Jump to content

Ermeni soykırımı varmıdır? fikirleriniz?

Recommended Posts

• İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Materyalist bilinç rumuzlu üyeye bir diğer başlıkta bir arkadas "osuruktan üye" demişti, ilk basta icerlemistim ams mesajlarını okudukça hakikaten öyle olduğunu gördüm. Sülfürden mesajları les gibi kokuyor. Adama kanıt diye soruyorlar, mantıklı herkes bunu biliyor diyor. yav, ne farkın var tanrı Nerede diye sorduğumuz müslülerin gönül gözüyle bak demesinden?

Neyse o arkasında durduğun ülkeler önce kendi yaptıkları soykırımlarin hesabını versinler Cezayir'den Vietnam'a sonra bize satassinlar. Ayrıca Ermenilere defalarca teklif edildi arsivlerini acmaları ve ortak çalışma yapılması, böyle bir şey olsa donumuza kadar tazminatla alır, yere göğe yazarlardi Türkler soykirim yapti diye merak etme. Bu duygu sömürüleri ile sen anca cahilleri kandirirsin. O kadar insancilsan Azerbaycan'dan da bahset, Ermeniler orada şeker dağıttı ya.

Hainsin ve cahilsin.

Sitelerde Paylaş

Şol cennetin ırmakları

Akar Allah deyu deyu

Çıkmış İslam bülbülleri

Öter Allah deyu deyu

Bu başlık yukarıdaki ilahiyi ortaya çıkarması açısından son derece faydalı bir başlık.

Din'den başka milliyetçilik tuzağına düşmüş bir sürü insan var.

Otomatik olarak içlerine yerleştirilmiş bir program devreye giriyor.

Müslümanların milliyetçiliği kullanarak içlerine yerleştirdiği virüs harekete geçiyor.

Saldırganlaşıyorlar.

Gerçeğe meydan okurken saldırganlaşıyorlar.

O derece vahim durumdalar ki, bunun için hile yapıyorlar.

Kanıt taebi bir hiledir.

Soykırımda kanıt talep edenler birer vahşi müslümandan başka bir şey değiller.

Adam kendisinin hangi pozisyonda olduğunu farkedemeyecek kadar beyni yıkanmış.

Bre dangalaklar, tehciri ben mi uydurdum?

Tehcir ne demek?

Ermenileri bulun ve ülkeden defedin demek değil mi?

Sadece bu bile yetiyor herşeyi anlatmaya.

Bu kanun uydurma mı?

Dangalak yobazlar.

Şimdi de oturun kanunu savunun.

Ama şöyle olduydu da böyle de olmaması lazımdı da, kanun yerinde.

Sizler yobaz canilersiniz.

Devşirilmişsiniz.

Benim kanıtım ortada.

Tehcir kanunu.

Bir ırka, kültüre, azınlığa karşı yazılı ve imzalı olarak onları bulundukları yerden zor ve şiddet kullanarak sürme girişimi.

Hainler!

Kandan beslenen yobazlar.

Nasıl da çıktı müslüman programı?

Gördünüz mü?

Davranışsal olarak bile müslüman karakteristik özellikleirni taşıyor içinizdeki o program.

Osuruktan üyeyim ben

Sizler de boktan üyesiniz.

Sitelerde Paylaş

Forum camışı, tehcir açık açık söyle ben Ermeniyim diye kimse seçmez ailesini etnik kökenini ama sen yavşak gibi, ne idugu belirsiz, sıçan gibi aklınca soykırımı savunuyorsun bunu yine kendi yavşak yönteminle yapmaya çalışıyorsun, farklı veya tarafsız düşüncelere tahammülün yok çünkü içten içe gerçek olmasını istiyorsun. Kanıt? Mantık var gerisini arkadaşlar getircek, yok yaa vallaha mı...

Milliyetçilik mi suç? Ulan sen Ermeni milliyetçiliği yapıp saldırıyorsun sonra bizler saldırdık öyle mi? Hadi üstüne de "dööğlet biza bahmiyir" de tam olsun, zaten akrabaliginiz da var. Milliyetciyim, gurur da duyuyorum.

Ben senin gibi osuruktan üye olmaktansa boktan olmayı tercih ederim hiç yoktan tarımda ise yararım. Klavye kullanan osuruk.

Herife bak ya yok insanlık suçundan dolayı o ülkelerle yakinlasmislar da vikvikvik, bok kafalı önce git tarihten ihtiyacını nasiplen sonra o ülkeleri savun işin bitince gel Ermeni milliyetçiliği yap. Saldırmamayı kendin öğren ki saldirmasin sana kimse.

Kanıt göster kanıt İşkembe i kübradan sallamakla olmuyor bu işler. Git Perinçek'in kitabını oku lavuk.

Yapmışlarsa da iyi etmişler oh ama yetmemis senin gibi soysuzlarin dedelerini unutmuşlar.

Bu herifin derdi bir şey öğrenmek katmak değil tartışma çıkartmak sadece.

Sitelerde Paylaş

Forum camışı, tehcir açık açık söyle ben Ermeniyim diye kimse seçmez ailesini etnik kökenini ama sen yavşak gibi, ne idugu belirsiz, sıçan gibi aklınca soykırımı savunuyorsun bunu yine kendi yavşak yönteminle yapmaya çalışıyorsun, farklı veya tarafsız düşüncelere tahammülün yok çünkü içten içe gerçek olmasını istiyorsun. Kanıt? Mantık var gerisini arkadaşlar getircek, yok yaa vallaha mı...

Milliyetçilik mi suç? Ulan sen Ermeni milliyetçiliği yapıp saldırıyorsun sonra bizler saldırdık öyle mi? Hadi üstüne de "dööğlet biza bahmiyir" de tam olsun, zaten akrabaliginiz da var. Milliyetciyim, gurur da duyuyorum.

Ben senin gibi osuruktan üye olmaktansa boktan olmayı tercih ederim hiç yoktan tarımda ise yararım. Klavye kullanan osuruk.

Herife bak ya yok insanlık suçundan dolayı o ülkelerle yakinlasmislar da vikvikvik, bok kafalı önce git tarihten ihtiyacını nasiplen sonra o ülkeleri savun işin bitince gel Ermeni milliyetçiliği yap. Saldırmamayı kendin öğren ki saldirmasin sana kimse.

Kanıt göster kanıt İşkembe i kübradan sallamakla olmuyor bu işler. Git Perinçek'in kitabını oku lavuk.

Yapmışlarsa da iyi etmişler oh ama yetmemis senin gibi soysuzlarin dedelerini unutmuşlar.

Bu herifin derdi bir şey öğrenmek katmak değil tartışma çıkartmak sadece.

Hadi lan.

Yavşak.

Ermeni milliyetçiliği yapıyormuşum.

Ermeni olsaymışım, olmasaymışım.

Süper kahraman kıyafetim var, göğsünde e harfi yazıyor.

Bu konuda yalancılardan ve yavşaklardan yana asla olmayacağım :)

Boşuna kıçını yırtma.

Sen git seni sahiplerin sağsın. Dolmuşsun belli.

Bu kullandığın üslubun mucidi benim bu forumda.

Ettiğim edebileceğim küfrün ve lafın haddi hesabı yok.

Beceremeyeceğin işe girişme.

Bu konuda her zamanki gibi gerçeklerden yana olacağım.

Gerçeklerden yana olmak her zaman yürek ister, alışılmışların, öğretilmişlerin, yalanların içinden sıyrılma gücü ister.

Bende onlar var. Var olduğu için vurulan her zinciri kırdım.

Mantığa bakın :)

Herşeyi, dürüstlüğü bile dışarıdan alan bir coğrafya, bir insanlar topluluğu,

Ermeni meselesinde dışarıya bir şeyler verecekmiş.

Var olan nehir akış yönü bir noktada tam tersi yöne değişiyormuş

Yalancılar. Hainler. :)

Sitelerde Paylaş

Sizlerin papağan gibi duygu sömürüsü yapmanız, iftiralar atmanız hiçbir şeyi değiştirmeyecek.

Kendi yazdıklarınız tarih bilincine ve bilgisine uzak olduğunuzu gösteriyor.

Tehcirin neden yapıldığını daha bilmiyor.

Neden belge istiyorsunuz gibi abuk sorular soruyor.

Sitelerde Paylaş

Ermenilerin öldürülmesi için soykıyım demek yalnış.

Onlar adi cinayetler..Katliamlar. Sivas katliamı gibi. Maraş katliamı gibi..

Yobaz Müslümanların soykıyım yapabileceklerini sanmıyorum.

Ne oldu bu sabah sağından mı kalktın? Uyku yaramış herhalde.

Dün soykırımdır kabul etmeliyiz diyordun.

Ermenilerin kabul etmemizi istediği soykırımla, senin verdiğin örnekleri karşılaştır.

Sadece bunu yapsan ermeni meselesi çöpe gitmiş olacak zaten.

Ortada bir şey kalmayacak.

Sitelerde Paylaş

Ne oldu bu sabah sağından mı kalktın? Uyku yaramış herhalde.

Dün soykırımdır kabul etmeliyiz diyordun.

Ermenilerin kabul etmemizi istediği soykırımla, senin verdiğin örnekleri karşılaştır.

Sadece bunu yapsan ermeni meselesi çöpe gitmiş olacak zaten.

Ortada bir şey kalmayacak.

Soykıyım, katliam, cinayet benim için farksızdır. Ermenilere tazminat ödemek ise gerekebilir.

Çünkü onların mallarını mülklerini gasbeden, paylaşan çeteler var.

Onların gasbettiği tapulu evler ve arazileri Ermenilere geri vermek zorunluğu var.

Yani sen yaptığın hırsızlıklar ve cinayetler için hesap vermek zorundasın hala.

Korkuyorsun biliyorum. Korkaksın. Ama Ermenilere mallarını ya geri vermek, ya da onların ücretini ödemeye zorundasın.

Sitelerde Paylaş

Hahaha nasılda hoşuna gidiyor kayıkçı kavgası yapmak, hemen nasıl gerçek rengi ortaya çıkıyor, Ermeniler katliam her şey bir anda toz duman yeterki biri insan seviyesine kavga etsin karşılıklı küfürleşsin çok güldürdün pazar pazar sağolasın Ermeni kardeş.

Neyse hadi dönelim senin meseleye durtmezsek sen kufurle harcayacaksin vaktini :) hamamoğlanı Ermeni milliyetcisi seni. Hafta sonları sen de gidiyor musun Türkiye ve Azerbaycan bayrakları olan ytonglari kırmaya Ermeniyaya? Ahahahaa adamın gurur duyduğu şey forumda küfür edebilmek, sen müslüman misin bilmiyorum ama kesinlikle dindarsin.

Hadi et en kallavi kufurlerini (en iyi yaptigin sey belli ki) rahatla konuya dön bize savunduğun şeylerin delillerini ortaya koy. Öncesinde katliam/soykirim nedir onları da tanımla ki görelim gerçekte beynin de neyi nasıl algılıyorsun. Tarafın belli Ermenisin olmasan, sadece humanist olduğun için bunları yazıyor olsan veya amacın yalnızca doğruya ve gerçeğe ulaşmak olsa zaten fransa amerika vs vs diye girmezdin konuya. Hamamoğlanlığı kısmını kısa tut bildiklerini yaz ki görelim ak ermeni kara ermeni neymiş :). Acur turşusu seni :D.

Sitelerde Paylaş

Soykıyım, katliam, cinayet benim için farksızdır. Ermenilere tazminat ödemek ise gerekebilir.

Onların gasbettiği tapulu evler ve arazileri Ermenilere geri vermek zorunluğu var.

Korkuyorsun biliyorum. Korkaksın. Ama Ermenilere mallarını ya geri vermek, ya da onların ücretini ödemeye zorundasın.

Hiç bir şeyi kabul etme zorunluluğumuz yok emin ol.

Ölen türk ve kürtlerden haberin bile yok.

Ermeni çetelerden faaliyetlerinden taşnak partisinin programından.

Kendi itiraflarından.

Ermeni kelimesinin neden küfür olduğunu bilmiyorsun.

Her haltı ısıtıp önümüze koyan itilaf devletlerinin anlaşmalarda bunu neden kullanamadığını bilmiyorsun.

1918'de Kafkaslarda yaşananlardan haberin var mı? Senin ermeniler Azerbaycanlılara olan saldırılarından. Kafkas islam ordusundan?

Sonunda olan şu: Büyük Ermenistan projesi çöktü. Ağlamalarının sebebi bu.

Sitelerde Paylaş

Hiç bir şeyi kabul etme zorunluluğumuz yok emin ol.

Ölen türk ve kürtlerden haberin bile yok.

Ermeni çetelerden faaliyetlerinden taşnak partisinin programından.

Kendi itiraflarından.

Ermeni kelimesinin neden küfür olduğunu bilmiyorsun.

Her haltı ısıtıp önümüze koyan itilaf devletlerinin anlaşmalarda bunu neden kullanamadığını bilmiyorsun.

1918'de Kafkaslarda yaşananlardan haberin var mı? Senin ermeniler Azerbaycanlılara olan saldırılarından. Kafkas islam ordusundan?

Sonunda olan şu: Büyük Ermenistan projesi çöktü. Ağlamalarının sebebi bu.

Ben bunları sorgulamıyorum. Savaşlarda milyonlarca masum insanın öldüğünü biliyoruz.

Sorun bu değil.

Yörede bir imparatorluk var. Diğerleri o imparatorluktan toprak alıp bağımsız devletler kurma peşinde.

İmparatorluk parçalanıyor. Ve herşeye rağmen yöredeki tek otorite..Dolayısıyla yöredeki tek sorumlu devlet.

Ortalıklarda olaylardan tek başına sorumlu şaibeli bir imparatorluk var.

Savaş suçlarından bu imparatorluk sorumlu.

İşte bu bağlamda Ermeni katliamı anlam kazanıyor.

Türklerin öldürülmesi olayı da çok önemli ama, onların ölümünden sorumlu hesap sorulacak bir merci yok.

Osmanlıdan başka hesap sorulacak bir merci yok.

TC Osmanlının devamı olduğu için bütün eleştiriler bize yönelik. Bu biraz da haksızlık.

Çünkü TC de diğerleri gibi Osmanlının küllerinden doğan bir ülke.

Ama hukuk kurallarına göre TC Osmanlı ile olan ilişkilerinden dolayı sorumlu tutuluyor.

Ermeni katliamına bir çözüm getirmek istiyorsak, arşivleri açıp bütün belgeleri ortaya koymak zorundayız.

Bu sorun örtbas etmekle değil, üzerine cesurca yürümekle çözülebilir.

Katliamları kabul etmek zorundayız. Kabul etmeyeceğimiz soykırımdır. Çünkü soykırımın delilleri yoktur. Ama katliamın vardır.

Biz olayları örtbas ederek çözmek istiyoruz. Bu çok yanlış bence..

Ermeni katliamı ortaya konursa Türklerin Ermeniler tarafından nasıl katledildikleri de ortaya konur. Diğer katliamlar da ortaya konur.

Hepsi birbirleri ile grift bir ilişki içindedir. Ermeni katliamını soyutlayarak kabul etmek diğerlerine haksızlık olacaktır.

Sitelerde Paylaş

Hacı o zaman Ermenilerinde Türklere verdiği zararların hesabını yapmalıyız değilmi ?

Sitelerde Paylaş

Ben bunları sorgulamıyorum. Savaşlarda milyonlarca masum insanın öldüğünü biliyoruz.

Sorun bu değil.

Yörede bir imparatorluk var. Diğerleri o imparatorluktan toprak alıp bağımsız devletler kurma peşinde.

İmparatorluk parçalanıyor. Ve herşeye rağmen yöredeki tek otorite..Dolayısıyla yöredeki tek sorumlu devlet.

Ortalıklarda olaylardan tek başına sorumlu şaibeli bir imparatorluk var.

Savaş suçlarından bu imparatorluk sorumlu.

İşte bu bağlamda Ermeni katliamı anlam kazanıyor.

Türklerin öldürülmesi olayı da çok önemli ama, onların ölümünden sorumlu hesap sorulacak bir merci yok.

Osmanlıdan başka hesap sorulacak bir merci yok.

TC Osmanlının devamı olduğu için bütün eleştiriler bize yönelik. Bu biraz da haksızlık.

Çünkü TC de diğerleri gibi Osmanlının küllerinden doğan bir ülke.

Ama hukuk kurallarına göre TC Osmanlı ile olan ilişkilerinden dolayı sorumlu tutuluyor.

Ermeni katliamına bir çözüm getirmek istiyorsak, arşivleri açıp bütün belgeleri ortaya koymak zorundayız.

Bu sorun örtbas etmekle değil, üzerine cesurca yürümekle çözülebilir.

Katliamları kabul etmek zorundayız. Kabul etmeyeceğimiz soykırımdır. Çünkü soykırımın delilleri yoktur. Ama katliamın vardır.

Biz olayları örtbas ederek çözmek istiyoruz. Bu çok yanlış bence..

Ermeni katliamı ortaya konursa Türklerin Ermeniler tarafından nasıl katledildikleri de ortaya konur. Diğer katliamlar da ortaya konur.

Hepsi birbirleri ile grift bir ilişki içindedir. Ermeni katliamını soyutlayarak kabul etmek diğerlerine haksızlık olacaktır.

Soykırımla katliamın farkı ne?

Sitelerde Paylaş

Hacı o zaman Ermenilerinde Türklere verdiği zararların hesabını yapmalıyız değilmi ?

Bunun hesabını soramazsın.

Ermeniler otorite değildi.

Ellerinde erk yoktu.

Tam aksine, halk arasında çıkan bu karışıklığı önleyemediği için otorite kimse o suçludur.

Doğu illerinde ermenilerle, orada yaşayanların arasında gerçekleşen münakaşanın sorumlusu da otoritedir.

Ermenilerin devleti mi vardı?

Örgütlenmişler de, terör örgütü kurmuşlar da vs vs. Zırva bunlar.

Örgütlenmeye, karşılıklı saldırıya, kavgaya dövüşe neden izin veri otorite?

Neden engellemedi?

Bu işte Türkiye ne yaparsa yapsın suçlu

Sitelerde Paylaş

Evet. Doğru ve haklısın ama, Ermenilerin Türkleri katletmesi bile Osmanlı'nın sorumluluğu içine giriyor.

Çünkü yöredeki tek sorumlu merci Osmanlı...

Sitelerde Paylaş

Soykırımla katliamın farkı ne?

Soykırım bir inancın yada milliyetin tümden yok olmasıdır.Gulobalmi diyorsunuz ? Ama katliam farklı ufak bir gurubu yok ederim.Katliam savaşlarda olur Materyalist Bilinç kardeşim.Gireriz seninle düşmanın köyüne ! kimseye saldırmayız ama bir bakarsın bir kadın senin yoldaşını arkadan taramış! Arkasından başka bir yoldaşımız! eeeee yetti be!!! dersin ve sende taramaya başlarsın! Yahu Kıbrısta bile bazı Rum köylerinde Öldürülmekle kalmamış cesedlerin ağzına üreme organı verilmiş bizim insanlarımızın cesetleriyle karşılaşıldı! Materyalist bilinç seninde bu Memleketin evladı olduğundan zerre şüphe duymam . BELKİDE BENİM YAPAMADIĞIMI SEN YAPARDIN? Ha. benim komünist kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Bana bu konuda pirinç kadar bir fark söylesen yeter.

Çünkü ben fark göremiyorum.

Ermeni Katliamı, Ermeni soykırımı.

Katliam kelimesini kullanmanızın nedeni sağ kalanlaırn olması mı?

Kavga sırasında birini öldürmekle, onu önceden düşünüp planlayarak öldürmek arasında ne fark varsa, soykırımla katliam arasında da o fark var.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...