Jump to content

Timberman

Yeni Üye
 • İçerik sayısı

  9
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Timberman Hakkında

 • Derece
  Newbie
 • Doğum Günü 10-04-1993

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

123 profil görüntüleme
 1. Timberman

  Tehlikeli Oyunlar Oynanıyor

  Ne demek istediğinizi sanırım anlıyorum. Farklı coğrafyalarda, farklı koşullarda yaşayan bireylerin kendilerine ait olmayan bazı değerleri, özgürlükleri yada görüşleri canhıraş bir şekilde savunmalarını eleştiriyorsunuz. Sanki biraz sert bir kanı değil mi bu ? Örneğin Yozgatlı bir kimsenin eşcinsel haklarını savunması kadar doğal bir konuda böyle düşünmeniz beni biraz düşündürdü. Zira bildiğim ve gördüğüm kadarıyla (Bursa'lı bir arkadaşınızım) eşcinsel bireylerin çoğu tam da bu baskı yüzünden memleketinden kopup daha farklı bölgelerde yaşamayı seçiyorlar. Konu "bir kimsenin cinsel kimliğinin memleketi olmalı" önermesine dönüyor aksi halde. Böyle birşey sizin de takdir edeceğiniz üzere pek mümkün değil. Bu biraz ağır bir tepki değil mi ? Öte yandan siyasi ve askeri gelişmelere x veya y partinin yöneticilerinin verdiği tepkiler konusunda haklısınız. Vatani görevimi Hakkari/dağ komando tugayı'nda yapıyorum. Yarın iznim bitiyor ve o dağlarda, o soğukta nöbet tutmaya devam edeceğim. Keşke savaş çığırtkanlığı yapanlar da bordo bedelli olmak yerine, şu savaşın azıcık kıyısında kenarında kendine bir görev edinebilse.İnanın fikirler öyle bir değişir ki, hayran kalırsınız.
 2. Timberman

  Tehlikeli Oyunlar Oynanıyor

  Sizleri tebrik ediyorum. Dört paragrafta ancak bu kadar anlaşılmaz olunabilirdi. Eleştirinizi ciddi anlamda tekrar gözden geçirip, anlaşılabilirliğini ölçmelisiniz. Gereksiz duyarlılık yapıp, gerçek sorunlara sağır olan bir takım güruhlardan bahsetmişsiniz. Açıkçası yazının en ilgi çekici bölümü burasıydı. Yalnız, "gereksiz" gördüğünüz problemlerden kastınız nedir, neyi ima ediyorsunuz merak ediyorum.
 3. Timberman

  Gecemiz gündüz olursa...

  Hoşbulduk. Andromeda genel olarak çıplak gözle görülmez yahut çok zordur görülebilmesi. Bunun için çok açık bir hava durumu, ışık kirliliğinin çok düşük olması ve yılın belli bir zamanı gerekir. Kasım ayında Andromeda'yı çıplak gözle görebiliriz. Daha doğrusu bulutsu yapısını diyelim. Fotoğraf makinesi ile 30 saniyelik pozlamalarla Andromeda net olarak görülebilir. Bunun için Ethem Derman'ın kendi sitesinde bir kılavuz mevcut. İnanıyorum, başarabilirsin.
 4. Timberman

  Ateistlerin de Kabul Edebileceği Bir Tanrı Modeli

  Eru Iluvatar gayette tapınılası bir tanrıdır.
 5. Tanrıların Arabaları isimli güzide eseri okumanızı öneririm. Bütün dinler birbirlerinin kulaktan dolma taklitleridir.
 6. Timberman

  Gecemiz gündüz olursa...

  Şehir planlamacıları artık sokak lambalarını gökyüzüne doğru aydınlatacak şekilde tasarlamamalılar. Amatör olarak gökyüzü gözlemi ile ilgilenen bendenizi bir hayli yoruyor, gece karanlığında dağ bayır gezdiriyor bu durum. Işık kirliliğinin çok düşük olduğu yerlerde Andromeda'yı dahi çıplak gözle görebilirsiniz. Ortalama kirlilikte samanyolu bulutu görülebilir. Ancak şehirler o kadar kirli ki, Adı bilinen birkaç yıldız haricinde nesne görmek imkansız hale geldi artık. İnsan sağlığına ve ekonomiye olan etkisini pek bilmem. Ama bizleri yıldızlara kör kılan bu uygulamayı kınım kınım kınıyorum.
 7. Timberman

  2023 seçimlerinde AKP den kurtulur muyuz?

  Aslında ben artık olayın ciddi ciddi "öc alma" durumu olduğunu düşünüyorum. Osmanlı aşığı, laiklik karşıtı kim varsa ellerine geçen kozu güzel bir şekilde kullanıyor. Kendisi de bu yönetimde zarar görüyor ancak " oh, düşmanım da zarar görüyor " diyor. Aslında cahil, eğitimsiz, kırsal kesim diye düşündüğümüz topluluğunda keyfi kaçık. İşleri iyi değil. Hayvanını bakamıyor, tarlasını süremiyor. İşçi olsa, asgari ücretle köle yapılıyor. Ölürse sınırda kendi evladı ölüyor. Bunlardan kendisi de memnun değil. Yine de ezelden beri gelen ideolojik ezikliği yüzünden tüm bunlara göz yumup, " evlad-ı osmanlı " olmanın gururunu taşıyor. Zaten bunca zamandır sistemin değişmemesinin, gelişmemesinin asıl sebebi de bu.
 8. Timberman

  2023 seçimlerinde AKP den kurtulur muyuz?

  Areda Survey'in son araştırmasına göre AKP'ye ülkenin %40'ı hala oy veriyor. Şartlar ne kadar zor olursa olsun. Ne kadar AKP ve Erdoğan aleyhine gelişmeler yaşanırsa yaşansın, en zorlu dönemlerinde dahi %40'lık bir blok inatla tercihlerini bu yönde kullanıyor. Varın gerisini siz düşünün.
 9. Timberman

  İSLAMI NASIL YOK EDERİZ

  Hedefin hangi İslam olduğunu belirtmelisin öncelikle. Onlarca milyonluk Şii kolunu mu ? Sünni İslam'ı mı ? Yoksa Arabistan'da yeni yeni türetilmeye çalışılan, bir nevi " update " getirilmiş -modernize- islam mı ? Galaksi liderimizin benimsediği ılımlı islam mı ? Bildiğiniz üzere bir tane islam yok. Kendisi çoktan parçalara ayırılıp yok edildi. Ülkemizde İslamı, cuma günleri camiye gidip, kelime-i şehadet getirerek yaşadığına inanan milyonlar ve şeriati kanunlarla mikro çevresini değiştirmeye çalışan büyükçe bir topluluk var. Herkesin islam anlayışı, öyle olmaması gerektiği halde farklı. Yok edilmesi gereken zaten yok olmuş bu din değil, cehalet bana kalırsa.
×
×
 • Yeni Oluştur...