Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  18.643
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.622 profil görüntüleme
 1. sağduyu

  İslam'da kafa kesme

  Ayetin neresinde müslümanlara eza çektirmiş müşrikler deniyor? Al, ayet aşağıda, göster bakalım neresinde yazıyor? Tevbe 5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. Ayetten açıkça anlaşılan, Muhammed'in kendisine inanmayanlar için av mevsimini başlattığı. Madem bu peygamber denen kişiler sadece elçi, ne diye insanları zorla kendisine inanmaya zorluyor, inanmayanları öldürün diye emir veriyor? Madem elçisin, sana verilen mesajı insanlara ilet, çekil kenara, bırak insanlar inanıp inanmayacağına kendisi karar versin. Bana inanmadılar, o halde bu kişiler bulundukları yerde öldürülmelidir ne demek?
 2. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Bir tanrı her şeyi biliyorsa, kendi tasarladığı şeyin nasıl çalışacağını bilmez mi? Her şeyi bilen bir tanrı nasıl kendi tasarladığının dışında çalışacak bir şey yaratacak? Anlamadım, insan tasarlanma sürecine nasıl %100 katılıyor, bu hayali tanrı kendisini tasarlarken şu kısmı şöyle yap, bu kısmı da böyle yap falan mı demiş? Ne saçmalıyorsun? Kendini ve bütün dincileri çok iyi tanımlamışsın. Sana biçilen rolün dışına asla çıkamıyorsun. Bu tarif ettiğin kişi sensin aslında. Bir tanrının insanların içinden bazılarını seçip diğer insanları da sen bu insanlara inanmıyorsun diye sonsuza kadar yakmasındaki saçmalığı göremeyecek kadar ahmak mısın? Bir insan böyle salakça bir kurguya hangi mantıkla inanır? "Bana inanmayan herkesi bir tanrı sonsuza kadar yakacak." diyen bir arap bedevisine iman etmek geri kafalılık ve yobazlık olmuyor mu? Bu arap bedevisinin kıçından salladığını anlayacak kadar zeka yok mu sende?
 3. sağduyu

  İslam'da kafa kesme

  Tevbe 5. Haram aylar çıkınca bu Allah’a ortak koşanları artık bulduğunuz yerde öldürün, onları yakalayıp hapsedin ve her gözetleme yerine oturup onları gözetleyin. Eğer tövbe ederler, namazı kılıp zekâtı da verirlerse, kendilerini serbest bırakın. Şüphesiz Allah çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir. Muhammed içindeki kin ve nefreti, acımasızlığı, saldırganlığı bu ayette ortaya çıkarmış, bu yağmacı kadın düşkünü herifin nasıl birisi olduğu açıkça ortada. Herif açık açık kendisine inanmayan için av mevsimi başlatmış, bu zalimliğin, bu gaddarlığın neresini savunuyorsunuz? Nasıl bir vicdan var sizlerde?
 4. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Bir tanrının bizzat kendisinin yarattığı bir varlığa kendi tasarladığı şekilde çalıştı diye kızıp köpürmesi, sonra da hırsını alamayarak bir de işkence edip yakması kadar saçma bir şey olabilir mi? Ulan bu kadar bir mal ve aynı zamanda da sapık, manyak bir tanrıyı nasıl bir zihin tasarlar? Hadi eskiden kendine peygamber diyen çarpık zihinli insanlar bu deli saçması iddiayı ortaya atıp cahil insanları kandırmışlar, ya senin gibi ahmaklara ne demeli? Bu açık gerçeği gösterdikten sonra hala bu deli saçmasına nasıl inanabiliyorsunuz?
 5. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Onlar olsa da olmasa ben hep ateist kalacağım, ateist kalmamam için aklımı, mantığımı yitirmem lazım. 1400 yıl önce yaşamış bir arap bedevisinin deli saçması iddialarına inanmadığım için sonsuza kadar yakılacağımı sanacak kadar ahmak ve enayi değilim.
 6. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Yani ne cehennemdekiler ne de cennettekiler sonsuza kadar cehennem ve cennette kalmayacaklar, uzun süre kaldıktan sonra ne olacaklar? Yer mi değiştirecekler yoksa yok mu edilecekler? Dikkatini çekerim, ebedi kelimesi hem cennetlikler hem de cehennemlikler için kullanılıyor. Gerçi benim asıl merak ettiğim kısım bu değil, bir insana inanmamak nasıl ebediyyen yakılmayı gerektiren bir suç oluyor? Bu saçmalığı nasıl aklınıza, mantığınıza, vicdanınıza, adalet anlayışınıza sığdırıyorsunuz, böyle bir anlayışı nasıl kabullenebiliyorsunuz?
 7. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Yüzeyde farklı düşünseniz de temelde hepiniz aynısınız, konu kendi dininiz olunca akıl, mantık uçuyor, en cahilinden en aydın, okumuşuna kadar. Hani sizin dinde müşrik denilen araplar aşağılanır, onlara ağzınıza geleni söylersiniz ya, temelde o müşriklerden hiç bir farkınız yok. Hadi onların mazereti var, cahildiler, dönemin şartları öyleydi, bilgiye ulaşmak zordu falan, ya sizlerin mazereti ne? 1400 yıl önce bir arap bedevisinin ortaya attığı "Falan tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." şeklindeki deli saçması bir iddiaya hangi akıl ve mantıkla inanabiliyorsunuz? Anladık, bu deli saçması iddia toplum tarafından hayatınızın her saniyesinde siz telkin edildi, böyle bir zırvalığa inandırıldınız, ama bir yerde insan uyanır, düşünmeye başlar, aklını ve mantığını kullanmaya başlar. Sizlerde o ışık bile görünmüyor, ısrarla düşünmekten, aklı ve mantığı kullanmaktan kaçınıyorsunuz. Demek ki sizlerde o kapasite yok. Bir arap bedevisinin "Bir tanrı bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." şeklindeki deli saçması iddiasına inanmanın neresinde akıl ve mantık var?
 8. sağduyu

  İlginç Fizik Soruları

  Buharlaşır.
 9. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Bu dinci takımına laf anlatmak imkansız, sanki karşıda pilli bir bebek var, ne kadar akla, mantığa çekmeye çalışsanız da hiç fark etmiyor, pilli bebek gibi aynı zırvaları usanmadan, bıkmadan tekrar ediyorlar. Bu herifler beyinlerini 1400 yıl önceki araplara teslim etmişler, artık onlar bildiğimiz insan türünden değil, bunlar başka bir şey. Akıl, beyin, mantık falan kalmamış bunlarda.
 10. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  1400 yıl önceki cahil, yağmacı arapların palavralarını papağan gibi tekrarlamandan başka bir şey göremedim, yahu senin hiç kendine ait bir düşüncen yok mu, hiç kendi başına mantık yürütemiyor musun? 1400 yıl önceki cahil, yağmacı arapların başka kabilelerin mallarını, mülklerini yağmalamak için uydurduğu deli saçması iddiaları tekrar etmekten başka bir yapamıyor musun? Bir insanın sırf başka bir inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiğini iddia eden bir fikri savunuyorsun, bunun neresinde insanlık, adalet, vicdan, mantık var? Hiç kendi kendine inanmamak neden sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç olsun diye sormuyor musun?
 11. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Geri zekalı mal, kendi mesajını alıntılayıp dansöz gibi kıvıracağına aşağıdaki ayetlere bak. Bakara-25. İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, "Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!" diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır. Bakara-39. İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır. Al işte, kendi kitabın bile cennet ve cehennemdekilerin sonsuza kadar bulundukları yerde kalacağını yazıyor, sen hala kıvırıp duruyorsun. Başka ayetlerde kalmayacak diyorsa bu da apaçık bir çelişki demektir.
 12. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Bir arap bedevisinin kıçından üfürdüğü palavralara inanmayanlar sadece ateistler değil, hristiyanlar, yahudiler, hindular, budistler vs. de var, sana göre bunların hepsi kötü, ha? Yani 1.5 milyar kadar müslüman hariç hepsi kötü, ha? Bir arap bedevisine inanmadığı için şu anda yaşayan 6 milyar insanın ve ölmüş milyarlarca insanın derileri değiştirile değiştirile sonsuza kadar yakılmasını istemek asıl pür kötülük.
 13. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Herife inandığı kitaptan ayet gösteriyoruz, onu bile inkar ediyor. Bakara-25. İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, "Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!" diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır. Bakara-39. İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır.
 14. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Ben hiç bir mesajında izah mizah göremedim ki, bir insanın başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılmasının izahı mizahı da olmaz, siz dincilere bunu göstermeye çalışıyorum ama bunu görecek seviyeye bir türlü gelemiyorsunuz. Bakara-25. İman edip salih ameller işleyenlere, kendileri için; içinden ırmaklar akan cennetler olduğunu müjdele. Cennetlerin meyvelerinden kendilerine her rızık verilişinde, "Bu (tıpkı) daha önce (dünyada iken) bize verilen rızık!" diyecekler. Halbuki bu rızık onlara (dünyadakine) benzer olarak verilmiştir. Onlar için orada tertemiz eşler de vardır. Onlar orada ebedi kalacaklardır. Bakara-39. İnkâr edenler ve âyetlerimizi yalanlayanlara gelince, işte bunlar cehennemliktir. Onlar orada ebedî kalacaklardır. Sadece şu iki ayet seni yalanlamaya yeter.
 15. sağduyu

  Kader ve Özgür İrade

  Bir insan hangi mantıkla bir insanın başka bir insana inanmadığı için sonsuza kadar yakılması gerektiğini söyleyen bir düşünceyi kabul edip bir de bunu savunur, anlamak mümkün değil. Bir insanın başka bir insana inanmaması nasıl sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor, bir izah etsene.
×
×
 • Yeni Oluştur...