey demiyeceğim ama neden oraya gittin anlayamıyorum ben sadece insan seçimini yaşar dedim bundan bunu mu anladın???

O halde bu çıkarıma neden karşı çıktın:

Kur'an laik sistemi öngörüyor.hakdin Kur'an'a inanıyor.O halde hakdin de laik sistemi öngörüyor,kabul ediyor. :)

Sitelerde Paylaş

O halde bu çıkarıma neden karşı çıktın:

Kur'an laik sistemi öngörüyor.hakdin Kur'an'a inanıyor.O halde hakdin de laik sistemi öngörüyor,kabul ediyor. :)

Sanırım islam deme fobin var hakdinislam adım ya tam yaz ya hiç yazma.Tamam kabul etmiyorum demiyorum ediyorum ..

Sitelerde Paylaş

Bizona da laiklik dersi lazım çünkü laiklik onun tanımladığına benzer bir şey değildir.Laiklik dominant inancın diğerlerine toleransı değil tam tersi hiçbir inancın yönetim sistemini etkilememesidir.

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bizona da laiklik dersi lazım çünkü laiklik onun tanımladığına benzer bir şey değildir.Laiklik dominant inancın diğerlerine toleransı değil tam tersi hiçbir inancın yönetim sistemini etkilememesidir.

Yani Diyanet işlerine bakanlık değil başkanlık dediğimiz gibi .Dinin devlete karıştırılmamasıdır her nekadar zor olsada ..

Sitelerde Paylaş

İnancıma göre uyuşturucu kullanmak yasak.TC yasalarına göre de öyle.Bu durum laikliğe ters midir?

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in kurduğu devlet de laikti.Müslümanlar Kur'an hukukuna,ehli kitap kendi kitaplarının hukukuna tabii idi.Tabi kitapta olmayan konularda ortak kabul ettikleri başka yasalar da vardır mutlaka.Din ve vicdan özgürlüğü de vardı.Laikliğin tanımına uygun hepsi.Yani bu hanım kızımız da laikliği kabul etmek zorunda.

Bu tanım laiklik tanımı değil.O dönem daha adildi falan diyebilirsin ama laik denilemez.Kuranda laiklik diye bir şey var mı?

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu tanım laiklik tanımı değil.O dönem daha adildi falan diyebilirsin ama laik denilemez.Kuranda laiklik diye bir şey var mı?

Bir devlet bir din kitabında yer alan hükümlerin halkı için uygun olduğuna kanaat getirip onu yasalaştırırsa laik olamaz mı?Bunu diyorum.Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılması ve din özgürlüğüdür.

Sitelerde Paylaş

Bir devlet bir din kitabında yer alan hükümlerin halkı için uygun olduğuna kanaat getirip onu yasalaştırırsa laik olamaz mı?Bunu diyorum.Laiklik din ve devlet işlerinin ayrılması ve din özgürlüğüdür.

Bir önceki ifadenle bir sonrakinin ne kadar tezat olduğunu farketmiyor musunn ?

Sitelerde Paylaş

Peki gerçekten davası olan, para doldurma derdi olmayan İslamcı bir politikacı var mıdır, olmuş mudur?

Ben sadece islamcıları kastedmedim, ama özellikle islamcı soruyorsan şunu söyleyebilirim ''özellikle'' islamcıdan dürüst adam olmaz.

Artık kimse dava için çabalamıyor. ''dava'' kelimesi kendilerini destekleyecek sürüler bulmak için uydurdukları birşey. Hiçbir lider davaya inanmıyor, o paranın peşinde.Dava dediğin de onu takip eden enayileri uyutmak için bir hap sadece.

Gerçekten dava uğruna kendini adamışlar bir Stalin vardı bir de Hitler vardı.

Bu gün dünyanın en nefret ettiği iki isim.

Dünya kendisi gibi yavşak, korkak, yoz, sahtekar olmayan herkesten nefret ediyor artık.

Dünya liberalizmin dünyası çünkü.

tarihinde ad hominem tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biliyorum.Uyuşturucunun yasaklanması örneğini düşün.Dinimde de böyle.Bu durumda ne olacak?Dinde yazanın tam tersini mi yapacağız illa?

Zaten hırsızlık cinayet gibi suçlar modern hukukda da yasaktır.Konuyu dağıtma laikliğin tanımı din dışı kurallara göre yönetimdir.Hiç bir dini referans alamazsın.Bu durumda İran laik mi ?Orda da noel kutlamalarına izin veriliyor en azından.

Dini toleransla laikliği karıştırırsak Vatikan bile laik olur bu durumda.

Bu kavramları biraz araştır

Sitelerde Paylaş

Zaten hırsızlık cinayet gibi suçlar modern hukukda da yasaktır.Konuyu dağıtma laikliğin tanımı din dışı kurallara göre yönetimdir.Hiç bir dini referans alamazsın.Bu durumda İran laik mi ?Orda da noel kutlamalarına izin veriliyor en azından.

Dini toleransla laikliği karıştırırsak Vatikan bile laik olur bu durumda.

Bu kavramları biraz araştır

Aslında demek istediğim şuydu.İran,Arabistan vb. ülkelerdeki gibi baskıcı,dayatmacı hukuku öngörmüyor.Kur'an'ı kabul eden insanlara uygulanıyor oradaki hükümler sadece.Yahudiler kendi kitabına göre cezalandırılıyor kendi mahkemelerinde.Oralarda olmayan konularda ise insanların yaptığı yasalar devreye giriyor.Buna laiklik diyebilir miyiz bilemem.Federal,yarı laik bir sistem diyebiliriz belki. :D Bu konularda pek iyi değilim aslında.

Sitelerde Paylaş

Aslında demek istediğim şuydu.İran,Arabistan vb. ülkelerdeki gibi baskıcı,dayatmacı hukuku öngörmüyor.Kur'an'ı kabul eden insanlara uygulanıyor oradaki hükümler sadece.Yahudiler kendi kitabına göre cezalandırılıyor kendi mahkemelerinde.Oralarda olmayan konularda ise insanların yaptığı yasalar devreye giriyor.Buna laiklik diyebilir miyiz bilemem.Federal,yarı laik bir sistem diyebiliriz belki. :D Bu konularda pek iyi değilim aslında.

Kabullenmek de güzeldir :D

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...