Jump to content

Komik allah

Recommended Posts

Komik allah yarılma ayetleriyle yarar insanı.

Yaran Ayetler

Markos 1:10 Tam sudan çıkarken, göklerin yarıldığını ve Ruh`un güvercin gibi üzerine indiğini gördü.

Hoşea 13:16 ... Gebe kadınlarının karnı yarılacak.

Yeşaya 24:19 Yeryüzü büsbütün çatlayıp yarılacak, Sarsıldıkça sarsılacak.

Mürselat 9: Gök yarıldığı zaman,

İnfitar 1: Gök yarıldığı zaman,

İnşikak 2: Gök yarıldığı ve Rabbine boyun eğdiği zaman -ki ona yaraşan budur-,

Kamer 1: Kıyamet yaklaştı ve ay yarıldı.

Şuara 63: Bunun üzerine Mûsâ'ya, "Asan ile denize vur" diye vahyettik. Deniz derhal yarıldı. Her parçası koca bir dağ gibiydi.

Müzzemmil 18: O günle gök (bile) yarılır, Allah'ın vadi gerçekleşir.

Hakka 16: Gök de yarılmış ve artık o gün o da çökmeye yüz tutmuştur.

Furkan 25: O gün gök bulutlarla yarılıp parçalanacak ve melekler bölük bölük indirilecektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 135
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ARAF

99 - Allah'ın tuzağından (kurtulacaklarına) emin mi oldular? Ziyana uğrayan topluluktan başkası, Allah'ın tuzağından emin olmaz.

ENFAL

30 - Hani bir vakitler, o kâfirler, seni tutup bağlamak veya öldürmek veya sürüp çıkarmak için sana tuzak kuruyorlardı da, onlar tuzak kurarken Allah da karşılığında tuzak kuruyordu. Öyle ya, Allah tuzakların en hayırlısını kurar.

Tuzak kuranlara ne denir?

Gülmek isteyenlerin kuran okumalari gerekir.Aziz Nesin hikayelerinden kalir bir taraflari yok.

Sitelerde Paylaş

Bu ayette allah komik ama bu ayete dayanarak yaptıkları daha komik. Bizi güldürüyorsun Dionysos da seni güldürsün.

Ra'd 8: Allah, her dişinin neye hamile kalacağını, rahimlerin neyi eksilteceğini, neyi artıracağını bilir. O'nun katında herşey bir ölçü iledir.

Abbâd b. el-Avvâm der ki: Bizim komşumuz olan bir kadın dört yıl hamilelikten sonra saçları omuzlarına kadar uzamış bir oğlan doğurdu. Yanından uçan bir kuşa da "kış" diye söylemişti. İmam Kurtubi, el-Camiu li-Ahkâmi’l-Kur’an, Buruc Yayınları: 9/434-435.

Yine ed-Dahlıâk der ki: Annem beni iki yıl hamilelikten sonra doğurdu. Beni doğurduğunda dişim çıkmıştı.

Hammad b. Seleme der ki: Herim b. Hayyan'a, "Herim (çok yaşlı)" denilmesinin sebebi annesinin karnında dört yıl kalmış olmasıdır.

Kızları çocuk yaşta evlendirirseler olacağı bu. Pelvis kemiği genişleyip çocuğu çıkarabilecek yaşa gelinceye kadar bekletiyor allah ondan sonra.

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

BAKARA

286 - Allah hiç kimseye gücünün yeteceğinden başka yük yüklemez. Herkesin kazandığı hayır kendisine, yaptığı kötülüğün zararı yine kendisinedir.

Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme!

Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize.

Kim bu?

Bedevi Hüsam mi yoksa sari cizmeli bir bedevi mi?

Sitelerde Paylaş

Komik ? Son espriyi görmeden karar vermeyin bence...

Dur ben bir cirpida yazayim son esprinin ne oldugunu...

Müthis son. :lol:

Müthis sonun final müzigi ve efektlerini rica etsem.

Sitelerde Paylaş

Efekte gerek yok. Birebir orjinal sesiyle ve görüntüsüyle tatmin edecekler.

Görüyorsunuz artik neler yazacaginizi dahi biliyoruz.Cünkü beyinlerinizde bulunan cipslerin yazilimini harfi harfine bilmekteyiz.

Allah müzikten anlamaz ama isterse ben ona bir final müzigi bestelerim.

Sitelerde Paylaş

NEML

88 - Sen dağları görürsün de, yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutun yürümesi gibi yürümektedirler. Bu, her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Bu ayette ayni zurnanin zirt demesine benzemekte.Cok komik degil mi?

Daglarin altina tekerlekler mi yerlestirmis ne yapmis?

Sitelerde Paylaş

NEML

88 - Sen dağları görürsün de, yerinde durur sanırsın. Oysa onlar bulutun yürümesi gibi yürümektedirler. Bu, her şeyi sapasağlam yapan Allah'ın sanatıdır. Şüphesiz ki O, yaptıklarınızdan tamamıyla haberdardır.

Bu ayette ayni zurnanin zirt demesine benzemekte.Cok komik degil mi?

Daglarin altina tekerlekler mi yerlestirmis ne yapmis?

Sen dağları hareket ettirmesine mi takıldın ? Bu denli kin kusmana rağmen, seni hareket ettirmesi bence daha büyük bir mucize.

Sitelerde Paylaş

Sen dağları hareket ettirmesine mi takıldın ? Bu denli kin kusmana rağmen, seni hareket ettirmesi bence daha büyük bir mucize.

Elbette yavrucugum neden sasirdin?Sen simdiye kadar yürüyen veya bulutlar gibi rüzgar kuvvetiyle hareket eden daglar gördün mü?

Kim görmüs ki sen göresin?

Eee sence bu palavra atan komik cahilin biri degilde nedir? :lol:

Bir masal kahramani bana ne yapabilir?

Seni cok kötü kandirmislar arkadasim.

Sitelerde Paylaş

Arap allahı diğer ilahları kıskanır.

Al-i İmran (80) Onun size, "Melekleri ve peygamberleri ilahlar edinin." diye emretmesi de düşünülemez. Siz müslüman olduktan sonra, o size hiç inkârı emreder mi?

Enam (24) Bak kendilerine karşı nasıl yalan söylediler ve iftira edip durdukları şeyler (uydurma ilahları) onları nasıl yüzüstü bırakıp kayboluverdi?

Araf (192) Halbuki onlar (edindikleri ilahlar) ne onlara yardım edebilirler, ne de kendilerine yardım edebilirler.

Yusuf (39) "Ey zindan arkadaşlarım! Ayrı ayrı ilahlar mı daha iyidir, yoksa mutlak hakimiyet sahibi olan tek Allah mı?"

Meryem (81) Onlar, kendileri için kuvvet ve şeref (kaynağı) olsunlar diye, Allah'tan başka ilahlar edindiler.

Enbiya (21) Yoksa yerden, ölüleri diriltebilecek bir takım ilahlar mı edindiler?

Enbiya (43) Yoksa bizim dışımızda onları koruyacak ilahları mı var? O ilah edindikleri nesneler kendilerine bile yardım edemezler. Zaten onlar bizden de yardım görmezler.

Sitelerde Paylaş

Sad 31: Hani ona akşamüstü bir ayağını tırnağı üstüne dikip üç ayağının üzerinde duran çalımlı ve soylu atlar sunulmuştu.

Atlar akşam üstü, duruşları ile çalımlı oluyormuş. :D Şair allah.

tarihinde ermanevren tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ARAF

191 - Hiçbir şey yaratmayan ve kendileri yaratılmış olan putları mı Allah'a ortak ediyorlar, ona eş koşuyorlar?

Sanki kendisi put degilmis gibi...

...tencere dibin kara benim ki zift. :)

Sitelerde Paylaş

Enbiya66 İbrahim, şöyle dedi: “Öyle ise siz, (hâlâ) Allah’ı bırakıp da, size hiçbir fayda, hiçbir zarar veremeyecek şeylere mi tapacaksınız?

demekki hiçbir faydası ve zararı olmayana tapılmaz. dünyada allaha onca hakaret oluyor allah kendini koruyamıyor illa onu kulları koruyacak. bırakın da kendini kendisi korusun. peki kendini bile koruyamayan sizi nasıl koruyacak. o halde o görünmez put değil de nedir.

tarihsel süreçte tanrının evrimi basitten komplekse doğru olmuş. tanrının evrimi sonsuza giderken limitini aldığımızda en son tanrı mükemmeldir. birşey de ancak yoksa mükemmeldir. en var tanrı ise en basit tanrıdır. tanrı mükemmelleştikçe yoklaşır. o halde tanrı = yok dur.

Sitelerde Paylaş

Muhammed Mekke'yi aldığı yılda Safa ve Merve tepeleri arasında Sa'y yapınca, bazı Müslümanlar. " Bu iki tepe arasındaki koşma müşriklerin âdetidir, biz bunu nasıl yaparız" diye itirazda bulunurlar. Bunun üzerine Bakara 158. ayeti inmeye başlar. Böylece Arapların bu eski âdeti tanrıdan onaylanmış olur.

Safa ve Merve: Eskiden iki tepeymiş; şimdi ise modern bile hale getirilip Mescid'i Haram'ın içine alınmışlar. İkisi arasındaki mesafe yaklaşık 750 merte kadardır.

Sa'y : Sefa ve Merve arasında yapılan 7 etaplık koşu.

Bakara 158: Hiç şüphe yok ki Safa ile Merve Allah'a yakın olmak için Allah'ın özel Alametlerindendir. (Allah katında bunların ayrıcalıkları vardır). O nedenle, kim Hac veya Umre niyetiyle Kâbe'yi tavaf ederse, bu ikisini de tavaf atmesinde bir günah yoktur.

Bu Sa'y uygulaması Muhammed'den önce o coğrafyada yaşayan insanlar tarafından da yerine getiriliyordu. Medineliler, İslam'dan önce Safa'da dikilen 'İsaf'(Erkek) putu ile Merve'de dikilen 'Naile' (Dişi) putu için ihrama girer, bu iki tepe arasında 7 sefer koştukdan sonra Merve tepesinde traş olurlarmış. Ayrıca cenup (Cenabet) iken bu putları tavaf etmeleri yasakmış.

Not: Cunupluk ve boy abdesti görüldüğü üzere Muhammed öncesi araplarda varolan bir kavrammış.

tarihinde herkes1ben1 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ALİ İMRAN

18 - Allah, melekler ve ilim sahipleri, ondan başka ilah olmadığına adaletle şâhitlik ettiler. Ondan başka ilah yoktur. O, mutlak güç sahibidir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Komik allah kendine sahitlik etmekte fakat ilim sahiplerinin de sahitlik ettigini söylemekte...Ilim sahipleri kimler?

Güldürmekte pek maharetli komik allah.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...