ANTİATEİST

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.099
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

ANTİATEİST Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Güncel Profil Ziyaretleri

2.247 profil görüntüleme
 1. Şu cümleni bile Allah yazdırıyor.
 2. Allah'ın bir mucizesi işte. Kitabın içinde insanlık, bilim, ahlak, sanat, felsefe adına hiçbir olmadığını sanıyor. Allah kalpleri böyle mühürlüyor demek.
 3. Hep aynı boş laflar ve boş kuruntular, boş gevelemeler. Yapıcı bir şey yok.
 4. Konuyu nasıl saptıyorum anlamadım. Konu Ali İmran 59. ayet değil mi ? Aksini iddia etseydim hemen benim yaptığım savunmayı yapacaktın poiuz. Düşün ve sağduyulu davran. Adem günümüz insanıdır. Evrim nasıl oldu ne gibi süreçler geçirdi sorularının Kuranla olan ilişkisini anlamadım. Bu bilimin alanı. Kuran'ın evrimle çelişmediğini söylüyorum sadece. Geçmiş insanlarda zaten bunu böyle görmüş ve çeşitli teoriler üretmiş. Kuran'ı evrimle çelişkili duruma sokup çamur atmak istiyorsunuz, sizin ideolojik çabanızı anlıyorum ama ben gerçekleri söylemekle yükümlüyüm.
 5. Çok ilginç. Kuran'ın eleştirdiği insan tipini eleştiriyorsunuz ama fanatizm boyutundaki ideolojik yaklaşımınız bunu görmenize engel oluyor.
 6. Sagduyu bahsettigin ozellikler gunumuz muslumanlar icin gecerli. Ben de onlari elestirirken senin bu kurdugun cumleleri kullaniyorum. Ben sadece birileri inan dedi diye degil Kuran'da delil gordugum icin inaniyorum. Hicbir delil sunmayan bir kitaba inanacak degilim.
 7. 19 konusunda en ufak bir ele tutulur elestiri sunamadin. Dileyenler bu topigi okuyup kendileri karar versinler. Hoscakal.
 8. Benim ne dindar bir ailem ne de dindar bir cevrem var. Ergenlikten sonra hayatin amacina merak saldim ve tek basima bu noktalara geldim. Beni kaliplara sokmana gerek yok.
 9. Sen ancak milleti aldatmak icin yaldizli sozler soylersin Teolog. 19a bir elestiri getirebilmek bir yana yapmadigimiz bir seyi yapmis gibi sunuyorsun. Neyse forumdan ayrildigin icin arkandan bir sey yazmayacagim.
 10. Neden anlamamazliga geliyorsunuz. Kuran'in her yerinde Isa'ya Tanri diyenler elestiriliyor. Bu ayette ise Isa'nin tipki Adem gibi topraktan yaratildigi, benim gibi senin gibi bir insan oldugu vurgulaniyor. Ol der olur ifadesini Kuran sizin anladiginiz yada anlamak istediginiz sekilde kullanmiyor, uzgunum buradan size ekmek cikmaz.
 11. Muslumansan uslubunu duzelt.
 12. Yanlış söyledin. Şunu demen gerekiyor: Kuran'ı Muhammed yazdığı için 19'un mantıksal bir açıklamasını yapamıyorum. Kendi ideolojime ters bir durum. O halde Davut bey'in dediğini doğru olarak kabul etmeliyim.
 13. Kuran'da anlatıldığı şekilde kılıyorum. Ateist Teolog, rivayetlere dayanarak 19'u eleştiren ben değilim. Selamlar.
 14. Ben Kuran üzerinden bir sistem getiriyorum, fakat sen bu sistemi eleştirmek yerine rivayetlerden örnek veriyorsun. Ben Kuran üzerinden bir sistem getiriyorum, fakat sen bu sistemi eleştirmek yerine hiç kimsede bulunmayan bir Kurandan bahsediyorsun. Ne garip ki Kuran üzerinden eleştiri getirirken benim savunduğum kitabı delil olarak kullanıyorsun. Ben bu kitabı delil olarak gösterdiğimde ise kabul etmiyorsun. Olay bundan ibaret. İyi geceler.
 15. Kendi fikirlerini kim destekliyorsa ona dürüst diyor. Fikirlerin doğru olup olmadığını sorgulamadan. Bunu sadece Ateist Teolog için söylemiyorum. Fikirleri destekleyen bir hadis olduğu zaman o hadis doğru oluyor. Fikirleri desteklemeyen bir hadis olduğu zaman o hadis yanlış oluyor. Mesela en basitinden peygamberin 9 yaşında gerdeğe girmesiyle ilgili hadisler doğrudur. Çünkü ideolojiyi bunla besleyebiliyorsun. Ama peygamberlerin mucizelerini anlatan hadisler bir anda yalan oluyor. Çünkü bu hadislerden ideolojiyi beslemiyor. Bunu herkes için söylüyorum. Sadece teolog için değil. Ben ise hepsini reddediyorum. Çünkü amacım doğruyu bulmak. Her hangi bir ideolojiyi beslemek değil.