Jump to content

Kurban bayramı ve katliam

Recommended Posts

• İleti 143
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hem cinslerinize karşı biraz saygılı olun.yamyamlık yapmayın kırmızı eti en kısa zamanda bırakın :lol:

Sizin insana saygınız yokki hayvana olsun, nede olsa allahınız yarattığını yarattığından ayırıyor, maymunu yaratmış bu allah ama maymunu aşşağılama malzemesi yapıyor birde, kendi kendisiyle ve yarattıklarıyla bir alıp veremediği var bu allahın, tam şizofrenik :D
Sitelerde Paylaş

Sizin insana saygınız yokki hayvana olsun, nede olsa allahınız yarattığını yarattığından ayırıyor, maymunu yaratmış bu allah ama maymunu aşşağılama malzemesi yapıyor birde, kendi kendisiyle ve yarattıklarıyla bir alıp veremediği var bu allahın, tam şizofrenik :D

Allah maymunu niye aşağalasın ki,sen kendini aşağılıyorsun Maymundan geldiğinize göre Siz hayvansınız.yalan mı ?

Sitelerde Paylaş

Sevan Nişanyan'ın facebook sayfasından bir alıntı.

https://www.facebook...151137782198859

Swami Dayananda Saraswati'nin (1824-1883) İslam dini ve Kur'an hakkındaki görüşleri. Satyarth Prakaş (Hakikatin Zaferi) 14. bölümden.

“Rahim ve rahman olan Allah’ın adıyla.” Sure 1, ayet 1.

Cevap: Müslümanlar Kuran’ın Allahın sözü olduğunu söyler. Oysa bu ayet, yazarın başka biri olduğunu gösteriyor. Zira Allah’ın sözü olsaydı Allah’a değil halka hitap etmesi gerekirdi.

Eğer Allah [her işe] bu sözlerle başlanmasını bildiriyorsa uygun değildir, zira kötü işlere bu sözlerle başlamak Allah’ın adına leke sürer. “İyi işlere Allah’ın adıyla başla, kötü işlere değil” denilmesi gerekirdi. Bu haliyle ifade, kuşkuya yer bırakacak niteliktedir. Hırsızlık, zina, yalancılık ve diğer günahları işlemeye Allah’ın adıyla başlanacak mıdır? Müslüman kasaplar bu emre uygun olarak ineklerin ve başka hayvanlarının boğazını keserken “Bismillah” ifadesini kullanırlar. Eğer Allah’ın kastettiği buysa, demek ki Müslümanlar kötülük yapmaya Allah’ın adıyla başlıyorlar. Dolayısıyla Allah rahim olamaz, çünkü rahmeti dilsiz yaratıkları kapsamamaktadır. Yok eğer Müslümanlar ayetin anlamını yanlış yorumluyorsa, o zaman vahiy beyhudedir. Müslümanların yorumu yanlışsa doğru yorumu nedir?

Allah merhametli ve esirgeyici ise hayvanların korkunç acılarla öldürülmesine ve insanların keyfi için etlerinin yenmesine neden izin vermiştir? Bu hayvanlar günahsız değil midir ve Allah’ın yarattıkları değil midir?

SN notu: İlk bakışta basit bir mantık oyunu gibi görünen argümanı yazar ileride adım adım kahredici bir eleştiriye dönüştürecektir. Sabırla okuyalım.

2. “Hamd olsun alemlerin rabbi olan Allah’a. O rahim ve rahmandır.” (S.1, A.2-3)

Cevap: Allah tüm yaratıkların rabbi ve hepsinin esirgeyici ve bağışlayıcısı olsaydı Müslümanlara diğer dinlerin mensuplarını ve aşağı seviyedeki hayvanları öldürmeyi emretmezdi.

Allah bağışlayıcı ise günahkârları bağışlayıcı mıdır? Eğer öyleyse (aşağıda göreceğimiz üzere) kâfirleri, yani Kuran’a ve Peygamberine inanmayanları öldürmeyi neden emretmiş? Bundan da anlaşılacağı üzere Kuran Allah tarafından yapılmış olamaz.

İslam'ı bu adamdan öğreneceksek vah vah vah...

Kurbanı yanlızca hac ibadetini yapanlara farz olduğunu da söylüyor mu?

Sitelerde Paylaş

Allah maymunu niye aşağalasın ki,sen kendini aşağılıyorsun Maymundan geldiğinize göre Siz hayvansınız.yalan mı ?

Biliyormusun hepimiz insanlaşan ve düşünen birer hayvanız, sende hayvansın, ama daha insana doğru evrilememiş bir hayvansın..
Sitelerde Paylaş

Biliyormusun hepimiz insanlaşan ve düşünen birer hayvanız, sende hayvansın, ama daha insana doğru evrilememiş bir hayvansın..

hahahahhahaa :lol: :lol: :lol: :lol: Ben insanım hatta yaratılmışların üstünü insandır.meleklerden bile üstünüz...

Sitelerde Paylaş

Ben buna Allahın mucizesi diyorum başka bişey demiyorum.

Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hatta daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri.
/ 179
tarihinde dejavu0107 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hahahahhahaa :lol: :lol: :lol: :lol: Ben insanım hatta yaratılmışların üstünü insandır.meleklerden bile üstünüz...

Aaaa hiç yakıştıramadım şimdi, melekler çok mütevazi olurlar değil mi ama? Niye gülüyorsun bize? Hiç yakıştıramadım hemde hiç, meleksin ayol melek, melekliğini bil..
Sitelerde Paylaş

Aaaa hiç yakıştıramadım şimdi, melekler çok mütevazi olurlar değil mi ama? Niye gülüyorsun bize? Hiç yakıştıramadım hemde hiç, meleksin ayol melek, melekliğini bil..

Demek meleklere inanıyorsun,imana geleceksin ha gayret kardeşim...

Sitelerde Paylaş

Ben buna Allahın mucizesi diyorum başka bişey demiyorum.

Andolsun ki biz, cinlerin ve insanların çoğunu cehennem için yarattık; onların kalpleri vardır; düşünmezler onunla; gözleri vardır, görmezler o gözlerle; kulakları vardır, duymazlar o kulaklarla. Onlar dört ayaklı hayvanlara benzerler, hatta daha da sapıktır onlar. Onlardır gaflette kalanların ta kendileri.
/ 179

Sapık sizin allahınız ve sizlersiniz, niyemi ? Madem bizi yaratıyor bunlara da o sebeb değil mi? Ne diye hem yaratıyor ondan sonra iman etmeyeceğimizi bildiği halde suçlu çıkarıyor? İnsan da biraz akıl olur akıl, tutturmuşlar arabın antik saçma bir dediği öbürüyle çelişik kitabında hikmet arıyorlar ve insanlıklarını bu kitaba indeksliyorlar, sizin kendi kişiliğiniz ve ahlakınız yok, ahlakınız yoz bir dinin kölesi..
Sitelerde Paylaş

Sapık sizin allahınız ve sizlersiniz, niyemi ? Madem bizi yaratıyor bunlara da o sebeb değil mi? Ne diye hem yaratıyor ondan sonra iman etmeyeceğimizi bildiği halde suçlu çıkarıyor? İnsan da biraz akıl olur akıl, tutturmuşlar arabın antik saçma bir dediği öbürüyle çelişik kitabında hikmet arıyorlar ve insanlıklarını bu kitaba indeksliyorlar, sizin kendi kişiliğiniz ve ahlakınız yok, ahlakınız yoz bir dinin kölesi..

Anlaşılan sen düzelmiyeceksin bu kadar yorumdan sonra kendin bilirsin güzel kardeşim

Dinde zorlama yoktur(Bakara 256)İsteyen cennette isteyen cehenneme gider sonrada Allah bizi cehenneme atıyor diyorsunuz -_-

Sitelerde Paylaş

Demek meleklere inanıyorsun,imana geleceksin ha gayret kardeşim...

Benim için melek bir bebektir mesela, şeytanda arap bedevilerinin yazdığı kitapta yazan saçmalıkları örnek alarak kitaptaki köleliği, cariyeliği, yağmayı, talanı, kendisinden olmayanın katlini vacib kılan allah putuna inanan sizlersiniz mesela..
Sitelerde Paylaş

Benim için melek bir bebektir mesela, şeytanda arap bedevilerinin yazdığı kitapta yazan saçmalıkları örnek alarak kitaptaki köleliği, cariyeliği, yağmayı, talanı, kendisinden olmayanın katlini vacib kılan allah putuna inanan sizlersiniz mesela..

Ölene kadar vaktin var son yorumumdur saygılar.

“De ki: Ey kendilerine kötülük edip haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü O çok bağışlayan, çok merhamet edendir.” (Zümer: 53)

“Yaptığı zulümden sonra tevbe edip hâlini düzelten kimse, bilsin ki Allah onun tevbesini kabul eder. Allah çok bağışlayıcı ve merhamet edicidir.” (Mâide: 39)

tarihinde dejavu0107 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Anlaşılan sen düzelmiyeceksin bu kadar yorumdan sonra kendin bilirsin güzel kardeşim

Dinde zorlama yoktur(Bakara 256)İsteyen cennette isteyen cehenneme gider sonrada Allah bizi cehenneme atıyor diyorsunuz -_-

Ay beni düzeltmeye mi gelmiştin komedik, :) bizim inancımız felsefeye dayanıyor çoğu zaman ve sizin inancınızdan binlerce kat daha insancıl ama ben ona bile irrite oluyorum, kaldıki sizin bağnaz dininiz bana milyon kilometre dahi yaklaşamaz.. sana cennette iyi oynaşmalar hurilerinle, heyyy yarebbim şunların gerçeklerine bakın :)
Sitelerde Paylaş

Ölene kadar vaktin var son yorumumdur saygılar.

“De ki: Ey kendilerine kötülük edip haddi aşan kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Allah bütün günahları bağışlar. Çünkü O çok bağışlayan, çok merhamet edendir.” (Zümer: 53)

“Yaptığı zulümden sonra tevbe edip hâlini düzelten kimse, bilsin ki Allah onun tevbesini kabul eder. Allah çok bağışlayıcı ve merhamet edicidir.” (Mâide: 39)

Çocuk sen tebliğe gelmişsin ama çok tecrübesizsin be, bunları çok gördük okuduk, gördükçe ve okudukça insanlık dışılığına inananların akıllarının tecavüze uğradığına yandık, kuranda vahşet, tehdit, kin, ayrımcılık ve sapıklık kokan onca ayetleri es geçme lütfen, bebeksin daha..
Sitelerde Paylaş

Çocuk sen tebliğe gelmişsin ama çok tecrübesizsin be, bunları çok gördük okuduk, gördükçe ve okudukça insanlık dışılığına inananların akıllarının tecavüze uğradığına yandık, kuranda vahşet, tehdit, kin, ayrımcılık ve sapıklık kokan onca ayetleri es geçme lütfen, bebeksin daha..

Yorum yazmayacaktımda,sizin mide ağrınızı anladım.Sizin Derdiniz HURİLERLE :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...