Jump to content

İnanırlara Bir Soru

Recommended Posts

1-insan temel olarak ruhtur..

ve ölümsüzdür..

ölmediği için de cezalar ölümsüz olur.

2-suç,tanrı adlı kral'a karşı işlendiği için af yetkisi tanrı'ya aittir.

o da af yetkisini dünyadaki din büyüklerine devredip gitmiştir.

3-imanlılar sadist-psikopattır.

bu nedenle cezalar sonsuzdur.

Sitelerde Paylaş

bu ayetlerin çoğunun orjinali şiir şeklinde değil mi.

niye uzun cümleler halinde çevirip anlaşılmaz hale getiriyorsunuz.

kin ve nefret kusan bu ayetler nedeniyle şu anda müslümanlar birbirlerini boğazlıyorlar.

herkes birbirini kafir ilan etmiş.

dar ül harp -cihat saldırılarını da ekleyelim..

Sitelerde Paylaş

Madem "herkes" farkeder niye İsa çarmıha gerildi, yahudiler altın öküze tapmaya başladı, Muhammed'e çok az kişi inandı ve savaştı? Neyse buna da vardır bir açıklamanız. Şeytan insanları kandırdı falan, uydur bir şeyler.

Bugün de Evrenesoğlu gibi peygamberim diye dolaşan tipler var. Onlara da "içgüdüsel" inanan milyonlar var ama inanmayan da milyarlar var. Buna bir açıklamanız var mı? Benim yok o yüzden soruyorum.

Sitelerde Paylaş

her peygamber,dünyaya geldiğinde kendisine iman -hizmet eden insanlar bulur kuran-incil'e göre.

bunlara seçilmiş insanlar denir..

şeytan onları yoldan çıkaramaz.

ama bu insanların sayısı ve kim olduğu bile belirsizdir.

ve olanlar da bazen seçilmiş gibi davranmazlar.

hepsi dinsel masal-tebliğ-sömürü-pazarlamanın bir parçası aslında..

Sitelerde Paylaş

enbiya:62 (İbrahim gelince) "Sen mi yaptın bunu ilahlarımıza ey İbrahim" dediler.

63Dedi ki, "Hayır! Bunu şu büyükleri yapmıştır. Konuşabiliyorlarsa onlara sorun, bakalım!"

64 Bunun üzerine birbirlerine dönüp, "Hiç şüphesiz asıl zalimler sizsiniz siz" dediler.

65 Sonra eski inanç ve inatlarına döndüler ve, "Andolsun bunların konuşmayacağını sen de bilirsin" dediler.

Hz İbrahim dönemindeki kafirler bir an gerçeği anlıyorlar ama yine de inkarda ısrar ediyorlar.Küfrün psikolojisini anlamak zor.

Gerçekle karşılaşan insan bir an aklından binlerce hesap geçirir kısa dönemli çıkarlarını bırakamaz ve inkara kalkışır.

Bugün de Evrenesoğlu gibi peygamberim diye dolaşan tipler var. Onlara da "içgüdüsel" inanan milyonlar var ama inanmayan da milyarlar var. Buna bir açıklamanız var mı? Benim yok o yüzden soruyorum.

onlar da gerçekten kaçanlar

tarihinde muadh tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

enbiya:62 (İbrahim gelince) "Sen mi yaptın bunu ilahlarımıza ey İbrahim" dediler.

63Dedi ki, "Hayır! Bunu şu büyükleri yapmıştır. Konuşabiliyorlarsa onlara sorun, bakalım!"

64 Bunun üzerine birbirlerine dönüp, "Hiç şüphesiz asıl zalimler sizsiniz siz" dediler.

65 Sonra eski inanç ve inatlarına döndüler ve, "Andolsun bunların konuşmayacağını sen de bilirsin" dediler.

Hz İbrahim dönemindeki kafirler bir an gerçeği anlıyorlar ama yine de inkarda ısrar ediyorlar.Küfrün psikolojisini anlamak zor.

Gerçekle karşılaşan insan bir an aklından binlerce hesap geçirir kısa dönemli çıkarlarını bırakamaz ve inkara kalkışır.

Sen oturduğun yerden insan psikolojisini çözmüşsün zaten...
Sitelerde Paylaş

Kutsal kitap denilen sanılan dört kitapta peygamberler

Adem le başlayarak Nuh,Musa,İsa gibi devam ederek toplam 25 civarında bir sayıya ulaşmaktadır.

Peygamberlerin hepsi Asya kıtasında yaşamışlardır.

Asya,Afrika ve Avrupa eski üç kıta olup aralarında karasal bir bağlantı bulunmaktadır.

Peygamberlerin hiçbirinin ulaşım koşulları nedeniyle Anadoluya veya Hindistana gidebildiklerinin bir kanıtı yoktur.

Oysa Kuranda yazılı olan bir görev yükümlülükleri bulunmaktadır.İnsanlara ulaşma görevleri vardır.

Aşağıda Enam-130 ayetinde görülebilir.Peygamberlerin görevi yerine getirdiklerine dair bir kanıt yoktur.

Tüm insanlara ulaşabilmek için Asya,Avrupa ve Afrikada Muhammed’in yıllarca dolaşması gerekirdi.

Allahın sizi uyaran peygamber size gelmedi mi? diye soracağını ayette açıkça yazmaktadır.

ENAM-130.“Ey cin ve insan topluluğu! İçinizden size âyetlerimi anlatan ve

bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?”

Araf-172.de Allah insanlara “benim haberim yoktu”gibi bahaneniz olamaz demiştir.

ARAF-172.Hani Rabbin,onları kendilerine karşı şahit tutarak,

“Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. “Evet, şahit olduk” demişlerdi.nedeni ise kıyamet günü,

“Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir.

İşte bunlar Amerika ve avusturalya kıtası bulunduğunda geçersiz olduğu

ve palavra olduğu belirlenmiş oldu..

Çünkü bu dediği o kıtalara uymamıştı ve o kıtalar keşfedilmeden kimse yalanı ortaya çıkaramamıştı..

sonra şapka düştü ve kel göründü..

sor bakalım ey Allah kızılderililere size peygamber gelmedi mi diye :lol:

Haberi olmamanın sonucunda insanların mı yoksa onlara ulaşamayanların mı suçlu olduğu konusunu başka bir zamana bırakalım.Ancak Peygamberlerinde insanlara ulaşmak zorunluluğunu bilelim.Bu zorunluluğa rağmen peygamberlerin Aztek,Maya gibi ulaşamadıkları çokça milletler olduğunu bilelim.

Yunus-47.Her ümmetin bir peygamberi vardır. Onların peygamberi geldiği zaman, aralarında adaletle hükmedilir ve onlara asla zulmedilmez.

Yunus-47 Ayetine göre her topluluğun bir peygamberi olması gerektiği açıkça görülebilmektedir.

Amerika1400 yıllarında bulunabildi.Hiçbir kitap yada peygamber gönderildiğine dair iz delil varmıdır?

Kutsal kitaplarda yazan peygamberler Amerika kıtasındaki insanlara milletlere ulaşamamışlardır.

peygamberlerin Hepsi böyle bir kıta olduğunu bile öğrenememiştir.görevini yapamamıştır.

Bu kıtalardaki insanlara Allah” İçinizden size âyetlerimi anlatan ve bu gününüzün gelip çatacağı hakkında sizi uyaran peygamberler gelmedi mi?” diye sorduğunda,

Amerika yerlileri yüzlerce millet “benim haberim yoktu” diye söylemek zorunda kalacaklardır.

Fakat bunu bahane etmeyin diye Allah ayette söylemişti!!!! ne olacak şimdi?

Okudukça görüyorsunuz içinden çıkılamaz akıl almaz çelişkiler.Hiç mantıklı dayanağı kalmamış Dinler.

Amerika kıtasında geçmişte Tanrılar vardır.Fakat ne İncil,ne Tevrat,nede Kuran benzeri bir kitap vardır.

Aşağıda göreceğiniz tanrılar vardır.Takvim yapacak seviyede gökbilimcidirler.21 aralık 2012 de takvimleri sona ermektedir.Fakat bir tane bile insan ben peygamberim bu kitabı Allah gönderdi diye ortaya çıkmamıştır. İnsanları kurban etmeyin.Ey aztekler sizi inkalar ve Mayalar üzerine üstün kıldım diye bir ayet almamışlar.

Hunab Kú: Mutlak olandır. Tüm ilahların babası ve efendisidir.Itzamná: Göklerin, gecenin ve gündüzün efendisi ve Hunab kú’nun oğludur. Kinich Ahau: Itzamná’nın oğlu olan güneş ilahı.Ixchel: Itzamna’nın zevcesidir. Ay’ın ve dokumanın ilahesidir, sulara, su baskınlarına hükmeder. Chac ya da Chaac: Şimşek, yıldırım ve yağmur.

Tanrı Din,Kitap ve peygamber gönderiyor olsa neden orada yaşayan yüzlerce topluma göndermesin?

Neden oradaki insanlara Cebrail veya azraili anlatmasın? Neden onlara cennet cehennem olmasın?

Neden onlara da ey cin ve insan toplulukları sizi bana ibadet etmeniz için yarattım diye söylemesin?

Sitelerde Paylaş

alemlerin rabbı olan allahı bulmak bu kadarmı zor ben neye baksam onu görürüm allah inanmayanları hidayete erdirsin gerci cehenneme de insan lazım cennet sıcak olsun

Cehenneme insan lazımsa kendi soyundan bol bol doğurt at ateşe, edepsizler ateşe adam atmak ne demek, miğdesizler, onursuzlar, cahil katiller, çocuk gelin düzücüler, kokuşmuş arap kıçı yalayıcıları.

Sitelerde Paylaş

Olmadı. İlk iddianı kendin yanlış çıkardın.

Sitelerde Paylaş

alemlerin rabbı olan allahı bulmak bu kadarmı zor ben neye baksam onu görürüm allah inanmayanları hidayete erdirsin gerci cehenneme de insan lazım cennet sıcak olsun

Ben de nereye baksam bereket tanrısını görüyorum.

Priapos seni hidayete erdirsin.

Kendisine inanmayanlara neler yapacağını şurada tebliğ ettim: http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=53831&st=140#entry967283

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Vah vah, sen de kafayı sıyırdın ha! Normaldir, sana da fazla yükleme yapmışlar, beynin sapıtmış.

Sitelerde Paylaş

Bir tanrı, bir insanı başka bir insana inanmadığı için neden sonsuza kadar yaksın?

Bu soruya verilecek mantıklı bir cevabınız var mı?

Çok basit.Dünya bir sınav yeri değil mi ? Allah mesajında açık bir şekilde ben size elçi gönderdim ve siz bu elçiye inanmazsanız inkar ederseniz doğal olarak benim sözlerimi inkar edersiniz bunun sonucunda da bu inkarı sürdürmeye devam ederseniz ve bu şekilde ölürseniz size verilecek ceza budur diye belirtmiş.

Gayet mantıklı bir süreç inanan insan için.İnanmayan insanın da bu konuyu düşünmesine gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Küfrün değil inanmanın psikolojisini anlamak gerek. Çünkü aklen küfre düştüler dedikleriniz inanmamakta haklılar ve kötülükle suçlanamazlar. Yahu sembolik imanın anlamını açıklar mısınız? Asıl amacı açıklamak yerine o ayetlerde bile iman edin diyor. Kardeşim inanacaksam niye akıl sahibiyim. Anlat anlayayım. Var oluşla ilgili verilen ayetlerin neredeyse tamamı muğlak-anlaşılması mümkün olmayan tekrar kelimelerden ibaret. Her zaman diyorum ki evrendeki konumumuz ve varoluşumuza dair bilgiler belki herkesin iman etmesini sağlayacak ama sadece kuru kuru iman edin diye diretiyor. Demek ki bu işte bir bit yeniği var. Ya yaratıcı da bilmiyor nasıl var olduğumuzu ya da onu yazan kişinin bildiği bu kadar. Süslü sözlerle insanları kendine çekmiş bir söz sanatçısından başka bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...