Jump to content

Din neden tamamlanmamaktadır

Recommended Posts

Ben bunun müslüman uydurması olduğunu düşünüyorum ne basacağım tuşa muşa..Görüyoruz bilime verdiğiniz önemi sizin.Siz ne moksunuz ki atalarınız üniversite kursun.

haşa tövbe işte şimdi bilime sövdün.koskoca bilim , koskoca profesörler yalan mı söylüyorlar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 148
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

salak herif en son yapacagım şey benim ırkcılıktır.Sünnetin uyuglanısından bahsettim sana verecek cevabın kalmayınca böyle camur atıyorsun

dedim ya peygamberimizin yaptığı her şey sünnettir.

ister taşla silinsin, isterse suyla yıkansın

ister evrime inansın

Sitelerde Paylaş
haşa tövbe işte şimdi bilime sövdün.koskoca bilim , koskoca profesörler yalan mı söylüyorlar.

İlk üniversitenin neresi olduğu spekülasyondur.Harran üniversitesi derler daha gerilere Romaya antik Yunan'a da girerler.

İslam bilim dinidir yok barış dinidir gibi safsataları geçelim.

İslam gericiliğin göstergesi ve taklitçiliğin mekanıdır.Bu böyledir yaşananlar bu yöndedir.

Sitelerde Paylaş

ister evrime inansın

İslam'dada evrim var:D Maymuna dönmüş insanlar.

Örneğin siz maymuna dönmüşsünüz taklitçilikle..Bundan ala evrim mi olur kereste.

Sitelerde Paylaş
İlk üniversitenin neresi olduğu spekülasyondur.Harran üniversitesi derler daha gerilere Romaya antik Yunan'a da girerler.

İslam bilim dinidir yok barış dinidir gibi safsataları geçelim.

İslam gericiliğin göstergesi ve taklitçiliğin mekanıdır.Bu böyledir yaşananlar bu yöndedir.

daha derinlere in .

biraz daha zorla kendini.

neyse ben kaçıyorum yarın cevabını verirsin. :acute:

Sitelerde Paylaş
peygamberimiz yemişse evet ama sen yemişsen haram :lol:

Dondurma yemek sünnet değil. Yer misin yemez misin?

Kot pantolon giyer misin, giymez misin?

M16 mı kullanırsın, ok mu atarsın?

Değişen dünyaya seküler olarak mı hakimiyet kurarsın yoksa şeriatla mı?

Gelişen bilime mi inanırsın, mitolojiye mi?

Sünnet sünnet nereye kadar?

Sitelerde Paylaş

CraftXrac,

İslamdaki sosyal yardımlaşma iyilik vs gibi kavramların bilincine varmak için müslüman olmaya gerek yok.Bunu vicdani her insan hangi dinden düşünceden olursa olur anlar ve yapar.İslam iyi şeyleri sömüren kötülük aracıdır.Taklitçiliğin gericiliğin daniskasıdır.Hurafe bataklığıdır.

İnsanlara yapılacak iyilik ve reform İslam'ın etkisini azaltmaktır.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bu ülkeyi bu toprakları mustafa kemal önderliğinde bizim türk milleti kurtardı. bu sadece mustafa kemale itlam edilemez.bu ülkede türküyle , kürdüyle, çerkeziyle, zazasıyla, pomağıyla,tatarıyla hep baraber omuz omuza savaşarak bu ülkeyi kurtardık.

mustafa kemal çağı yakalyın ama ona esir olmayın demiş.gelişmiş medeniyetler seviyesini yakalayın ama belleklerinizi kaybetmeyin demiş.

koskoca dahi bu adam çıkıp istede okullarda evrimi koyamazmıydı.koyarda. ama o da bir inanadı.

istese türk halk cumhuriyetide değebilirdi ama demedi çünkü müslümandı.

onun zamanında saidi nursi hazretleri vardı.savaş boyunca ona destek oldu.bulgaristanda ateşelik yaptığı yıllarda oradaki ünlü evliyaları ziyarette bulundu.

hatta doğup büyüdüğü selanikte ve okuduğu üsküpte din alimlerini zayaret ederdi.

halkı için mücadele verdi.bizi sırtımızdan vuran arabı ve farsları ayırdı.bizi biz yaptı.islam dini arabların tekelinde vaya türklerin tekelinde olan bir din değildir. evrenseldir.tüm aleme gönderilmiştir.

kim ne derse desin belki içkiden sirozdan öldü , belkide arap harflerini kaldırdı, belki fesi kaldırdı ama o bir inanandı.ruhu şat olsun.

yalancıyı eşekler kovalasın mı?

kimden alıyorsun bu akılları?

senin kadar pervasızca sıkanını hiç görmedim.

nerenden uyduruyorsun anlamıyorum ki.

adam sakalı, cüppeyi, çarşafı savunuyor.

onları kaldıran adama da methiyeler düzüyor.

bu nasıl bi şuursuzluk halidir?

bana da verin ne kullanıyorsanız.

bu arada, sen atatürk zamanında okutulan kitaplara bir göz at bakalım.

hadi kolay gelsin.

Sitelerde Paylaş

ister evrime inansın

taklitcilikten öte hiçbirşey gidemediginiz için 1400 yıl önceki zihnieti tasıyıp yadırganmanızı anormal karsılamıyorum

Sitelerde Paylaş
CraftXrac,

İslamdaki sosyal yardımlaşma iyilik vs gibi kavramların bilincine varmak için müslüman olmaya gerek yok.Bunu vicdani her insan hangi dinden düşünceden olursa olur anlar ve yapar.İslam iyi şeyleri sömüren kötülük aracıdır.Taklitçiliğin gericiliğin daniskasıdır.Hurafe bataklığıdır.

İnsanlara yapılacak iyilik ve reform İslam'ın etkisini azaltmaktır.

kısmen haklısın..

Sitelerde Paylaş
anlamıyorsun değil mi. sünnet bu

senin anlayamayacağın kavrayamayacağın bir kelime

boşu boşuna zorlama kendini.

bunu arab giydi diye değil peygamberimiz giydi diye giyiniyorlar.

Ebu Cehil'de aynısını giyiyordu. Çok abartıyorsunuz herşeyi

Sitelerde Paylaş

ister evrime inansın

Sen bir odunsun inan buna.Arabistanda çölün ortasında elbette taşla taharet alınırdı o devirde..Çünkü su yok.Şartlar kısıtlı..Bunda ayıplanacak bir şey yok..

ama bunu gelip bu çağda ve Türkiye gibi suyu bol olan bir ülkede yapacağım demek,ve üstelik sünnet kabül etmek bir tür öküzlüktür..öküzlemesine hareket etmektir..kafasızlıktır...

illaki cübbe ve sakal bırak.Sizler muafsınız. bu sadece islam dinine inananlar için geçerli.

hele şuna bak yav..şu bağnazlığa,şu yobazlığa bak..geri kafalı.

jadı`nın dediği gibi,Ebu CEHİL`de sakallı,cübbeli ve sarıklı idi..Ne demek bu?

Hz Muhammedin giyim tarzı,sakalı vs sünnet değildir.(Tamamiyle doğup büyüdüğü toplumu yansıtıyordu)

Sünnet olan,islami konularda Hz.Muhammedi örnek almak ve yolunda gitmektir..

Ama senin gibi beyni ölmüş bir adamın bunları anlamasını beklemiyorum...Ama dediğim gibi,kafanıza vura vura öğreteceğiz bunları..

tarihinde Tatar Ramazan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...