Jump to content

mucize istiyoruz

Recommended Posts

yok valla ateist olmayacam.inek bana "bak rembrandt uçuyorum, islama gel" deyip uçarsa çelişkilerine, saçmalıklarına ve şiddet içermesine rağmen islam dinine gireceğim.buraya yazıyorum.hadi yolla ineği bana.

İnek adresini istiyor. Nereye gelsin? Bir de orada konabileceği geniş bir alan var mı diyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 97
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Daha önce niye mucize göndermiş. Muhammed e gelince mi aklı başına gelmiş senin tanrının, aklı sonradan başına gelen tanrı olur mu yahu, daha neler göreceğiz bakalım :D

sen o manayı çıkarıyorsun aslında imlenen mana sizin sizlerin mucizenin alasınıda görseniz imanda gevşek davranacağınızdır,kişi neyi nasıl görmek isterse görür kimi aynaya bakınca bile görebilirken kimisi yarılan ay a bile sihir diyebiliyor..

Sitelerde Paylaş

Daha önce niye mucize göndermiş. Muhammed e gelince mi aklı başına gelmiş senin tanrının, aklı sonradan başına gelen tanrı olur mu yahu, daha neler göreceğiz bakalım :D

Meçhule şu 2 satırı iyi okusan dininin nasıl yalan olduğunu anlatmaya yeter.

Söyle bakalım, Musa'ya İsa'ya İbrahime'e mucize veren Allah niçin Muhammed e gelince mucize vermekten vazgeçmiş?

Not:Cevabı yukarıda astığın ayette var. Yani senin Allah ın yaşadıkça öğreniyor

Sitelerde Paylaş
Bu ayeti okuyunca aklıma geldi: Allah muhtelif ayetlerde gökten kapı açsak, gök yarılsa, gök çatlasa, gökte bir çatlağın olmadı vs.. der durur. Allah pardon muho gökyüzünü dünyanın üzerine kapanmış maddi bir kubbe gibi görüyür her halde. Gök yüzünün bir boşluk olduğunu anlayamamış
Sitelerde Paylaş

ha diyosun ki peygamber efendim (asm) hiç bir mucize göstermemiştir öylemi?

Ben demiyorum, Allah ın diyor

-----------------------------------------

Rad 7 -İnkâr edenler, "Ona Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" diyorlar. Sen ancak bir uyarıcısın. Her kavim için de bir yol gösteren vardır.

Rad 27 -İnkar edenler diyorlar ki: "Ona (Muhammed'e) Rabbinden bir mucize indirilseydi ya!" De ki: "Şüphesiz Allah dilediğini saptırır, kendisine yöneleni de doğru yola eriştirir."

Ankebut 50 -Dediler ki: "Ona Rabbinden mucizeler indirilseydi ya!" De ki: "Mucizeler ancak Allah katındadır ve ben ancak apaçık bir uyarıcıyım."

İsra 59 - Bizi mucizelerle peygamber göndermekten alıkoyan şey, ancak önceki milletlerin onları yalanlamış olmalarıdır. Semud'a gözleri göre göre mucize olmak üzere o dişi deveyi verdik de onunla kendilerine zulmettiler; oysa Biz o mucizeleri, ancak korkutmak için göndeririz.

Taha 133- “Rabbinden bize bir mucize getirseydi ya” derler. Onlara, önceki Kitablarda bulunan belgeler gelmedi mi?

Enam 109-Kendilerine bir mucize gösterilirse, mutlaka ona inanacaklarına dair bütün güçleriyle Allah'a yemin ederler. De ki: 'Mucizeler, ancak Allah katındadır'; onların, mucize geldiği zaman da inanmayacaklarını anlamıyor musunuz?

Enam 37 - Dediler ki: “Ona Rabbinden bir mucize indirilse ya!” (Ey Muhammed!) De ki: “Şüphesiz Allah’ın, bir mucize indirmeğe gücü yeter. Fakat onların çoğu bilmiyor.”

Rum 58-And olsun ki bu Kuran'da insanlar için her türlü misali vermişizdir. Bununla beraber, eğer sen onlara bir mucize getirmiş olsan, inkar edenler: 'Siz ancak batıl şeyler ortaya atanlarsınız' derler.

İsra 90- Dediler ki: 'Bize yerden pınarlar fışkırtmadıkça sana kesinlikle inanmayız.'

İsra 91- 'Ya da sana ait hurmalıklardan ve üzümlerden bir bahçe olup aralarından şarıl şarıl akan ırmaklar fışkırtmalısın.'

İsra 92- 'Veya öne sürdüğün gibi, gökyüzünü üstümüze parça parça düşürmeli ya da Allah'ı ve melekleri karşımıza (şahid olarak) getirmelisin.'

İsra 93- 'Yahut altından bir evin olmalı veya gökyüzüne yükselmelisin. Üzerimize bizim okuyabileceğimiz bir kitap indirinceye kadar senin yükselişine de inanmayız.' De ki: 'Rabbimi yüceltirim; ben, elçi olan bir beşerden başkası mıyım

Sitelerde Paylaş

Bu ayeti okuyunca aklıma geldi: Allah muhtelif ayetlerde gökten kapı açsak, gök yarılsa, gök çatlasa, gökte bir çatlağın olmadı vs.. der durur. Allah pardon muho gökyüzünü dünyanın üzerine kapanmış maddi bir kubbe gibi görüyür her halde. Gök yüzünün bir boşluk olduğunu anlayamamış

pes (: Rahman denizden,dağdan,demirden,etten,kemikten de bahseder,

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...