Jump to content

Allahı razı etme saçmalığı

Recommended Posts

İslamın temelinde allahı razı etmek konusu vardır.Müslümanların ağzından sık sık duyarsınız '' allah razı olsun'' veya allah rızası için yapıyorum'' cümlelerini.

Rıza arapçadır,türkçesi ise memnununiyet demektir. Allahı razı etmek demek allahı memnun etmek anlamına gelir.Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan tanrının menun edilmeyede ihtiyacı olamaz. Bu apaçık bir çelişkidir ama müslümanlar bu çelşkiyi görmek istemezler.

Müslümanların geri kalmalarnın sebeblerinden biride budur. Allahı memnun etmek. Ne diye hiç bir şeye ihtiyacı olamayn allahı memnun etmek için bir yerlerini yırtıyorsunuz sayın müslümanlar.Memnun edilmeye ihtiyacı olan insanlardır allah değil.Neden insanları memnun etmeye,onlarla iyi diyalaoglar kurmaya,sosyal bir yaşam kurmaya uğraşmıyorsunuz.Oysaki insanları memnun etmek için uğraşsanız, bunun için kafa patlatsanız daha iyi yaşanılır bir dünya hayatınız olurdu.

İnsanları bırakın menun etmeyi sırf kitabınız onları kötülüyor diye inanmayanları aşağılıyor,ağızlarında kuş tutsalar bile değer vermiyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Allah rızası palavrası desek daha doğru olur,tek dertleri vardır "kıçı kurtarmak"

Cennet-cehennemi çıkar islamdan kimse kılını kıpırdatmaz allah için.

allah aşkı vardır bir de hiç girmeyeceğim o konuya.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar herşeyi onu mutlu etmek için yaparlar.

Kendilerini patlatırlar, kendileri ile birlikte yüzlerce insanı öldürürler bunu hep allahın rızasını almak için yaparlar.

Aç dururlar hayvanların boğazını keser sonrada çöl kumuna gömerler, bunlar hep bu burap tanrısına yaranmak içindir.

Yaptıkları iyilikler bile o insan için değil bu arap allahına yağcılık olsun diyedir.

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar herşeyi onu mutlu etmek için yaparlar.

Kendilerini patlatırlar, kendileri ile birlikte yüzlerce insanı öldürürler bunu hep allahın rızasını almak için yaparlar.

Aç dururlar hayvanların boğazını keser sonrada çöl kumuna gömerler, bunlar hep bu burap tanrısına yaranmak içindir.

Yaptıkları iyilikler bile o insan için değil bu arap allahına yağcılık olsun diyedir.

Tamam ben yağcılık için yapıyorum sen ne için yapıyorsun?

Sitelerde Paylaş

geçen gün sınavdan çıktım yaşlı bir teyze geldi para istedi allah rızası için yardım et diye. aslında para vermek adetim değildir bu şekilde gelen insanlara fakat o gün sınavım iyi geçmişti keyfim yerindeydi. çıkardım bi miktar para uzattım. allah razı olsun dedi. yok teyze allah kullanmıyoum ben deyip gittim. anlamışmıydı ne demek istediğimi bilmiyorum fakat para verdiğim için keyfi yerindeydi. biraz ilerledikten sonra arkamı döndüm ne yaptığına bakmak için. acaba söylediğimi anlamışmıydı? çoktan başka birininden para istemeye başlamıştı bile. :)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...