Jump to content

Bakın şu tesadüfe

Recommended Posts

İlginç olan ise aslında bambaşka bir husus..

Öncelikle bakalım, depresyon ne sonuçlar verir/verebilir:

Depresyonun sonuçları nelerdir?

Depresyondaki kişilerde sağlık harcamaları, işten uzaklaşma ve ölüm oranları daha yüksektir. Bununla birlikte yaşam kaliteleri ileri düzeyde bozulur. Özellikle ağır depresyondakiler tedavi edilmezlerse yüksek intihar riski vardır.

İlginç.. Oysa biz, intihar vs. gibi eylemleri özgür irade filan sanırdık. Şimdi, ıspanakla insanların özgür iradesine müdahale etme hakkını nerden alıyor bu allah, buna bir cevap lazım oluyor haliyle..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 296
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Depresyona karşı kullandığımız Ispanağın içerisinde hakikaten etkin maddeler vardır fakat vücut bunu doğrudan alamıyor.

Vücudun ıspanağın içindeki etkin maddeleri alabilmesi için maydanozun desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Depresyon Kürünün Kullanımı : Sabahları alınan ıspanakla beraber MAYDANOZ tüketilmeli, akşamları ise ıspanakla bereber TERE kullanılmalıdır."

Super yaw !!

Bu kadar komıgıne rastlamamıstım !!

ıspanak-maydanoz dayanısması !!

Bu Saracoglu denen adamın sahtekar oldugunı nasıl anlamıyorsunuz???

Ne Profesoru bu adam TIP mı???

Bu adamın seceresını arastırmıs olan var mı???

Ne cabuk ınanma egılımı bu boyle !!

Sitelerde Paylaş

Emre'nin nadiren bazı yazılarını beğeniyorum(metafizik kavramların aslında ne olabileceğine dair açıklayıcı yazıları) ama böyle yazılarını görünce vık vık boğasım geliyor.Tek kelimeyle SAÇMALIK!!!

Allah'ın elçileri Hz.ISPANAK ile Hz.MAYDANOZ oldu ya..

tarihinde sokrates_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

>>> Iyilikler - faydalar tesadufle olusamiyor ve hepsi Allah'tan gelme ama insanlar soruyorlar peki kotulukler- kotu seyler nerden gelme ? cevap: sinav..

Bu sınav lafı başlı başına bir komedidir.

Sanki insanları Zeus yaratmış, ama Dionisosla girdiği şarap götürme yarışında kaybettiği için insanları yüz üstü bırakmışta, insnalar gidip Allahın kapısına varmış gibi.. Sen hem adamı kötü yarat, hem de ondan sonra sen kötüsün diye cehennemde işkence et. Olacak iş mi bu ya..

Dua etsinler ki, müslümanların kafası 3 şeyi birarada düşünemeyecek kadar ilkel..

Sitelerde Paylaş
Bu sorunun cevabı zaten Saraçoğlu tarafından verilmiş. Şöyle diyor:

"Depresyona karşı kullandığımız Ispanağın içerisinde hakikaten etkin maddeler vardır fakat vücut bunu doğrudan alamıyor.

Vücudun ıspanağın içindeki etkin maddeleri alabilmesi için maydanozun desteğine ihtiyaç duymaktadır.

Depresyon Kürünün Kullanımı : Sabahları alınan ıspanakla beraber MAYDANOZ tüketilmeli, akşamları ise ıspanakla bereber TERE kullanılmalıdır."

Yani ıspanak tek başına faydalı olamıyor. Tere ve maydonozla birlikte alınması gerekiyor.

Selam ve sevgiler.

Saraçoğlu, çift kör-randomize-çok denekli , "kanıta dayalı tıp" yaparak mı bu sonuca varmış?... Kocakarı ilacından öteye şeyler değil bunlar...

Bu arada birçok bitkide bize yararlı (veya zararlı) şeyler bulunabilir; ki buna "xenohormesis" denilir ve tüm canlıların aynı kökten türediğinin kanıtıdır aslında...

Bitkilere yararlı şeyler koyduğu söylenen Arap ilahı, aynı zamanda çok benzeyen ve ayırdedilemeyen bazı mantarları zehirsiz ve diğerlerini hepatotoksik yaratarak aynı zamanda kullarına ciddi biyolojik tuzaklar da kurmuştur...

Din, insanı işte böyle rasyonel düşünceden çıkartıp, şaşkın yapar...

Sitelerde Paylaş
Super yaw !!

Bu kadar komıgıne rastlamamıstım !!

ıspanak-maydanoz dayanısması !!

Bu Saracoglu denen adamın sahtekar oldugunı nasıl anlamıyorsunuz???

Ne Profesoru bu adam TIP mı???

Bu adamın seceresını arastırmıs olan var mı???

Ne cabuk ınanma egılımı bu boyle !!

Bir gün sabah programında bu adamı izledim. Annem sağolsun TV kumandasının sahibidir :)

Saç dökülmesine karşı bir formulü anlatıyordu.

Anlattı, anlattı. Sunucu Seda da arada gaz veriyor. Aman hocam ne güzel saçlarınız var. Bu kişi de övgüleri kasıla kasıla dinliyor.

Sonra tarif bir yere geldi. Kaç dakika kaynatılması gerektiği idi gelinen nokta.

Bizim hoca her banyo alışında kullandığını söylediği bu formülün kaç dakikada kaynatılacağı ile ilgili bilgiyi unutuyor.

Sonra işte efendim aklında çok formül varmışta ondan yanlış bilgi vermek istemiyormuşta, falan filan. Tabi halk gerizekalı ya. Ama arada numüneleri de hesaba katıyor anlaşılan ki internet sitesinde yayınladığı tariften farklı bir tarif vermemek için unuttum ayağına yatıyor. Bir de yanlış bilgi vermekten çekinen adam kılığına bürünerek.

A gerizekalı herif, hani bu metodu sen kullanıyordun?

Unutmak için iki sebep olsun hadi. Birincisi çok çok az banyo yapıyor bu yüzden kaç dakika kaynatacağını unuttu. Yada hoca sallıyor.

Bir diğer konu ise nerede deneyler, nerede gözlemler? Kaç denek kullanılmış? Hangi şartlar altında bunlar araştırılmış ki bu kadar kesin konuşabiliyor?

Palavra palavra palavra... O programa çıktığında Ajda Pekkan'ın bu şarkısı çalsa fonda iyi olacak.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle konuya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler arkadaşlar.

Allah'ın varlığının işaretlerine, hatta delillerine şahit olmanın heyecanı içinde ne yapacağınızı şaşırdınız yine.

Discovery Channel gibi yabancı bir belgesel kanalında, ıspanağın göze de çok iyi geldiği, hatta gözlük numaralarını düşürdüğü gösterildi belgelerle ve deneylerle(deneklerin yaşadıkları uzun uzun işlendi)

Depresyon, panik atağın tedavisinin yanı sıra gözleri kuvvetlendirme ve tedavi etme....

Bu yüzden tekrardan Temel Reis'e özendiğimiz çocukluk günlerine dönme vakti.

Bir de arkadaşların Kuran'daki kader ve özgür irade konusunu bilmediğini görüyorum.

Bu yüzden konuyla ilgili çalışmamı veriyorum(altındaki tartışmalarla birlikte okuyun, ayetlerle delilleri yorumlardaki tartışmada sunuyorum)

http://www.diniyazilar.com/dy/oku/1228/kad...ade-uzerine.htm

Selam ve sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Bir de arkadaşların Kuran'daki kader ve özgür irade konusunu bilmediğini görüyorum.

Bu yüzden konuyla ilgili çalışmamı veriyorum(altındaki tartışmalarla birlikte okuyun, ayetlerle delilleri yorumlardaki tartışmada sunuyorum)

Ne alakasi var. Ne guzel ispanagin faydalarini tartisiyorduk surada!.

Sitelerde Paylaş

Bu zat'a yıllar once benzer bır tartısmada 4 kılo ıspanak yemegının ınsanı oldurmeye yetecek kadar zehır ıhtıva ettıgını soylemıstım.

Aynı sekılde kendısıne 15 adet kayısı cekırdegının(Sıyanur) de ozellıkle cocukları oldurebılecegını belırtmıstım,nıtekım yıllar zarfında bır cok cocuk bu yuzden oldu.

Bıtkıler ve sebzeler de masum degıldır,ulu orta ve gereksız mıktar ve sıklıkta tuketılmemelıdır,bunları surda burda onerenler hakkında da sorusturma acılmalıdır !!

Doç. Dr. Kürşat Aydın, Konya'da son üç ay içinde kayısı çekirdeği zehirlenmesi nedeniyle çoğunluğu çocuk 100'den fazla kişinin hastanelere başvurduğunu söyledi.

Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Çocuk Nörolojisi Ana Bilim Dalı Başkanı Aydın, özellikle çocuklarda 5-25 adet kayısı çekirdeği tüketilmesinin tehlikeli olabileceğini belirterek, "ağır zehirlenmelerde ve yetersiz tedavi durumunda ölümler olabilir" sözleriyle anne babaları uyardı.

C vıtamını Kıs sebzelerınde ımıs demek mavaldır,bırıncısı dunyanın her yerınde kıs denen bır ıklım yoktur,ıkıncısı portakal mandalın,lımon vs kıs sartlarında degıl ılıman ıklımde yetısır,kamyona koyup getırdıgını unutursan burada yetıstı sanırsın vs vs Ucuncusu yaz memleketlerınde de C vıt ıhyıva eden sebze ve meyveler vardır.

Sitelerde Paylaş
Suyun fazlası bile zarardır yobaz Deha.

Afferın bakıyorum ıyı ogrenmıssın, o tartısmada ben sana su zehırlenmesı adı altında suyun fazlasının da zararlı oldugunu gostermıstım ve bu yuzden Ingılterede olen bırısını orneklemıstım !!

Demek fena bır ogrencı degılsın !!

Orada gerçekleri ben sana öğrettim.

Ve kuyruğunu kıstırıp kaçtın gittin.

Doğal ilaçlar konusunda, cahil olduğun bir konuda karşıma çıkman zaten senin için tam bir trajediydi.

Yalnız tabıı kı psıkolojık olarak zavallının tekısın,

Ben Tıp Doktoruyum bu hususta soz soylemeye kanunen yetkılıyım,sen zurnanın son delıgısın,halkın bosınanlarından yararlanıp ıtıbar saglama pesındesın,tokatı yıyınce de sırretlesırsın,nedense tum sahtekarlar senın bastacın !!

Maalesef bu tıp sarlatanlar Seda vs destegı ıle cahıl halkın sırtından nemalanma pesındedır,haklarında derhal sorusturma acılmalıdır !!

Sitelerde Paylaş
Öncelikle konuya göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkürler arkadaşlar.

Allah'ın varlığının işaretlerine, hatta delillerine şahit olmanın heyecanı içinde ne yapacağınızı şaşırdınız yine.

Discovery Channel gibi yabancı bir belgesel kanalında, ıspanağın göze de çok iyi geldiği, hatta gözlük numaralarını düşürdüğü gösterildi belgelerle ve deneylerle(deneklerin yaşadıkları uzun uzun işlendi)

Göz numarasına iyi gelemez... Çünkü miyopi çoğunlukla göz küresinin anatomik olarak uzaması sebebiyle meydana gelir... Uzamış bir göz küresi tekrar kısalmaz...

Bu arada, karaciğere toksik mantarları İblis yarattı herhalde... Tek bir mantar yiyerek 3 gün içinde karaciğer toksisitesi sebebiyle ölebilirsiniz ve bu mantarı zehirsizinden dış görünüşüne bakarak ayırmak imkansızdır; bu ne şimdi?...

Sitelerde Paylaş

Hayır yobaz Deha'cığım. Orada bilgileri öğrenen sendin ve sonra sessiz sedasız uzaklaştın.

Suyun zarar ve faydaları konusunda benim yanıma hiçbir zaman yaklaşamazdın.

Senin uzmanlık alanın, ilaç şirketlerinin tekelindeki batı tıbbının "20 yıl önceki" hali.

Bense sana bilimi sunuyorum her zaman.

Akupunktur konusunda nasıl eğittiysem seni, bunları da ama ağlayarak ama tevazu içinde kabul edeceksin.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

ne tuhaf ulke burasi ya elini attıgın yer hurafe

Ender Saraç aynı zamanda Türkiyenin ilk diplomalı astrologlarından da olup Sağlık ve Astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Doğal ve Sağlıklı yaşamanın ve Doğal Tıp alanındaki özel çalışmaların yanı sıra Dr. Ender Saraç?ın ayrıca Ruhsal Gelişim Spirütüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikler üzerine çalışmaları da toplumun yoğun ilgisini çekmektedir.

turkiyede bir sey toplumun yogun ilgisini cekiyorsa emin olabilirsiniz bilimsel degildir :)

bu adamda doktor ustelik. astroloji ve sağlık enteresan tabiki

tarihinde methos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Luteın son yıllarda AMD (Yasa baglı macular Degeneratıon) tedavısınde kullanılmak uzere pıyasaya sunuldu,Ispanak ta da bır mıktar Luteın oldugundan boyle bır baglantı kurmus olabılırler ancak bu tıp calısmaların assagıdakı sekıldekı sarlatanlıklara dayanak yapılması yersızdır ve Tabıı kı Luteın sadece Ispanak ta bulunmuyor !!

Bir çok faydası bulunan ıspanağın, yaşlılık nedeniyle oluşan körlüğü önlediği belirtildi

Ispanağın yaşlılık nedeniyle oluşan körlüğü önlediği ileri sürüldü. Bilim adamları, ıspanağın adaleleri güçlendirmenin yanı sıra gözleri de koruduğunu tespit etti. Ispanağın yaşlılık nedeniyle gözde leke oluşmasını (macular degeneration) engellediği kaydedildi. Bir yıl boyunca haftada 4 ile 7 kez ıspanak yiyenlerin, bu hastalığı önleyebildikleri kaydedildi. Ispanağın, gözlerin "karşı ışıkta" ve "parlak ışıkta" daha iyi görmesini sağladığı, gece görüşünü kuvvetlendirdiği kaydediliyor. Ispanağın, "Macular Degeneration" hastalığı nedeniyle kör olmuş insanlarda, tekrar görmeyi sağlayabileceği de belirtiliyor. Ispanağın içinde bulunan "Carotenoid" madde "Lutein"in gözleri koruduğunu belirtiyor.

Öte yandan , içeriğinde demir, vitaminler ve enzimler bulunan ıspanağın vücudun dayanıklılığını artırdığı, kansızlığı ve gelişme bozukluğunu giderdiği, soğuk algınlığına karşı koruduğu belirtiliyor. Kalp ve gelişme bozukluğunu giderdiği ifade edilen ıspanak, kalp adalelerini kuvvetlendiriyor. Ruhi çöküntünün sıkıntılarını giderdiği kaydedilen ıspanak ayrıca, kan miktarını artırdığı gibi ağız, boğaz ve göğüs hastalıklarında faydalı. Kanser ve veremden koruduğu da bildirilen ıspanak , hamilelere de iyi geliyor. Doğacak bebeğin güçlü olmasını sağlayan ıspanak, yara, yanık ve dolamada da faydalı Dişlerin çürümesini önleyen , ıspanak, şişmanlık ve şeker hastalığına karşı da faydalı olduğu ifade edildi.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...