Jump to content

dizi film gibi ayetler

Recommended Posts

Burada yaptığın şeyler terbiyesizlik.

İnsanlar kurana tabi değiller.

Dizi film de der, senaryo da der.

Bunları demek sana günah. Burdakilere değil.

Baştan beri ifade özgürlüğünü engellemeye yönelik her türlü pisliği yapıyorsun.

Hem de gerçeğin ifadesini kesmeye çalışıyorsun.

Ahlakı bana sen mi öğreteceksin?

Daha inandığın dini bilmiyorsun.

İnandığı değerleri bile dört dörtlük bilemeyen bir adam olarak haline iyi bak.

Buraya da lafın veya argümanın varsa yaz, yoksa müdahale etme.

Kaynaklı konuş.

Araştırma yap.

Bir şey sun.

Kahve muhabbeti yapma burada.

Bu kadar ahlaksızlığa da pes doğrusu.

Hem ifade özgürlüğü adı altında ahlaksızlık yapıp hakaret edip hem de kahve muhabbeti yapmak ile itham etmek.

Hem suçlu hem güçlü ve zeytinyağuı gibi üste çıkmak diye buna denir sanırım.

Din eleştirisi yapmanıza engel olduysam buyrun gösterin. Yok, yaptığınız ahlaksızlığa engel olduysam, ahlaksızlığınızı kabul edip özür dileyin.

Eminin hiçbiriniz "annense senin annen, benin annem mi? ister orospu derim, ister fahişe. rencide oluyorsan sen oluyorsun" gibi bir saçmalığı kabullenmez. Şu halde benim de buradaki saçmalıkları kabullenmemei beklemeyin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Bu kadar ahlaksızlığa da pes doğrusu.

Hem ifade özgürlüğü adı altında ahlaksızlık yapıp hakaret edip hem de kahve muhabbeti yapmak ile itham etmek.

Hem suçlu hem güçlü ve zeytinyağuı gibi üste çıkmak diye buna denir sanırım.

Din eleştirisi yapmanıza engel olduysam buyrun gösterin. Yok, yaptığınız ahlaksızlığa engel olduysam, ahlaksızlığınızı kabul edip özür dileyin.

Eminin hiçbiriniz "annense senin annen, benin annem mi? ister orospu derim, ister fahişe. rencide oluyorsan sen oluyorsun" gibi bir saçmalığı kabullenmez. Şu halde benim de buradaki saçmalıkları kabullenmemei beklemeyin.

O zaman girmiceksin bu foruma bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

O zaman girmiceksin bu foruma bu kadar basit.

Hayır, öyle demeyeceksin. "O zaman ahlaksızlık yapmamalıyım" diyeceksin.

Böyle ahlaksızca bir zihniyet olabilir mi?

"Biz burada ananı belleyecez ama sen ananı kurtarmayacaksın" demek gibi bir şeydir bu.

Kimse kusura bakmasın ben bu kadar geniş değilim.

Sitelerde Paylaş

Hayır, öyle demeyeceksin. "O zaman ahlaksızlık yapmamalıyım" diyeceksin.

Böyle ahlaksızca bir zihniyet olabilir mi?

"Biz burada ananı belleyecez ama sen ananı kurtarmayacaksın" demek gibi bir şeydir bu.

Kimse kusura bakmasın ben bu kadar geniş değilim.

Saf denilince bu kadar yaygara kopartçaksan gerçekten girme foruma.

Sitelerde Paylaş

Süleyman'la belkısın olayı da ayrı bir dizi film.

Konuşan hayvanlar (fabller), cinler, teleportasyon olayları.

Mimaride abartı, saraylar, zenginlik ve ihtişam tavan yapıyor.

Kuranda süleyman, belkıs ilişkisine değinilmiyor ama

tevrata göre süleymanın sarayını gören belkıs süleymana elektrik vermiş.

insan kuşuna böyle şeyler dermi bak fragman gibi

27:20 - (Süleyman) Kuşları gözden geçirdikten sonra şöyle dedi: "Hüd-hüd'ü niçin göremiyorum? Yoksa kayıplara mı karıştı?"

27:21 - "Ya bana (mazeretini gösteren) apaçık bir delil getirecek, ya da onu şiddetli bir azaba uğratacağım, yahut boğazlıyacağım!"

gecikti diye insan kendi kuşunu boğazlarmı?

Sitelerde Paylaş

Hoşuna gitmeyebilir de ana avrat küfredilmiş gibi başlığı sabote etmenin bir anlamı yok.

1. Böylesi hiçbir eleştirel amacı olmayıp sadece alay ve hakaret amaçlı açıldığı isminden belli olan başlığı sabote etmeyip de ne yapmalı, alkış mı tutmalı? Böyle bir şey size karşı yapılsa siz alkışlar mıydınız?

2. Size haksız yere atılmış bir tokata ses çıkarmaz mısınız? Sesinizi çıkarmanızı için illa size pataküte girişilmesi mi gerekir?

Sitelerde Paylaş

1. Böylesi hiçbir eleştirel amacı olmayıp sadece alay ve hakaret amaçlı açıldığı isminden belli olan başlığı sabote etmeyip de ne yapmalı, alkış mı tutmalı? Böyle bir şey size karşı yapılsa siz alkışlar mıydınız?

2. Size haksız yere atılmış bir tokata ses çıkarmaz mısınız? Sesinizi çıkarmanızı için illa size pataküte girişilmesi mi gerekir?

........

tarihinde Misstery tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Siz laftan anlamıyor musunuz? Neden aynı şeyleri tekrar edip duruyorsunuz?

Tevrat'ı okumak gibi bir yükümlülüğüm olmadığını anlamanız için daha kaç kere tekrar etmeliyim?

Baykuş demişsiniz ama daha çok papağanı andırıyorsunuz.

Benim ateist ya da müslüman olmak gibi özel bir çabam yok.

Gerçek ve doğru olan ne ise o olmak istiyorum. Bunun da müslümanlık olduğuna inanıyorum.

Siz müslümanların anlamak istemediği nokta şu.Kendin demişsin doğru ve gerçek olan neyse ona inanmak istiyorum diye.Dostum sadece kuran okursan, tevrat bize yasak dersen gerçek ve doğruyu asla bulamazsın.Sadece etrafında döner tekrar aynı yere gelirsin.Sadece biraz objektif bakabilirsen bu kutsal kitaplara inan bana kurtuluşun o kadar çabuk olur.Bunun senin için ne kadar zor olduğunu biliyorum.Duvarlarını yıkıp yeni bir dünyaya adım atmak gibi...Ama inan bana uyanışı gerçekleştirebilirsen mutlak huzuru bulacaksın...

Sitelerde Paylaş

"Dizi film gibi ayetler" demek alay etmek olmuyor mu?

Buna da alay diyorsan alayın allahını görmemişsin. Kendin söylüyorsun işte, eleştirmeden saçma olduğu nasıl anlaşılacak demişsin. Kuranın saçma sapan bir masal kitabı olduğunu anlatmak için eleştiriden başka ne yapılabilir?

Tiyatroda "Süleyman karıncalarla konuştu, kuşlarla konuştu!" "Haaaa ha haaa! Eee, başka ne zırvalar var bu ana sınıfı masal kitabında?" diye oyun mu sergileyelim, ne yapalım istiyorsun?

Sitelerde Paylaş

müslüman olmak gibi özel bir çabam yok.

Gerçek ve doğru olan ne ise o olmak istiyorum. Bunun da müslümanlık olduğuna inanıyorum.

Perhizle lahana turşusu arasındaki dramatik ilişkinin öyküsünü hiç duymuş muydun? :lol:

Ya Beyaz'ın "seni lime lime etmek istiyorum, ama psikopat bi katil olmak istemiyorum!" türü repliklerinin olduğu şovunu hiç izledin mi? :lol:

Kusura bakma, doğruyu bulacağım derken eğrinin en eğrisine saplanmışsın. Dünyada bu kadar ilkel ve vahşi bir inancı koruyacağım illa diye direten başka bir topluluk daha kalmadı. Hepsi öyle ya da böyle uygarlıktan az biraz da olsa nasiplendi.

Yok illa mahrum kalacağım, dogmatik bir budala olarak kalacağım diye ayak direten başka bir toplum yok dünyada! Bireysel, psikopat direnişler olsa da islam kadar örgütlü, inatçı bir uygarlık karşıtlığı pek kalmadı!

Sitelerde Paylaş
Tefsirciler

Bence tefsircilerin en gülünç saptırmacası şu:

Mısır mukavkısının "aman bize saldırma da nereye saldırırsan saldır" diye muhammedin gönlünü hoş etmek amacıyla hediye gönderdiği cariyenin yanından çıkmaz oluşu üzerine karılarının isyanını anlatan "tahrim" pasajı ile ilgili yorumları! :D

Neymiş, muhammed "çok iyi bal şerbeti yaptığı" için :lol: :lol: :lol: Mariye'nin yanından çıkmaz olmuşmuş da, muhammed kendine "bal şerbeti içmeyi" yasakladığı için bu pasajı allah (sisi hazretleri) yollamışmış! "Niye sana bal şerbeti yapsın diye taaa Mısır'lardan sana getirdiğimiz cariyenin balını içmeyi kendine haram kılıyorsun yaaaâ muhammed? Biz senin keyfinin kahyası değil miyiz? Keyfine bak sen! Muhakkak biz senin keyfinin bekçisiyiz." :lol: :lol: :lol:

Ya böyle zırva dünyanın neresinde var? Varsa da bu kadar salak sulak bir yığın inanırı var mı ya? Nedir bu rezalet, bu kepazelik ya? Dünyada örneği var mı?

Kuran en baba paparazzi programına beş fark atar magazinde! Kuran kadar paparazzinin allahı bir kitap daha yazılmadı! Yok yusufa saldıran azgın kadınlar, yok muhammede toptan ne kadar karı varsa topunu birden helal kılmalar, yok eşlerini sıraya koymana gerek yok, hangisini canın çekiyorsa buyur kolay gelsin, yok onca karı yetmedi, bir de üstüne üstlük evlatlığının eşini fena halde canının çektiğini biz biliyoruz, merak etme sen, onu da zeydden acilen boşandırıp sana aldık, hadi yat onunla keyfine bak demeler...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

12:28 Ne zaman ki, gömleğin arkadan yırtılmış olduğunu gördü, o zaman dedi ki: "Bu iş, siz kadınların tuzağındandır. Gerçekten de sizin tuzağınız çok büyüktür".

Bu cümlede koptum ben ya :D. Çocukken gazeteler Beyaz Dizi Serisi kitaplarından verirdi. Aşk, entrika, kadın, erkek, yırtılan gömlekler, tuzaklar hepsi onlarda mevcuttu :D.

tarihinde BlueStreak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence tefsircilerin en gülünç saptırmacası şu:

Mısır mukavkısının "aman bize saldırma da nereye saldırırsan saldır" diye muhammedin gönlünü hoş etmek amacıyla hediye gönderdiği cariyenin yanından çıkmaz oluşu üzerine karılarının isyanını anlatan "tahrim" pasajı ile ilgili yorumları! :D

Neymiş, muhammed "çok iyi bal şerbeti yaptığı" için :lol: :lol: :lol: Mariye'nin yanından çıkmaz olmuşmuş da, muhammed kendine "bal şerbeti içmeyi" yasakladığı için bu pasajı allah (sisi hazretleri) yollamışmış! "Niye sana bal şerbeti yapsın diye taaa Mısır'lardan sana getirdiğimiz cariyenin balını içmeyi kendine haram kılıyorsun yaaaâ muhammed? Biz senin keyfinin kahyası değil miyiz? Keyfine bak sen! Muhakkak biz senin keyfinin bekçisiyiz." :lol: :lol: :lol:

Ya böyle zırva dünyanın neresinde var? Varsa da bu kadar salak sulak bir yığın inanırı var mı ya? Nedir bu rezalet, bu kepazelik ya? Dünyada örneği var mı?

Kuran en baba paparazzi programına beş fark atar magazinde! Kuran kadar paparazzinin allahı bir kitap daha yazılmadı! Yok yusufa saldıran azgın kadınlar, yok muhammede toptan ne kadar karı varsa topunu birden helal kılmalar, yok eşlerini sıraya koymana gerek yok, hangisini canın çekiyorsa buyur kolay gelsin, yok onca karı yetmedi, bir de üstüne üstlük evlatlığının eşini fena halde canının çektiğini biz biliyoruz, merak etme sen, onu da zeydden acilen boşandırıp sana aldık, hadi yat onunla keyfine bak demeler...

işte bu :D

tarihinde b@lder tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Aşk, entrika, kadın, erkek, yırtılan gömlekler, tuzaklar

:lol:

Bir elinde kantar, neler neler tartar, :lol:

Aşka gelmiş yarim, fistanını yırtar! :lol:

Arabesk kültüre mahkum kalmak kadar korkunç bir esaret daha bilmiyorum. Batıdan başka yön bilmem. Kuzeyi de batsın, güneyi de doğusu da... Bu yönlere doğru uçakla geçip gitmek bile istemem! Ne olur ne olmaz zorunlu iniş filan yapar, kabusun, cehennemin ortasında kalırım!

Sitelerde Paylaş

Muhammed de onca karı ile oyalanmaktan, üstlerine hangi karıyı alsam diye evlatlığının, onun bunun karılarına bakınmaktan, vakit bulamamış. Mariye'yi Mısır'a geri gönderip "bu cariyeyi değil de, bana bir top papirüs gönderin. Şu tahta, taş parçalarına, kemiklere derilere yazdığımız, ortalıkta rezil sürünen kuran ayetlerini derleyip toplayıp doğru düzgün bir kitap haline getireyim" dememiş!

Ee, onca karı ile uğraşmaktan vakit kalmaz tabii. Rezalete bak, krallara yazdığı mektupları kağıda yazdırmış, kuran ayetlerini yazdırmadığı abuk sabuk cisim yok! Tahta mı, taş mı ararsın, kemik mi deri parçası mı ararsın. Nerde abuk subuk cisim varsa ona yazdırmış!

İnsan bin yıl önce Sümerlerin bile bilip yazdığı kil tabletler bari yaptırır da onlara yazdırır be? Bu kadar da uygarlıktan nasipsiz ilkellik mi olur?

Çöl bedevisi kültüründen medet uman zavallı insanlar topluluğu, müslüman milleti...

Sitelerde Paylaş

kendin pişirip kendin yemişsin. :) bence bu ayetin en az 5 türlü açıklaması var.ama sen sadece kendi anladığını arıyor bulmadığınada inanıyorsun.kuran kureyş arapçası ile inmiş bir kitaptır ve diğer arap lehçelerinden kelimeleride barındırır.bir kelimenin tam olarak ne manaya geldiğini asla anlayamazsın.tabi kuranın sözlerini anlayamazsın demek değilbu.ayetler iki su kütlesinin birinin tatlı birinin tuzlu olduğundan ve aralarında karışmasını önleyici engeller olduğundan ve bu sayede içecek su ve yiyecek canlıalrın varlığından bahsediyor.ama birbirine karışmayan iki coğrafi deniz olarak bunu düşünürsen işin içinden çıkamazsın.denizin içinde tatlı su kaynakları vardır,deniz akıntıları katmanlar halinde hareket eder ve birbirine karışmaz.ama denizler birbirine karışır.tuzluluk,soğukluk sıcaklık vs.etkenlerle.bence ayetin mucizesi için bu bilgiler yeterlidir.sanan kolay gelsin. :)

Hangi yazdığını düzelteyim bilmiyorum. Sonunda her delinin kuyuya attığı taşı çıkarmak da işim değil :lol:

Demek Kuran anlaşılamaz veya 5 türlü anlaşılabilir diyorsun. Bu sözün de Allah ı yalanlıyor ama zaten utanmadan bunu sürekli yapıyorsunuz :)

Al sana ayeti tekrar yazayım da sakinleş.

Soru: Bu 2 deniz hangisi?

53- İki denizi (birbirine) salıp katan O'dur; bu, tatlı, susuzluğu giderici, bu da tuzlu ve acıdır. İkisinin arasında (birbirlerine karışmalarını önleyen) bir engel (berzah) ve aşılmayan bir sınır koymuştur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...