Jump to content

Müslümanlar, Buraya Kadar Geldiniz...Yolun Sonundasınız.

Recommended Posts

Şöyle biraz düşünün...

Dünyanın en ilkel ve geri uygarlıklarısınız.

Dünyanın en cahil insanlarısınız.

Dünyanın en fakir ve düşkün ülkelerisiniz.

Buraya kadar gelebildiniz. Bilim ve teknoloji hızla ilerliyor.

Siz daha evrime inanmıyorsunuz.

Hala Kur'an'ı yorumlayarak ve İslam'a dönerek ilerleyebileceğinizi düşünüyorsunuz.

Bin yıldır buna çalışıyorsunuz.

Belki de yolun sonuna geldiniz. Ya İslam sizi tüketecek, ya siz İslamı tüketecek, başınızdan atacaksınız.

Başka seçenek kalmadı artık. İkisinden birini seçmeniz gerekiyor.

Buraya kadar geldiniz.. Yolun sonuna geldiniz.

Daha ne kadar ileriye gidebileceksiniz? Bunu hiç düşündünüz mü?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 94
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bana sorarsan maymundan geldiğine inanan kimseden daha cahil birisi yeryüzünde olamaz. Bu 1.

İkincisi geri kalmış olsada bizim hiç olmazsa ülkelerimiz var. Sen hiç ateist ülke duydun mu ?

Üstelik şu an ister sömürge olsun ister dış etmenler tarafından yönlendiriliyor olsun, insanlık tarihine beşik olmuş, güzide topraklar yine müslümanların elindedir.

ve son olarak Kuranla 1000 yılda geldiğimiz nokta zırvalığına Kuransız 100 yıllık gerileme ve Kuranla geçen 500 yıllık saltanat dersek en azından tarihi çarpıtmayız.

Maymundan gelmeye benzemez, Osmanlı tarihini eleştirmek.

Osmankıyı eleştireceksen, Osmanlıdan daha iyisini yapmak zorundasın arkadaş.

Müslümanları 100 yıllık gerilemeleri ile küçümseme. Çünkü onların arkasında ve tam ortasında önce iman sonra türk gücü türk kanı var.

Sitelerde Paylaş

Aramızda bir fark var.

Ben gidersem tek başıma gidiyorum. Yanımda götüreceğim başka biri yok.

Ama siz giderseniz, koca bir ülkeyi beraberinizde götüreceksiniz.

sen gitsen yerin boş kalmaz merak etme. süfyandan çok ne var dünyada. bu bile ispat aslında. her devirde senin gibileri gelmiştir.

ayrıca ülke zaten gitmiş gideceği kadar.

Sitelerde Paylaş

Bana sorarsan maymundan geldiğine inanan kimseden daha cahil birisi yeryüzünde olamaz. Bu 1.

İkincisi geri kalmış olsada bizim hiç olmazsa ülkelerimiz var. Sen hiç ateist ülke duydun mu ?

Üstelik şu an ister sömürge olsun ister dış etmenler tarafından yönlendiriliyor olsun, insanlık tarihine beşik olmuş, güzide topraklar yine müslümanların elindedir.

ve son olarak Kuranla 1000 yılda geldiğimiz nokta zırvalığına Kuransız 100 yıllık gerileme ve Kuranla geçen 500 yıllık saltanat dersek en azından tarihi çarpıtmayız.

Müslümanları 100 yıllık gerilemeleri ile küçümseme. Çünkü onların arkasında ve tam ortasında önce iman sonra türk gücü türk kanı var.

100 yıllık gerileme dediğin dönemde adam yerine konuluyorsun.

Al sana kısa bir 600 yıllık efsane.

1300 de kuruluş.

1400'de Timur'un sakin kafayla attığı tokatla dağılış,

1500'lerin ortalarından itibaren kardeş katli uygulaması sebebiyle ruh sağlığı yerinde padişahların gelmemesi sebebiyle kötü yönetim ve hızla bir gerileme

1700'lerden itibaren hasta adam

1800'lerin sonunda Ruslarla ayestafanos anlaşması, İstanbul u kurtaran tek şey batının İstanbul u paylaşamaması

1920- Sefalet içinde bir Anadolu.

Aç bak fotograflara, çık dolaş Anadoluyu ne göreceksin. Anadolu da Osmanlı nın 600 yıl içinde bu topraklara ne verdiğini ve vermediğini göreceksin. Selçukluların bile Anadolu da daha çok eseri vardır.

Sitelerde Paylaş

100 yıllık gerileme dediğin dönemde adam yerine konuluyorsun.

Al sana kısa bir 600 yıllık efsane.

1300 de kuruluş.

1400'de Timur'un sakin kafayla attığı tokatla dağılış,

1500'lerin ortalarından itibaren kardeş katli uygulaması sebebiyle ruh sağlığı yerinde padişahların gelmemesi sebebiyle kötü yönetim ve hızla bir gerileme

1700'lerden itibaren hasta adam

1800'lerin sonunda Ruslarla ayestafanos anlaşması, İstanbul u kurtaran tek şey batının İstanbul u paylaşamaması

1920- Sefalet içinde bir Anadolu.

Aç bak fotograflara, çık dolaş Anadoluyu ne göreceksin. Anadolu da Osmanlı nın 600 yıl içinde bu topraklara ne verdiğini ve vermediğini göreceksin. Selçukluların bile Anadolu da daha çok eseri vardır.

Amerika tarihi boyunca yabancı dilde tek anlaşma yapmıştır. O da yıkılmaya yüz tutmuş Osmanlı'dır. Osmanlı bir tek Anadoluya hükmetmedi. Dünyaya hükmetti. Önce bunu bi açıklığa kavuşturalımda. Sonra kim insanlığa ne verdi, kim ne aldı onu konuşuruz.

Sitelerde Paylaş

Amerika tarihi boyunca yabancı dilde tek anlaşma yapmıştır. O da yıkılmaya yüz tutmuş Osmanlı'dır. Osmanlı bir tek Anadoluya hükmetmedi. Dünyaya hükmetti. Önce bunu bi açıklığa kavuşturalımda. Sonra kim insanlığa ne verdi, kim ne aldı onu konuşuruz.

Yahu arkadaşım ben sana ne yazıyorum sen ne cevap veriyorsun. Osmanlı hayali ile yaşamak istiyorsan buyur yaşa. Kurmak istiyorsan buyur kur. Su akar yolunu bulur. İnsanlık daima ileri gider. İtalya ya git dünyanın en büyük uygarlığı denilebilecek Roma imparatorluğunu özleyen bir salak bulursan gel burada anlat.

Yazık ediyorsunuz, kendinize de insanlara da...

Sitelerde Paylaş

Yahu arkadaşım ben sana ne yazıyorum sen ne cevap veriyorsun. Osmanlı hayali ile yaşamak istiyorsan buyur yaşa. Kurmak istiyorsan buyur kur. Su akar yolunu bulur. İnsanlık daima ileri gider. İtalya ya git dünyanın en büyük uygarlığı denilebilecek Roma imparatorluğunu özleyen bir salak bulursan gel burada anlat.

Yazık ediyorsunuz, kendinize de insanlara da...

Bende sana diyorum ki geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz. Biz nerden geldiğimizi biliyoruz. Türküz ve müslümanız. Güç kaybetmiş olmamız, yeniden güçlenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Osmanlı hayal değildir. Osmanlı tarihteki yerini almış bizim geçmişimizdir. Ama bizimdir. Tıpkı yazdığın Selçuklu gibi. O da bizimdir.

Sitelerde Paylaş

madem türk gücü türk kanı diyorsun türk tarihinde osmanlı dünkü çocuk olarak kalır osmanlıyı savunacağına daha güçlü ve daha büyük tarihler yazmış olanlarla gel bari ama olmaz çünkü onlar müslüman türk değildi ve müslüman olmayan türkler yok sayılıyor değil mi.

Sitelerde Paylaş

Bende sana diyorum ki geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz. Biz nerden geldiğimizi biliyoruz. Türküz ve müslümanız. Güç kaybetmiş olmamız, yeniden güçlenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Osmanlı hayal değildir. Osmanlı tarihteki yerini almış bizim geçmişimizdir. Ama bizimdir. Tıpkı yazdığın Selçuklu gibi. O da bizimdir.

Ben de diyorumki hayalle gelecek kurulmaz, küfürle gelecek kurulmaz, kinle gelecek kurulmaz, yalanla gelecek kurulmaz. Ben kan olarak bilmiyorum ama kendime Türk diyorum. Ama Türküz müslümanız diyerek de gelecek kurulmaz.

Sen Türklüğünü ön plana çıkarıyorsun sonra da Osmanlıyı övüyorsun. Osmanlı da olsa Türküz dediğin anda çok kibar şekliyle başın belaya girerdi. Osmanlı da Ankara savaşından sonra Türklere özel bir nefret oluşmuştur. Türk boyları Timur'a karşı Osmanlıyı yanlız bırakmıştır sadece senin muhtemelen nefret ettiğin (ki bu adamlar 20 yıl önce soykırım yaptılar) Sırplar bu savaşta ölümüne Osmanlı nın yanında yer almıştır. Osmanlı Anadoluyu terk etmiştir. Osmanlı özbeöz Türk olan Anadolu Alevilerini katletmiştir.

Ne yazdığını bilmiyorsun

Osmanlı padişahları Nisa 93 ü hiçe sayarak, kardeşlerini, çocuklarını, torunlarını katletmiştir.

Ama ne yazıkki ülkenin belki de % 99'u 1453 te Bizans diye bir imparatorluk dahi olmadığını bilmiyor. Sen ne desen haklısın.

tarihinde katalan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ana bacı bir iki demeden sevişen sapık bir soydan (Hem de iki defa. Aynı ensestlik bir de Nuh peygamberle yeniden yaşanmış. :lol: ) geldiğine inanan kimseler hem cahil hem de ahlaksızdır. Buna inanmanıza itirazım yok, yeter ki inandığınız şeyin ahlaksızlığını bilin.

Ayrıca sizin gibi evrim teorisini maymunun tekinin bir sabah kalkıp insan olmaya karar verdiğini zannedenler tarafından cahillikle itham edilmek düpedüz iltifattır. -_-

Sitelerde Paylaş
<br>Bende sana diyorum ki geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz. Biz nerden geldiğimizi biliyoruz. Türküz ve müslümanız. Güç kaybetmiş olmamız, yeniden güçlenmeyeceğimiz anlamına gelmez. Osmanlı hayal değildir. Osmanlı tarihteki yerini almış bizim geçmişimizdir. Ama bizimdir. Tıpkı yazdığın Selçuklu gibi. O da bizimdir.

Hay lanet olaydı Türklerin İslam olduğu o günlere. Çok direnmişler ama olmamış, yazık..

Sen diyorsun ki her şeyin çözümü İslam'da. Osmanlı gibi yoz ve sapkın bir imparatorluk bile size hoş görünüyor..

Fetih dedikleri açık gasplar, milletin karısını kızını kapıp ülkeye getirerek cariye yapmalar, halk sersefil din diye sayıklarken sarayda yaşanan şaşaalar, savaşlar, savaşlar.. Tüm dünyayı müslüman yapacağız sapkınlığıyla yapılan savaşlar onlar.

Osmanlı örnek değil, ibret alınması gereken bir yapı. Korkunç...

Hacı'nın dediği gibi, geçti o günler.. Bilim ve medeniyet sizin çağınızı çoktan kapattı ve artık dönüş yok.

Sitelerde Paylaş

Tabi Osmanlı'ya geri dönersiniz kesin öyledir..Khmer İmparatorluğu'nu bir araştır..Tarihin en güçlü imparatorluklardan..Onlarda tekrar dirilecekleri günü bekliyorlar..Neresi olduğunu söyliyim şimdi araştırmak uzun iş olarak gelir size..Kamboçya oluyor kendileri :)

Geçin artık Osmanlı'ymıs bilmem neymiş.En saçma imparatorluklardan biri.Devşirme usulüyle utanmadan kendine ordu yapmış,kadınları kaçırıp kaçırıp cariyerler yapmış rezil bir imparatorluktan bahsediyorsun.Osmanlı dediğin sadece iki tane padişahtan ibaret hani senin deyimiyle muhteşem olduğu dönem..Gerisini de biliyorsun heralde..Fiyasko..Hele ki pozitif bilimleri eğitimden çıkartınca hepten acınacak yabancıların kölesi haline gelmiş bir imparatorluk..İşte sizin gibi cahillerle devletler bile bir yere kadar gidebiliyor ki artık astık kestikle iş de bitmiyor,teknoloji ve bilim çağındayız..Sizin içinde son kıvranmalar başladı..

Sitelerde Paylaş

Vay be sene olmuş 2012 hala kan çukuruna dönmüş devşirme yuvası olan osmanlı saraylarını öven dingolar var.

Bir de osmanlı hayal değil yeniden kuracağız gibisinden bir şey denmiş. Sen önce var olan topraklarını korumaya bak. Ülkenin 4 bir yanını çakallar sarmış. Kendi içimizdeki çakal sayısı ise dışarıdakinden az.

Boş, dayanaksız, safsata hayaller ile yaşamak bu müslümanların yaşam felsefesi gibi bir şey olmuş.

Bende sana diyorum ki geçmişini bilmeyen geleceğini kuramaz.

Aferim. Ortaokulda beynin iyi yıkanmış, komiği ise hala etkisi altındasın. Sen unutma geçmişini. Başkentler hariç sefalet içerisinde yaşayıp açlıktan kırılan anadoluyu da unutma. Hıristiyanlardan dahi daha fazla vergi ödeyen alevileri unutma. Açlıktan kırılıp isyan edince açlıkları kanla bastırılan insanları unutma. Dini büyükleri olan alevi dedelerinin kesilen sakallarını unutma. Ondan sonra başkasına şunu unutma bunu unutma de.

Osmanlı imparatorluğu tam bir fos imparatorluktur. Bugün hala online oyunlarda falan avrupalı imparatorlukların kralları normal insan yüzü ile gösterilirken osmanlınınki yaratık yüzü ile gösterilir çünkü bunlar realitedir. Farklı pencereden bakmaya çalış. Gerçek imparatorluk arıyorsan roma imparatorluğunu araştır. Araştır da gözün harikalar görsün.

Sitelerde Paylaş

Fetih dedikleri açık gasplar, milletin karısını kızını kapıp ülkeye getirerek cariye yapmalar, halk sersefil din diye sayıklarken sarayda yaşanan şaşaalar, savaşlar, savaşlar.. Tüm dünyayı müslüman yapacağız sapkınlığıyla yapılan savaşlar onlar.

Hiç de bilenem. Bir kere Osmanlı gönülleri fethediyordu. Hatta kılıçlarına narkoz etkisi sağlayan, okunmuş ebe gümeci sürüyorlarmış düşmanları ölürken acı çekmesinler diye. Hatta her öldürdükleri adamdan, sonra özür diliyorlarmış. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...