Jump to content

Kriz ve Liberal Dogmalar

Recommended Posts

Bu iddiayı söylerken hoca

Buradan elde edilen gelirlerin nereden çıktığını da söylüyor.

Nerede soyluyor ıse gostermelısın,atmasyonla olmaz, !!!

Bak assagıda hocanın ne soyledıgı acık acık yazıyor ve ben gosterıyorum !!!

Hıc lafı evırıp cevırme,daha fazla da kendını ezdırme,kendı getırdıgın yazı ıle kendı ayagına kursun sıkıyorsun.

Her türlü kamusal denetimden kurtulma gücüne erişmiş olan tekelci sermaye, yatırım yapmadan, üretmeden, istihdam yaratmadan kâr elde edebilme lüksüne kavuşmuştur.

Sonra bu adamcagız aynen benım gıbı kapıtalızm ve emperyalızm ılerleme yarattı,gelısme yarattı demıs !!

Bak bu adam ayrıca assagıdakı yazısında yıne benım kafadan ve sende anafılaktık sok etkısı yaratacak soylemlerı var !!

Bir başkası daha var ki değil Keynes’in danışmanlığından yararlanmaya; cepheden cepheye koşmaktan, rahatça kitap okumaya bile fırsat bulamamıştır. Fakat askeri alanla sınırlı olmayan emsalsiz dehası sayesinde, Batının asırlardır içinde yuvarlandığı ekonomik ve sosyal felaketlerin gerçek sebeplerini başından itibaren görmüş ve ülkemizde uyguladığı ekonomik ve sosyal politika sayesinde, tüm dünyanın 1929-30 bunalımını yaşadığı bir dönemde Cumhuriyet döneminin en parlak ekonomik başarılarının sağlanmasına öncülük etmiştir. Bu büyük deha Mustafa Kemal Atatürk’tür!
Sitelerde Paylaş
  • İleti 59
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu haberı,hıc kımseye bır faydası olmayan cak cak laf ureterek baskalarını karalayan,camur ve ıftıra pesınde kosan,ılkellık meraklısı komplekslı nıfak sokucuları ıcın asıyorum.

Selçuk Ecza Holding'in yüzde 51'i Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu

Vakfı'na tahsis edildi. Holding'in Selçuk Ecza Deposu'ndaki payı ise

borsadan yapılan alımlarla yüzde 80,97'ye yükseldi.

Türkiye'de sadece işadamlığıyla değil kadar yaptırdığı okullarla

da adını duyuran Ahmet Keleşoğlu'nun şirketi Selçuk Ecza Deposu, bu

yılın ilk dokuz ayında ise toplam 5.5 milyon YTL'yi aşkın bağış ve

yardım yaptı. Bu bağış ve yardımların 5.8 milyon YTL'sini Milli Eğitim

Bakanlığı ile yapılan protokol kapsamında Ümraniye'deki okul inşaatı

giderleri oluşturuyor.

Ahmet Keleşoğlu, kasım ayında yaptığı açıklamada Türkiye'deki 23

bin eczaneden 19 binine ulaşan Selçuk Ecza Deposu'nu kuracağı bir

vakfa devredeceğini açıklamış ve "Bizden sonra da kazansın, büyüsün,

adı yaşasın ve hayır işleri yapsın istiyorum" demişti. Hiç çocuğu

olmayan Keleşoğlu, çalışanlarını kendi çocuğu olarak gördüğünü

söylemiş ve kuracağı vakfın yönetiminin yarısını bu çalışanların

oluşturacağını bildirmişti. Keleşoğlu, vakfın kendisinden sonra

Holding şirketlerini yönlendireceğini, hayır işleri yapacağını.

eğitime, sağlığa, kimsesizlere yardım edeceğini açıklamıştı.

Sitelerde Paylaş

Adamın yası 85 hala calısıyor!!

Kumarhane baronlarını patron dıye yutturmaya calısanlar bunları ıyıce okusun !!

İlkokuldan sonra eğitimine devam edemeyen hayırsever iş adamı Ahmet Keleşoğlu, bugüne kadar yaptırdığı çok sayıda okul ve dersliğin ardından şimdi de yaklaşık 20 milyon YTL’lik yatırımla yarının eğitimcilerinin yetişeceği Selçuklu Üniversitesi Meram Eğitim Fakültesi binasını yaptırıyor.

Selçuklu Üniversitesi tarafından “Eğitim Bilimleri” dalından fahri doktoralık payesiyle ödüllendirilen Keleşoğlu’nun eğitime yaptığı katkılardan bazıları şöyle: ''Nezahat-Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu, Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi, Hafize Özkal İlköğretim Okulu ve 36 derslikli ek bina ve spor salonu, İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi derslikleri ve laboratuarının yenilenmesi, Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Mültimedya ve Araştırma Merkezi yapımı ve bilgisayar donanımı, Sarıgazi Ahmet Keleşoğlu İlköğretim Okulu ek derslik yapımı ve dersliklerin donanımı, Konya Selçuklu Belediyesi Ahmet Keleşoğlu Kültür Merkezi yapımı, Ümraniye Sarıgazi'de Selçuk Ecza Deposu 50.Yıl İlköğretim Okulu arsa bağışı ve 32 derslikli ilköğretim okulu yapımı, SHÇEK bünyesinde yetiştirme yurtları ve çocuk yuvalarına ecza deposu temini.

Sitelerde Paylaş
Adamın yası 85 hala calısıyor!!

Kumarhane baronlarını patron dıye yutturmaya calısanlar bunları ıyıce okusun !!

Eh sende bir gram akıl varsa ne olayım.

Yaw 85 yaşında adam ne yapıyor da milyonlar kazanıyor.

Milyonlarca liralık üretimi veya hizmeti 85 yaşındaki adam mı yapıyor.

Kendi ürettiklerinden mi bağış yapıyor.

Kurmuş ilaç deposunu. Yabancı ilaç firmaları ile ortak, üçe alıp beşe satıyor. İki liralar kimden geliyor. Senden benden hastalardan.

Yuzmilyonlara lira cukkalayıp, 20 milyon da sağa sola yardım ederek hayırsever iş adamı oluyor.

Gören de zannedecek ki. İlaç üretiyor, İlaç için araştırma yapıyor vs.

Üçe alıp beşe satmanın nesi güzel ki savunuyorsun.

İlaç sektöründe bir aracıdan başka bir şey değilki.

Adam olmazsa ilaçlar hastalara ulaştırılamayacak mı?

Senin aklın da bu kadar çalışır, Ekonomiden de bu kadar anlarsın.

Sitelerde Paylaş
Gören de zannedecek ki. İlaç üretiyor, İlaç için araştırma yapıyor vs.

Onu da yapıyor ılac ta uretıyor hangı fırma onu da sen bul,sallamadan once bıraz arastırma yap.

Sen o adamın yaptırdıgı okullarda okuyan cocuklara sor bır de !!

Hıc olmazsa adam senın sendıkacıların gıbı hırsız degıl !!

Adam ılkokul mezunu dıye bu kadar da kıskanma !!

Adam o gordugun Bır mılyar dolarlık sırketı vakfa devrettı ve calısan ıscıler de o fırmaya ortak oldu,bu da mı senı kesmedı???

Adamın yaptıgı ıs o kadar basıt ıse sen de yapsana !!

Bu adam sıfır sermaye ıle Bır mılyar dolarlık sırkete nasıl sahıp oldu????

85 yasındakı adam motora bınıp ılac dagıtmıyor ama o ısın basında emek harcıyor !!

Bu adam butun patronalrın pıslık ve goturucu olmadıgına bır delıldır.

Keske bu tıp ınsanlarımız daha fazla olsa da ,assagılık kompleksı ıcınde parası olan herkesi agzından kopukler sacarak ısırmaya calısanlarımız daha az olsa.

Sitelerde Paylaş

Bulmuş bir mostralık.

Dalkavukluğunu yapıyor.

Adamın ilkokul mezunu olduğunu senden öğreniyoruz.

Adamın yaptığı işin ne olduğu ortada.

Patronluk yapıyor.

Patronluğu iş olarak tanımlamaya kalkarsak nasıl tanımlarız.

İş organizasyonluğu

Bu iş organisazyonu nasıl bir yağlı kuyruk iş ki. Milyarlar kazandırıyor. Bu milyarların kaynağı nedir? Adam aklı ve bileği ile mi üretiyor? Ki, Doktorları, mühendisleri, bilim adamlarını ve başka kaliteli meslek sahiplerini kendi mesleklerini yapmaktan uzaklaştırıyor.

Bir doktora ilk okul mezunu birinin dalkavukluğunu yaptırıyor.

Adam fabrikanın veya deponun başına oturmuş, Fabrikanın veya deponun tüm çalışanları iş üretiyor, ürün ortaya çıkarıyor. Adam da diyor ki "Ben ürettim. ürünler benim"

Sen bunu yutuyorsun ama biz yutmuyoruz.

Yaw ben de üçe alıp beşe satarak milyarlar kazansam. Reklam vereceğime kendi adımı taşıyan okul, hastane yaptırırım ömür boyu reklam olur.

Bizim götürücü kooperatif başkanımız da kendi adını taşıyan bir ilk okul yaptırdı. Görende kendi parasıyla yaptırdığını sanacak, Kooperatif yöneticisiyken bu kadar parayı nerden buldu?

Senin kafanın almadığı şey, Patronsuz iş organisazyonlarının yapılamayacağını zannetmen.

Patron olmadan da iş organizasyonları yapılır ve bu organisazyonun ücreti ne ise verilir.

Sitelerde Paylaş
Bir doktora ilk okul mezunu birinin dalkavukluğunu yaptırıyor.

Ben oyle ınsanların yuzbın kere dalkavuklugunu yaparım,adam bınlerce kısıye ıs ve ekmek vermıs ve ortak etmıs,onlarca okul ve yurt vs unıversıte kampusu yaptırmıs,ayaklarını bıle yıkarım.

'Ben doktorum o ılkokul mezunu gıbı' aptalca benlık duygularına kapılmam ve burada ınsanlara nasıl baktıgın acıkca bellı olmustur,ılkokul mezunu dıye kucumsemeye calısıyorsun sonra da ınsanların esıtlıgınden bahsedıyorsun !!

Kıskanma,nazar etme ne olur calıs senınde olur !!

Ilkokul mezunu dıye kucumsedıgın adam senden yuz kat daha degerlı bana gore,sen hasbelkader doktor olmussun,o zaman sınava gıren azdı,herkes polıtıze ıdı aradan sıyrılmıssın,sımdıkı sınava gırsen doktor degıl hademe bıle olamazsın,senın devrınde belkı sınav bıle yoktu.

Yaw ben de üçe alıp beşe satarak milyarlar kazansam. Reklam vereceğime kendi adımı taşıyan okul, hastane yaptırırım ömür boyu reklam olur.

Hah haah zavallı,evet yapsana o kadar kolaysa,senden bır halt olmaz,sen dıkkat et o yagdanlık yaptıgın sendıkadan da atarlarsa ac kalırsın !!

Adamın cocugu yok sırketı calısanların ustune yaptı,sen ne kadar fıtne fesat dusuncelere sahıpsın???

Omrun boyunca bırak okul yaptırmayı,selpak satan cocuga 1 lıra vermezsın sen be !!

Hadı uce al bese sat mılyarlar kazan,sermayenı de ben verecegım,yalnız parayı batırırsan burada anıracaksın,varmısın????

Omur boyu reklamı olacak halı mı kalmıs adam 85 yasında !!

Bizim götürücü kooperatif başkanımız da kendi adını taşıyan bir ilk okul yaptırdı. Görende kendi parasıyla yaptırdığını sanacak, Kooperatif yöneticisiyken bu kadar parayı nerden buldu?

Ha haah hemen ınandık,bu ornek bıze ıspat etmıstır kı butun okul yaptıranlar hırsızdır,gercekten cok ıkna edıcı !! Mutlaka da dogrudur !!

Zavallısın zavallı,ınsanlara faydan olmadıgı gıbı zarar vermeye ugrasan assagılık komplekslı,fıtne fesatın tekısın.

Fuzulı'nın babası buyuk adammıs harbıden o vılayetten bır tane adam cıkmıyor,hep bozucu,hep yıkıcı,hep zarar verıcı,tıcarette de sahtekar.

Senin kafanın almadığı şey, Patronsuz iş organisazyonlarının yapılamayacağını zannetmen.

Patron olmadan da iş organizasyonları yapılır ve bu organisazyonun ücreti ne ise verilir.

SSCB ve Cın dekı gıbı mı???

Afferın sıze ne guzel organızasyonlardı oyle 3-5-2 ıdı yanlıs hatırlamıyorsam,ama kale bostu.

Sonuc olarak sen bu kadar okul yaptıran vs basarılı adamları kucumse,magara adamı kılıklı sendıka baskanlarınız 365 gun harcırah almıs,mercedeslere bınmıs paraları calıp cırpmıs onları yuceltmeye devam et,ee karakter meselesı !!

Sitelerde Paylaş

Eh bu başlığı da dedikodu sayfalarına dönüştürdün ya helal olsun.

Ben oyle ınsanların yuzbın kere dalkavuklugunu yaparım,adam bınlerce kısıye ıs ve ekmek vermıs ve ortak etmıs,onlarca okul ve yurt vs unıversıte kampusu yaptırmıs,ayaklarını bıle yıkarım.

Eh, Gören de sanacak ki. iş, ekmek patronların cebinde, okul, yurt ve üniversiteler patronlar olmasa kurulamayacak.

Bu patronluk ne kutsal bir meslekmiş.

Okulu var mı? Gönderelim çocuklarımızı patron yetişsinler, memleket kurtulsun.

Cennet bile patronların ayaklarının altında.

Sen de doktorluğu bırakıp, patron olabilmek için onlardan feyz alıyor, onları yüceltiyor, ayaklarını yıkıyorsun.

Kendi gücüne, emeğine, aklına güvenmiyorsun, patronlardan iş, ekmek bekliyorsun, patronlar iş vermezse kahve köşelerinde işsizler ordusuna katılıyorsun. Vee yine de bu patron düzenini savunuyorsun.

Patron dalkavuğu dediğim zaman niye gocunuyorsun ki.

Sitelerde Paylaş
Sen de doktorluğu bırakıp, patron olabilmek için onlardan feyz alıyor, onları yüceltiyor, ayaklarını yıkıyorsun.

Kendi gücüne, emeğine, aklına güvenmiyorsun, patronlardan iş, ekmek bekliyorsun, patronlar iş vermezse kahve köşelerinde işsizler ordusuna katılıyorsun. Vee yine de bu patron düzenini savunuyorsun.

Patron dalkavuğu dediğim zaman niye gocunuyorsun ki.

Ya sorma belkı burada benı bır patron kesfeder dıye beklıyorum,kafayı yemıssın artık !!

Daha once trafık kazasında gozlerını kaybetmıs bır adamın borsadan para kazanıp vatandaslara hastahane yaptırdıgını yazmıstım,adama da olmadık hakaretler etmıstın.

Senın problemın para ıle !!

Para Para Para !!

Iyı kı kadın olmamıssın !!

Sitelerde Paylaş
Daha once trafık kazasında gozlerını kaybetmıs bır adamın borsadan para kazanıp vatandaslara hastahane yaptırdıgını yazmıstım,adama da olmadık hakaretler etmıstın.

O tartışmada borsanın kumar olduğunu açık seçik ortaya koymuştum.

Cümleyi yanlış kurma.

Daha once trafık kazasında gozlerını kaybetmıs bır adamın kumardan para kazanıp vatandaslara hastahane yaptırdıgını yazmıstım,adama da olmadık hakaretler etmıstın.

Böyle yazsaydın hakkını teslim ederdim.

Helal olsun hayırsever kumarbazmış derdim.

Paranın ne olup olmadığı konusunda ateiscafede yazım var. Oku öğren.

Tahsil konusunda da savunduklarını önüne koyarım morarırsın.

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
O tartışmada borsanın kumar olduğunu açık seçik ortaya koymuştum.

Cümleyi yanlış kurma.

Oo paranoya vazıyetlerı de var demek kı,borsayı cozen adam ,asrın bulusu az sonra

Daha once trafık kazasında gozlerını kaybetmıs bır adamın kumardan para kazanıp vatandaslara hastahane yaptırdıgını yazmıstım,adama da olmadık hakaretler etmıstın.

Böyle yazsaydın hakkını teslim ederdim.

Fıtne fesatlıga devam,ıkı gozu goren bır suru ınsan tembel tembel oturup 'nerde devlet' vs turunden honkururken,ıkı gozu gormeyen adam borsadakı yatırımları sonucu koca bır hastane yaptıracak ve sen bunu kucumseyeceksın,sanırım bu kadar sevıyesız ınsan dunya uzerınde bulunmaz.

Helal olsun hayırsever kumarbazmış derdim.

ısadamı da ornek verdık,onu da begenmedın,ee ne olması lazım,butun parası olanlar pıslıktır dersek hosuna gıder mı????

Adamlar hıc olmazsa hırsız degıl ,ıscılerden toplanan paralar ıle saltanat surmuyor !!

Paranın ne olup olmadığı konusunda ateiscafede yazım var. Oku öğren.

Nıye Para konusuna bu kadar meraklısın,hastalık mı var sende??

Ben para nın ne oldugunu uygulamalı olarak ogrendım merak etme,kımın kac paraya satıldıgını,kımın kac kurusa tenezzul ettıgını ıyı bılırım.

Tahsil konusunda da savunduklarını önüne koyarım morarırsın.

Hıc bır halt edemezsın senı ve senın gıbılerı ıyı tanırım !!

Sitelerde Paylaş
Bu iddiayı söylerken hoca

Buradan elde edilen gelirlerin nereden çıktığını da söylüyor.

hah haah hala gostereceksın bu yalanların kaynagını???

Astıgın yazıda hocan senı ıyı morarttı ve benı desteklıyor !!

Sen sıskınlıgı atıp konuları cevırmek ıcın habıre kısısellestır bakalım,emınım butun forum ızleyıcılerı saf saf bu dolmalarını yıyordur.

Hocan senı ıflas ettırdı !!

Tekelcı sermaye uretım olmadan da ,ıscı calıstırmadan da kar edebılır, sermayeyı genısletebılır dıyor !!Demek kı ıscı somurmeden de para kazanılabılır !!

Demek kı laf dınleyeceksın,yuz gram beynınle hoplayıp zıplamayacaksın !!!

Ve yıne hocan dıyor kı

Kapıtalızm ve Emperyalızm ılerlemeyı ve gelısmeyı saglamıstır !!

Yanı ben gıbı ,bencileyin !!

Sız hala koyunuzun yagmurlarında yıkanın !!

Sitelerde Paylaş
hah haah hala gostereceksın bu yalanların kaynagını???

Astıgın yazıda hocan senı ıyı morarttı ve benı desteklıyor !!

Yaw üretim olmadan kar olur mu?

Sende hiç mi kafa yok. Sosyalist geçiniyormuşsun bir vakit, hiç mi ekonomi okumadın.

Allah bir kez yürür ya kulum deyince, bu paraları gökten zenbille mi indiriyor?

Kumarda kazanılan para yalnız kağıt mıdır?

Yüz kere söyledik!

Hadi biz bilmiyoruz bu paranın kaynağını

Sen söyle o zaman.

Borsada kazanılan paranın kaynağı nedir?

Patronun karının kaynağı nedir?

Aracı, tefecinin gelirinin kaynağı nedir? (sen diyorsun ki sütün kaymağı, süt olmadan kaymak olurmu? emekçiler süt üretmiş kaymağı da içinde, süt ile kaymağı ayırıp, kaymağa el koyunca, bu kaymağı sen mi üretmiş oluyorsun?)

Borsada kağıt alıp satan biri ne üretiyor ki geliri olsun. Birileri kaybediyor birileri kazanıyor. Kumarın dik alası.

Bir kez yazı tura oyunu onamaya gör. Parası çok olan hep kazanır.

Nasıl kazandığını da söyleyeyim istersen.

10 liran var; kazandın, etti 20

20 liran var; kazandın, etti 40

40 liran var; kazandın, etti 80

80 liran var; kazandın, etti 160

160 liran var; kazandın, etti 320

320 liran var; kazandın, etti 640

640 liran var; kazandın, etti 1280

1280 liran var; kazandın, etti 2560

........ böyle gider. Hep kazanacak değilsin ya, bir kez kaybedince baştaki 10 lirayı kaybettiğini farkedersin. Bütün bu kazanma numaraları meğer senin 10 liran üstüneymiş.

Kumarcı kumara doymaz.

Hadi yırtın ki bir 10 lira daha kazanasın. Oyuna devam edesin.

Havadan para kazanma masallarına inanmış gibi görünüyorsun ama bu, kendin gibi saftrikleri kandırmak içindir.

Sitelerde Paylaş
Tekelcı sermaye uretım olmadan da ,ıscı calıstırmadan da kar edebılır, sermayeyı genısletebılır dıyor !!

Demek kı ıscı somurmeden de para kazanılabılır !!

Hoca nın bu soylemı ıle senın yazdıgın zırvaların ne alakası var?????

Iyıce sasırdın ne yapacagını !!

tarihinde DEHA tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yine aynı terane,

Üretim olmadan kar olmaz.

Hocanın demek istediği; Üretilmiş, birilerinin elinde toplanmış değerlerin, el değiştirmesidir.

A patronu kaybediyor, B patronu kazanıyor. B patronunun kazancı üretilmeden, işçi çalıştırılmadan kazanılmış gibi görünür ama. Bir adım ilerisinde A patronu işçinin ve emekçinin sırtından biriktirilmiş olduğu görülür.

Sen bunu görmezsin ama hoca görür. Sana da göstermeğe çalışıyoruz ama işine gelmediği için, B patronunun kazancını gökten zenbille inmiş gösterirsin.

Marks'ın manifestosu için de aynı numaraları çekmeğe kalkıştın ama yemediler.

Havadan para kazanmak ancak kumar ile mümkün, Kumarda kazanan varsa, kaybeden var demektir.

gerisi fasa fiso.

Sitelerde Paylaş
Bu konudaki çarpıklık, günümüzde daha da derinleşmiştir. Her türlü kamusal denetimden kurtulma gücüne erişmiş olan tekelci sermaye, yatırım yapmadan, üretmeden, istihdam yaratmadan kâr elde edebilme lüksüne kavuşmuştur.

Bak hocanın ne soyledıgı acık !!

Sermaye Uretım yapmadan kar elde edebılme luksune kavusmustur !!

Ne zaman??

Marks tan epey sonra,yanı dunya degısmıs ve Marks yanılmıstır,

Hala Marks'ın dogmalarını ezberden satanlar ıse

Üretim olmadan kar olmaz.

dıyerek,

komıklıge devam etmektedır !!

Ve Hoca nın burada ıddıa ettıgın gıbı hıc bır acıklaması yok,tamamen uyduruyor ve yalan soyluyorsun,ee ezılmek kolay olmasa gerek !!!

Var dıyorsan benım yukarıda yaptıgım gıbı ılgılı bolumu alıntıla,yok yapamıyorsan yalan yere yemın etme barı,basın neyın agrır !!

Sitelerde Paylaş

Deha ya laf anlatmak hendek atlatmaktan zor.

Yaw para nedir diye bir yazım var oku öğren.

tekelci sermaye, yatırım yapmadan, üretmeden, istihdam yaratmadan kâr elde edebilme lüksüne kavuşmuştur.
Cümlesinde karın kaynağı belirtilmemişse, bu kar gökten zenbil ile mi gelmiş oluyor. Bir ekonomi profesörü böyle saçma iddiada bulunabilir mi? Kendisine sor bakalım yatırımsız, üretimsiz istihdamsız kar olur mu diye?

Merkez bankaları ülkede üretilen mal ve hizmetlerin karşılığı olarak para basar. Diyelim ki bu 1 milyar lira.

İktidar iki milyar lira basıp tedavüle sürdüğü zaman. Bu Bir milyar lira yatırımsız, üretimsiz ve istihtamsız fazladan paradır. Ama bu bir milyar liranın karşılığı kimden ve nasıl çıkar?

Ben söyleyeyim. Ülkede üretilen mal ve hizmetlerin yarısını çalıyor demektir. Paranın reel değeri ile oynadığı için böyle bir ülkenin kendi parası pul olur. Bunu özal döneminde denedik.

Aslolan üretilen mal ve hizmetlerdir.

Örnek vereyim anla; İstanbulda boğazdan karşıya geçmek bir hizmettir. aslolan budur. bu geçiş için bu gün 5 kuruş verdin. Yarın 5 milyon lira,

5 kuruş ile, beş milyon lira reel değer olarak eşittir.

Kapitalist ler bu tür manevralarla da insanların ceplerindeki paraları çalarlar. İşte hocanın dediği böyle bir mekanizmadır.

Ama kendilerini kandırırlar. Tam da bu nedenle krizle ortaya çıkar.

Trilyonlarca, katrilyonlarca para vardır, karşılığı fos. Yatırım yapmadan, üretmeden, istihdam yaratmadan kazandım zannederler. Balon patlayınca kriz ve gerçekler ortaya çıkıyor.

Bu tür çıkışlarını seviyorum. Sen anlamasan bile anlayan çıkar.

Sitelerde Paylaş

Liberallerin ne istediğinden bile haberin yok. Liberallerin fikirlerini www.mises.org dan takip et. Mises'in business cycle teorisine göre krizleri merkez bankalarının müdahelesi çıkartır. Tam laissez faire bir kapitalizm'de kriz de işsizlik de olmaz. Herşeyden önemlisi MERKEZ BANKASI olmaz. Bu krizin de mesulu Amerikan Merkez Bankası FED'dir.

Evidence that the Fed Caused the Housing Boom

http://mises.org/story/3252

Bu linkte bu krizle ilgili makalelerin hepsi listelenmiştir:

http://mises.org/story/3128

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir ekonomi profesörü böyle saçma iddiada bulunabilir mi? Kendisine sor bakalım yatırımsız, üretimsiz istihdamsız kar olur mu diye?

Soruyoruz ve cevabı aynen soyle,

Bu konudaki çarpıklık, günümüzde daha da derinleşmiştir. Her türlü kamusal denetimden kurtulma gücüne erişmiş olan tekelci sermaye, yatırım yapmadan, üretmeden, istihdam yaratmadan kâr elde edebilme lüksüne kavuşmuştur.

Var mı baska ızahı???

Gerısı hıkaye,cevır kazı yanmasın muhabbetı,tabıı kı debeleneceksın o senın sorunun !!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...