Jump to content

Smile Buddha

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.500
 • Katılım

 • Son ziyaret

Smile Buddha kullanıcısının paylaşımları

 1. Smile Buddha

  Atatürk milliyetçiliği nedir ne değildir

  Forumda Atatürk'ü senin gibi ilahlaştıran hiçbir kimseden etkilenmemiş herşeyi kendisi bulmuş gibi gösterenler olduğu için yazmıyorum. Kuzey kore lideri gibi yaptınız adamı. En ufak eleştiride banlanıyorum. Halkın vergileri ile zevk sefa sürdüğünü belirtmek için ayyaş dedim.(" Atatürk'e rakı sofrasından ülke yönetilmez" diyen ben değilim.) Atatürk döneminde cumhurbaşkanı milletvekilleri maaşları ile öğretmen memur maaşlarını karşılaştırdım. Eroin üreten fabrikaları yazdım. Ziya gökalp Atatürk'ü etkilese ne olur etkilemese ne olur? Mu kıtası,güneş dil
 2. https://astronomy.com/magazine/ask-astro/2018/07/the-twinkle-of-stars frekansı farklı renkler bir ortamdan geçerken neden değişik açılarda kırılıyorlar? frekansı veya dalga boyu bilinen bir ışığın kırılma açısını nasıl bulabilirim?
 3. Bilim forumunun senin gibi üyelere ihtiyacı var.

 4. Mesajlar kutusundaki eski mesajları komple sildim. mesajlaştığım kişiler eski mesaj başlığı ile sonradan mesaj atarsa bana gelir mi?
 5. Smile Buddha

  İlginç Fizik Soruları

  Ben çözemediğim için sana sordum. çözdüm diyorsunda bir sürü bilinmeyen var denkleminde. F merkezkaç nerede? m*v^2/r yazma hemen.V belli değil.m belli değil.r belli değil. Ben sorduğuma pişman oldum.Çok bilinmeyen var.Basit olarak çözülmüyor.
 6. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  @John.Ahmetseni bu adama havale ediyorum. Adam youtubede free enerji videolarına karşı savaş açmış.Kendi mesleğiyle ilgi olanların hilelerini anlatıyor.
 7. Smile Buddha

  İlginç Fizik Soruları

  gerekli olanları koyarsın diyorsun ama nasıl bulunacaklarını yazmıyorsun. merkezkaç kuvveti bulmadan formülü yazınca çözmüş olmuyorsun. @Sütlü Kase açıyı bulurken onları dikkate alıyor zaten. tan(a)=sin(a)/cos(a)
 8. Smile Buddha

  İlginç Fizik Soruları

  m = büyük siyah kütle md=diğer kütlelerin toplamı( küçük siyah küreler,ip,bağlantı çubukları vb) bu yazdığın formülde g=m*g/(m+md) olmalı ama diğer kütleler kısmını nasıl bulacağımı bilmiyorum.Direk toplamını yazsam hata yapmış olurmuyum.
 9. siyah temada arka plan rengi ile yazı rengi aynı olan aşağıdaki bağlantılar görünmüyor. Okumadığım içerikler Siteyi Okundu İşaretle Forum Ana Sayfa
 10. Smile Buddha

  Atatürk milliyetçiliği nedir ne değildir

  Atatürk ırkçı değil diyorsunuz. Atatürk'ün söylediği yazdığı bu sözlerde geçen ırkın anlamı nedir? Gene aynı bağlantıda geçen bu sözün anlamı nedir? Aynı topraklarda yaşayan İnsanların tarihlerinin bir olması onları Türk yapmaz. Örneğin rumlar ermeniler kürtler ne zaman güçlenseler tarih birliğine dayanıp biz Türküz demediler.Ayaklandılar. Daha çok yazacak şey varda yazamıyorum dallanıp budaklanıyor sonra konu. Aynı sayfada geçen mitolojik Türk tanımlarına girmiyorum.Pozitif bilimleri kabul eden birinin böyle sözler söylememesi gerekir.
 11. Smile Buddha

  hemen şu anda kurtulmanız gereken hurafeler..

  Meditasyon yapmakda benim hurafelerim arasında. :)
 12. https://www.flightradar24.com/data/statistics
 13. Smile Buddha

  İlginç Fizik Soruları

  R olarak küçük topların bağlı olduğu çubuğun çapını mı almalıyız, yoksa küçük topların merkezinin dönme eksenine olan uzaklığı mı almalıyız? hız artıkça küçük kürelerin dönme eksenine olan uzaklığı artacak.
 14. Smile Buddha

  Göçebelerin Vatan Sevgisi Olur mu

  herkes başaracak diye bir şey yok. forumda @kavak @DreiMalAli @haci @mantik gibi başaran insanlarda var. aynı üç nesil boyunca başaramayan bir sürü göçmen olarak gittiğin ülkenin bir sürü vatandaşı var.
 15. Smile Buddha

  İlginç Fizik Soruları

  @John.Ahmet yukaırdaki resimde büyük siyah metal top h metre yüksekliğinden düşünce sarkaç kollarına takılı küçük siyah metal topların kaç derece açılacağını veren denklemi nasıl yazabilirim? çözemedim bir türlü.
 16. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  buz patencilerinin daha hızlı dönmek için kollarını kapatmasına benziyor bu düzenek. Enerji kazancı göremiyorum. james watt bu düzeneği buhar makinelerinin dönme hızını sabit tutmak için kullanmış.
 17. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  kopya çekmem diyorsunda makineyi yaparken kullandığın parçalar daha önceden bulunmuş şeyler. patent almak için küçük bir değişiklik yetiyor zaten. çizdiğin makine resim güzelde nasıl çalıştığı konusunda bilgi vermiyor. patent alacağın için fazla bilgi vermesen iyi olur.
 18. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  adamlar mal değil. çalıştıkları alan enerji üretmek değil.Enerji depolama. fly whell enerjiyi akülerden depolama konusunda daha verimlidir. ancak çözemedikleri sorunlar var. birinci sorun diskin ağırlığını taşıyacak magnetic rulman yapamamaları. sabit mıknatısların kaldırma güçleri düşük.Elektromıknastıs kullansalar enerji çekeceği için verim düşecek. ikinci sorun yüksek dönme hızlarda merkezkaç kuvvet malzeme dayanımını geçtiği için yüksek hızlara çıkamamaları.
 19. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  nickinden ve makinenin büyüklüğünden senin makinenin nasıl birşey olduğu hakkında bir tahminim var. Aşağıdaki linkteki gibi küçük sıcaklık farkları ile çalışan bir makine olduğunu düşünüyorum. Tek farkı senin makine karada çalışıyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Ocean_thermal_energy_conversion
 20. Smile Buddha

  Devri daim makineleri çağına doğru

  sayfaya baktım. sık kullanılanlarda % 5 kayıpla enerji aktaran bir düzenek olduğunu söylemişler. transformatörler %1 kayıpla aktarıyor. elektrik motorlarıda %5 kayıpla aktarıyor. fosil yakıt ile çalışan motorla karşılaştırma yapmaları yanlış. Tescilli olduğu için resmini vermemişler ama ben bu makinenin flywheel sistemi olduğunu düşünüyorum. onunda verimi vakum altında ve magnetik rulman kullanılınca bu seviyeye çıkıyor. sayfada zaten bunun devri daim makinesi olmadığını söylemişler. http://ienergycorp.us/ConsOfEnergy.jpg
 21. Smile Buddha

  Kendi özdevinim tasarımım!

  birkaç dakikalık videoları atıp durma. yüksüz bir volanı çevir oda bu kadar döner. :) sarkacı dürtecek adam lazım. :) kuvvet kazancı ile enerji kazancı sağlanmaz.
 22. Smile Buddha

  Kendi özdevinim tasarımım!

  ilk önce sen dene. başarırsan resim at. hala yapmadığın denemediğin şeyin var olduğuna inanıyorsun.hipnoz mu ettiler seni anlamadım gitti.
 23. Smile Buddha

  Matematik Soruları Paylaşalım

  56 adım. tek denklemle çözen varsa denklemi yazabilir mi?
 24. Smile Buddha

  8 değer siyasi görüş testi

  sol demek muhalefet demek.(diğer adı ilerlemeci sürekli devrimci) sağ demek iktidarda olan kurulu düzeni savunan demek.Diğer adı muhafazakar. sosyalistler karma ekonomiyi savunanlar seçimle iktidar olunan yerlerde hep muhalefette kaldığı için solcu olarak anılıyor. iktidara gelince bu sefer kurulu düzeni savunmaya başlayacakları için gene sağcı durumuna düşecekler. hitlerde iktidar öncesi solcuydu.iktidara gelince kurduğu sistemi muhafazaye etmeye başlayınca sağcı oldu. kapitalistler sağcı sosyalistler solcu tanımlaması yanlış aslında.mecliste muh
×
×
 • Yeni Oluştur...