Jump to content

Bu başlık altında Dark Prince arkadaşımızın Besmeleyle olan sınavına tanık olacağız.

Recommended Posts

• İleti 226
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son üç mesajına bak da ne taklalar attığını bir gör.

Ulaş'ın sesi değil bu.

Boş teneke lakırtısı.

Haa, konu taklaya geldi. Tamam, oldun sen. Boşa savurmaya başladın. Boşsun, takla atıyorsun. Başka?

Sen hele bize f şıkkını bölsene. Bak hala söylüyorum.

Sen hele sayıları sağdan sola yazsana. Bak hala söylüyorum.

Yaz yahu.

Yaz ki sonra biz o sayıyı arapça rakamlarla yazalım ve okuyalım. Arapça yazacaksın ama arapça sayı sistemine göre dizayn etmeyeceksin? Yok öyle yağma.

Bütün şıkların hatalı. Hala söylüyorum.

Tamamı sahtekarlık diyorum. Nerede takla var?

Anlatsana kelime sıra sayısını hangi formüle dayandırarak aldın?

Anlatsana kuzum, kümülatif toplarken bu sefer kelime sıra sayılarını neden almadın?

E hadi almadın, almadığın halde bu sefer de 19'a bölme işlemine soktun?

Anlat. Lakırdıysa doğrusunu göster.

Takla atıyorsam neresinde neyi yanlış söylüyorum işaret et.

Arapların sağdan sola yazdıkları halde sayıları soldan sağ yazmaları ve okumaları mı yanlış?

Hangisi yanlış?

Vur şu tenekeye, gümbür gümbür ses gelsin, herkes duysun.

E hadi ama.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk başta besmeleyi soldan sağa yazmışsın dedin. Sonra hatanı anladın sustun.

Özür dileyeceğine devam ettin nerede hata bulurum diye. Pişkince...

Sonra F şıkkına takıldın; ama orada da hata yaptın.

Baktın bu da olmayacak bu sefer kelime numaralarına kafayı taktın. Oysa daha ilk mesajında "1 Rahim yazan kısmın önünde olmalıdır" diyen ninem değil sendin.

Öyle dedin ama baktın ki bu savın da hatalı, bu sefer ters takla atarak kelime sıra numarasını reddetmeye başladın.

Şimdi böyle taklalar atan adama ne cevap verilir ?

Niyetin cevap almak değil ki senin, niyetin çığırtkanlık yapmak..Galatasaraylı Sabri'nin vurduğu top gibisin.

Bir sağa gidiyorsun, bir sola...

Sen başlı başına şeytanın kanıtısın. Ayette söylendiği gibi: şeytan senle dans ediyor. Kafa buluyor, dalga geçiyor...Kukla gibi kullanıyor seni.

1400 yıl önce yazılmış başka bir kitap var mı 2012 yılında yaşayan bir ateistti takla attırıp top gibi kıvırtabilecek ?

Sana bunu yapanın 1400 yıl önce yaşamış olan bir insan olduğunu mu sanıyorsun ?

Sen kör ve cahilsin. En yobaz dindardan daha da aşağı bir seviyedesin.

Sen hele bize f şıkkını bölsene. Bak hala söylüyorum.

İnadına söylemeyeceğim. İnadına...

Söylemeyeceğim ki yaptığın hatayı devam ettir ve foruma kendini daha da rezil et.

Lütfen, bunu benim için yapar mısın ? :)

Sitelerde Paylaş

Neyle boldun sen bunu?

Ben burada bir sahtekarlik goremedim. Eger bir sahtekarlik var idiyse, bende konuyu tartisan birisi olarak gerizekali oluyorum bu durumda, zira bunca arac gerec varken iki dandik sayiyi dogru duzgun bolememis birde zaten bastan sakat bir konuyu sayfalarca tartismis oldugum icin. Tabi eger bu iki sayi bolundugunde iddia ettigin gibi kusuratli cikiyor ise...

Cikmiyor ise, ne yapacagini sana soyleyecek degilim ancak "sahtekarlik" kelimesi orada cok itici ve hedef alinan kisinin hak etmedigi bir kelimedir. Bunuda bilmende fayda var bence.

Sahtekarlığını kendisi de iyi biliyordur muhakkak.

Matematiksel saçmalıkları bir kenara ki zaten görüyorsun,

Arapça'da kelimeler sağdan sola yazılır. Fakat gel gör ki bu Arap arkadaşlar sayıları soldan sağ okur.

Dolayısıyla bütün bu dayanaksız matematik saçmalıklarından çıkardığı rakamlar tersten ifade edilir ve öyle okunmalıdır.

Yani, sistemi bize uygun olsun diye soldan sağ yazmış. Oysa ters yazsa, bir arap bu arkadaşın bulduğu sayıları soldan sağ okuyacak ve 13243646 yerine 64634231 görecekti.

Haydi madem daha iyi anlaşılsın diye gösterelim.

Arapça sağdan sola olduğu için sistem şöyle,

Rahim٤(4) Rahman٣(3) Allah'ın٢(2) Adıyla١(1)

(6)٦ (6)٦ (4) ٣ ٤(3)

Şimdi bu sayıları antiateist'in yaptığı gibi dizelim. Tabi Arapça'dan bahsediyorsak Arapça olarak dizeceğiz:

٦٤٦٣٤٢٣١

Beklenir ki Araplar kelimelerde olduğu gibi bu sayıyı da sağdan sola okusun.

Hayır. Sayıları "soldan sağa" okurlar ve antiateist'in bize verdiği değerlerin tam tersini görürler. Bu sayıyı 19'a böldüklerinde küsür bulurlar.

Bu yüzden f şıkkında bize anlattığı matematiksel saçmalığa dahi uyguladığımızda sonuç 19'u vermez.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İlk başta besmeleyi soldan sağa yazmışsın dedin. Sonra hatanı anladın sustun.

Özür dileyeceğine devam ettin nerede hata bulurum diye. Pişkince...

Sonra F şıkkına takıldın; ama orada da hata yaptın.

Baktın bu da olmayacak bu sefer kelime numaralarına kafayı taktın. Oysa daha ilk mesajında "1 Rahim yazan kısmın önünde olmalıdır" diyen ninem değil sendin.

Öyle dedin ama baktın ki bu savın da hatalı, bu sefer ters takla atarak kelime sıra numarasını reddetmeye başladın.

Şimdi böyle taklalar atan adama ne cevap verilir ?

Niyetin cevap almak değil ki senin, niyetin çığırtkanlık yapmak..Galatasaraylı Sabri'nin vurduğu top gibisin.

Bir sağa gidiyorsun, bir sola...

Sen başlı başına şeytanın kanıtısın. Ayette söylendiği gibi: şeytan senle dans ediyor. Kafa buluyor, dalga geçiyor...Kukla gibi kullanıyor seni.

1400 yıl önce yazılmış başka bir kitap var mı 2012 yılında yaşayan bir ateistti takla attırıp top gibi kıvırtabilecek ?

Sana bunu yapanın 1400 yıl önce yaşamış olan bir insan olduğunu mu sanıyorsun ?

Sen kör ve cahilsin. En yobaz dindardan daha da aşağı bir seviyedesin.

İnadına söylemeyeceğim. İnadına...

Söylemeyeceğim ki yaptığın hatayı devam ettir ve foruma kendini daha da rezil et.

Lütfen, bunu benim için yapar mısın ? :)

Küçük bir notla başlayalım: Benden yanıtlamayınca göremiyorum cevap verdiğini.

İnsanlar foruma rezil olmaz.

Bu kadar hırs yapmayın. Forum burası. İki tane kıytırık matematiksel hesap yüzünden sen de rezil olmazsın ben de.

Böyle şeyleri nereden öğreniyorsunuz?

'Galatasaraylı Sabri'nin vurduğu top' gibi saçma sapan jargonların kaynağı sen değilsindir umarım.

Ben bir şey söylüyorsam bir altyapısı vardır emin olabilirsin. Anlamadığım bilmediğim bir konu olursa zaten yazmam.

(1) rahim yazdığın kısmın önünde olacak. Aynen öyle. Ninen değildi söyleyen. Bendim.

Susmuyor (nereden çıkardın sustuğumu) hala aynı şeyi savunuyorum.

Neyine itiraz ediyorsun?

Başlangıcın oradan olduğunu söylüyorum.

Evet besmeleyi soldan sağ verdiğini de söyledim?

Nesi yanlış bunun?

Kelimeyi soldan sağ veriyorsan Araplar sayıları tersten okuduğu için sayıları tersten vermeliydin diyoruz. Dolayısıyla bir arap sayıyı okuduğunda o '1' sonda olacak. Yahya'ya yazdığım bir önceki mesajımda detayını görebilirsin. Haliyle f'deki hesabın da hatalı. Beğenmediğin bir yer olursa yazarsın. "Hayır araplar sayıları da sağdan sola okur, ispatı şudur" dersin.

f şıkkı küsüratlı çıkıyor. Yanlış, hatalı. Sen bizi salak mı sandın; göz göre göre hatalı diyelim. Elli kere test edilmiştir senin sayıların.

Yoksa senin çıkardığın sonuca elleşmedim bile. Ters çevirip böldüm. İlk mesajımda bunu belirttiğimi düşünüyordum.

O olmadı öbürü?

ı-ıh.

O da başka bir saçmalığın olarak belirtiliyor. Dİğer hadiselerimden vazgeçmedim ki; 'o olmadı başka bir açık gösteriyim' tarzı olsun.

Hala da cevap yok.

Hangi matematiksel dayanaklarla kelime sıra sayısını koyuyorsun?

Hangi matematiksel dayanaklarla kümülatif toplama sokmadığın kelime sıra sayılarını toplamdan sonra olduğu gibi kullanıyorsun?

Bunlara da güzel güzel cevap vermen gerekiyor.

Bilgin ile sağla üstünlüğünü.

Hoş ben bu hesapların sana ait olduğunu bile bilmiyordum.

Klasik internet üzerinden bilimin manipüle edilmesi yöntemi ile ispat sahtekarlığı yapıldığını düşünerek genel bir kavram olarak ortaya attım.

Sonuç olarak kendi üzerine alındığına göre senin hesaplar bunlar. Üzerine alabilirsin haliyle.

"Neyine cevap veriyim" gibi bir üslup senin cevap veremeyeceğin izlemini veriyor. Çünkü yönelttiğim eleştirilerin itiraz edilecek bir tarafı yok biliyorsun. Kelime sıra sayılarını hangi sebeple kullandığını ve kümülatif toplamda hangi sebeple bu sayıları toplama katmayıp ondalık sisteme geçirdiğini açıklayacak bir dayanağın zaten yok. Ancak canım öyle istedi olabilir.

Arapların sayıları soldan sağ okuduğunu da biliyorsun. İşlemleri tamamıyle arapça üzerinden götürüp soldan sağ sıraladığın kelimelerden oluşan sayıları yine soldan sağ okuyamayacağını da biliyorsun. Önümüze koyduğun her şıkkın aslında araplarca tersten okunduğunu ve sırf bu sebeple bile 19'a bölünemeyeceklerini de biliyorsun.

Nesine cevap vereceksin ki? Haklısın.

Sevgiler.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yığınca zırvalamışsın. Beklentileri karşılıyorsun yani..

F şıkkı küsuratlı demiştin şimdi ise ben sayının tersini alarak öyle demek istemiştim diyorsun.

Evet tabii canım öyle demiştin, biz kaçırdık herhalde göremedik...

İşte Sabri'nin şutları diyorum ben böyle top gibi kıvıranlara, senin gibilerini ancak bu tarz yeni nesil jargonlar tanımlayabiliyor.

Ha Sabri topa vurmuş ha Kuran sana tokat atmış. İkisi de aynı etkiyi gösteriyor. :)

Bağnaz ve düşünmekten korkan bir yapıda olduğun için bu konuları tartışacak seviyede değilsin, beynine belli kalıplar yerleşmiş ve onları sorgulamaya korkuyorsun.

Şimdi söyleyeceklerim sana değil, diğer arkadaşlara, üstüne alınıp sevinme:

Besmele sağdan sola doğru okunur, benim verdiğim fotoda da sağdan sola doğru okunuş şeklidir. Arkadaş onu göremedi maalesef, ama ağız torba değil ki büzesin..

Arap birisine besmelenin 1. kelimesi ne diye sorduğunuzda cevabı "isim" olacaktır.

İsim birinci kelime olduğu için en başa yazılıyor bu sebeple. Harflerde sağdan sola doğru diziliyor.

Yani yukarıdaki çocuğun düşündüğü gibi sayı doğrusu sonsuzdan değil sıfırdan başlar, 4 rakamını sayının başına koyan mantık nasıl ağzına evrim teorisini ve bilimi alıyor akıllara zarar bir çelişki.

Ama şu bir gerçek ki mantığımızı çiğneyip keyfiyete kaçarak sayıları tersten alsaydık bu seferde fotodaki sayımların doğru olması gerektiğini iddia edecekti bu kukla arkadaş. Zira yukarıdaki mesajlarını okursanız nasıl döneklik yaptığını görebilirsiniz.

Kümülatiflere gelince, kelime sırası ile kümülatiflerin bir alakası yoktur. Sayılar harflerin ve kelimelerin kendi içlerindeki ilişkilerinden çıkıyor. Kelime numarası ise onlardan bağımsız olarak sıralarını belirliyor sadece.

Kim kelime sırasını kümülatife ekliyorsa o mantık özürlüdür. Böyle bir saçmalığı daha fazla açıklamaya lüzum görmüyorum.

Bu arada şunu da belirtelim, besmeledeki uyumları ben bulmadım, ilk 5 maddeyi geçmiş yıllarda yabancı bir arkadaş buldu, sonraki 6. madde ise (f şıkkı) ilk 5 maddedeki sistem gereği 19un katının vermesi gerekiyordu ve öyle de oldu.

Artık bu düzeni göremeyip türlü türlü bahaneler uyduranlar tam manasıyla aptaldırlar.

Araplar sayıları tersten okuduğu için sayıları tersten vermeliydin diyoruz.

Arapların sayıları soldan sağ okuduğunu da biliyorsun.

Diğer 3 mesajını geçtim tek bir mesajında bile türlü türlü saçmalıkların var. Yazık sana. Her defasında Kuran'daki ayetleri tastikliyorsunuz, kör kör dolaşıyor kör kör ne dediğini bilmeden yazıyorsunuz.

Bu kör tavrını devam ettirirsen ahirette de kör olarak yok olup gideceksin. Kafanı taşlara vuracaksın. Yazık.

tarihinde ANTİATEİST tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...