Jump to content

connection

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  209
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

connection Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Female

Güncel Profil Ziyaretleri

1.538 profil görüntüleme
 1. connection

  İslam vs Demokrasi

  İddia sahibi olarak kanıtlaması gereken sen oluyorsun burada. Benim anlamadığım şey şu. Madem bu kadar açık bir hırsızlık var neden yargılanmıyor? Arkasında hatırı sayılır bir halk desteği olan CHP var. Getirsin delillerini açsın yargılanma yolunu. Muhalefet partisi olarak CHP' nin görevi değil mi bu? Eeee ne duruyor? Varsa delilin koyarsın ortaya. Ben daha ortada öyle bir şey görmedim. Barım barım bağırıyorsunuz. Gidin CHP' ye söyleyin. Delillerini getirsin bekliyoruz.
 2. connection

  Bu Halkla Ne Yapılır?

  İnanç hala dünyada önemli bir unsur. Bu anlaşılabilir bir şey. Ne var ki sadece inanç ile insanları kandırmak bu zamanda pek mümkün değil. Bence Erdoğan' ın bu kadar yüksek oy almasına sebep olan diğer unsurları araştır. Çünkü esas sebepler orada. Görmek istiyorsan tabii. Hoşbulduk. Sevgiler.
 3. connection

  İslam vs Demokrasi

  Bu ülkenin halkı sırf müslüman diye bir partiye oy vermez. Saadet partisi neden o kadar az oy aldı o zaman? Çalıp çırpıp İslama sığınma oyunu bu ülkede tutmaz. İspat yok hala çaldı lafları. İddia sahibi iddiasını kanıtlamakla yükümlüdür.
 4. connection

  Bu Halkla Ne Yapılır?

  İyi keyifler haci. Bu arada bunca zamandan sonra tekrar merhaba. Bu kadar üzülme yahu. Belki yanılıyorsundur. Belki halkın sağduyusu doğru karar vermiştir. Ülkenin güzel günlere gitme ihtimalini yabana atma derim.
 5. connection

  İslam vs Demokrasi

  '12 eylül anayasası çok demokratiktir. Bu ülkenin hukuk sistemi zamana ve gelişmelere göre kendisini her zaman yenilemiştir.' Diyeceğim ama diyemiyorum tabii ki. Elbette bunların tam tersi geçerlidir. Acaba ülkeyi yönetmek için hukuk sisteminde hiç bir değişiklik yapmadan nasıl yol alacaksınız? Zaman değişmiş, dünya değişmiş, anlayışlar değişmiş, Avrupa birliği ve İnsan Hakları Mahkemesi unsurları devreye girmiş. E peki bu eski yasalarla napacaksınız acaba?
 6. connection

  Bu Halkla Ne Yapılır?

  Eğer insanların Ak partiye sadece din sebebiyle oy verdiğini sanıyorsanız, halkı ve siyaseti anlamaktan çok uzaksınız demektir. Her halkın kendisine göre bir sağduyusu vardır ve ona göre hareket eder. Bu halk zamanında Ecevit' e yüksek oy vermiştir. Bunu nasıl açıklayacaksınız? Halk Ak partide bir gelecek gördüğü için oy veriyor. Ekonomi ve siyasette başarılı olacağına kanaat getirdiği için oy veriyor. Halihazırdaki başarılarını da görmezden gelmiyor.
 7. connection

  Zekadan Sorumlu Fizik Kanunu Nedir?

  Sanırım bu video zekaya IQ testlerinden çok daha derin bir yaklaşımla bakıyor. Ben çok faydalandım ve keyif aldım bu videodan.
 8. connection

  Hüsran ve Çöküş

  Kazanan Türkiye' dir. Kaybeden ise yalanlardır. Ayrıca Ak partiye oy veren laikler yok mu sanıyorsun? Elbette var. Eğer bu başarı olmasaydı bu ülkeyi çok acı ve zor günler bekliyordu.
 9. connection

  Hüsran ve Çöküş

  Demek ki hüsran ve çöküş değilmiş. Zaferle sonuçlandı.
 10. connection

  Hüsran ve Çöküş

  Birincisi çaldığına dair kanıtın var mı? Elbette yok. O zaman çalan, soyan bir lidere oy veriyormuşum gibi yazmayacaksın. İkincisi sıraladığın diğer iddialarda kanıtlara dayanmıyor. Karşı görüşte olanlar bunları iddia ediyor sadece. Zaten kanıtlara dayansa şu anda hükümet ayakta olmazdı. İstifa etmek zorunda kalırdı. Eeee ne kaldı geriye? Youtube ve Facebook'u kapattıracağım demesi. Bende istemem kapanmalarını. O konu şimdilik kapandı diye biliyorum. Ama onları kapattırsa bile herhalde bir açıklaması olacaktır ve onlar hep kapalı kalacak da değildir. Ben yine oyumu Ak partiye veririm. Aptal olmadığım ve cahil olmadığım ortada. Diyelim ki çıkarım var. Hani olur ya. Eeee ne olmuş? Olamaz mı yani? Şimdi sen bunu da çarpıtırsın. Elbette legal bir durumdan bahsediyorum. Çıkarım olsun olmasın yine Ak partiye oy veririm. Dünyaya açık, iş yapan, hareketli, çalışkan, hızlı düşünen bir hükümet istiyorum. Bu özellikler Ak partide var. Hakaret ediyorsun. Hemde ağzından salyalar saça saça. Acizliğin belirtisidir bu. Hakaret etmeden tartışmayı öğren. Tartışmada insanların bam teline basmak, sert ve acımasız olmak, zayıf söylemleri ve argümanları alaşağı etmek, saçmalamaları tiye almak serbesttir. Ama hakaret her yerde alçaltıcıdır ve aslında yasaktır.
 11. connection

  43 saniyede Ateizm'in çöküşü

  Felsefede mecaza hiç rastlamadım ben. Tam tersine felsefe akıl yürütme, arı düşünme işidir. Kelime oyunları ve mecaz ile hiç işi olmaz. Mecaz kullanırsa kendi varlığının temeline ihanet etmiş olur. Bilimde ise mecaz söz konusu bile olamaz. Olur diyorsan felsefede ve bilimde örnek ve bilgilerle kanıtla. Sağcı bilincim gözlerimi ne kör edecekmiş. Sanki sağcılık tartışmasız kötü bir şeymiş gibi yazmışsın. Sol düşünceyi hiç sevmedim ve sevmeyeceğim. Sağcıyım evet tıpkı doğa gibi. Çokta memnunum.
 12. connection

  43 saniyede Ateizm'in çöküşü

  Günlük dilde ve edebiyatta mecaz kullanılır. Elbette bu güzel bir şeydir. İnsan aklının dili kullanmada ki becerisini gösterir. Ne var ki bilim dilinde ya da terminolojisinde mecaza yer yoktur. Kesinlikle yoktur hem de. Ali Demirsoy bu açıklaması ile resmen batmıştır. Bilimsellikten o kadar anlıyorsan ve bir de ünvanın varsa doğru düzgün düşünceni ifade edeceksin. Öyle mecaz falan olmaz. Tanrının yokluğu argümanı ile zekanın varlığını çürütmek komik oluyor. Zeka tartışmasız bir şekilde vardır. Doğal seleksiyon konusu forumda uzun uzun tartışılmıştır. Selekte ede ede ortaya anlamlı ve çalışan bir yapı çıkartmanız nasıl mümkün olur acaba? Siz bir üreticinin ya da sanatçının selekte ederek ortaya bir ürün ya da eser çıkarttığını hiç gördünüz mü? Yapılan deneme ve yanılmalar bile bir mantık yolu izler. Evrim teorisi savunanları için bile bir sürü sorular ve yetersiz açıklamalarla doludur. Ateistim diye ortaya çıkan evrimi savunuyor, bilimi savunuyor. Evrimi ve bilimi ne kadar biliyorsun da savunuyorsun? Her ikisi de ucu açık ve tartışmalı konularla doludur. Bugün big bang bile yanlışlanmaktadır. Ortalama bilgi seviyesinde ki ateist ise sanki her şeyi biliyormuş gibi atar tutar. Öğrenin de gelin. Ayrıca mistikfobik değilim ben. Bilmek için gerçek için mistisizme dalmam gerekiyorsa oraya da dalarım. Neden mistisizm tartışmasız tukaka oluyor? Olumsuz ve eleştirilebilecek bir çok yönü olabilir. Ama tümüyle boş olduğu söylenemez. Boş diyenlerin kafaları boştur bence. Hiç bir şey o kadar basit değil. İki denklem birde dijital mantık her şeyi çözseydi bugün bunca araştırma olmazdı.
 13. connection

  Beyin

  Beyinde ne azalıp eksilecek. Yeyip içtiklerin azalıp eksiliyor. Beyni besleyen aldığın besinler. Beyin fonksiyonları elektriksel doğru. Ama beyin dijital mantığa göre çalışmıyor. Kuantum mantığa göre çalışıyor. O da henüz tam olarak keşfedilmiş değil. Ayrıca düşüncenin tek kaynağının beyin olup olmadığı da bilinmiyor.
 14. connection

  Herşey ilizyon mu? Gerçek nedir arafta kaldım?

  İşte bu kadar. Her şeye rağmen hayat güzel. Hatta ilginç ve keyifli.
 15. connection

  43 saniyede Ateizm'in çöküşü

  Bir yerlerden alıntılarla yazıyorsunuz gibi geliyor bana. Neyse. Evrimde süper zeka yoksa zeka nereden çıkmıştır? Kendiliğinden ve rastlantısal olarak ortaya çıkmış olması bana mümkün görünmüyor. Bununla ilgili hacının getirdiği teorileri çok tartıştık. Ama onlar da bence sığ idiler. Elektrik akımının elektronlardan atlaya atlaya gitmesine benziyorlardı. Eeee sonra akım zayıflayıp yitip gidiyor. Başka yerde doğal olaylar sonucu yine ortaya çıkıyor. Tamamda bu evrende süre giden bir durumu gösterir sadece. Bundan canlılığın organik temeli ortaya çıkmaz. Ali Demirsoy diyor ki 'Doktorluk, hasarlı tasarımı ortadan kaldırma mesleğidir.' Hasarlı tasarım deyince ortada bir tasarım olduğunu kabul etmiş oluyorsun Ali bey. İfade ederken bile sorun oluyor bu düşünce sistemi. Tasarım yoktur ama hasarlı tasarım vardır. Hadi ya. Dili kullanarak düşünceni ifade ette göreyim seni. Ne diyecen Ali bey? Kendiliğinden ve rastlantısal olarak ortaya çıkmış olan canlı organizmalar hasarlı yapılanmalara sahiptir diyebilirsin mesela. O zamanda adama derler ki yapılanma ne. Sanki tasarıma göz kırpıyor bunun anlamı. Çıııık işin içinden çıkabilirsen. Kendi cümlelerinizle cevap verin. Oradan buradan sıkıcı alıntılarla değil.
×
×
 • Yeni Oluştur...