Jump to content

DÜNYADA KÖTÜLÜK VARDIR.

Recommended Posts

Kleptomaniyi geçtim, pedofili tedavi edilemiyor Bergüzar. Çok sınırlı hastada sadece kontrol altına alınabiliyor. O nedenle toplumdan dışlamak, tedrici bir hayat sürdürmek zorunda kalıyoruz.

Bir kısım pedofili hastası ise yaptığının kötü bir eylem olduğunu biliyor ve kabul ediyor. Yaptığından dolayı çok da vicdan azabı duyuyor.

Ama gel gör ki hastalık işte; yine de yapıyor...

Bu insanlar tedavi edilemez hastalar. İnsanlara, minicik çocuklara zarar verip öldürüyorlar.

Allah, nedensizce hastalanan bu insanları azaba, yani cehenneme gönderiyor.

Hastalık Allah'ın indinde bir suç değilse, onlar neden cehenneme gidiyor?

Yoksa hasta olmak dinde suç mu?

Biz çağdaş insanların iyilik-kötülük, suç ve ceza anlayışı, Allah'ınkinden çok daha farklı. Çok daha insancıl.

Biz kimseyi sonsuz azapla cezalandırmıyoruz.

Biz Allah'tan çok daha adaletli ve iyiyiz.

evet kesinlikle biz insancılız ıfeelgood

kimse sonsuza kadar birini yakmak istemez herhalde ne kadar manyak da olsa

üstelik zaten baştan bunun için yarattığını söylüyor and içiyor

eşcinseli yarat sonra yak

pedofili yarat sonra yak

gerçi pedofil serbest gibi neyse

allah insan olmayı bilemez bence imkansız

Sitelerde Paylaş
  • İleti 164
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"Tanrı kuralları koyar ve sonra her şeyi özgür bırakır" şeklindeki bir tanımda, tanrının fizik kanunları dışı mucizelerini ve duaların kabul edilmesi meselesini nereye koyacağız?... Tanrının bir çok olayda açıkça ve dışardan evrene müdahale ettiği kur'an'da yazılıdır...

Dua kaderi değiştirir mi Berguzar?... Değiştirirse nasıl değiştirir ve değiştirmezse niçin dua ediyoruz?.. Konu yine kader ve özgür irade konusuna gelip dayandı bak...

Yukarıdaki soruma cevap vermeden yeni bir soru ile geliyorsun ve bu hiç etik değil.

Sen beni cevapla, cevabın cepte merak etme...

Hangi soru idi diye yeni bir iletiye meydan vermeden soruyu yineliyorum Androcuğum.

Soru şu:

Tanrı sana diyor ki, hani senin özgür iraden yok ya...

Sana diyor, benim varlığımı ve birliğimi kabul edeceksin.

Ama sen etmiyorsun.

Özgür iraden de yok.

O halde niye kabul etmiyorsun?

Sitelerde Paylaş

Bir yazılım uzmanı düşünün; öyle bir program yaratıyor ki iki kere ikiyi BEŞ çıkarıyor. Program kırk takla da atsa, bu işlemin cevabı daima BEŞ çıkacaktır. Alim-i mutlak olan Tanrı, İslam'a göre daha yaratmadan önce yaratacağını ve yarattığının ne olacağını biliyor ve bilerek yaratıyordu. Herhangibiri İslam'a göre yediği nanelerden ötürü cehennemlik olacaksa, bu o kişi daha yaratılmadan önce biliniyordur; zira ''OLMUŞ''un ve ''OLMAMIŞ''ın mutlak bilgisi Alim-i mutlak olan Tanrıda mevcuttur. Tanrı insana ''özgür irade'' verseydi, bu onun ''mutlak alim'' sıfatına ters düşerdi; zira Tanrının bilemiyeceği bir şey yoktur, öngöremeyeceği bir gelecek yoktur. İrade ise ''öngörülebilinirlik''ten azade bir kavramdır; ''irade''yi ''bağımlı'' bir kavram olarak tanımlarsak, onun ''özgür'' olabileceğini iddia edemeyiz. Özgür irade ''mutlak bilgi''den bağımsız olabilseydi, o zaman tanrı Tanrı olmazdı.

Düşününki bir yazılımcı iki kere ikiyi dört olarak hesaplayacağını bildiği bir program yaratıyor. Bu programın yaptığı bu matematik hatayı ''program''ın kendisine mal edebilir miyiz? Tanrı eğer, benim cehenneme odun olacağımı bile vbile beni yaratıyorsa, bu benim suçum olamaz. Benim kaderim odun olmaktır çünkü :) Bu bağlamda kötülüğün tek kaynağı Tanrı'dır; kötülüğün mutlak bilgisi de Tanrı'da vardır çünkü. Kötülük bilgisi kodlarını insanın varoluşsal sürecine eklemleyen de Tanrıdır. İslamcılara göre ''sanki Tanrı herkesi mutlak iyi'' yarattı; ama insanlar iyi olmaktan sıkılıp kötüyü tattı :) Vücud-ı mutlak sıfatını koyduğunuz aşkın bir gücün ötesinde varlıklar olduğuna mı yanarsın, alim-i mutlak sıfatına boğduğun bu gücün bilgisi dahilinde^''bağımlı bir özgürlüğe'' mi ...

Sitelerde Paylaş
evet kesinlikle biz insancılız ıfeelgood

kimse sonsuza kadar birini yakmak istemez herhalde ne kadar manyak da olsa

üstelik zaten baştan bunun için yarattığını söylüyor and içiyor

eşcinseli yarat sonra yak

pedofili yarat sonra yak

gerçi pedofil serbest gibi neyse

allah insan olmayı bilemez bence imkansız

Kimse seni yakmıyor goddess'im, yakacaksan sen kendini yakıyorsun...

Sitelerde Paylaş
İyilikler kötülükleri örter, aydınlığın karanlığı örtmesi gibi.

Işıkta olmak istiyorsan tarafını seçersin, bu kadar sevgili spejnza...

Sevgiler...

Berguzar ablacıgım bir sorumada cevap versen dişimi kıracagım :)

Benim için iyi kötü yoktur benim için faydalı olan vardır.

Bu kişiler için ne yapalım şimdi ?

Sitelerde Paylaş
Yukarıdaki soruma cevap vermeden yeni bir soru ile geliyorsun ve bu hiç etik değil.

Sen beni cevapla, cevabın cepte merak etme...

Hangi soru idi diye yeni bir iletiye meydan vermeden soruyu yineliyorum Androcuğum.

Soru şu:

Ama sen etmiyorsun.

Özgür iraden de yok.

Sorunun cevabı kur'an'da var Berguzar; kalbim mühürlü de ondan...

Sitelerde Paylaş
Düşününki bir yazılımcı iki kere ikiyi dört olarak hesaplayacağını bildiği bir program yaratıyor. Bu programın yaptığı bu matematik hatayı ''program''ın kendisine mal edebilir miyiz? Tanrı eğer, benim cehenneme odun olacağımı bile vbile beni yaratıyorsa, bu benim suçum olamaz. Benim kaderim odun olmaktır çünkü :) Bu bağlamda kötülüğün tek kaynağı Tanrı'dır; kötülüğün mutlak bilgisi de Tanrı'da vardır çünkü. Kötülük bilgisi kodlarını insanın varoluşsal sürecine eklemleyen de Tanrıdır. İslamcılara göre ''sanki Tanrı herkesi mutlak iyi'' yarattı; ama insanlar iyi olmaktan sıkılıp kötüyü tattı :) Vücud-ı mutlak sıfatını koyduğunuz aşkın bir gücün ötesinde varlıklar olduğuna mı yanarsın, alim-i mutlak sıfatına boğduğun bu gücün bilgisi dahilinde^''bağımlı bir özgürlüğe'' mi ...

Aynı soruyu sana da soruyorum sevgili Albatros,

Ama sen etmiyorsun.

Özgür iraden de yok.

Buna cevabını ver lüften.

Ve beni ille de cehennem odunu olarak yarattıda ısrar ediyorsan ve beni de cehennem odunu olarak görmüyorsan benim ile senin arandaki farkı yaz lütfen...

Sitelerde Paylaş
Berguzar ablacıgım bir sorumada cevap versen dişimi kıracagım :)

Benim için iyi kötü yoktur benim için faydalı olan vardır.

Bu kişiler için ne yapalım şimdi ?

Faydalı şeyler iyidir canım ya. Tanımlara o kadar takılma...

Sorunun cevabı kur'an'da var Berguzar; kalbim mühürlü de ondan...

Niye mühürlemiş senin kalbini, sana ne garezi var. Mantıklı yaz ama <_<

Sitelerde Paylaş
Evet sevgili berguzar,

Biraz önce sevgili kireç'e de yazdığım gibi, lütfen şu müslümanlık iddiasından vazgeçin. Sizler iyi insansınız ve bu islamla uyuşmuyor. Şartları zorlamanın alemi yok. Ben de çok uğraştım ama uymuyor.

Bir de Yusuf'u karısını .üzmek üzereyken yakalayan, bu durum karşısında parmağını ısıran bir arkadaş var Craftaxc gibi bir nicki var, o da aynı durumda.

sevgili yfln...

iyi niyetin için teşekkür ederim...

sen benim iyi bir insan olduğum için -inanıyorum desem bile- müslüman olmadığımı düşünüyorsun...

bende senin iyi bir insan olduğun için -inanmıyorum desen bile- müslüman olduğunu düşünüyorum...

demekki ikimizden biri gerçekten islamı bilmiyor...

ben bu konuda çok bilgili olduğumu iddia etmiyorum ama kendimi bildim bileli islamı öğrenmeye ve anlamaya çalıştığımı söyleyebilirim...

halada ciddi olarak araştırmaya devam ediyorum...

Sitelerde Paylaş
Soruların yanından dolaşma ve çok laf söyleyip ama hiçbir cevap vermeme ustası...

Kişiyi nasıl bilirsin diye sormuşlar,

Kendim gibi demiş... :lol:

"Bilmiyorum Bergüzar..."

Yeterince mantıklı mı?..

Bilmiyorum sence mantıklı bir cevap mı?

Bilmediğin bir şey yüzünden bana haksızlık ediyor deme hakkın var mı?

Sitelerde Paylaş
Bilmiyorum sence mantıklı bir cevap mı?

Bilmediğin bir şey yüzünden bana haksızlık ediyor deme hakkın var mı?

Eğer bilmiyorsan, daha mantıklı bir cevap veremezsin... :fool: Kur'an'ınız böyle demiş işte; ben onun yalancısıyım...

Bu arada, yani 3 yaşında tecavüz edilen ve öldürülen bir çocuğa aslında haksızlık edilmiş olmayabilir öyle mi?... Bunu mu demek istiyorsun?... Bu çocuğa haksızlık edilmedi diye mi düşünmeliyiz?... Neden?...

Sitelerde Paylaş
.kesinlikle :good:

Bana cidden haksızlık yapıyorsunuz ya.

Her sorunuza cevap veriyorum ama siz kabul etmiyorsunuz diye bu yafta inan beni çok üzüyor...

ama berguzar abla benim kalbimi de mühürlemiş işte allah :blink:

bunun nedenini anlamadım ben :blink:

suçum neydi hala bilmiyorum

Bak canım.

Benim kalbim kesin mühürlenmiş.

Bu mutlaklık.

Bir mutlaklığa neden sorusu sorarsan mutlak cevap vermen gerekir.

Ama bilmiyorum mutlak bir cevap değil.

Yanılıyorsun diyorum dolayısı ile...

Aynı şunun gibi..

Diyorsun ki, ben çok ıslandım. Bu mutlaklık.

Niye diye soruyorum...

Bilmiyorum diyorsun, böyle cevap olur mu?

Bunun cevabı, ya yağmurda ıslandın, ya duş aldın ya da başka mutlak birşeydir...

Sitelerde Paylaş
Eğer bilmiyorsan, daha mantıklı bir cevap veremezsin... :fool: Kur'an'ınız böyle demiş işte; ben onun yalancısıyım...

Bu arada, yani 3 yaşında tecavüz edilen ve öldürülen bir çocuğa aslında haksızlık edilmiş olmayabilir öyle mi?... Bunu mu demek istiyorsun?... Bu çocuğa haksızlık edilmedi diye mi düşünmeliyiz?... Neden?...

Konuyu değiştirmeden devam ederiz, onu da tartışırız paralelinde.

Bak aşağıya, goddese yazdım, önce bunu mutlaklaştıralım, ne dersin <_<

Bana cidden haksızlık yapıyorsunuz ya.

Her sorunuza cevap veriyorum ama siz kabul etmiyorsunuz diye bu yafta inan beni çok üzüyor...

Bak canım.

Benim kalbim kesin mühürlenmiş.

Bu mutlaklık.

Bir mutlaklığa neden sorusu sorarsan mutlak cevap vermen gerekir.

Ama bilmiyorum mutlak bir cevap değil.

Yanılıyorsun diyorum dolayısı ile...

Aynı şunun gibi..

Diyorsun ki, ben çok ıslandım. Bu mutlaklık.

Niye diye soruyorum...

Bilmiyorum diyorsun, böyle cevap olur mu?

Bunun cevabı, ya yağmurda ıslandın, ya duş aldın ya da başka mutlak birşeydir...

Sitelerde Paylaş
Aynı soruyu sana da soruyorum sevgili Albatros,

Ama sen etmiyorsun.

Özgür iraden de yok.

Buna cevabını ver lüften.

Ve beni ille de cehennem odunu olarak yarattıda ısrar ediyorsan ve beni de cehennem odunu olarak görmüyorsan benim ile senin arandaki farkı yaz lütfen...

Bu soruyu başkası sorsaydı fena dalgamı geçerdim; ama senin gibi ılımlı ve hümanist birine yapamam :) İşin tam püff noktasına bastın ablacım. Tanrı; beni yarattığında ''ona iman etmeyeceğimi biliyordu, hatta yaratmadan önce de biliyordu''. Çünkü Tanrı benim ona iman etmeyeceğimi bilerek programladı; yani beni ''ona iman etmeyecek şekilde'' programladı. Bunun anlamı şudur: Bir yazılım uzmanının iki kere ikinin BEŞ ettiği bir programa ''iki kere ikinin doğru sonucunu bil, buna iman et'' demesidir. Bu ürün, doğal olarak programcısına ''BEŞTİR LAN, BEŞ İŞTE; SEN ÖYLE DEMEDİN Mİ, ÖYLE ÖĞRETMEDİN Mİ BANA!!!'' diyecektir :) Mutlak bilginin dışında bir bilgi kategorisi yoktur çünkü.

Uzun sözün kısası ''Tanrının bana özgür iraden yok, niye iman etmiyorsun'' demesi saçmadır; zira beni ''iman etmeyecek biçimde'' yaratan odur, iman etmeyeceğimi daha yaratmadan önce biliyordur ve bilerek yaratmıştır...

Sitelerde Paylaş
bu hastalıklar mahkemelerce cezai ehliyeti kaldırıyor mu...

yani kleptomanı yada pedofili olduğu tesbit edilen sanık mahkemeden ceza verilmeden salınıveriyor mu...

Kleptomanlar çoğu zaman ceza almıyor. Daha doğrusu tedavi edilmeleri kararıyla, devlete ait kurumlarda tedavi görmeleri sağlanıyor.

Pedofillerde biraz daha farklı. Hakimi hastaa olduklarına ikna edersek, onlar için de tedavi kararı çıkıyor ama sonrasında mutlaka ceza görüyorlar.

Yukarıda da belirttim. Onları toplumsal cezalarla da cezalandırıyoruz. Cezalandırmalıyız da.

Ama bizim onlara uyguladığımız tedrici ceza, çocuklarımızı korumak için şart. Bu insanların sokağına bile tabelalar asılıyor "bu sokakta, şu no'lu evde bir pedofil yaşamakta" diye..

Biz önlemimizi yaşayanları korumak için alıyoruz.

İnsanız ama o hastaların sorumluluğunu da taşıyoruz. İstemesek de taşıyoruz.

Ama Allah böyle bir sorumluluk almadığı gibi, öldükten sonra cezalandırıyor. Kime ne faydası varsa...

Sitelerde Paylaş
Bu soruyu başkası sorsaydı fena dalgamı geçerdim; ama senin gibi ılımlı ve hümanist birine yapamam :) İşin tam püff noktasına bastın ablacım. Tanrı; beni yarattığında ''ona iman etmeyeceğimi biliyordu, hatta yaratmadan önce de biliyordu''. Çünkü Tanrı benim ona iman etmeyeceğimi bilerek programladı; yani beni ''ona iman etmeyecek şekilde'' programladı. Bunun anlamı şudur: Bir yazılım uzmanının iki kere ikinin BEŞ ettiği bir programa ''iki kere ikinin doğru sonucunu bil, buna iman et'' demesidir. Bu ürün, doğal olarak programcısına ''BEŞTİR LAN, BEŞ İŞTE; SEN ÖYLE DEMEDİN Mİ, ÖYLE ÖĞRETMEDİN Mİ BANA!!!'' diyecektir :) Mutlak bilginin dışında bir bilgi kategorisi yoktur çünkü.

Uzun sözün kısası ''Tanrının bana özgür iraden yok, niye iman etmiyorsun'' demesi saçmadır; zira beni ''iman etmeyecek biçimde'' yaratan odur, iman etmeyeceğimi daha yaratmadan önce biliyordur ve bilerek yaratmıştır...

Bu kadar mı zor anlamaları şu örneği?... Aslında anlıyorlar ama anlamamazlığa gelmek işlerine geliyor şu basit olayı..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...