Jump to content

Marksist ve Faşist Hezeyanlar

Recommended Posts

• İleti 95
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Cahil cüheyla başlığı sabote etmesin.

Patlak Vermek : beklenmedik bir olayın ansızın ortaya çıkması.

Patlak vermek o anlama geliyor evet. Örnek vermek gerekirse; savaş patlak verir, ama İslam patlak vermez. Çünkü ne İslam, ne faşizm, ne de Marksizm ''olay'' değildir.

Bir de ''cahil cüheyla'' ne demek?

tarihinde severin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bir daha konu harici yazarsan küfür edicem anlamında.

Valla dil konusunda çok hassasım, serde milliyetçilik var dostum :)

Bir yazsana sorduğun sorunun yanıtını Allah aşkına, niye öyleymiş?

Nicos Poulantzas diye bir ''cahil cüheyla'' var; kendisi ''faşizm, dünyanın her yerinde yenilmiş devrimler akabinde iktidara gelmiştir'' diyor.

İtalya 1900-1940, Almanya'da 1919-1921 süreçleri yaşanıyor; örneğin 1920'de, Almanya'nın Bavyera eyaletinde 100 bin işçi elinde silahla yürüyor. Daha sonra Freikorps'un temelini oluşturacak olan para-militer gruplarla devrimi bastıran Sosyal Demokratlar; Rosa ve Liebknecht'i katlediyorlar. Her iki ülkede de sovyetler kuruluyor, fiili bir ikili iktidar durumu ortaya çıkıyor.

Yani neymiş? İtalya'da ve Almanya'da Marksizm ''patlak vermiş''. Özellikle Almanya hususunda Chris Harman'ın şahane bir de kitabı var, ismini vereyim mi? :)

Sitelerde Paylaş

Aslında Liberallerin bunu bilmesi lazım.

Kieslowski vardı bir ara forumda Troçkist o cevaplayabilirdi.

En azından ipucu.Alman Komunist Partisinin ayak oyunları ile devrilip yerine Alman Komunist İşçi Partisinin kurulması.Brest Litowks antlaşması.Leninin Sovyetleri dağıtması.Bunların hepsi aynı yıllar içinde olmuştur.

Birara anarşitlerde bu oyunların içinde yer almış.Maletesta anarşistler ilkelerini unuttuyu kaleme almıştır.

tarihinde marcos tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Valla dil konusunda çok hassasım, serde milliyetçilik var dostum :)

Bir yazsana sorduğun sorunun yanıtını Allah aşkına, niye öyleymiş?

Nicos Poulantzas diye bir ''cahil cüheyla'' var; kendisi ''faşizm, dünyanın her yerinde yenilmiş devrimler akabinde iktidara gelmiştir'' diyor.

İtalya 1900-1940, Almanya'da 1919-1921 süreçleri yaşanıyor; örneğin 1920'de, Almanya'nın Bavyera eyaletinde 100 bin işçi elinde silahla yürüyor. Daha sonra Freikorps'un temelini oluşturacak olan para-militer gruplarla devrimi bastıran Sosyal Demokratlar; Rosa ve Liebknecht'i katlediyorlar. Her iki ülkede de sovyetler kuruluyor, fiili bir ikili iktidar durumu ortaya çıkıyor.

Yani neymiş? İtalya'da ve Almanya'da Marksizm ''patlak vermiş''. Özellikle Almanya hususunda Chris Harman'ın şahane bir de kitabı var, ismini vereyim mi? :)

Bunlar cevap değil, ortodoksin tezlerini kendine sakla.

Dünya sana ezberletilen kadar basit değil. Sen aysbergin üstüyle alakalısın ki, bunlarla ilgili kaynakçaya ve bilgiye ihtiyacımız yok.

Klasik terminoloji Halk içindir. Biz Aysbergin altıyla ilgiliyiz. Yazdıklarından üniversite talebesi olduğun anlaşılıyor. Çok okuman lazım daha.

Başlıkta Drekinci ve Panteyi istememin sebebi mevcut kronoloji tekrarı yerine Felsefelerle dünyanın yorumudur. Bu işte oldukça eskiye gider. İşte Sosyalizmin eksikliğide budur. Düşünce alt yapısının öncesini bilmezler, bilirlerse Hess yapısı ortaya çıkacaktır. Bunu üstüne alınma Sosyalist forum cahillerinden bahsediyorum.

Neyse Drekinci ve pante gelsin ;

Sitelerde Paylaş

Bunlar cevap değil, ortodoksin tezlerini kendine sakla.

Dünya sana ezberletilen kadar basit değil. Sen aysbergin üstüyle alakalısın ki, bunlarla ilgili kaynakçaya ve bilgiye ihtiyacımız yok.

Klasik terminoloji Halk içindir. Biz Aysbergin altıyla ilgiliyiz. Yazdıklarından üniversite talebesi olduğun anlaşılıyor. Çok okuman lazım daha.

Sen müthiş, şükela bir herifsin anladık ama, halen bir numaranı görebilmiş değiliz. Uzmanı olduğun birbiriyle alakasız binbir meselenin biriyle ilgili olsun iki satır yazamaz mısın? :)

Sitelerde Paylaş

Aslında Liberallerin bunu bilmesi lazım.

Kieslowski vardı bir ara forumda Troçkist o cevaplayabilirdi.

En azından ipucu.Alman Komunist Partisinin ayak oyunları ile devrilip yerine Alman Komunist İşçi Partisinin kurulması.Brest Litowks antlaşması.Leninin Sovyetleri dağıtması.Bunların hepsi aynı yıllar içinde olmuştur.

Birara anarşitlerde bu oyunların içinde yer almış.Maletesta anarşistler ilkelerini unuttuyu kaleme almıştır.

Yahu anlatma dedim bastın şifreleri verdin. :lol: Kieslowskide derinliğini bilmez, Klasik ortodoksin marksist o. Fransada ve İtalyada ilk ortaya çıkan yapıları bilmeyen birinin konuya hakim olabilmesi mümkün değil.

Sitelerde Paylaş

Sen müthiş, şükela bir herifsin anladık ama, halen bir numaranı görebilmiş değiliz. Uzmanı olduğun birbiriyle alakasız binbir meselenin biriyle ilgili olsun iki satır yazamaz mısın? :)

Önce dövüp sonra yazdığımı bilmiyormusun. ? :lol: Birden adam öldürmek zevk vermiyor, yavaş yavaşşşşşş.

Bu arada kaç tane niikin var. ?

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Evet, geçen gün o kadar dövdün ki insanlar seninle şakşak geçmeye başladı :)

Ben hala o üç maddelik vergi mevzuatı analizlerini bekliyorum, dünde hacı islam ve orospuluk başlığında senin gibi Ceza ve vergi hukukuna girmişti.Ahhhhh siz yokmusunuz siz, bilgisiz bilgililer. :lol:

Sitelerde Paylaş

Ben hala o üç maddelik vergi mevzuatı analizlerini bekliyorum, dünde hacı islam ve orospuluk başlığında senin gibi Ceza ve vergi hukukuna girmişti.Ahhhhh siz yokmusunuz siz, bilgisiz bilgililer. :lol:

Lan oraya yazdım, hiçbirine değinmedin ki! Önce ''inanmam sen yazmadın'' salvoları, hemen ardından ''uzman değilsen konuşma'' saçmalamaları filan. :)

Senin yazdığın yegane şey, hukuka giriş dersi bilgisinden hallice bir malumat olan, ''dar mükellefiyet'' nosyonuydu. İki gram vergi ödeyen herkesin az çok çaktığı şeyler. Sonra da uzmanım diye dört dönüyorsun ortalarda :)

Sitelerde Paylaş

Senin yazdığın yegane şey, hukuka giriş dersi bilgisinden hallice bir malumat olan, ''dar mükellefiyet'' nosyonuydu. İki gram vergi ödeyen herkesin az çok çaktığı şeyler. Sonra da uzmanım diye dört dönüyorsun ortalarda :)

Başlıktan kaçınca kendimi boşu boşuna hırpalama gereği duymadım. Bilgin olsaydı yazacaklarımın iki grammı yoksa 20 kilomu olduğunu görürdün. Konu sadece dar mğkelleflerle alakalı değil son üç yılda ardı arkasına çıkan elektronik vergilendirme sistemlerine kadar girmeyi planlıyordum, tabi bilseydin eğer.

Neyse boşver bunları niye İtalya - Almanya - Rusya

Klasik masallar haricinde derinlik istiyorum.

Kesin bilmiyorumdur, sen söylediysen tamam.

Yaz o zaman milleti bunaltma, görelim bilgiyi.

tarihinde Tutankhamun tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...