Jump to content

Ateistler daha iyi seks yapıyor

Recommended Posts

• İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dinin için günah olduğundan yalan söyleyemiyorsun herhalde oda birşeydir en azından gerçeği gizlemeye çalışmıyorsun...

Ne farkeder;

Ateist bir çevrede yaşayıp bir şekilde araştırıp ilgi duysaydın kendi tercihin olduğunu düşünebilirdik ama öyle bir çevre zaten mümkün olmadığı için bunu söylemek bile gereksiz pek çok müslüman gibi müslüman diktası altında büyüdün ve o kuralları benimsedin, sahiplendin, sevdin vs.

O yüzden evet malesef yazın fikrin yetmiyor bunu şahsına münhasır kabul etme gerçekte çok iyi bir insan olabilirsin oturup muhabbet edip din harici güzel konularda fikir alışverişlerinde bulunabiliriz...

Ama din konusunda dışa kapalı ve sadece belirlenmiş bir kısım kuralları doğru kabul eden duygusal bir inancın olduğu için (sadece sen değil bütün müslümanlar tabii) bu konuda sağlıklı bir fikir alışverişinde bulunabilmemiz pek mümkün değil.

Bu sitede takılarak elde edebileceğin ateistlerin psikolojisi üzerine 3-5 fikir olacaktır. Ne dinini yayacak nede insanların aklını çelebileceksin...

Sadece zayıf insanların aklı çelinir zayıf insanlarında bu forumda işi zaten yok onlar zaten kendilerinin kandırıldıkları hayal dünyasında ki korkularla yaşamaya çalışıyor...

Aklını fikrini sorgulamaya açan insanlar zaten forumdaki bu komik başlıkları değil bir eline kuranı bir eline bilimsel verileri alıp karşılaştırmasını yapıp kendi içinde karar verecektir.

Bunu yapmayan ateistte benim gözümde bilgisi eksik bir ateisttir zaten forumdaki pek çok arkadaşımızın islam alimleriyle yarışır seviyede kuran bilgisi vardır.

Bende o kadar yok arapçam yok çünkü ama açıp mealleri de okudum tefsirleride neyin ne olduğunu biliyorum.

O yüzden üstüne gelip birde senin kuran volume 3 tehabb edition adlı eserini dinlemek istemiyorum... Sıkılıyorum okurken çünkü islamla ilgili ne kaynak gösterilse "yok o aslında öyle değil." "yok aslında orda anlatılmak istenen bu değil." saydırıyorsun paso bizimde aklımız var çok şükür görüyoruz o kaynaklarda neler yazmak istendiğini...

not: uykusuzum biraz o yüzden karışık yazdım sanırım...

yok bu daha iyi olmuş,

kimseye ders vermek, fikrimi kabul ettirmek, okusun kefereler de imana gelsinler gbi herhangi bir amacım yok, bildiğinizi, bizimkilerin pek çoğundan da daha çok okumuş olduğunuzu biliyorum, ama bilmediğiniz yerler de çok, elbette böyle bir iddia ile çıkacağım ve dinime göre doğrusunu yazacağım,

ama biri çıkıp bir kertentele öldürene şukadar sevap gibi bir hadisi eğip büker ise, birileri çıkıp haydiin ava çıkalım gibi sözler sarfeder ise, ve benzeri durumlar tekrarlanır ise elbette orada denilmek istenen şudur, orjinali şudur, arapçası kökü gövdesi, umumiyetle kullanımı şöyle şöyledir gibi çıkışlarım olacaktır 'paso',

müslümanım ben, dinimi seviyorum elbette savunacağım, adamlar takım kavgasına bile tutuşabiliyor iken halim ve haliniz elbette hoş görülmelidir, ben hoşgörüyorum,

ama yazı yetiyor olmalı, zerath kimdir, anası babası kimdir, memleketi neredir, çevresinin inanç durumu ne haldedir, ne gibi inançlara uğradı göz attı ve ateist oldu gibi sorular ve cevapları gerçekten umurumda değil,

şimdi şu an ne yazdı iseniz o önemli olandır, benim muhatabım da, ne diyor iseniz samimiyetine güvenip, inanıp, üzerinden sizi değerlendirmektir,

sen böylesin, sen şusun, siz zaten böylesiniz, sizi yıkadılar yağladılar, öyle müslüman oldunuz gibi tabirler ucuz ve kolaya kaçmaktır, konuya yazacak birikimi olmamaktır gözümde,

bunu yapmam bana yapılmasından da hoşlanmam,

illa hakkımda kişisel bilgi mi vermeliyim bana gönül rahatlığı ile yazabilesiniz diye,

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...