Jump to content

ludwig

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  3.593
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

ludwig Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 01-01-1978

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

6.073 profil görüntüleme
 1. Küfüre karşıyız,

  Şiddete karşıyız,

  Herşeyiz üstüne çekeriz bir sünger

  Ama son bir kere,

  Yaramı ye Oğuz, Yaramı ye Oğuz

 2. Yazık ettiler Ludwig'e. Umarım geri döner.

 3. ludwig

  Kafes Plani ( belge gercek )

  Açılım ve EMASYA Ali Bayramoğlu - 25 Kasım 2009 Çarşamba .. Bu durumda soru şu: sistemin üzerinde “demoklesin kılıcı” gibi duran, askerleşmiş düzenin en derin aşamalarından birisini oluşturan EMASYA protokolü ne olacaktır? Yol bu protokolle birlikte mi alınacaktır? Emasya'nın işlevlerini hatırlamakta fayda var… “İlk işlevi”ni iç siyasette yerine getirir EMASYA. Protokole göre her ilde garnizonlarda oluşturulan “Asayiş Güvenlik Merkezleri”yle sivil emniyet ve mülki amiri istihbarat, değerlendirme ve planlama açısından askere bağımlı kılınmıştır. Tüm toplumsal ve istihbari bilgiler askerin elinde birikmekte, fişleme doğal bir işlem haline gelmektedir. Öte yandan asker gerekli gördüğü durumlarda toplumsal hadiselere mülki amirin iznine gerek kalmadan el koyabilmektedir. “İkinci işlevi” düzeni askerileştirmedir. Protokol hükümlerine göre herhangi bir iç güvenlik harekâtı süresince polis Özel Harekât Timleri EMASYA Bölge ve Tali Bölge Komutanlıkları'nın emrine, geçici köy korucuları, bölgedeki ilgili Jandarma komutanlığının emir-komutasında olarak, yine EMASYA Komutanlıkları'nın emrine verilir. İç Güvenlik Harekâtlarında ve harekât bölgelerinde harekât kontrolü, yani komuta bölgedeki en üst askeri birimde, fiilen ülkenin ezici bir çoğunluğunda KKK karargâhlarındadır. İç harekât durumunun özellikle Batman, Diyarbakır, Hakkâri, Mardin, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa ve Van'da geçici değil sürekli bir durum olduğu düşünülürse, ülkenin ciddi bir bölümünde asayiş alanının her bakımdan askerileştiği açıktır. “Üçüncü işlevi” ise ikame işlevidir. Şöyle: Jandarmanın valilerden kimi tekil olaylarda ya da 1 yıla varan uzun sürelerle her tür konuda polis alanlarında görev yapma yetkisini alması son yıllarda sıkça görülen durumlardan birisidir. Bu tür görevlendirmeler istisna olmaktan çıkmış, askeri otoritenin sıradanlaşmış talepleriyle bir rutin haline dönüşmüştür. .. http://yenisafak.com.tr/yazarlar/Default.aspx?t=25.11.2009&y=AliBayramoglu
 4. ludwig

  Ateist Milliyetçiler (Vatanseverler)

  Ben Nietzsche'nin mesela vatansever falan olduğunu sanmıyorum. Tutarlı bir ateist değerlerin varlığına inanmaz. Freddie'yi görmüyor musunuz? Demiyor mu bunlar metafiziktir diye? Öyle olunca normal olarak rasyonel olmak isteyen bir insanın sadece kendisini düşünmesi gerekir. Bakın Nietzsche'nin felsefesine mesela. Var mı vatan, millet, toplum falan? Bir Müslümanın ateistlerin vatanseverliğinden kuşku duyması normaldir. Çünkü değerlere inanan bir ateist tutarlı değildir. Tutarsız ateist olmaz mı, olur. Ama temel kabullerini tutarlı olarak sonuna götürüp nihilist veya egoist de olmaz mı bir ateist? Niye Müslüman şüphe duymasın?
 5. ludwig

  İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

  Ifeelgood O astığım resmi silemezsin. O resimde forum kurallarına aykırı hiçbirşey yok. Sadece bazı gerçekleri su yüzüne çıkartıyor. Ülkenin gerçeği bu. Bu da seni bir Kemalist olarak rahatsız ediyor. İletimi silersen çok adaletsiz ve taraflı bir iş yaparak adminlik güçlerini kötüye kullanmış olursun. Hani herşeyi tartışabiliyorduk? O resim ve orda çıkan manzaraya dair çok değerli sosyolojik analizler yapılıyor. Bak Etyen Mahcupyan neler yazmış: http://taraf.com.tr/makale/8729.htm Sen seversin sosyoloji. Bana git sosyoloji oku deyip durmuyor musun? Eğer silersen diye tekrar veriyorum. Söz konusu resim budur:
 6. ludwig

  İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

  Ülkemizin çağdaş insanları Atatürk devrimleri sayesinde muasır medeniyet seviyesine ulaşmıştır. Bu fotoğraf Kemalist devrimin savuınucusu CHP'nin kalesi İzmir'de çağdaş bir bayanın ülkenin azınlıklarından Kürtler'in konvoyunu Avrupalıca karşılamaya hazırlandığı bir anda çekilmiş.
 7. ludwig

  İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

  Sen deyince oluyor nedense. Neyse boşver.
 8. ludwig

  İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

  Zaten o da satanizm (Anton Lavey'in satanizmi) ateist bir felsefedir dedi. Gayet de olumlu cümlelerle bu tarz satanizmi ve kurucusunu övdü. Biz gerizekalı değiliz. Kimin neye sempatisi olduğunu görebiliyoruz. İyi bakalım. Yağdır tehditlerini. Şimdi gidip üye sildirme başlığında kendim ismimi sildiriyorum. Sen de amacına ulaştın işte. Yalan dolan bahanelere gerek yok. Sizin niyetiniz belli oldu.
 9. ludwig

  Kapitalizm bir sömürü düzenidir ve işçileri sömürür

  Sana verdiğim cevaptan önce söylediğini tekrar etmişsin. Ben zaten bu söylediklerini eleştirmiştim. Mülkiyet hakkı demek "herkesin mülkü olacak" demek değildir. Mülkiyet hakkı demek mülkün senden rızan dışında alınamaz demektir. Sen "milletin malı yok" deyip bu mülkiyet hakkının ihlalidir demen çok komik. Hesapta filozofsun. Bu mudur senin kapasiten? Tarih dışı hak kavramı derken ne dediğini anlıyoruz heralde. Hakları pozitivist açıdan görüyorsun. Ve diyorsun ki devlet ne yazmışsa hak odur. Ama burda bir sorun yok mu? Çünkü bazen biz devletin yasalarını değiştiriyoruz. Neye dayanarak bazı yasaların "yanlış" olduğunu anlıyoruz? Demek ki senin metafizik diyerek reddettiğin alana dair bir algımız var ki devletin bazı yasaları bize "yanlış" gelebiliyor.
 10. ludwig

  Kapitalizm bir sömürü düzenidir ve işçileri sömürür

  Alternatif nedir? Ya herkes kendi çiftliğinde kendi yiyeceğini kendi yapacak ve işbölümü olmayacak. Ya da devlete çalışılacak ve merkezi planlama olacak. İkinci alternatifte de gene emir altında çalışıyorsun işte. Hem de daha beter. Çünkü bu sistemde devlet senin ne meslek yapacağını da belirliyor, nerde çalışacağını da belirliyor. Sana karneyle hangi ürünlerin dağıtılacağını da belirliyor. Kapitalizmde en azından kendi mesleğini seçebiliyorsun. Kazandığın parayı bildiğin gibi harcayabiliyorsun. Komunizmde belki devlet senin kaç çocuk yapacağına bile karışacak. Belki çocuğunu alıp kendi komün kurumlarında yetiştirecek falan. Bundan ala sömürü olur mu? Emeğimizi bırak varlığımıza hükmedilmesidir bu. Emeğimizi başkasına satmamız onun karşılığında da başkasının emeğinin satın almamızı sağlıyor. Burda eğer bir "sömürü" varsa karşılıklı oluyor. Ve hayatın devam etmesi için gerekli. Kapitalizmde en azından bu işler tepeden emirle olmuyor. Rızaya dayalı olarak hasıl oluyor.
 11. ludwig

  İsviçre'den çikolata gelmiş, annem babam laikmiş

  Sen normal misin?? Freddie o başlıkta açıkça satanizmi savunuyordu. Bak dikkatli oku: satanizm! Satanizmi savunan birine "ahlaki kaygılar taşımadan ne istiyorsan onu yap" diye inanan birine ruh hastası demek anormal mi??? Sen kendin burda yeri gelince uyuşturucu başlıklarını kitlemiyor musun? Satanizmin ne olduğunu anlamıyorsun galiba. Satanist birisi kedi değil çocuk da keser. Çocuğa tecavüz de eder. Bak dikkat et: "ahlaki kaygı taşımadan kafana eseni yap" diyor. Bunu savunuyor. Hatta bunu geleneksel ahlaktan üstün gösteriyor. Bu sapıkça değil mi? Sence abartıyor muyum?? Yoksa sen artık ben ne yapsam gözüne mi batar oldu en son ki AKP-Taraf-Zaman yanlısı laflarımdan beri? Dikkat et, algında çarpıklık olabilir. Sen daha iyi bilirsin bu işleri gerçi. Mirket girdiğinden beri, benle uğraşıyor, adminleri bana karşı gazlıyor. BALABAN bana kusar gibi hakaretler yağdırıyor. Faithnomore beni buluşup "sohpet" etmeye davet ediyor, "adi cahil çapulcu" diyor. Bunun dışında ondan bundan işittiğim günlük küfürler de cabası. Barışarock "çapulcu" dedi geçen, Pante "lavug". Daha şimdi "kereste" demiş birini rapor ettim. Bana kafayı takmış bir dolu adam var burda, sen beni mi saldırgan ve milleti mağdur eden biri olarak göstereceksin?? Koca forumu komunistler ve ulusalcılar domine ediyor. Bir avuç "liboşuz" burda ve bize hakaret etmek çok normal görülüyor. Çünkü hem yeni bir hareket olduğu için saygın değil, hem de sayımız az olduğu için itilip kakılmaya müsaitiz. Bu forumda da herkes bunu sonuna kadar istismar ediyor. "Hain", "ahlaksız" vs ilan edilip duruyoruz. Sen kalkıp "zavallı" Freddie'yi benim "acımasız saldırılarımdan" koruyacaksın öyle mi? Senin o zavallı Freddie'n bu forumda kitle katliamı yapma fikirlerini açıkça konuşmuş birisi. Halkın mülkünü tahılını elinden zorla alıp "gerici" bölgelerdeki insanları açlıkla itaate zorlamak, hatta gerekirse bu yöntemle yoketmekten bahsetti. Bu yöntemi Lenin ve Stalin'in yaptığına işaret etti. Bunu merkezi planlamanın avantajlarından, faydalı kullanımlarından biri olarak anlatıyordu. Bu forumda "insan öldürmek niye yanlış ki" gibi felsefe yapıyor. Kedi kesmiş kız için "masumca hıncını almış" diyor. Başka başlıkta da Satanizm reklamı yapıyor. Bu insan mı zavallı ve mağdur?? Bana ruh hastası sapık gibi geldi. Kusura bakma. Belki de ben önyargılıyımdır!
 12. ludwig

  11 Eylül

  George Friedman "America's Secret War" kitabında ABD'nin Irak'a girme sebebini Suudiler'in gözünü korkutup El Kaide konusunda işbirliğine zorlamak olduğunu söylüyor. Ama ABD Saddam'ın biletini zaten daha önceden kesmişti. 1998'de Clinton Irak'a müdahele etmek üzereydi. Saddam ulusalararası anlaşmaları defalarca ihlal etti. 1998'de BM silah denetçilerini de ülkesinden kovdu. Olaya "petrol için" diyen saflar açıklasın bakalım ABD'nin bu savaşa harcadığı 700 milyar dolar, ve yere batan imajının maliyeti petrol çıkarmaktan kazanılacak mı. Ve zaten Irak ABD'nin hazırladığı petrol yasasını üç senedir parlementodan geçirmedi. Ve geçirmeyek çünkü sonunda bu sene 30 Haziran'da olayı tüm dünya şirketlerine ihaleye açtı. Benim bildiğim kuyulardan birini İngiliz ve Çin şirketlerin ortaklaşa aldığı.
 13. ludwig

  11 Eylül

  Çok ilginç. Yukarda "kancık değilim" diyordun. Ama 11 eylülün yapılma şeklini de kancıklık olarak görmüyorsun demek. Çünkü ABD'nin tankları, tüfekler, uçakları, gemileri var. Mertçe karşısına geçecek düşmana karşı hazırlar. Ama bu adamlar öğrenci vizesiyle, sanki ABD'de eğitim almak için geliyorlar. Ve sanki bir yere gidecekmiş gibi sivil dolu uçaklara biniyip ve bunları kaçırıp, gene sivil dolu binalara düşürüyorlar. Bu da sana göre kancıklık değil ama mubah, çünkü "savaşta herşey serbest". Madem savaşta herşey serbest, o zaman senin ABD ve Rusya'dan nefret etme sebebin bunların sivillere yaptığı zulüm olamaz. Çünkü kendi ağzınla diyorsun "savaşta herşey mubah". Orman kanunu var değil mi? Kim güçlüyse o koysun diğerine. O zaman sen bu savaşta taraf tutman bir tarafın adice işler yapması, diğerinin şerefli olması falan değil. Başka sebeplerden bir tarafdan "nefret" ediyorsun ve diğer tarafa sempati besliyorsun. Bu da demekki benim analizimi doğruluyor. Senin nefretinin sebebi ABD'nin sivil öldürmesi falan değil. Bu ülkenin gücü, zenginliği, güzelliği seni kıskandırıyor. Kendi ülkenin ezikliğinden dolayı bunlara hınç besliyorsun. Ve belki de bu güç Araplarda ya da Pakistanlılar'da olsa bu kadar ezik hissetmeyecektin. Çünkü belki de olaya bir ortadoğulu ve beyaz ırk çatışması çerçevesinde de bakıyorsun. Belki de bunlardan beyaz oldukları için nefret ediyorsun. Belki de tarihsel Müslüman-Hristiyan husumetinden besleniyor nefretin. Milliyetçi bir Türk-İslamcının ABD nefretinden farklı değil senin "solcu" nefretin. Bütün bir "Iraklı çocuklar" ya da "emperyalizm, kapitalizm" lafları işin maskesi.
×
×
 • Yeni Oluştur...