Jump to content

Atatürk put değildir ama allah pekalada puttur

Recommended Posts

Onlar müslüman, din adamından başka saygı duyacakları değerleri yok, onlar müslüman, sanat nedir bilmezler resimde müzikte heykelde yasak, onlar müslüman, üretmek yerine gaspedip ganimet elde etmek tek bildikleri onlar müslüman,

Onlar bir savaşta galip gelseler ölen atalarıyla anmazlar zaferlerini, uyduruk allah sayesinde kazanmışlardır, onlar değil allah kazanmıştır, onların saygın ilkeleri yok, emirleri ve ateşten sopaları var başlarında, güden efendileri var, onlardan saygın davranışlar bekleyemezsin onlar müslüman.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 98
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onlar müslüman, din adamından başka saygı duyacakları değerleri yok, onlar müslüman, sanat nedir bilmezler resimde müzikte heykelde yasak, onlar müslüman, üretmek yerine gaspedip ganimet elde etmek tek bildikleri onlar müslüman,

Onlar bir savaşta galip gelseler ölen atalarıyla anmazlar zaferlerini, uyduruk allah sayesinde kazanmışlardır, onlar değil allah kazanmıştır, onların saygın ilkeleri yok, emirleri ve ateşten sopaları var başlarında, güden efendileri var, onlardan saygın davranışlar bekleyemezsin onlar müslüman.

Halid velidi unutuyosun

Kurtuluş savaşımızı sadece şehitlerimize borçluyuz ama bu halid falanca tamamen kendi kişisel başarısıyla savaş kazandı ,müslüman araplar bizimkiler kadar imanlı değildi çünkü

işte buna inanan beyinsizler elbette tayyip gibi katliam emri verdiğini bizzat itiraf eden hainlere ya da başka tür yobazlara oy verir

Sitelerde Paylaş

Sen düşünebiliyor muydun?

Sen homo sapiens olarak varolabildiysen benim düşünememem garip olmaz mıydı şekerim

Bu islamcı arapçıları anlamıyorum elin " Göte"sini bile müslüman yaparlar ama bu halkın müslümanlığına tu kaka kafir putçu diye çemkirirler

Değil mi hayatım

tarihinde direngezi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Put, kişinin allah’ın dışında hayatının amacı kıldığı maddi-manevi her şeydir ve putları bu yönleriyle hayatın amacı kılmak da şirktir. islam dinine göre put demek budur yada böyle bişeydir.

allahlarının put olmadığı kesin bak onun dışında herşey put herşey şirkmiş. tamam eyvallah. allah put değildir islamdan önce orda ay tanrısı yoktur ozaman muhammedin babası abdullah'da muhammedden sonra doğmuştur. babasından önce doğan bir çocukda pek ala mucize kabul edilebilir. isa babasız doğarda muhammed hiç babasından önce doğamaz mı neyi eksik onun. güzel beni müslüman yapacak mucizeyi sonunda buldum şu şehadet getirme işinide telaffuz edebilsem tamamdır bu iş. biri yardım etsin bana nasıldı eşşedüdüenle bu olmadı dimi.. eşşeğidene.. ı-ıh eşşedü. dur olcak.. eşşeğüdenne aman neyse işte. ya işin tuhafı ne zaman bu şehadet etme işini yazıya dökmek gerekse aklıma hep eşşek geliyor eşşeğü dene der gibi ne o öyle bi et o lafı keşke etmeseydimde eşşek beni etseydi dicen demek istemişler sanırım. karışık işler bunlar.

Atatürk put değildir? değildir tabiki biz atatürk'e tapmıyoruz ki yani aramızda atatürk heykelinin önünde secde eden yoktur umarım. varmı yoksa? gerçi muhammedden ahlaklı olduğunu düşünüyorum.

nedir bu Atatürkle alıp veremediği bu islamcıların? ya nediyordu o şiirde?

Savaştaki hali sakın unutma

Atatürke dil uzatma sebepsiz

sen annandan yine çıkardın amma

baban kim bilmezdin şerefsiz.. (ezberimden yazdım hata varsa affola)

bu islamcılarda bir tuhaf azizim dediğin gibi doodslag biz onların düşünceleri hakkında ne desek aman dinime saygı duy niye dinime saldırıyorsun bilmemne ama onlar ne derse desin bize dimi?

bu resim anlatıyor gerisini

vlwmr.jpg

Sitelerde Paylaş

Put doğaüstü güç ve etkisi olduğuna inanılan bir varlığı temsil eden maddi bir objedir. Obje cansız ya da canlı olabilir. Canlıların cansızlardan farkı bunu iddia etmeleridir. Her kim tanrıyla bağlantı kurduğunu ve doğa üstü bir görevi olduğunu iddia ederse putluk yapmış olur. Hitler bir puttur. Katolik bir dindar olmasının yanı sıra tanrıda (parlak bir yıldız aracılığıyla) emir aldığını ve onun istekleri yerine getirdiğini iddia etmektedir. Çoğu insanın da kalbi, kendisinde bu özelliklerin bulunduğuna dair mütmain olmuştur.

Herkes put olabilir: Michael Jackson, Said Nursi, Maradona... her hangi bir ideolojik lider, deli bir sanatçı, şizofrenik bir ilim adamı, üstün yetenekli bir sporcu... Bazıları bilerek, bazıları farkında olmayarak...

Bilmem ne efendi türbesi puttur. Konunun bilmem ne efendi ile ilgisi yoktur. Eğer hazreti bilmem ne hayattayken kendisinin doğaüstü iyileştirici, kısmet açıcı, para kazandırıcı gücü olduğunu iddia ettiyse o halde puttur. Günümüzde bir çok tarikat lideri tanrıyla bağlantılı olduğu idiasıyla insanları önünde diz çöktürmekte, hatta onları badelemektedir: http://gundem.milliyet.com.tr/-muritlerimin-cinsel-isteklerini-karsilamak-zorundayim-/gundem/gundemdetay/20.09.2011/1440894/default.htm

"Falanca devlet büyüğünün konuştuğu radyo, çıktığı televizyon yere konmaz" veya "Filanca siyasi lidere dokunmak, onu görmek bile ibadettir" diyenler, putçuluk yapmaktadır. Falancanın ya da filancanın suçu yoktur, belki bunlardan haberi bile yoktur. Fakat varsa ve ses çıkarmadıysa putluktan hoşlanıyor demektir.

Atatürk'ten kimse şifa beklememektedir. Evlenmek isteyen kızların Anıtkabir'e çaput bağladığını görmedim. Mustafa Kemal Atatürk'ün kendisini şefaatçi, iyileştirici, bir yaratıcı ile kontak halinde olduğuna inanması ve inandırması ile ilgili bir örnek bildiğim kadarıyla yok. Bir insanı rol-model kabul edip, fikirlerini uygulamaya çalışmakla, o insandan bu dünyada ve/veya öte dünyada iyilik, mağfiret, şefaat beklemek çok farklı kavramlardır.

Sitelerde Paylaş

Buraya bir ileti bırakmıştım silindi mi yoksa bağlantı mı olmadı anlamadım neyse.Yukarda Atatürkle ve Atatürkçülerle aklınca dalga geçtğini sanan rezil türbanlının ve onun gibilerin aslında kendi inançlarını bile önemsemeden inandıkları kavramlar üzerinden bi halt ettik sanmaları utanç verici.Nutuk sağdan verilecekmiş pislik işte.Kuranla mı dalga geçiyor sefil yoksa bizle mi belli değil

Sitelerde Paylaş
1- Atatürk en büyük insandır. 2- Atatürk en büyük Türk’tür. 3- Atatürk en büyük komutandır. 4- Atatürk en büyük dâhidir. 5- Atatürk en büyük teşkilatçıdır. 6- Atatürk en büyük inkılapçıdır. 7-Atatürk en büyük öğretmendir. 8- Atatürk en büyük siyaset adamıdır. 9- Atatürk en büyük devlet adamıdır. 10- Atatürk en büyük liderdir.

Askerde bunları ezberleyememiştim.Şimdi ezberletiyorlar mı bilmiyorum.Bir şeyin başına en konulursa o şey tanrılaştırılır.Daha mükemmeli yok anlamına gelir.

dâhi Ar. d¥h³

a. (da:hi:) Olağanüstü yeteneği ve yaratıcı gücü olan kimse, deha: Atatürk, bilmek için öğrenmiş olmaya ihtiyacı olmayan dâhiler soyundandı. -H. Taner.

Bilmek için öğrenmeye ihtiyacı yokmuş.Allah'ın sıfatları gibi. :wacko:

Sitelerde Paylaş

Sen homo sapiens olarak varolabildiysen benim düşünememem garip olmaz mıydı şekerim

Bu islamcı arapçıları anlamıyorum elin " Göte"sini bile müslüman yaparlar ama bu halkın müslümanlığına tu kaka kafir putçu diye çemkirirler

Değil mi hayatım

Tuhaf bir trolsün. Bence neyi söylediğini sen bile bilmiyorsun. Sadece konuşmak, yazmak istiyorsun. Mantık süzgecide sizlerde olmadığı için, dünya sizin doğrularınızın etrafında dönüyor gibi, hayatı yorumluyorsunuz. Tuhaf... :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...