Jump to content

İç savaş mı hahaaha çok komik

Recommended Posts

annesi kekini çayını getiriyor oturduğu yerden iç savaş da iç savaş. öyle birşey olsa çoğunuz kaçacak yer arasınız. atarlı ergenler

2- niye iç savaş. pardon? demokratik olmayan bir yolla mı geldi akp? o halde? efendim cumhuriyet değeri falan, bırak kardeşm adam seçiliyor toplumun çoğuna batsa bu değerler zaten seçmezler. demek ki senin ülken bu. niye çırpınıp duruyorsunuz yani yok darbe yok iç savaş. 

muhafazakarlarla bu şekilde çatışamazsın da ben söyliyim. adam tankın önüne yattı sen yatabilecek misin? ha doğru atarlı ergenler yatar (:

adamlar çatır çatır oyunu alıyor ve git gide de daha fazla destekçileri çıkıyor. legal yollarla devirebilirseniz devirin. var mı? yok.

sen iktidar olsaydın, sağcılar darbe iç savaş falan deseydi zoruna gitmez miydi?

bu ülke osmanlıcı bir ülke ve kültürü de osmanlı-ortadoğu kültürü. yüzdesel olarak çok az bir kısmı merkez ve sol.

ayrıca atatürk evet bence hala en sevilen lider, fakat ata nın hangi fikirlere sahip olduğunu, inançlarının hangi eksende olduğunu biz biliyoruz, konyadan bir vatandaş bilmiyor. bilenler de zaten sevmiyor. atatürk ün sevilme nedeni kahramanlık hikayesinden dolayı. yoksa atatürk fikirlerinde biri ne o zaman, ne bu zaman zaten iktidar olamaz normal şartlarda. dolayısıyla bazı gerçekleri göreceksiniz. senin ülken bu . çık gez anadoluda her kafada türban. 

şu olabilir. uzun vadeli toplamsal planlar yapılabilir ve atatürk ilke inkılapları nasıl bu halka iyice sirayet ettirilir bu konuda psikolojk sosyolojik bilimsel tüm değerlendirmeler yapılır ve uygulanır. çok kapsamlı bir şekilde uzun vadeli projeler titizlikle uygulanmalı. uyguşlanmalıydı yani daha önceleri. böyle bir üstün akıl olmalı, o heyete güvenilmeli ve icraate geçilmeliydi bunca zaman. bunun yolu bu. kafaları değiştireceksen böyle yapacaksın. bi ara buna yeltenildi, türkçe ezanlar falan ama olmadı. 

bahsettiğim o üstün akıl yok şuan, görünmüyor. 

ayrıca bir içsavaşta kazanan sol kesim olamaz. böyle bir kitle, böyle bir güç yok. eskiden asker vardı şimdi yok. yani hayallere kapılmayın. bu iş uzun vadeli bilimsel yollarla ve uzman ekiplerce çözülebilir fakat dediğim gibi böyle bir oluşum yok. 

ha siz toplanın yine iç savaş falan diye, bak bakalım napıyorlar sonra. geçti o devir, anahtarı verdiniz bir kere ellerine.

Sitelerde Paylaş

Her müslüman akpyi desteklemez hatta nefret edenlerde var.

Yani iç savaş çıksa akpninde koyun sürüsününde amk lar hemde öyle bi koyarlarki sen bile şaşırırsın.

Tatlı su müslümanları laikçilerin yanında olur yobazları ülkeden silerler.   Bu ülkede akp ve yobazları kimse sevmiyor. Akpnin yanında olanlarda bi bakmışın laik olmuş nerde para orda koyun ??

Tanka yatanlara o sokağa çıkanlara gelince ülke için değil tayip için çıktılar. Ve o askerlerin hepsi ateş açmadı o tankla koysalardı herkes çil yavrusu gibi dağlırdı. Sen hayatında darbe görmemişsin çocuk. 

Sadece senin gibi korkaklar kaçar. İç savaş çıktınmı o çobanın ve koyunları dış devletlere kaçıcaklar.

İç savaş çıkınca görücez seni sokağa çıkmayı bırak yatağın altından çıkamazsın ölüm korkusundan.

Benim kaybedecek bişeyim yok. Onun için bilip bilmeden konuşma biri sana dışarda sataşsa korkudan altına edersin gelmiş iç savaştan söz ediyosun.

Sitelerde Paylaş

Amma büyüttüler 15 Temmuz'u. Bir avuç asker bile olmayan aptal Fetoşçuğun aptalca girişimi. Gerçi onlar bile insafa gelmeselerdi dağıtırlardı o sürüleri.

Gencecik gariban erleri hırpaladılar, kemerle dövdüler. Bu mu lan kahramanlık dediğiniz?

Evet eninde sonunda iç savaş çıkacak. Ve bu savaşı kanlı bir şekilde de olsa biz kazanacağız. 

Sitelerde Paylaş

Bu en kötü olasılıktır. 70'lerdeki gibi, Ortadoğu blokların çarpıştığı bir yer haline geldi. Putin geri adım asta Esat devrilir gider. Birkaç ay içinde iç savaş biter. Ondan birkaç ay içinde de insanlar evlerine dönmeye başlar.

- Yani Afganistan gibi düşünün. Rusya karışmadı. ABD girdi bitirdi. Hacı-hoca-taliban ya müteffik oldu ya unutuldu. Laik ya da kısmen laik düzen geldi. Tüm dünyadan mücaitlerin toplanması gerekirdi. O da olmadı. Sudi Arabistan'a "sus" dendi. İran da her nedense karıştıramadı. İyi kötü ülkeyi kurdular devam da ediyor.

- O yüzden mesele ideoloji AKP filan değil. Ben şahsen kimseyi öldüremem bu saaten sonra. 70'lerde filan bunlar yaşanmış. ABD-Rusya savaşı ama bizim gençlerimiz filan ölüyordu. Kimin ne yaptığı da belli olmaz. Bi bakarsınız gemiyle Yunanistan'a filan gitmeye çalışıyorsunuz.

Bun kötü senaryolardır. Ben bir tek İslam devleti ir Türkiye nasıl olacak onu anlamıyorum. İran'da bile halk ayaklanıyor, reform filan oluyor.

- Yani bunlar örtüdür. Yönetim kadrosu başarısızdır, başarısızlıklarını örpas etmek için her türlü maymunluğa başvuruyorlar. Ama durum düzeledebilir. Modern siyaseti, Soğuk-savaş sonrasını gerçekten iyi anladığımı düşünmüyorum

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Glock yazdı:

gelmiş iç savaştan söz ediyosun.

iç savaştan söz eden sizsiniz atarlı ergenler :D

hadi tamam toplanın arkdaşlarınla yakın bu savaşın fitilini. bak bu forumda da var tonla hadi bakiyim göriyim yiyormu.

sen 'kaybedecek birşeyi olmayacak' kadar boş bir paçavra olabilirsin ama, benim hayatım değerli. ve sizin gibi kopuklar için de şeyimi oynatmam. bakarım keyfime ben. siz yiyin birbirinizi.

12 dakika önce, Glock yazdı:

doymazsan başka birşey daha verebililirim

doymayan sizsiniz belli ki :D

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, jumanji35 yazdı:

iç savaştan söz eden sizsiniz atarlı ergenler :D

hadi tamam toplanın arkdaşlarınla yakın bu savaşın fitilini. bak bu forumda da var tonla hadi bakiyim göriyim yiyormu.

sen 'kaybedecek birşeyi olmayacak' kadar boş bir paçavra olabilirsin ama, benim hayatım değerli. ve sizin gibi kopuklar için de şeyimi oynatmam. bakarım keyfime ben. siz yiyin birbirinizi.

doymayan sizsiniz belli ki :D

Korkaklığın belli oldu ölüm korkusu götüne vurmuş.

Hayat senin için okadar değerliymişki ölmemek için her boku yaparsın.

Ben kaybedicek bişeyi olmayan biriyim yani kafama silahta dayasalar hiç birşey için yalvarmam.

İç savaş çıkınca bu seni korkutur zaten çıkmadanda korkutmuşki gelmiş konu açmışsın kendini avutmak için.

Sitelerde Paylaş

sana çok vurmuşlar ki iki lafından birisi belden aşağı :D 

bu kadar belli etme hikayeni.

madem ate siniz, madem toplumdan ayrı bir yerde konumlandınız, bunu daha mantıklı şeylere yönlendirin.

arkanda asker yok, polis yok, elinde sapanla mı gidicen devrime? hadi kolay gelsin size

10 dakika önce, Glock yazdı:

Ben kaybedicek bişeyi olmayan biriyim yani kafama silahta dayasalar hiç birşey için yalvarmam.

önünde kek varken kolay oluyor bunlar :)  bak yine kek dedim. kekimi ye 'bizi yeme' dostum (: 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, jumanji35 yazdı:

sana çok vurmuşlar ki iki lafından birisi belden aşağı :D 

bu kadar belli etme hikayeni.

madem ate siniz, madem toplumdan ayrı bir yerde konumlandınız, bunu daha mantıklı şeylere yönlendirin.

arkanda asker yok, polis yok, elinde sapanla mı gidicen devrime? hadi kolay gelsin size

önünde kek varken kolay oluyor bunlar :)  bak yine kek dedim. kekimi ye 'bizi yeme' dostum (: 

İnsanın kendisi bi silahtır kullanmayı bilene.

Seni kuma olarak mı aldılar yoksa hocalar üfledimi seni amk dingili sen yoksa ensardanmı geldin buraya ??

Kek senin önünde yanlış görüyosun.

Amk bikere bile kavga etmemişindir gelmiş atıp tutuyosun hayatın pc başında sallamakla geçiyor.

İç savaş askerle polisle olmaz halk ayaklanıp silahlancak sen bedevi muhonun devrinde kalmışsın sapan filan ?? 

O zaman görcem seni kaçacak deli arıyacaksıb amk faresi.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Glock yazdı:

Amk bikere bile kavga etmemişindir gelmiş atıp tutuyosun hayatın pc başında sallamakla geçiyor.

vlla sallayan sizsiniz gibi duruyor buradan (: iç savaş falan. ev de otururken olmaz ki o dediğin ;) 

kavga falan tam kıroya bağladı herif iyimi. bırakın olm şu kurtlar vadisini (: avatara da tabanca koymuş mal. göbek adı da polattır bunun :) muhha. tamam sen döversin herkesi (:

ayrıca kavgayla neyi ölçüyorsun ki burada salağa bak. daha önce kaç kişinin kafasını yardığıma göremi saygınlık kazanıcam? (: geçenlerde af çıktı ya, sen belli ki o afla çıkmışsın (:

neyse vlla çok güldüm sağolasan  (: hadi size iyi devrimler.

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, jumanji35 yazdı:

vlla sallayan sizsiniz gibi duruyor buradan (: iç savaş falan. ev de otururken olmaz ki o dediğin ;) 

kavga falan tam kıroya bağladı herif iyimi. bırakın olm şu kurtlar vadisini (: avatara da tabanca koymuş mal. göbek adı da polattır bunun :) muhha. tamam sen döversin herkesi (:

ayrıca kavgayla neyi ölçüyorsun ki burada salağa bak. daha önce kaç kişinin kafasını yardığıma göremi saygınlık kazanıcam? (: geçenlerde af çıktı ya, sen belli ki o afla çıkmışsın (:

neyse vlla çok güldüm sağolasan  (: hadi size iyi devrimler.

Birincisi ben senin gibi boktan dizileri izlemem ikincisi ise atıp tutan sensin iç savaş çıkınca ölmemek için yalvarıcak olan sensin ben kendimi korurum ama sen aciz bir insansın polise askere güveniyosun ama onlar karşı safa geçerse ne bok yiyeceksin.

Sana bir tavsiye çocuk hayatta kimseye güvenme !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...