_Force-Awakens_

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  247
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

4 Takipçiler

_Force-Awakens_ Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü 06-06-1998

Profile Information

 • Gender
  Female
 • Location
  Tardis
 • Interests
  H.E.B.B

Güncel Profil Ziyaretleri

453 profil görüntüleme
 1. İşte bunu sevmiyorum, lanet değer yargıların sana göre doğrudur. Batı da Doğu da farklı olabilir, ama tek gerçek kaderleridir ölüm. İnkar edebilir misin? Yoksa ölmeyeceklerini mi iddia ediyorsun? İnsanlar doğar ve ölür, kimse de bu iki durumdan şüphe duymaz; emindir. Tercih edemeyecekleri şeyler dolayısıyla insanları küçümsemek ise tam da sizin gibilere yaraşır!
 2. Troll. Başka ne denir ki?
 3. Hristiyan değilim.
 4. Neyi savunuyorsun? xD Onu söyleseydin keşke.
 5. İşte! Gerçekten okuduğunuz anlamadiginizin kaniti! Ben daha ne deyim?
 6. Hicbir şey sadece o değildir. Bir bak o hadisi ne için paylaşmışım. Halkların peygamberleri kafalarında insanüstü birer varlığa dönüştürdü günden habersiz misin?
 7. Bu kafayla bir yere varamazsin sen. Bizim kafamizin içinde değişmeyen ağlar var oyle mi? Neye inaniyorsan inan. Bu benim gerçekte ne olduğumu değiştirmeyecektir.
 8. O dediğini yapmamın ne gibi bir nedeni olabilir? Allahım yaa. Evet, ediyorum. Ama Hz.Ebubekir'in Hz. Muhammed'in ölümünün ardından söylediği sözü de unutmuyorum: “Kim ki Muhammed’e tapıyorsa, bilsin ki Muhammed öl­müştür. Kim ki Allah’a ibadet ve kulluk ediyorsa, bilsin ki Allah, Hayy’dır, ölümsüzdür.”
 9. Şu lafı 2876 kez söyledin. Aynı şekliyle. Bıkmadın mı cahili oynamaktan?
 10. Doğum ve ölüm: Başlangıç ve bitiş. Söylesene, kendini bir anda herhangi bir maratonun içinde bulsan ve sana öne geç ama bunun bir anlamı yok deseler ne tepki verirdin? Neden öne geçmek isteyeceksin ki? Duygular! Yaşam içinde birtakım işler, olaylar veya şeyler sadece popülerliği sayesinde bizleri onlara sahip olmanın dışında her şeyin anlamsız olduğunu düşünmeye teşvik eder. Öyle ki o şey hayatta bize anlamlı gelen tek şey oluverir. 9 ve 6 örneğini düşün. Dokuz ve altı mı, altı ve dokuz mu? Nereden baktığına göre değişir. Ama bir şey sabittir, bir yerde dokuz ve altı varsa, orada mutlaka bunu yerleştiren veya olduğu hale gelmesine neden olacak bir takım etkiler vardır. Eğer esen rüzgar ağacın yapraklarından aşina olduğumuz bir cismin tasvirini çizmişse, rüzgarın akıl sahibi olduğu anlamına gelmez bu. Ancak rüzgara egemen olan bir güç söz konusudur. Aynı ressamlar gibi, fırça aracılığıyla çizerler resimleri. Kişisel inanç, konuyu tam da buraya çekmek istiyorum. Dedim ya, bazı şeyleri bizim için anlamlı kılan toplumun gösterdiği ilgi ve verdiği değerdir; en son anlam yüklenir. Zengin olmak ve fakir olmak. İki türlü zengin vardır: Biri imkan ve güç açısından berekette olan; diğeri ahlaki açıdan bereketli olan. Aradaki fark ise şu: İmkanlar dahilinde edinilen zenginliği elimizde olmayan nedenlerden dolayı kaybedebiliriz, ancak ahlaki açıdan sahip olunan zenginliği kazanmak ve kaybetmek tamamen elimizdedir. Bu zenginlik kavramına benim yüklediğim anlam. Yanlış mı? Yani bir kimsenin zengin ya da fakir olduğunu anlamak için onun eylemlerine bakmamız yeterlidir. İncilde bundan şu şekilde bahseder, "Yeryüzünde değil, gökyüzünde hazineler biriktirin..." Takım elbise ve son model arabalara duyulan ilginin sebebi, ona yüklenen anlam değildir. Rağbet gören şey anlam kazanır. Tabi bu hakim olamayacaklarımız için geçerlidir. Söylediğim gibi, iyi kalpli ve merhametli olmayı biz seçebiliriz ve bunları kaybetmeyi de; yani hakimiz. Tüm bunlara rağmen, rüzgarların mantıklı hareket ettiği, bazı şeylerin gerçekten anlamı olması gerekip, tam da dinin bahsettiği bazı şeylerin onun söylediği gibi anlamsız olduğu bu dünyada, doğum ve ölümden ibaret hayat çıkarımı tamamen zorlama bir düşüncedir. Yaşadığımız hayatın bir anlamı vardır. Birden fazla değil. Ve dediğin gibi, kişisel inançlar (takım elbisenin iyi bir tercih olması gibi mesela) gerçeğe etki etmez. Bu nedenle gerçeği yaşamak zordur. Kişinin arzu ettiğini yaşama seçeneği, gerçekte yoktur. Çünkü dünya üzerinde yaşayan binlerce insan var ve her biri de farklı şeyler arzu ediyor.
 11. O koca resmi alıntı yapmadım sen hayal et. Dinler ve din. O basit resimle anlattığın şey benim söylediğim değil. Din doğru olandır. Sahte dinler ise yanlış olandır. Ateizm, Müslümanlık, Hristiyanlık vs. bu kümenin içinde yer alır. İnsanlar iki millettir diye boşuna söylemedim. Ben de üşenmedim bak: Sahte dinler kümesi dinozor yumurtasını andırıyor, yanıltmasın seni bak!
 12. İnsanlar iki millettir. Doğrular ve yanlışlar. Cümlelerimden yanlış olanlardan bahsettiğimi anlamadın mı?
 13. Olmuyor işte Sağduyu ol-mu-yor. Ali meselesinden bağlantı kur. Ya da Hz. İsa. Hahamlar... İnsanların onları ne derece yücelttiğini bilmiyor musun? Öyle ki onların gözünde Allahın yerini almıştır bu kimseler.