Jump to content

Ateistler bu gerçekleri biliyor mu?

Recommended Posts

Bu şekilde ıspatlanabilecegi iddasını ortaya atan sizsiniz kendi tezinizin keni kendini yediğini göre göre..

Kendinize güldürüyorsunuz.

Yazık insanları üzmek istemiyorum ama inanın size hem gülüyorum hemde acımaya başladım.

Bazı şeylerin olabilecegi ihtimallerini düşünebilen varlıklar olmak ama iddaa eden varlıklar olmamak gerekiyor bunu kavrayamıyorsunuz.

İnsanları inandıkları değerler nasılda insanlıktan ve düşünebilen varlık olmaktan çıkarıyor.

Bir yaratıcı varsa ve insanlara müdahale edebilecek bir parça gücü varsa önce akıl fikir vererek size yardım etmesini dilerdim.

tarihinde difficulty tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@haybenbe

Bize ıspatlamaya çalıştığın şey; hiç bir şeyin tesadüfi olamayacağı..

Bu durumda senin düşündüğün açıdan bakacak olursak ve senin haklı oldugunu düşünecek olursak Allahı yaratan kim sorusunuda bize açıklaman lazım.

Düşünebilen varlıklar oldugunuzu ıspat edeyim derken düşünemeyen varlıklar oldugunuzu ıspatlıyorsunuz.

O düşünmenizi engelleyen kitapla kendinizi sınırladıgınız sürece de düşünemeyen varlıklar olarak kalacaksınız.

Bir ateist değilim illa bir yaratıcı yoktur demiyorum ancak illa bir yaratıcı vardır da diyemezsiniz...

Çünkü savundugunuz tez yine kendi içinde savunduğunuz tezi yıkıyor.

Helede dinlerdeki ahlaksızlıklardan sonra dinlerin ahlak için oldugunu savunamazsınız.

insanlar dusunen ancak dusundugunde de dogruyu bulan bir canlı degildir herhalde... eger oyle olsa idi ateistler ile teistler kendilerince dusunup farklı sonuclar cikarmazlardi...

mesela cok dusunup canlıların kendi kendine ortaya ciktigini iddia eden ve bulundugu donemde insanlari inandiran kisiler vardi insanlik tarihinde ...ve buna bilim diyip insanlari kandirdilar...kucucuk canlilardan medet umdular yaratıcının varligini sorgulamak icin...sonuclari degil istediklerini görduler...sonuc ne oldu o bilimsel adi verilen iddiada...husran...sonra hucrelere attık topu... onlarla bir sure zaman gecirdik bilim ve dusunen insan olarak...her seyi hucrelere verdik...cunku biliyorduk herseyi... bunu yapsa yapsa hucreler yapar dedik...ve evrime sarıldık darwine sarıldık...biz fosiller aradık ara formları bulmak icin...cunku düsünen akla ispat gerekir...biz ara formları uydurduk...teknoloji de kılıfını giydirdi ara formlara...baktık ki evrilme isi hucre icin bir kaç numara büyük oldu...attık topu uzaylılara... bu evirme ve yaratma işini yapsa yapsa bizim uzaylılar yapar diye...

baksana arada bir ziyaret ediyorlar...bizim son halimizi merak ediyorlar...ne yaptı şu bizim tohumlar diye gelip bizi biraz gözetleyip gidiyorlar(olur ya biz onlardan daha akıllı çıkıp teknoloji ve bilimde daha destekli atmış olabiliriz )...

bazi insanlar naralar attıyorlardı din dogmadır hiç bilinmeyen yaratıcıya inanıyorlar da evrime inanmıyorlar diye...baktık onlarda biraz yon değiştirdi...abiyogenez...hucre...dna..rna...hayvan kopyaladık...insan kopyaladık...bu kadar bilimsel ilerleme baktık bizi uzaya çıkarmış...

şimdilerde... hiç bilinmeyen ve bizim gibi olmayan... ayrıcada pek bilimsel olmayan yaratana inanacağımıza... hem çok bilimsel olan hem de arada bir bizi ziyaret eden... hal hatır soran uzaylılara inanırız diyerek kendilerini ve yıllarca kendilere inananları yanıltıyorlar...

Sitelerde Paylaş

Bak Sayın Arkadaş! Senin sorduğun sorunun cevabını şu forumda 7. defa yazıyorum.Belki de konu açarım bir gün.Çünkü şu meseleyi anlayamayan ahmaklar çok fazla.(Sizi tenzih ederiz.Zira ilk defa sordunuz.)

Bir trenin orta vagonunda seyehat ediyorsunuz.Biraz zaman sonra yanınızdaki yolcuya hitaben soruyorsunuz "Ey Falancı.Şu seyehat edip durduğumuz vagon nasıl hareket eder.Kim yaptı ve nereye gidiyor.O kimse şöyle cevab veriyor "Bu vagon gibi binler belki milyonlar adedince vagon vardır.Hepsi artarda dizilir.Birbirlerine bağlanmıştır.En önde öyle bir vagon bulunur ki İsmi Lokomotif olup kendisi her vagonu çektiği halde O'nu hiçbir vagon çekmez.O kendi dinamiği ile hareket eder." Bunun üzerine siz "Ey birader şu anlattığın ne kadar saçmadır.Lokomotif her vagonu çeker fakat O'nu hiçbir vagon çekmez öylemi? Şu anlattığında ne kadar fazla hurafe var ne kadar palavra var.O'nun gücü kendindenmiş." O kimse de "Birader O vagon da hiç tükenmeyen bir yakıt bulunur.O vagon da hiç tükenmeyen bir Kudret bulunur.O vagon olmasaydı şu bindiğimiz vagonlar her bir yana dağılıp düzen bozulurdu.Ve bizler asla yolculuk yapamazdık."

Şimdi sizin sorduğunuz soru da bu yolcunun sorusu ve itirazı kadar saçmadır.Çünkü her şeyin bir yerde bir varlık ta sona ermesi gerekir.İşte her şeyin hikmetinin ve yaratılışının Yaratılmayan bir Yaratıcı da bitmesi lazımdır.

Yani bizim inandığımız ve sımsıkı sarıldığımız Her şeyi Yarattığı halde YARATILMAYAN bir Yaratıcı ya inanmamızın hikmeti budur.Bizim inandığımız çok mantıklı olduğu halde sizin itirazınız (hakaret amaçlı söylemiyorum) çok saçmadır.

Selametle İmanınız Dualariyle...

Tanrım

Yine Said saçmalamaları,yahu saçma sapan anlamsız örnekler veren bir adamın(ki kendisi yüzde yüz delidir)vırvırlarını okuyan ve onun bu saçmalıklarını

gelip buraya taşıyanlar.

Ya şu verdiğin örneğin saçmasapan,anlamsız bir yazı yığını olduğunu anlamaktan acizmisin be kardeşim,herşeyin bir yerde bir varlıkta sona ermesi gerekir diyorsun bu saçma sapan örneğin dışında bilimsel bir yazı getir bu iddian karşısında o zaman ciddiye alınırsın.

Sitelerde Paylaş

Tanrım

Yine Said saçmalamaları,yahu saçma sapan anlamsız örnekler veren bir adamın(ki kendisi yüzde yüz delidir)vırvırlarını okuyan ve onun bu saçmalıklarını

gelip buraya taşıyanlar.

Ya şu verdiğin örneğin saçmasapan,anlamsız bir yazı yığını olduğunu anlamaktan acizmisin be kardeşim,herşeyin bir yerde bir varlıkta sona ermesi gerekir diyorsun bu saçma sapan örneğin dışında bilimsel bir yazı getir bu iddian karşısında o zaman ciddiye alınırsın.

yazdığın vırvırlara bakılırsa esas senin deli olduğun anlaşılıyor. sen kim bir İslam alimini tenkit etmek kim, ne haddine?

tarihinde haybenbe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...