Jump to content

leonardo18

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.358
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

leonardo18 Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 04-02-1980

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  TR

Güncel Profil Ziyaretleri

3.354 profil görüntüleme
 1. leonardo18

  Sınırlı zihin

  / Daha doğrusu ateist olacan o zaman. en kolayı o. Bu nasıldır? Bu satranç gibidir. ben mesela 2 hamleden ötesini düşünemem. Ama 5 hamle / 10 hamle sonrasını düşünen adam var. Demek ki ben gerçek anlamda satranç bilmiyorum. Bu da öyle. Bunlar adı üstünde, derim mevzudur. Kafan basmıyorsa (ki bunu kabul etmek bile bi şeydir), Ateist ol işte kardeşim.
 2. leonardo18

  Sınırlı zihin

  Benim dediğim. Bu kafaya ateist de olamazsın. Daha doğru hiçbir şey olmazsın.
 3. leonardo18

  Tayyit yine kandırıldı

  Peki senin eşin / Kız arkadaşın buna veriyo mu vermiyor mu? onu söyle sen.
 4. leonardo18

  Sınırlı zihin

  Bazı insanların yaptığı düşünsel hataları ayıklamamak olmaz. Biraz düzeltmek gerek. - En büyük hata benzer unsurları aynı kefeye koyup aynı şey olarak ele almaktır. Mesela TÜBİTAK'ın yeni kitapçıklarında insandaki cinsel organlar "Üreme organı" olarak adlandırılmıştır. Sınırlı/basiretsiz zihin böyle çalışmaktadır. Onlar için Sex = Üreme = evlilik = Sevgi = Aşk denklemi vardır. Bu matemetiksel bir hatadır. Adam bana x = Y = Z = y = l demektedir. Gerçek: Sex: herkesle olabilir, geçici olabilir, ihtiyacın vardır olmuştur, Bir kere yatıp bir daha yüzünü görmeye
 5. leonardo18

  Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü

  Kafayı yemişler herhalde. Dinin evrimi ret ettiği aslında doğrudur. Da benim açımdan bu 80'li yıllardaydı. 2000'lerde daha modern bir bakış açısı geliştirdim. Konunun dinle alakası olmadığı sonucuna vardım. ve bu uzun bir süreç oldu. Dİn maalesef çarpık inanç olarak ne varsa onlarla doludur. Anca yaşın ilerleyince bazı şeylerin alakasızlığını anlıyorsun (anlarsan o da). Da tıp metnini evrim karşıtlığı ile nasıl ret edersin. Genetik çağdayız. Bunlar genleri değişmiş soyayı da "Allah yarattı" deyip yer o zaman. Hepten şizofreni bu. Bence İran'da bile bu olmaz.
 6. leonardo18

  Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü

  Evet ama Liberaller'e sor "serbest piyasadan çıkılır mı?" de. - Çıkılmaz derler. Laik Cumhuriyet de öyle bir şey. Cumhuriyet olmazsan, anca Çindeki gibi maoist olursun. Ki o da tavsiye edilen bir şey değil. Yoksa da Katarlı Bangadeşli filan olursun. Yani orası satılık değil. Para lazım anladık ama. O şekilde yürümüyor işte.
 7. leonardo18

  Kemal Kılıçdaroğlu Adalet yürüyüşü

  - Bu da çok mantıksız. Ben Türkiye açısından değil İslam dünyası hatta üçüncü dünyanın geneli ve tabi dünya geneli açısından bakıyorum. Yıllardır "birşekilde gitmesi lazım" iyimserliği ile yaklaşıyorum ama adam gitmiyor (Partisi de gitmiyor)
 8. leonardo18

  Asiri Hizli Jetlerin Calisma Prensibi

  - İşte atmosferin bittiği yere kadar o makinenin kazanmış olduğu hız (Mach 5 Mach 6 filan deniyor) onu yörüngeye fırlatır diyorum ben. Hatta ayar yapsalar, 1-2 saat uzayda gezip dünyaya geri iner bence bunlar.
 9. leonardo18

  Asiri Hizli Jetlerin Calisma Prensibi

  Ben hala bunun uzaya çıkmanın en iyi yolu olduğunu düşünüyorum.
 10. - 63 iletinle abuk sabuk şeyler yazıp duruyorsun. Hakaret de edemezsin. Can Dündar senin gibi kaç kişi eder düşünmedin mi?
 11. - La havleee... - Can Dündar, Fazıl Say demişsin. Fazıl Say müzisyen / Piyanist (ayrıca çok ünlü bir müzisyen) Müzik eserleri ile imada mı bulunmuş? / Psikolog konusunda haklı olabilirsin. Direkt psikiyatra da gidebilirsin. Öyle bir sürü tanıdığım var. Bir süre sonra ilaca da alışıyorsun. Daha normal düşünecek hale geliyorsun. - Siz akıldan / mantıktan uzaklaşmışsınız. Sevmediğiniz adam ya casus, ya Feto ya da PKK. CHP PKK için yürüyor demişsin. Bu kadar manyak mısınız? Bu sıcakta senle çıkalık da 1 saat yürüyelim hadi. Adam 70 yaşında, 25 gün b
 12. leonardo18

  Asiri Hizli Jetlerin Calisma Prensibi

  - Bende öyle tahmin ediyordum. - Sebep şu olabilir: Roketlerle nükleer başlık taşıyabiliyorsun. Mach 5 - Mach 10'larda Manifold'un dediği gibi, yörünge sınırına kadar gidebiliyorsun. Da birden fazla insan veya uzaya malzeme filan taşıyorsan Uzay mekiğinden başka çare olmayabilir.
 13. / Tabi ki şaka bir yana. Çok fazla zamanım yok. Ama ileride modluk filan verilirse, buranın ilkelerini ihlal etmemeye çalışarak, AKP'li / MHP'li kabul ettiklerimi, ya da ruhsal olarak dengesiz bulduklarımı uzaklaştırabilirim. Eski forumda yapmıştım. Yine yapabilirim.
 14. leonardo18

  Asiri Hizli Jetlerin Calisma Prensibi

  Niye? Fİlmde silah bir jet uçağı vardı Mach 5 filan. 15 dakkada Rusyadasın. Yöründeye çıkıp geri iniyordu. Yok mu gizli uçakları filan bilen. Öyle bi MHP'Li arkadaşım vardı (sonradan kafayı üşüttü), da gizli silahları filan çok iyi bilirdi (Feto okulundaki arkadaşları / hocaları filan anlatırmış).
 15. Küfür etmeyelim tabi ama bakın kendi propagandalarını nasıl yapıyorlar. İyice serbest bırakın kendi İslam anlayışlarını filan da yaysınlar, "başörtüsü takmak suç mu?" gibi başlık da açsınlar. Adam delinin teki: Atilla Taş, Fazıl Say, Metin Uca, Fatih Portakal, Can Dündar, Nevşin Menü, Beren Saat ve Sezen Aksu ve Candan Erçetin Fetocu diyor. Ben küfür de etmeyip ciddi ciddi muhatap mı olayım? ne diyim? Candan Erçetin Feto değil KGB mi deyim? Deliyse atın işte, psikoloğundan ilaç alsın öyle gelsin. Bu ne kardeşim?
×
×
 • Yeni Oluştur...