Jump to content

sub_zero

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  9
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

2 Takipçiler

sub_zero Hakkında

 • Derece
  Newbie

Profile Information

 • Gender
  Male
 1. sub_zero

  Allah imtihana sokmadığı bir insanı neden yaratır?

  http://www.youtube.com/watch?v=lq0ddkWuPBg
 2. sub_zero

  Allah imtihana sokmadığı bir insanı neden yaratır?

  http://www.youtube.com/watch?v=CsCm7jivKuE
 3. bak beyim, sana iki çift lafım var. koskoca adamsın. paran var, pulun var, her şeyin var. binlerce kişi çalışıyor emrinde. yakışır mı sana ekmekle oynamak? yakışır mı bunca günahsızı, çoluğu çocuğu karda kışta sokağa atmak, aç bırakmak? ama nasıl yakışmaz. sen değil misin öz kızına bile acımayan, bir damlacık saadeti çok gören. anlamıyor musun beyim, bu çocuklar birbirini seviyor. ama ben boşuna konuşuyorum. sevgiyi tanımayan adama sevgiyi anlatmaya çalışıyorum. sen büyük patron, milyarder, para babası, fabrikalar sahibi saim bey. sen mi büyüksün? hayır ben büyüğüm, ben, yaşar usta! sen benim yanımda bir hiçsin, anlıyor musun, bir hiç! gözümde pul kadar bile değerin yok. ama şunu iyi bil, ne oğluma ne de gelinime hiç bir şey yapamayacaksın. yıkamayacaksın, dağıtamayacaksın, mağlup edemeyeceksin bizi! çünkü biz birbirimize parayla pulla değil, sevgiyle bağlıyız. bizler birbirimizi seviyoruz. biz bir aileyiz. biz güzel bir aileyiz. bunu yıkmaya senin gücün yeter mi sanıyorsun? dokunma artık aileme! dokunma çocuklarıma! dokunma oğluma! dokunma gelinime! eğer onların kılına zarar gelirse ben, ömründe bir karıncayı bile incitmemiş olan ben, yaşar usta, hiç düşünmeden çeker vururum seni! anlıyor musun? vururum! vururum ve dönüp arkama bakmam bile
 4. sub_zero

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  Ben sana bir örnek vereyim o zaman. İnsanlar birbirleriyle savaşır değil mi? Evet. İkinci dünya savaşını düşün, Amerika savaşı kazanmak için atom bombası gibi bir silahı kullandı. Hem de iki kere. Bir anda binlerce insan öldü. Sırf niye , savaşı kazanıp dünya pastasından kendisi daha fazla pay almak için. Bu ahlaken yanlıştır, bunu kimse tartışmaz, ama baktığımız zaman, kazanan tarafın da, bunun ahlaki olup olmaması çok umrunda değildir zaten. Savaşı kazanmış ve pastadan payını artırmıştır. Sen güçlü olduğun için de, kimse sana ulan bu bombayı niye kullandın diye bir karar tasarısını B.M'den geçiremiyorsun. Ama, adamın kılına zarar gelse, hemencik B.M harekete geçiriyor ya da kendi tek başına harekete geçiyor. Kabul edelim veya etmeyelim ahlak dediğimiz şey güçlüden yanadır. Sen güçlü olursan bu dünyadaki en ahlaklı sensindir. Çünkü ahlaksız da olsan kimse sana ahlaksız deme cesaretini gösteremez!!!
 5. sub_zero

  Ateist neden kötülük yapmaz?

  Sence acımasız olarak bilinen(nasıl bilinecekse) bir kiralık katil, işlediği cinayetlerde senin çektiğin vicdan azabını çekiyor mudur?
 6. sub_zero

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  Peki sana bir soru? İnsandan başka hangi hayvan insanların öne sürdüğü soyut şeyler(iyilik, güzellik, ahlak, erdem, kötülük) gibi kavramları kullanmışlardır? Aynı soydan geliyorsak, bizden başka her hayvanın yaptığı hiçbir şekilde gayri ahlaki olmuyor da, bizimkisi neden bu şekilde soyut sıfatlara maruz kalıyor?
 7. sub_zero

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  Vallahi ne yalan söyleyeyim materyalist bir bakış açısıyla düşündüğümüz zaman, malesef bunlar son söylediğin gibi ne şehit ne gazi, pisi pisine gittiler niyazi oldular. Ben öldükten sonra benim ölümümden bazılarının nemalanması, faydalanması, bunu toplum yararına kullanması niçin umrumda olsun ki, ben ölmüşüm pamuğu tıkamışlar öteki tarafı boylamışım. Cem Yılmaz hesabı, son iyiliğini yaptı, ya da toplum yararına çalıştı bunların benim nazarımda ne önemi var? Hiçbir önemi yok artık. Ben öldükten sonra bu dünyadakilerin beni övmesi isterse som altından heykelimi dikmeleri, ölen kişiye hiçbir faydası yoktur. Kendimizi kandırmayalım hem materyalist bir inanca sahip olacağız hem de, böyle bir düşünceyi savunacağız. Bırakın bu servet-i fünun ayaklarını, bari cesetin üzerinden edebiyat yapmayın.
 8. sub_zero

  AHLAKIN RASYONEL TEMELİ

  Ahlakın rasyonel bir temeli yoktur, insan zor kalsın ve kalmasın her türlü kötülüğü yapmaya müsait bir yapıdadır. 2.Dünya Savaşı filmlerini izlemişsinizdir, orada amerika dünyaya özgürlük getiren ve kötülüğü yenen, hitler ve mussolini ve de o zamanki Japonya gibi faşist bloğu alt eden yegane iyilik sever kahramandır. Peki sormak gerekirse, herkes Hitlerin yaptığı kötülükleri anarken, Yahudileri şöyle kestiğini anarken kimse neden Amerika'nın özellikle Almanya ve Japonya'ya uyguladığı insanlık dışı işleri ele almaz. Bu bile başlı başına ahlakın rasyonel bir temelinin olmadığının en büyük göstergesidir. Doğada güçlü olan haklıdır prensibi vardır. Malesef kabul edelim veya etmeyelim hayatın her alanında bu prensib geçerlidir.
×
×
 • Yeni Oluştur...