Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  18.120
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.143 profil görüntüleme
 1. Yahu bırak bu mucize safsatalarını, Kuran'da bırak mucizeyi, doğru dürüst bir ayet bile yok, tamamı akılcılıktan, mantıktan yoksun, adalet ve vicdana aykırı ayetlerden oluşan, belirli bir düzeni olmayan, gereksiz tekrarlardan oluşan kitabımsı bir şey. Bu derme çatma yazılardan oluşan yığına kitap demek bile kitaba hakaret olur. Hiç bir soruya akılcı ve mantıklı cevap veremiyorsun, gidip mucize safsatalarına sarılıyorsun. Sizlerden başka kimse bu mucize palavralarını yutmuyor, sadece kendiniz çalıp kendiniz oynuyorsunuz.
 2. Yok, ben aklını ve mantığını kullananlardanım, öyle olmasaydım hala müslüman kalırdım. Elbette senin gibiler için tek tanrı Allah olur, çünkü anan baban, çevren sana öyle öğretmiş, aynen onlara da ana babaları ve çevreleri öğrettiği gibi. Hristiyan bir ana babadan doğsaydın Muhammed yalancı ve sahtekar diyecektin, benim için tek tanrı Jesus Christ diyecektin.
 3. Dünyadaki insanların %90'ı falan Allah'a inanmaz, bu sizlerin başka bir palavrası, Allah'a sadece müslüman olanlar inanır, onlar da % 20 falandır. Ki adı üstünde inanç yani hiç bir akılcı, mantıklı temele dayanmayan boş bir düşünce, hurafe. Madem kıstas olarak inanan sayısını alıyorsun, yine azınlıkta kalıyorsun, dünya nüfusunun %80'i Muhammed'i yalancı ve sahtekar olarak kabul ediyor. Ayrıca bir şeye inanmak onu doğru yapmaz, doğru yapsaydı dünyanın düz olması gerekirdi, eskiden insanların neredeyse %100'ü dünyanın düz olduğuna inanıyordu. Senin Allah'a inanmanın ve Muhammed'in onun elçisi olduğuna inanmanın tek bir sebebi var, o da müslüman bir coğrafyada, müslüman bir ailede doğman, yani akıl ve mantıkla hiç bir alakası yok, tamamen beyin yıkama sonucu. Eğer hindu bir coğrafya ve ailede doğsaydın Muhammed yalancı ve sahtekar diyecektin.
 4. Yok, direkt olarak Muhammed yalancı ve sahtekardır diyorum, hala bunu kavrayamadın mı? Bir de Muhammed'in "Allah adlı bir tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." şeklindeki deli saçması bir iddiaya hangi mantıkla inanabiliyorsunuz diye soruyorum.
 5. sağduyu

  Müslümanlara Bir Soru

  Kendine inanana ödül olarak bir sürü kadın veren bir tanrı olabileceğine inanmak da senin nasıl bir insan olduğunu ortaya koyuyor.
 6. sağduyu

  Müslümanlara Bir Soru

  Ben evlatlığımın boşadığı bir kadına, 9 yaşındaki bir çocuğa, cariyelikten kurtulmak için benden yardım isteyen çaresiz bir kadına sulanacak, hediye olarak cariye kabul edecek kadar şerefsiz, haysiyetsiz, ahlaksız, alçak birisi değilim, sen bunları onayladığına göre bu seni ne yapıyor, onu düşün.
 7. sağduyu

  Müslümanlara Bir Soru

  Peşine bir sürü adamın takılması o adamı her zaman büyük yapmaz, bazen takılanların cehaletini, bilinçsizliğini gösterir. Bil bakalım, senin durumunda bu hangisini gösteriyor? Burada evlatlığının boşadığı kadına sarkan, 9 yaşındaki bir çocukla evlenen, kocalarını, akrabalarını katlettiği kadınları yatağa atan, kendisine cariye hediye edilen ve bu cariyeyi cinsel ihtiyaçları için kullanan, diğerini de arkadaşına hediye eden, yağmacı, 10 küsur karılı bir arap liderinden söz ediyoruz. Ki bu kişi "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkes sonsuza kadar yakılacak." gibi deli saçması bir iddiada bulunan bir sahtekar ve yalancı. Gerçi kime anlatıyorum bunları, bir insanın sırf başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiği inancını benimsemiş birine akıl, mantık işler mi?
 8. sağduyu

  Müslümanlara Bir Soru

  Bunu bir arap bedevisinin zırvalarının peşine takılarak mı başaracağını sanıyorsun? Ahzab 50. Ayrıca, diğer mü’minlere değil de, sana has olmak üzere, mehirsiz olarak kendini Peygamber’e bağışlayan, Peygamber’in de kendisini nikâhlamak istediği herhangi bir mü’min kadını da (sana helâl kıldık.) Senin peşine takıldığın arap bedevisi bu işte.
 9. Bu "KORKMA ZATEN HZ.MUHAMMED HERHANGİ BİRİYSE YANMAYACAKSIN Kİ ..NEDEN KORKACAKSIN..?" gibi basit, sığ demagojileri kendine sakla, bu senin tartışmanın özünü anlamadağını gösterir sadece. Kendisinin falan tanrının elçisi olduğunu iddia eden Muhammed, yoksa bir tanrı çıkıp ben Muhammed'i elçi ilan ettim demiyor. Aradaki farkı görebiliyor musun?
 10. sağduyu

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Putunu mu? Görmezden geldiğimiz yok, sadece senin put girmiş bir kovuğa kendini göstermiyor, artık neden bilemem. Utangaç olabilir. Ortada gördüğümüz, algıladığımız madde ve enerjiden meydana gelmiş bir evren var ve her şey bu evrenin içinde olup bitiyor. Sen hemen oradan atılıp yok bu evren kendi kendine var olamaz, mutlaka onu başka bir yapmıştır deyip araya hayali bir varlık sokuşturmaya çalışıyorsun. Bu evren kendi kendi başına varolamıyorsa senin araya sokuşturmaya çalıştığın hayali varlık nasıl kendi başına var olabiliyor? Araya akıl ve mantıkla açıklayamadığın, sırf kıçından uydurduğun başka bir varlık sokuşturmaya ne gerek var? Varlığın kendi başına var olamayacağını iddia edip, o varlığı başka bir varlık yapmıştır demek nasıl bir mantık? Varlık kendiliğinden var olamıyorsa senin var dediğin varlık nasılkendiliğinden var olabiliyor?
 11. Nisa 150-151. Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır. Deistin tanımını yaptım, tekrar yapayım, deist sadece tanrıya inanır, Muhammed'e ve onun tanrısı olan Allah'a inanmaz. Deiste göre Muhammed yalancı ve sahtekardır. Yeterince açık mı? Ve deist Nisa 150-151'e göre cehennemliktir, orada ebediyyen kalacak ve çeşitli işkenceler eşliğinden sonzua kadar yakılacaktır. Var mı buna itirazın? Yani kısaca şöyle diyebiliriz, Muhammed'e inanmayan herkes direkt cehenneme atılır ve sonsuza kadar yakılır. Şimdi söyle bakalım bir insanın sırf başka bir insana inanmadı diye sonsuza kadar yakılması gerektiğini söyleyen böyle bir inanca hangi mantıkla inanabiliyorsun, benimseyebiliyorsun kabul edebiliyorsun? Bir insanın başka bir insana inanmaması nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor? Aradaki fark şu: Müslümanlar için terazi kurulacak, olmayanlar için kurulmayacak. Müslüman olmayanlar direkt cehenneme atılıp sonsuza kadar kebap yapılacaklar.
 12. sağduyu

  KURAN SÜREKLİ HAKLI ÇIKMAYI SÜRDÜRÜYOR

  Herif sürekli kıçından mucize çıkarıyor, ne kıç varmış be!
 13. sağduyu

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Parası ve gücü olan her ilde şube açıyor, senin putun yeterli parası yok demek ki. Eğer canlıları bir tanrı yarattı diyorsan neden Mars'ta canlı olmadığını da açıklayacaksın, öyle canı istemedi falan cevap değil. Oynamasını bilmeyen gelin yerim dar dermiş, senin tanrının da yeri dar herhalde.
 14. sağduyu

  RUM SURESİ MUCİZESİ VE KANITLAR

  Alıntı yaptığın ne?
 15. Deist kişi ne Allah'a inanır ne de Muhammed'e. Bir deiste göre Muhammed yalancı ve sahtekardır, Allah da Muhammed'in uydurduğu bir tanrıdır. Şimdi bu tanıma göre bu insanlar cehenneme atılıp sonsuza kadar yakılmayacak mı? Ne dediğinin farkında mısın? Nisa 150-151. Şüphesiz, Allah’ı ve peygamberlerini inkâr edenler, Allah’a inanıp peygamberlerine inanmayarak ayrım yapmak isteyenler, “(Peygamberlerin) kimine inanırız, kimini inkâr ederiz” diyenler ve böylece bu ikisinin (imanla küfrün) arasında bir yol tutmak isteyenler var ya; işte onlar gerçekten kâfirlerdir. Biz de kâfirlere alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır. Bu ayete göre tüm hristiyan ve yahudiler direkt cehennemlik değil mi? Bu insanlar peygamberlere inanmayarak ayrım yapmıyorlar mı, kimine inanır, kimine inanmayız demiyorlar mı? Kuran bu insanlara kafir diyor, onlara alçaltıcı bir azap hazırlamışızdır diyor, sense Allah onlara mükafat verecek diyorsun. İslam'ı tanıdıktan sonra dinden çıkan birisi direkt cehennemlik değil mi? Bakara 217. Sizden kim, dininden döner ve kâfir olarak ölürse, işte onların dünya ve âhirette amelleri boşa gitmiştir. İşte cehennemlikler onlardır. Onlar orada ebedî olarak kalacaklardır. İnandığın kitapta dinden çıkanın direkt cehennemlik olacağı yazıyor, sen hala "Yok, kitapta yanlış yazılmış, Allah onlar için adil bir yargılama yapacak." diyorsun. Sana mı inanalım, Kuran'a mı? Kehf 103-106. (Ey Muhammed!) De ki: “Amelce en çok ziyana uğrayan; iyi iş yaptıklarını sandıkları hâlde, dünya hayatındaki çabaları kaybolup giden kimseleri size haber verelim mi?” Onlar, Rab’lerinin âyetlerini ve O’na kavuşacaklarını inkâr eden, böylece amelleri boşa çıkan, o yüzden de kıyamet gününde amelleri için bir terazi kurmayacağımız kimselerdir. İşte böyle. İnkâr etmeleri, âyetlerimi ve Peygamberlerimi alay konusu yapmaları yüzünden onların cezası cehennemdir. Kuran'da bu insanlar için terazi kurulmayacaktır, direkt cehenneme atılıp sonsuza kadar yakılacaktır yazıyor, sen "Olmaz böyle bir şey, Allah yargılama yapacak." diyorsun.
×
×
 • Yeni Oluştur...