Jump to content

Baş Örtüsü Hakkımız Söke Söke Alırız

Recommended Posts

• İleti 900
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

BAAL kardesim bu düsünceyi savunarak mücadele etmek gerekiyor.

Abi sence ,

bende ateizmden feragat ediyor muyum.?

Benim geri çekilelim dediğim yer başkasının inacıyla uğraşma noktasıdır.

Ateist inançlarla mücadele edebilir.

ama insanlarla mücadele etmemeli.

Biz şuanda insanlara baskıyla birşeyleri kabul ettirmeye çalışan bir konumda görülüyoruz.

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateistler olarak 80 milyonluk ülkede bir avuç insanız zaten.Keşke dediğin gibi örgütlenebilsek,dinciler gibi birlik olup halka ulaşabilsek.Benim pek umudum yok ama şahsi olarak hiç bir zaman banane demedim.Keşke burada ki ateistler olarak bir mücadele başlatabilsek inanın kıçıma kadar terlemeye razıyım.

Türkiye gercek laik bir ülke olmadigi ve sartlarin esit olmasi icin güc birliginin yapilmasi gerekir.Bu düsüncemi israrla savunmaktayim.Sanal ortamlar ateistlerin seslerini duyuracagi yerler olmamamli.Sivil toplum derneklerinin kurulmasinin sart oldgunu düsünüyorum.

Sartlar esit olduktan sonra ateist birey ota ata tapanla ugrasmaz, ilgilenmez.

Sitelerde Paylaş

Abi sence ,

bende ateizmden feragat ediyor muyum.?

Benim geri çekilelim değim yer başkasının inacıyla uğraşma noktasıdır.

Ateist inançlarla mücadele edebilir.

ama insanlarla mücadele etmemeli.

Biz şuanda insanlara baskıyla birşeyleri kabul ettirmeye çalışan bir konumda görülüyoruz.

BAAL kardesim bizim mücadelemiz sisteme karsi, insanlara degil.

Bütün farkliliklarin esit olmasi gereken bir sistemi savunuyoruz...Müslüman ve hanefi mezhebine mensup inancli insanlar otorite olmadiklarini diger bireylerin hak ve özgürlüklerine müdahale etmemeleri gerektiginin idrakinin bilincinde olmalidirlar.

Sistem en kolay yol olan dini kullanmayi tercih ettigi icin bizlerde onlarin inanclarini elestiriyoruz sacmaliklarini desifre ediyoruz.

tarihinde cigi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BAAL kardesim bizim mücadelemiz sisteme karsi, insanlara degil.

Bütün farkliliklarin esit olmasi gereken bir sistemi savunuyoruz...Müslüman ve hanefi mezhebine mensup inancli insanlar otorite olmadiklarini diger bireylerin hak ve özgürlüklerine müdahale etmemeleri gerektiginin idrakinin bilincinde olmalidirlar.

Sistem en kolay yol olan dini kullanmayi tercih ettigi icin bizlerde onlarin inanclarini elestiriyoruz sacmaliklarini desifre ediyoruz.

ama türban yasağı direk insanları hedef alıyor.

Biz insanların türban takma özgürlüğünüde savunmalıyız.

Ben inanmıyorum diye X diğer bir kişinin inançlı olmasını baskıyla engellemeye çalışmamalıyım.

biz türban yasağından yana tavır alırsak, nasıl sisteme karşı mücadele etmiş oluruz.

Sistem insanların beyinlerine dışardan tahakküm kurmaya çalışıyor.

Biz ise aslında tamda buna karşı olmalıyız.

Çünkü bu düşünce yapısı yeri gelir, bizede başka baskıları koyar.

tarihinde BAAL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ama türban yasağı direk insanları hedef alıyor.

Ben inanmıyorum diye X diğer bir kişinin inançlı olmasını baskıyla engellemeye çalışmamalıyım.

biz türban yasağından yana tavır alırsak, nasıl sisteme karşı mücadele etmiş oluruz.

Sistem insanların beyinlerine dışardan tahakküm kurmaya çalışıyor.

Biz ise aslında tamda buna karşı olmalıyız.

Çünkü bu düşünce yapısı yeri gelir, bizede başka baskıları koyar.

Cigi bu konuda çok net ve güzel düşünüyor.Onun düşüncesini aynen sonuna kadar destekliyorum.Türban serbest olsun ama dini kitabı allahı eleştirmekte serbest olsun.

Sitelerde Paylaş

Ne demek ne farkeder!

Üniversiteler siyaset üstü devlet kurumlarıdır evladım. Üniversiteye siyasi amaçlı kılıkla, hele ki kıyafet devrimlerine açıkça cephe alan bir siyasi oluşumun temsilcisi olarak giremezsin; bu yönde faaliyet gösteremezsin; herhangi politik bir hizbin propagandasını yapamazsın! Orada ya adam gibi okur işine bakarsın ya da ille de siyaset yapacağım diyorsan gider bir siyasi partiye üye olursun.

Bildiğim kadarıyla fark etmek de bitişik yazılmıyor.

Daha önce de bahsettim, üniversitelerde Atatürkçü düşünce toplulukları, milliyetçi düşünce toplulukları, sosyalist düşünce toplulukları vs. var; olmalı da. Üniversitelerde siyaset bilimi de okutuluyor, gazeteciler, siyasi parti yetkilileri falan da üniversitelere gidip konuşuyor; dediğin gibi bir durum yok. Dediğin gibi üniversiteye siyaset giremez gibi bir durum yok.

Demek şapka ya da Atatürk rozeti bir siyasi simge öyle mi?

Bunu da Nişanyan'dan mı öğrendin yoksa?

Bu kadar aptal ve bilgisiz olunmaz ki!

Şu çok kullandığın wikipedinin Atatürk maddesini aç bir oku bakalım Atatürk bir siyasi simgemiymiş yoksa kurucu felsefenin ve kurtuluşun siyaset üstü bir temsilcisimiymiş.

Sırf karşılık vermek için geçme şu klavyenin karşısına.

Rezil durumlara düşüy Bunuorsun.

Öyle tabii. Atatürk siyasetçiydi, bir siyasi partinin başındaydı, ve de belli ilkeleri olan bir ideolojiye sahipti. Onun yolundan gittiği iddiasındaki siyasi topluluklar da elbette siyasidir, adıyla anılan Kemalizm/Atatürkçülük de bir siyasi ideolojidir. Bu kadar bariz bir şeyi dahi açıklamak durumunda kalmam üzücü gerçekten.

Şapka olayını ise biraz şakayla karışık dile getirdim aslında, ama vermek istediğim bir mesaj da vardı. Günümüzde çoğu insan şapka takarken siyasi bir simge olduğunu düşünerek takmıyordur diye düşünüyorum, ama şapkanın bu ülkeye girişinin nasıl olduğuna bakılırsa şapkanın da siyasi bir projenin parçası olduğu görülür. Türbanı yasağının meşruiyet kaynağı siyasi simge olması ise şapka da aynı gerekçe ile yasaklanabilir. Türban/başörtüsü takanların arasında bunu siyasi bir simge olarak kullananlar elbette olabilir, ama çoğunluğun bunu inanç/gelenek nedeniyle taktığı kanaatindeyim, bunu da ekleyeyim.

Sitelerde Paylaş

Türban sonradan uydurulmus siyasi bir simgedir.Diger özgürlüklere esit haklari tanimayan bir zihniyetin her istedigine "tamam" denilmez.

Alevi yurttaslarimizin cem evlerinin acilmasina kaymakamlar, valiler, ic isleri bakanligi dahi karisamamakta ve diyanet söz sahibidir. Insanlarin inanclarinin ibadethanelerinin yanlis ve sadece islamin hanefi mensubuna olan insanlarin inanclarinin tek dogru ve otorite oldugunu aciklayan zihniyetin yok edilmesinin gerektigini düsünüyorum.

Hristiyanlar kiliselere gidebiliyorsa bunlarin ali cenapligindanmis...Bu nasil bir zihniyettir?

YOBAZ, AHLAKSIZ, SEREFSIZ...

Önce diyanetin kicina tekmeyi vursunlar, ondan sonra kafasina kim ne takarsa taksin.

Al gülüm, ver gülüm...

Sitelerde Paylaş

Türban sonradan uydurulmus siyasi bir simgedir.Diger özgürlüklere esit haklari tanimayan bir zihniyetin her istedigine "tamam" denilmez.

Alevi yurttaslarimizin cem evlerinin acilmasina kaymakamlar, valiler, ic isleri bakanligi dahi karisamamakta ve diyanet söz sahibidir. Insanlarin inanclarinin ibadethanelerinin yanlis ve sadece islamin hanefi mensubuna olan insanlarin inanclarinin tek dogru ve otorite oldugunu aciklayan zihniyetin yok edilmesinin gerektigini düsünüyorum.

Hristiyanlar kiliselere gidebiliyorsa bunlarin ali cenapligindanmis...Bu nasil bir zihniyettir?

YOBAZ, AHLAKSIZ, SEREFSIZ...

Önce diyanetin kicina tekmeyi vursunlar, ondan sonra kafasina kim ne takarsa taksin.

Al gülüm, ver gülüm...

Bir ateist olarak, bizim için aleviyle ,sünni arasında ,hristiyan ile müslüman arasında bir fark olmamalı..

Biz bir tarafı tutuyor gözükürsek kendi felsefemize yakışmaz.

Cemevinede özgürlük istemeliyiz, türbanada,

Zaten felsefe olarak dıyanet tarzı bir kamu kurumunu savunmamız hiç doğru olmaz.

Sitelerde Paylaş

Bir ateist olarak, bizim için aleviyle ,sünni arasında ,hristiyan ile müslüman arasında bir fark olmamalı..

Zaten felsefe olarak dıyanet tarzı bir kamu kurumunu savunmamız hiç doğru olmaz.

Aynı BAAL gibi düşünüyorum. Cigi başkalarını kısıtlamak bizi özgürleştirecek sanıyor, hatta bunu pazarlık yapmak için kullanma gibi ilginç bir fikri bile var gibime geliyor, ama öyle olmaz. Ateistlerin, Alevilerin, Hristiyanların vs. bu ülkede sorunları var elbette ama türban yasağı falan bunların hiçbirini çözmüyor; üstüne üstlük bu tarz yasaklar ve bunlarda diretmek de İslâmcıların siyaset arenasında elini güçlendiriyor. Bu ülkedeki kadınların çoğunun başı kapalı, yasak da halk nezdinde destek görmüyor; bence yasağı savunmak hiç de akılcı değil. CHP yönetimi de sonunda görmeye başladı bunu zaten.

Sitelerde Paylaş

bunların anlamadığı ya da bilerek anlamak istemediği şey şu,bir ülkede önce laik özgürlük olmalı ...her şeyi bilen proflar yine anlamıyacak tabi bunu..kaç tane link geldi türbanın kaynağı ile ilgili..bunların verdiği yüzle dinci gelip türbanı genelleyip başörtüsü olarak telaffuz edebiliyor..arsız dinci bu tür genellemeleri hep yapar.kurtulıuş savaşında can veren şehitlerimizi bile kullanır bunlar..

Sitelerde Paylaş

Bizler yani ateistler ,kimsenin elinden dinini, imanını zorla ,hile ile, baskı ile almaya çalışan veya ''çalmaya çalışan'' kişiler olmamalıyız.

İnsanlar kendi ayaklarıyla tıpış tıpış ateizme gelmeliler.

Ateistler özgürlükleri savunmadan bu ortam nasıl yaratılabilir.

Dinleri savunur gibi, belli yasakları savunan bir ateizm bence insanlara itici geliyor.

Bizim öncelikle yenilgiyi kabul edip kendimizi reforme etmemiz lazım.

Helal olsun baal sana.

Bir ateistin gerici, insanları zorlayan hiçbir tabusu olmaması gerekirken. Mutlu olmaktan, güzel yaşamaktan başka bir derdi olmaması gereken ateistlerin ve laiklerin haline bak...Dincilerden daha çok saplantıları ve tabuları oluşmuş.

Bence laiklerin biraz burunları sürtülmeli. Hayatın pratiği ile yüzleşmeliler ve ona göre düşünceler üretmeye başlamalılar.

O yüzden ben ümitliyim.

Evet laikler bilmeliki biz tüm türkiye değiliz, biz sadece biziz, Tüm dünya gibi liberaliz ve liberalizmin kültürü olan demokrasi ve çok partili sistemde yaşıyoruz. Bu durumu bilip bu duruma göre iyi, kötü ve düşünceler, eylemler, fikirler üretmesini bilmeliyiz.

Bizler ne başka bir ideolojinin nede atatürk döneminin şartlarında oluşmuş tekparti döneminde ve merkezi yönetimle yönetilen bir ülkede nede geneli faşist olan bir dünyada yaşamıyoruz. Bizler evet aynen bugünkü mevcut dünyada yaşıyoruz.

Aynen pratiğini yaşadığımız mevcut dünyaya göre fikirler üretmeliyiz ve mutluluğumuz ve gelişimimiz için çabalamalıyız.

Sitelerde Paylaş

Daha önce de bahsettim, üniversitelerde Atatürkçü düşünce toplulukları, milliyetçi düşünce toplulukları, sosyalist düşünce toplulukları vs. var; olmalı da.

Atatürkçü düşünce siyasi bir eğilim değildir; sadece kurucu felsefenin ifadesidir. Soyso-kültürel etkinlikler elbette olmalıdır üniversiterlerde ve bu kapsamda Atatürkçü Düşünce Dernekleri siyasi oluşumlar biçiminde değerlendirilmez. Siyaset yapılacak yer üniversite değil, siyasi partilerdir.

Öyle tabii. Atatürk siyasetçiydi, bir siyasi partinin başındaydı, ve de belli ilkeleri olan bir ideolojiye sahipti. Onun yolundan gittiği iddiasındaki siyasi topluluklar da elbette siyasidir, adıyla anılan Kemalizm/Atatürkçülük de bir siyasi ideolojidir. Bu kadar bariz bir şeyi dahi açıklamak durumunda kalmam üzücü gerçekten.

Haydi oradan soytarı sen de!

Atatürk cumhurbaşkanı sıfatıyla partiler üstü ve dolayısıyla da siyaset üstüdür. CHP'nin temsilcisi İsmet İnönü'dür yavrucuğum. Atatürk CHP'nin siyasetçisi olsaydı Serbest Fırka girişiminin mimarı olabilir miydi? Sen ne kadar bön ve manyak bir tipsin? Dalga mı geçiyorsun burada bizimle!

Ayrıca Kemalizm bir ideoloji ya da doktrin değildir. İzlediği ilkelerin asla bir doktrin olmadığını, Altı Ok'un bir ideolojisinin olmadığını ve olmaması gerektiğini bizzat dile getiren ve doktrinin donup kalmak anlamına geleceğini öğreten de yine kendisidir üstelik.

Cehaletin ve anlayış yeteneğindeki bariz özrün midemi bulandırıyor.

Çoluk çocukla muhatap olduğum yeter.

Sen git kumda oyna çocuğum hadi.

Sitelerde Paylaş

Biz laikler, tam da türbanın yasalarda belirtilen yerlerde yasak olması gerektiğini savunması gerekenleriz. "Biz laikler" diye başlamak bile, türbanın bizleri şimdiden ötekileştirdiğinin basit bir tezahürü aslında. Ne acı...

Türban, onu kullanan kişinin dünyasında özel bir yere sahip olsa da, sadece bir inancın ifadesini temsil etmekle kalmayıp bu dini inancın emredici bir vecibesinin yerine getirilmesi anlamı taşısa da (ki öyledir elbette), bir dışa vurumdur, dış bir tezahürdür ve "din özgürlüğü"nün çekirdeği, temeli değildir. Evet, bir dış tezahürdür.

Bu haliyle türban, oldukça "güçlü" bir dini semboldür; yani ikinci veya üçüncü kişiler tarafından derhal farkedilen, bu örtüyü (veya giysiyi) kullanan kişinin aidiyetini, daha da ötesi bir dine mensup olduğunu çok açık bir biçimde ifade eden bir giysidir. Ayrıştırıcıdır, ötekileştirir. Ve eksantrik, fantezi olup -ama- dini yan anlamlar taşıyan diğer giysilerle ya da aksesuarlarla bir tutulamaz, tutulmamalıdır.

Bu tür "güçlü" dini semboller, laik olan her ülkede kimi alanlarda yasaklanmıştır ve bu yasaklar büyük bir özenle korunmaktadır. Laik devletin görevlerinden biri, kimi yönleriyle hassas ve kırılgan olabilen dini barışı sağlamak amacı gütmek ve tam da bu nedenle dini tarafsızlığı ilke edinmektir. Eğitim kurumları da bu alanlardan biridir. Çünkü kamusal eğitim, öğrencilerin ve ebeveynlerin siyasi ve dini görüşlerini güvence altına almak zorundadır.

Aslında üniversiteler bu kapsam dışında tutulabilirler fakat Türkiye gibi çok ciddi din tehdidi altında olan bir ülke için, özellikle bu alanda daha titiz davranılmalıdır çünkü ülkede açıkça örgütlü ve kararlı bir cemaat yapılanması vardır ve uzun süredir de iktidardadır. Laik ülkede Diyanet İşleri Bakanlığı gibi bir yapının varlığı laiklik ilkesiyle zaten uyuşmazken, şimdilerde pekçok yasal yaptırım uygulama hakkı verilecek düzenlemeler yapılmakta, bu kurumun başkanı ülkeye "kanaat lideri" olarak empoze edilmektedir. Bu ayrıntılar asla gözden kaçırılmamalı, türban gibi çok güçlü dini sembollerin üstünde neden bu kadar diretildiği ayrıca düşünülmelidir.

Din özgürlüğü, kişilere, mevcut düzenlemeler karşısında ayrıcalık sağlamaya zorlamamalıdır. Çünkü laiklik ilkesi devletin sadece tüm dinlere tarafsız olmasını değil, "eşitlik" ilkesine de riayet etmesini gerektirir. Aksi taktirde orada laiklikten sözedilemez.

Türban "güçlü" bir dini semboldür ve ait olduğu din, doğası gereği diğer tüm din ve özgürlükçü düşüncelere tahammülsüz hatta düşmandır. Kendinden olmayanı dışlamakla kalmayıp baskı ve şiddetle kabûle zorlar; bir yolunu bulup türbanı kabul ettirdiği gibi. Bu durumda türban, sadece İslam'ın sıradan bir tezahürüdür..

Uyuyunuz...

Sitelerde Paylaş

Atatürkçü düşünce siyasi bir eğilim değildir; sadece kurucu felsefenin ifadesidir. Soyso-kültürel etkinlikler elbette olmalıdır üniversiterlerde ve bu kapsamda Atatürkçü Düşünce Dernekleri siyasi oluşumlar biçiminde değerlendirilmez. Siyaset yapılacak yer üniversite değil, siyasi partilerdir.

Nasıl siyasi bir eğilim değildir yahu? Devlet/ülke yönetimine ilişkin değil mi "6 ok" diye adlandırılan ilkeler? Olabildiğince siyasi. Daha siyasi olamaz.

Haydi oradan soytarı sen de!

Atatürk cumhurbaşkanı sıfatıyla partiler üstü ve dolayısıyla da siyaset üstüdür. CHP'nin temsilcisi İsmet İnönü'dür yavrucuğum. Atatürk CHP'nin siyasetçisi olsaydı Serbest Fırka girişiminin mimarı olabilir miydi? Sen ne kadar bön ve manyak bir tipsin? Dalga mı geçiyorsun burada bizimle!

Partiler üstü dediğin adam CHP Genel Başkanı da değil miydi? Onu bir de hele.

30'ların ikinci yarısındaki parti-devlet olayına ise hiç değinmeyeyim istersen.

Serbest Fırka olayı da güdümlü muhalefet denemesiydi, Atatürk'ün siyasetçi olmadığını değil otoriter bir lider olduğunu gösterir bu olay.

Ayrıca Kemalizm bir ideoloji ya da doktrin değildir. İzlediği ilkelerin asla bir doktrin olmadığını, Altı Ok'un bir ideolojisinin olmadığını ve olmaması gerektiğini bizzat dile getiren ve doktrinin donup kalmak anlamına geleceğini öğreten de yine kendisidir üstelik.

Buna yorum bile yapmıyorum. İngilizcede "it speaks for itself" derler ya, hakikaten de öyle.

Sitelerde Paylaş

Edebiyat çok da yetkin olduğum bir konu değil, bilemiyorum. Ama sosyal değişimleri açıklamada ya da örneklemede reform süreci, Yeni Dünya'nın keşfi ve sömürgecilik, yeni sınıfların oluşması vb. şeyler daha etkin diye düşünüyorum.

Astur kusura bakma şimdi gördüm mesajını.Tabii ki,sosyal değişimleri açıklamada edebiyata başvuramayız.

Batı ilk servet birikimini önce yatay sonra dikey işbölümünü geliştirerek verimli üretim teknolojilerinin realizasyonu yönünde kullanıp sanayi devrimine doğru yol almış.Galile'nin dürbününden itibaren bütün bilimsel buluşlar ve bilim adamları motor güç burjuvazinin desteğini almışlar.Laik düşünce ve hayata rasyonel bakabilmek ta o zamanlarda mümkün olabilmiş batıda.

Edebiyat ise değişen hayatın aynasıdır,göstergesidir.Floransa katedrali bile insan merkezli olmuş,tanrıyı merkez almamış.

Osmanlı Barok'u ise Baki'de başlayıp,Baki'de bitmiş mesela..:)

Sitelerde Paylaş

Ne demek ne farkeder!

Üniversiteye siyasi amaçlı kılıkla, hele ki kıyafet devrimlerine açıkça cephe alan bir siyasi oluşumun temsilcisi olarak giremezsin;

kıyafet devrimlerine açıkça cephe alan bir siyasi oluşumun temsilcisi diye bir şey yoktur!İdeolojik cümlelerle kendini kandırma!

Demek şapka ya da Atatürk rozeti bir siyasi simge öyle mi?

Bunu da Nişanyan'dan mı öğrendin yoksa?

Bu kadar aptal ve bilgisiz olunmaz ki!

Şu çok kullandığın wikipedinin Atatürk maddesini aç bir oku bakalım Atatürk bir siyasi simgemiymiş yoksa kurucu felsefenin ve kurtuluşun siyaset üstü bir temsilcisimiymiş.

Sırf karşılık vermek için geçme şu klavyenin karşısına.

Rezil durumlara düşüyorsun.

Kelime oyunu yapıyorsun!

Atatürk bir devlet adamıydı,siyasetçiydi aynı zamanda!Onu siyasi simge olarak kullanmak isteyenlerde olmuştur!

Wikipedi,ansiklopedidir,Atatürk'ün siyasi simge olup olmadığına karar veren bir yer değil!

Şapka siyasi simge değildir ve o da üniversitelerde yasak!!!

Hakaret ederek cevap yazılmaz!

Rezil duruma düşen o değildir!

Sitelerde Paylaş

Birak islam militani kadinlari, erkekleri bile etek giydirip, basina turban takip öyle sokaga cikarmak lazim, ne yakisir biliyor musun size. Turban hepinizin hakki cemaati muslimin sadece kadinlar diye cabalamaniz bosuna degil.

Baal kardesim, belli ki insaf vicdan sahibi genc bir insansin, oyunlarina geliyorsun bunlarin. Genelde bir örgutun yandasi kisiler, belli gunleri firsat bilip, tek tip elbise giyip, eylem yaparlar, bunlar hergun giyip hergun eylem yapmak istiyorlar, anlamiyor musun? Bu bir islami terör tek tip örgüt giysisi, bunu, sana bana kabul ettirsinler yarin, "basimda sarikla niye giremiyorum lan universiteye burasi daha önce medreseydi ögrencilerde böyle giyinirdi" diyecekler anla.

Turban'in özgurlukle giyimle kusamla alakasi yok, ben diyor, militan uniformamla senin demokrasini, senin duzenini degistirecegim hemde bagira bagira ama yaptigi bir dusman askerinin kendi uniformasiyla turk askerinin icinde ben bu sekilde dolasacagim demesi gibi bir sey.

Yoksa kime ne ister basina tak turbani ister bolero yap kicina tak, biz görduk mecliste boyuna baglanan kravati kicina baglayipta giren "kanunda nereye takilacagi belirtilmemis" diyen islamci militanlari.

Biraz dusun anlayacaksin, yok sende onlarin dumen suyuna gidip demokrat tavir sergiledigini dusnursen yarin onlar sakalin nerde lan dediklerinde "ama insan haklari, özgurluk" falan dedirtmeyecekler sana.

tarihinde Ashyles tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Alintida ki düsüncelerini okuyunca Türkiye'de özgürlüklerin tepesinde oturan ve dagitimini yapanlarin ateistler oldugunu algiladim...

Ateist birey olarak ne kadar özgürlügün var BAAL?Foruma yazdigin düsüncelerini her yerde, her ortamda konusabiliyor musun?

Ayraniniz yok icmeye tahteravalli ile gidiyorsunuz sicmaya...

Bana martaval okumayin!Yurt disinda yasiyorum fakat Türkiye'nin durumunu cok iyi biliyorum.Düsüncelerinizi özgürce yazdiginiz ateist forumlarin devlet ile ne kadar problemleri oldugunu biliyor musunuz? Youtube ve her istedigi siteye dahi giremez, türbana özgürlügü savunur andavalli...

Ateistler icin inanclarin hepsi aynidir.Fakat Türkiye'de hanefi mezhebinin herkese dayatilmasi söz konusu oldugu icin, onlarin inanclari ile ugrasmaktayiz.

Yahu yirmibes milyon Alevi yurttasimizin inanclari asagilanmakta,kendi paralariyla yapacaklari cem evlerine devlet tarafindan yer verilmemekte...Gidin arastirin bu konuyu bakalim altindan ne cikacak?

Dinsiz ailelerin cocuklarina zorla din dersleri dayatilmakta...Dogan her cocugun kimligine haşırt "islam" mühürü vurulmakta...

Sanal forumlara hapsedilmis canli hayatta bir müslüman kadar özgürlükleri bulunmayan fakat yana döne ateistlikten dem vuranlarin beyinlerine limon suyu sıkmak gerekiyor...

Kardesim bana yasama hakki tanimayana ben hic tanimam...Önce esitlik!Siz nasil ateistiniz, insani cildirtirsiniz...

...Dinciler tarafindan ezilmeyi, hor görülmeyi kabul eden, özgürlügü olmayan ateist mi olur!

Olursa dallama yavsak düsünceli ateist olur, uyduruk siyasi simgeyi, türbana özgürlügü savunur!

"Tamam türban üniversitelerde serbest olsun fakat önce diyanetin kicina tekmeyi vurun hepimiz esit hak ve özgürlüklere sahip olalim" cümlesini neden kimse ifade etmiyor...Macaniz mi yemiyor?

Bireylerin hak ve özgürlüklerinin iyilestirmeleri icin mücadele edilir, gerekirse bu ugurda her sey göze alinir... Mustafa Kemal gibi birisinin daha cikip altin tepsi icinde hak ve özgürlüklerin sunulacagini mi saniyorsunuz?

Üstünlükleri tartisilamiyacak derecede olan dincilerin hepsi birlik olmuslar daha cok özgürlük icin mücadele ederlerken sizler kendi özgürlükleriniz icin ne yapiyorsunuz?

Üniversiteler ibadethaneler degildir...Bu gün türbani dayatan, yarin üniversitenin icine mesciti dayatacaktir. Bu pislik zihniyetin nasil bir sürecten geldigini cok iyi biliyorum...

Türbani üniversiteye degil, türbani uyduran ve savunan erkeklerin kiclarina sokulmali...bunun mücadelesi verilmelidir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...