Jump to content

muhasebe !

Recommended Posts

Evet düşünmek insana hastır sınırsızlığı ile beraber. Düşünmek ve geçmiş hatalarından ders çıkarmak, peki ya gelecek ; kendini geleceğe hazırlama düşüncesi evet bu insana hastır sadece sınırsız düşünme kabiliyeti olan insana. işte bir düşünürün dediği gibi "Küfür cehaletten gelse telafisi kolay.Ama ilim ve fenden gelince zor".

İşte aslında daha öncede çok kez söylediğim gibi; inanan insanlar için şayet yanılıyorlarsa ahiret yoksa onlara orada ceza verecek veya yargılayacak bir güç yoktur ve hiç bir şey kaybetmezler,çünkü yoklukta pişman olunmaz, çünkü yoktur. Fakat dünyanın çok geçmiş zamanlarında günümüze kadar kadar pek çok din ve Allah inancı insanların bilinç altındadır ve onlara göre yaşarlar lakin tüm bunları gözönüne aldığımızda ve bu günkü bilimin vardığı noktaların çözümleyemediği ve eksikliklerinin çokca bulunduğunu itiraf eden bilimadamları dahi tereddütdeyken ve pek çok tabiatçınında itiraf etmek zorunda olduğu Bir yaratıcı Olma ihtimalini gözönünde bulundurursak acaba inanmayan ve kabul etmeyen veya inanmak istemeyen veya kabullenemeyen insanların umduklarının dışında bir vaziyetle karşılaşmaları kendileri için nekadar hazin (bir son demiyorum), bir başlangıç olur ve bunu bilebile göre göre bu hayatı tercih edenlerin ne derece mantıklı ve akıllı oldukları ortadadır.

Bir varlığın sonunda yokluk olması bütün düşünen beyinlerde soru işaretleri bırakır, soru işareti olmayan düşünmüyordur veya düşünmek istemiyordur. Kaldıki sorumlulktan hiç olmazsa kendi için faydalı olacak bir sorumluluktan kaçan biri ne derece akıllıdır düşününüz.

Şayet ; dünyevi ibadet denilen şeylerin aslında çokda fazla bir ağırlığı olmamakla beraber insana bir huzur ve bir güven ve ruh sağlığı açısındanda önemli bir yer edinmiştir. Eğer Allah denilen o güç varsa ve inanalarından istediği şeyler yine inananlarının faydasına ve onların çıkarları gözönünde bulundurularak istenmiş olduğunu ortaya koyar. Çünkü kişinin ibadeti ibadet yapılana bir zarar ve bir fayda vermez.

Sadece yapana veya yapmayana aittir bunun mükafatı veya cezası. Eğer desek Sadece namaz için "günümün belirli saatlerinde benden yapamayacağım şeyler istendiği için ve üşendiğim için yapmıyorum ,yapamıyorum dolayısı ile vicdanımı rahatlatmak için inkar ediyorum. yok diyorum" peki bu dünya hayatını ele alırsak ortalama 70 yıl sürecek bir hayat senin istediğin gibi geçti gitti, peki ya zarara uğrayanlardan olursan şayet pişmanlığın ve ahlarının işe yaramayacağı yerde ne fayda verirki, hem zaten yirmidört saaatin bir saati Yeterlidir beş vakit namaz için , burada dikkat edilmesi gerekn bir husustur ayrıca Bizden çok karlı bir ticaret umuluyor şöyleki az ile çoğu kazanma fırsatı verilmiş ve mükafatı sonsuzluk ile sınırsız.

İşte kendi muhasebesini yapmak için insan şööyle bir yatağına uzanmalı ve düşünmeli ve yalnız kendini ilgilendiren bu konuyu derinlemesine düşünmeli. Şu evrimcilerin aklına şaşarım doğrusu. İşte o yüzden kuranda çok fazla "hiç düşünmezmisiniz", "ne kadar az düşünüyorsunuz" gibi uyarılar var. Yahu kokusuz tatsız topraktan tatlı tatlı meyveler ve mis kokulu güller çıkıyor ve dibinede daha tatlı olsunlar diye bide hayvan b.ku atıyoruz daha hala diret babam diret, ve yediğiniz içtiğiniz herşey topraktan çıkıyor daha hala biz topraktan değiliz diyorsunuz, yedikleriniz sizinle beraber insan oluyor işte basbaya insan, yani sen oluyorsun.

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşte kendi muhasebesini yapmak için insan şööyle bir yatağına uzanmalı ve düşünmeli ve yalnız kendini ilgilendiren bu konuyu derinlemesine düşünmeli. Şu evrimcilerin aklına şaşarım doğrusu. İşte o yüzden kuranda çok fazla "hiç düşünmezmisiniz", "ne kadar az düşünüyorsunuz" gibi uyarılar var.

Kur'an'daki "hiç düşünmez misiniz?" gibi ifadelerin, bilimsel anlamda ve özgürce düşünmekle ilgisi yoktur... Kur'an kendi dikte ettiği gibi düşünmeyenlere (!) düpedüz hakaret eder...

Sitelerde Paylaş

İşte aslında daha öncede çok kez söylediğim gibi; inanan insanlar için şayet yanılıyorlarsa ahiret yoksa onlara orada ceza verecek veya yargılayacak bir güç yoktur ve hiç bir şey kaybetmezler,çünkü yoklukta pişman olunmaz, çünkü yoktur. Fakat dünyanın çok geçmiş zamanlarında günümüze kadar kadar pek çok din ve Allah inancı insanların bilinç altındadır ve onlara göre yaşarlar lakin tüm bunları gözönüne aldığımızda ve bu günkü bilimin vardığı noktaların çözümleyemediği ve eksikliklerinin çokca bulunduğunu itiraf eden bilimadamları dahi tereddütdeyken ve pek çok tabiatçınında itiraf etmek zorunda olduğu Bir yaratıcı Olma ihtimalini gözönünde bulundurursak acaba inanmayan ve kabul etmeyen veya inanmak istemeyen veya kabullenemeyen insanların umduklarının dışında bir vaziyetle karşılaşmaları kendileri için nekadar hazin (bir son demiyorum), bir başlangıç olur ve bunu bilebile göre göre bu hayatı tercih edenlerin ne derece mantıklı ve akıllı

allahı ortadoğululardan başka bilen yoktuki.yayılmacı siyasetle malezyaya kadar gitti allah...elın japonu allahı bılmez..

Sitelerde Paylaş
İşte aslında daha öncede çok kez söylediğim gibi; inanan insanlar için şayet yanılıyorlarsa ahiret yoksa onlara orada ceza verecek veya yargılayacak bir güç yoktur ve hiç bir şey kaybetmezler,çünkü yoklukta pişman olunmaz, çünkü yoktur. Fakat dünyanın çok geçmiş zamanlarında günümüze kadar kadar pek çok din ve Allah inancı insanların bilinç altındadır ve onlara göre yaşarlar lakin tüm bunları gözönüne aldığımızda ve bu günkü bilimin vardığı noktaların çözümleyemediği ve eksikliklerinin çokca bulunduğunu itiraf eden bilimadamları dahi tereddütdeyken ve pek çok tabiatçınında itiraf etmek zorunda olduğu Bir yaratıcı Olma ihtimalini gözönünde bulundurursak acaba inanmayan ve kabul etmeyen veya inanmak istemeyen veya kabullenemeyen insanların umduklarının dışında bir vaziyetle karşılaşmaları kendileri için nekadar hazin (bir son demiyorum), bir başlangıç olur ve bunu bilebile göre göre bu hayatı tercih edenlerin ne derece mantıklı ve akıllı

allahı ortadoğululardan başka bilen yoktuki.yayılmacı siyasetle malezyaya kadar gitti allah...elın japonu allahı bılmez..

acaba ?

işte yanılgı burada başlıyor !

Sitelerde Paylaş
acaba ?

işte yanılgı burada başlıyor !

Peki, varsayalim ki yanilmadik. Kitaplar arasindaki celiskiyi bize nasil anlatacaksiniz? Tevrat'ta/Incil'de farkli söylenen sey kuranda baska türlü yazilmasini neye baglayacaksiniz? Ha cok basit bir sekilde o kitaplar zaten degistirildi diyecekseniz, öyleyse bende sunu sorma geregi duyarim; allah denen yaratigin 50000 yil sonrasinda yasamasi ve insanlara güya güvenerek o kitaplari yollamasi ve güveninin sarsilmasi. Ne kadar hos bir allahiniz var öyle, insanlardan hic ama hic bir farki olmayan! Siz sizin gibi hatalar yapan birisine kulluk etmeye devam edin, millet Ay'a gidiyor.

Sitelerde Paylaş
İşte aslında daha öncede çok kez söylediğim gibi; inanan insanlar için şayet yanılıyorlarsa ahiret yoksa onlara orada ceza verecek veya yargılayacak bir güç yoktur ve hiç bir şey kaybetmezler,çünkü yoklukta pişman olunmaz, çünkü yoktur.

Önce şunun bir ayrımını yap, çoğu insan gelecekte ne olacağını bilemiyor. Çoğu insan evet kesinlikle biz gelecekte yok olacaz, demiyor. Sadece gelecekte başlarımıza ne geleceğini bilemiyoruz diyorlar.

Siz daha bu ayrımları yapacaksınız. :) Sonra bu insanların uzaylı olmadıklarını anlıycaksınız.

Sana bir soru sormak istiyorum Cennetin varlığını deneyimledin mi yoksa inanıyor musun? İnanıyorsan neye göre inanıyorsun. Sana cennet vardır diye kim diyor?

Sitelerde Paylaş
... İşte aslında daha öncede çok kez söylediğim gibi; inanan insanlar için şayet yanılıyorlarsa ahiret yoksa onlara orada ceza verecek veya yargılayacak bir güç yoktur ve hiç bir şey kaybetmezler,çünkü yoklukta pişman olunmaz, çünkü yoktur.

"Dimyat'a pirince giderken, eldeki bulgurdan olmak" diye bir atasözü duydun mu? Dimyat da yok, pirinç de yok. Varlıklarına dair en küçük bir akılcı kanıt da yok. O halde niye Dimyat ve pirinç hayalleriyle, elindeki bulguru küflendiriyor, onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmıyorsun?

... Bir yaratıcı Olma ihtimalini gözönünde bulundurursak acaba inanmayan ve kabul etmeyen veya inanmak istemeyen veya kabullenemeyen insanların umduklarının dışında bir vaziyetle karşılaşmaları kendileri için nekadar hazin (bir son demiyorum), bir başlangıç olur ve bunu bilebile göre göre bu hayatı tercih edenlerin ne derece mantıklı ve akıllı oldukları ortadadır.

Olmayan bir şeyin ardında "Ya varsa?" salaklığıyla koşuşturup durmaktansa, olmadığını kabul edip var olanla yetinmeyi ve değerlendirmeyi bilmek, mantık ve aklın gereğidir zaten. Atesitlerle inananlar arasındaki fark bu.

... Bir varlığın sonunda yokluk olması bütün düşünen beyinlerde soru işaretleri bırakır, soru işareti olmayan düşünmüyordur veya düşünmek istemiyordur.

Varlığın sonunda yokluk olduğunu kim söyledi? Hangi ateist buna inanıyormuş? "Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz; sadece şekil değiştirir", bir diyalektik kanunudur. Sen ruhun varlığına inandığın için, onun yok olacağına aklın kesmiyor. Oysa ruh diye bir şey VAR değil ki, öldükten sonra YOK olduğuna inanılsın.

... Şayet ; dünyevi ibadet denilen şeylerin aslında çokda fazla bir ağırlığı olmamakla beraber insana bir huzur ve bir güven ve ruh sağlığı açısındanda önemli bir yer edinmiştir. Eğer Allah denilen o güç varsa ve inanalarından istediği şeyler yine inananlarının faydasına ve onların çıkarları gözönünde bulundurularak istenmiş olduğunu ortaya koyar. Çünkü kişinin ibadeti ibadet yapılana bir zarar ve bir fayda vermez.

Sen, 6 yaşında bir kız çocuğu olsaydın ve moruğun biri, ibadet veya sünnet adı altında babana ücretini ödeyip seni avrat olarak alsaydı, sen 9 yaşına bastığında, o da sana ...saydı, bu ibadetin sana ne faydası - ne zararı olurdu? 6 yaşındaki kızını, 54 yaşındaki bir sapıkla şu veya bu ücret karşılığında everir miydin kardeşim, onu söyle? Ne yararından-zararından bahsediyorsun sen?

... Eğer desek Sadece namaz için "günümün belirli saatlerinde benden yapamayacağım şeyler istendiği için ve üşendiğim için yapmıyorum ,yapamıyorum dolayısı ile vicdanımı rahatlatmak için inkar ediyorum. yok diyorum" peki bu dünya hayatını ele alırsak ortalama 70 yıl sürecek bir hayat senin istediğin gibi geçti gitti, peki ya zarara uğrayanlardan olursan şayet pişmanlığın ve ahlarının işe yaramayacağı yerde ne fayda verirki, hem zaten yirmidört saaatin bir saati Yeterlidir beş vakit namaz için...

Günde bir saat namaz adı altında işi gücü bırakıp, birilerinin ayak-osuruk kokuları altında Arapça bir takım zırvalar geveleyerek eğilip kalkmaktansa, hergün yarım saat kondüsyon, 1,5 saat de ağırlık çalışır; günde 1-2 saatimi ne idüğü belli olmayan Arapça bir takım zırvaları tekrarlayarak geçirmektense, 2-3 saatimi akla ve zekaya hitap eden bilimsel çalışmalara, edebi eserlere ayırır, zihin ve beden sağlığımı korumaya, yaşadığım hayatı daha verimli kılmaya çalışırım. Sen ve senin gibiler, ateistleri inançsız oldukları için boşlukta olduklarını sanıyorsunuz. Oysa ateistler hiç de boşlukta falan değiller. En boş oldukları zamanları bile dolu geçiyor. Şimdi sana cevap vermek gibi mesela...

... İşte kendi muhasebesini yapmak için insan şööyle bir yatağına uzanmalı ve düşünmeli ve yalnız kendini ilgilendiren bu konuyu derinlemesine düşünmeli. Şu evrimcilerin aklına şaşarım doğrusu. İşte o yüzden kuranda çok fazla "hiç düşünmezmisiniz", "ne kadar az düşünüyorsunuz" gibi uyarılar var.

İşte sen de evrimcilerin aklına şaşmak, günde bir saat namaz kılmak gibi saçma sapan şeylerle ilgileneceğine, hiç olmazsa inancının gereğini yerine getirip "düşünseydin" şimdi hala müslüman olmazdın. Sen inancının gereğini yerine getirmiyorsun ve ateistler adına söylediğin her şey, aslında kendi adına duyduğun korkulardan ibaret.

... Yahu kokusuz tatsız topraktan tatlı tatlı meyveler ve mis kokulu güller çıkıyor ve dibinede daha tatlı olsunlar diye bide hayvan b.ku atıyoruz daha hala diret babam diret, ve yediğiniz içtiğiniz herşey topraktan çıkıyor daha hala biz topraktan değiliz diyorsunuz, yedikleriniz sizinle beraber insan oluyor işte basbaya insan, yani sen oluyorsun.

Bak ne güzel söylüyorsun, nalıncı keseri! Sen o meyveyi yiyince meyve yok mu oluyor b.k mu oluyor? Sen de ölünce doğanın b.ku olacaksın, yok olmayacaksın.

Sitelerde Paylaş
Peki, varsayalim ki yanilmadik. Kitaplar arasindaki celiskiyi bize nasil anlatacaksiniz? Tevrat'ta/Incil'de farkli söylenen sey kuranda baska türlü yazilmasini neye baglayacaksiniz? Ha cok basit bir sekilde o kitaplar zaten degistirildi diyecekseniz, öyleyse bende sunu sorma geregi duyarim; allah denen yaratigin 50000 yil sonrasinda yasamasi ve insanlara güya güvenerek o kitaplari yollamasi ve güveninin sarsilmasi. Ne kadar hos bir allahiniz var öyle, insanlardan hic ama hic bir farki olmayan! Siz sizin gibi hatalar yapan birisine kulluk etmeye devam edin, millet Ay'a gidiyor.

inanıyor olm an seni aya gitmekten alıkoymaz. sen inanmıyorsun aya gittinmi ? :)

Sitelerde Paylaş
"Dimyat'a pirince giderken, eldeki bulgurdan olmak" diye bir atasözü duydun mu? Dimyat da yok, pirinç de yok. Varlıklarına dair en küçük bir akılcı kanıt da yok. O halde niye Dimyat ve pirinç hayalleriyle, elindeki bulguru küflendiriyor, onu en iyi şekilde değerlendirmeye çalışmıyorsun?

peki sen hiç kaz gelecek yerden tavuk esirgenirmiyi duydunmu ?

Olmayan bir şeyin ardında "Ya varsa?" salaklığıyla koşuşturup durmaktansa, olmadığını kabul edip var olanla yetinmeyi ve değerlendirmeyi bilmek, mantık ve aklın gereğidir zaten. Atesitlerle inananlar arasındaki fark bu.

dimi aynı hayvanlar gibi. sahibinin onu beslemesindeki gayeyi bilmeyen bir hayvan gibi düşünme sadece ye :)

Varlığın sonunda yokluk olduğunu kim söyledi? Hangi ateist buna inanıyormuş? "Hiçbir şey yoktan var olmaz, vardan yok olmaz; sadece şekil değiştirir", bir diyalektik kanunudur. Sen ruhun varlığına inandığın için, onun yok olacağına aklın kesmiyor. Oysa ruh diye bir şey VAR değil ki, öldükten sonra YOK olduğuna inanılsın.

hiç bir şey yoktan var olmaz evet varlıktan var olur ama en başı çok güzel "yaratmak"

Sen, 6 yaşında bir kız çocuğu olsaydın ve moruğun biri, ibadet veya sünnet adı altında babana ücretini ödeyip seni avrat olarak alsaydı, sen 9 yaşına bastığında, o da sana ...saydı, bu ibadetin sana ne faydası - ne zararı olurdu? 6 yaşındaki kızını, 54 yaşındaki bir sapıkla şu veya bu ücret karşılığında everir miydin kardeşim, onu söyle? Ne yararından-zararından bahsediyorsun sen?

Allah diye bir güçten korkana ve yanlış hareketlerinde ve davranışlarında onu bir gücün cezalandıracağını düşünen birine verirdim evet kızımı. Sen böyle düşünmeyene verde kızını anal oral hertürlü denesin ok.

Günde bir saat namaz adı altında işi gücü bırakıp, birilerinin ayak-osuruk kokuları altında Arapça bir takım zırvalar geveleyerek eğilip kalkmaktansa, hergün yarım saat kondüsyon, 1,5 saat de ağırlık çalışır; günde 1-2 saatimi ne idüğü belli olmayan Arapça bir takım zırvaları tekrarlayarak geçirmektense, 2-3 saatimi akla ve zekaya hitap eden bilimsel çalışmalara, edebi eserlere ayırır, zihin ve beden sağlığımı korumaya, yaşadığım hayatı daha verimli kılmaya çalışırım. Sen ve senin gibiler, ateistleri inançsız oldukları için boşlukta olduklarını sanıyorsunuz. Oysa ateistler hiç de boşlukta falan değiller. En boş oldukları zamanları bile dolu geçiyor. Şimdi sana cevap vermek gibi mesela...

mesele ebediyet ise en aznıdan bir saatimi ayırırdım evet riske gerek yok aptallığada.

İşte sen de evrimcilerin aklına şaşmak, günde bir saat namaz kılmak gibi saçma sapan şeylerle ilgileneceğine, hiç olmazsa inancının gereğini yerine getirip "düşünseydin" şimdi hala müslüman olmazdın. Sen inancının gereğini yerine getirmiyorsun ve ateistler adına söylediğin her şey, aslında kendi adına duyduğun korkulardan ibaret.

benim ibadete ayırdığım bir saat, benim o çalışmalarıma mani değil.

Bak ne güzel söylüyorsun, nalıncı keseri! Sen o meyveyi yiyince meyve yok mu oluyor b.k mu oluyor? Sen de ölünce doğanın b.ku olacaksın, yok olmayacaksın.bok olan tarafı işe yaramayan tarafı. sen elma yiyince elmamı sıçıyon :)

tarihinde sadeceta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadeceta,

"sen elma yiyince elmamı sıçıyon" demişsin de, alıntı yaptığın mesajımda zaten açıklamıştım: Ben elma yiyince b.k s.çıyorum. Sen ise, inancın gereği elma yiyince karpuz s.çtığına inanıyorsun. onun için tavsiyemdir, karpuz yeme sen.

Kız konusuna gelince, ben kızımı 18 yaşına gelmeden kimseye vermem; bu benim yasal hak ve yükümlülüğümdür. 18'inden sonra da, ben evermem, o istediğiyle evlenir. Evliliğini de istediği gibi yaşar, ben müdahil olmam. Ama sen, 6 yaşındaki kızını "Kadın benim tarlamdır, ona dilediğim yerden varırım" diyen adama vereceğini ve o adamın kızına dilediği yerden varmasını kabul ettiğini söylemekle ne mal olduğunu beyan ettin bir kere.

Ben tanrı olsaydım, seni insan sıfatında yaratmazdım.

Sitelerde Paylaş

Bu çocuk zerre gelişemez kafa olarak,ahanda buraya yazıyorum.

Adamın dna sında düşünsel gelişme yooookk,,kodu bozuk :p

Savunularına bir bakın o kadar basit ki..En açık gerçeği bile göremeyecek kadar kör..

tarihinde vesper tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

sadeceta,

"Bu arada deyimler ve atasözleri de folklor (halk-bilimi) içine girdikleri; bilim konusu oldukları nedenle yorumlanmalarının akıl-zeka gerektirdikleri kesindir. Dolayısıyla, "Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez", "Bana dokunmayan yılan bin yaşasın", "Devletin malı deniz, yemeyen keriz" kabilinden deyim ve atasözlerinin hangi ahlaki eğilimin ürünü olduğunu senin yorumuna bırakıyorum..." diyeceğim ama, kaz geleceğine inandığı yere tavuk yalaklayan biri olarak nasıl yorumlayacağını anladığım için, senin yorumuna bırakmıyorum. :)

Sitelerde Paylaş
sadeceta,

"sen elma yiyince elmamı sıçıyon" demişsin de, alıntı yaptığın mesajımda zaten açıklamıştım: Ben elma yiyince b.k s.çıyorum. Sen ise, inancın gereği elma yiyince karpuz s.çtığına inanıyorsun. onun için tavsiyemdir, karpuz yeme sen.

Kız konusuna gelince, ben kızımı 18 yaşına gelmeden kimseye vermem; bu benim yasal hak ve yükümlülüğümdür. 18'inden sonra da, ben evermem, o istediğiyle evlenir. Evliliğini de istediği gibi yaşar, ben müdahil olmam. Ama sen, 6 yaşındaki kızını "Kadın benim tarlamdır, ona dilediğim yerden varırım" diyen adama vereceğini ve o adamın kızına dilediği yerden varmasını kabul ettiğini söylemekle ne mal olduğunu beyan ettin bir kere.

Ben tanrı olsaydım, seni insan sıfatında yaratmazdım.

işte kafan bu kadar alıyor senin islam hakkında hiçbir bilgin yok !

yediklerinin işe yarayan kısımları vücudunda sen oluyor diyorum sen karpuz marpuz diyorsun ! beynin evrimleşme safasında önceden saksıymış belirtileri var.

islamda ilişki olması gerektiği gibi olmalıdır senin zaannettiğin gibideğil büyük günahlardan sayılır hiç birşey bilmiyorsun

Sitelerde Paylaş
Bu çocuk zerre gelişemez kafa olarak,ahanda buraya yazıyorum.

Adamın dna sında düşünsel gelişme yooookk,,kodu bozuk :p

Savunularına bir bakın o kadar basit ki..En açık gerçeği bile göremeyecek kadar kör..

vesper sana cevap vermiyorum. işin gücün hakaret muhalefet bişiycikten çaktığın yok. göm kafanı gaflet kumuna devekuşu seniiii

Sitelerde Paylaş
inanıyor olm an seni aya gitmekten alıkoymaz. sen inanmıyorsun aya gittinmi ? :)

Sadeceta, onca yazdigim seyden bunlari anladiysan, valla helal olsun. Baska ne dene bilirki. :fool:

"Millet Ay'a gitti" olayi sadece bir deyim, fakat bunu senin anlamani beklemiyorum. E hadi gec bunlari digerlerine verecek bir cevabin var mi, yoksa lütfen saklabanliga gerek yok. :D

Sitelerde Paylaş
Sadeceta, onca yazdigim seyden bunlari anladiysan, valla helal olsun. Baska ne dene bilirki. :fool:

"Millet Ay'a gitti" olayi sadece bir deyim, fakat bunu senin anlamani beklemiyorum. E hadi gec bunlari digerlerine verecek bir cevabin var mi, yoksa lütfen saklabanliga gerek yok. :D

Konunun temeli o ama. Lütfen yanıt ver: Aya gittin mi, gitmedin mi? :)

Sitelerde Paylaş

Evet, cok önemli bir konuya deginmissin sadeceta. O kadar önemli ki diger yazdiklarim o yazdigimin yaninda hic kaliyor. Ve cok zor bir soru sormussun, inanan inanmayan herkes Ay'a gittiginden ben cömez kalmisim.

Hayir, gitmedim! Ne büyük kayip degil mi? :D

Sitelerde Paylaş

İnsanlar zamanla tahrif etmiştir. %100 olmasada tahrif vardır.

İçlerinden en genci İslam olduguna göre en dogrusunu Kuran söyleyecektir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...