Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  18.560
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.486 profil görüntüleme
 1. sağduyu

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Düğmesine basılınca kaydı tekrarlayan pilli bebekler gibisin, düşünme, akıl ve mantık yürütme hiç yok, papağan gibi sana ezberletilenleri tekrarlıyorsun.
 2. sağduyu

  Sınav iddiasına, son noktayı koyalım..

  Yani bir arap bedevisin kıçından üfürdüğü zırvalara inanmamanın cezası sonsuza kadar yakılmak olmalı diyorsun. Düşün bakalım, bu seni nasıl bir insan yapıyor?
 3. sağduyu

  Kuran'ın bir mucizesi daha

  Sana göre Kuran tümden yanlış çevrilmiş. Kuran'ı yanlış çevrildiğini ancak 1400 yıl sonra fark eden put bunu düzeltmek için seni göndermiş demek ki.
 4. sağduyu

  Zariyat 56, mantık hatalarıyla dolu....

  Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, kudreti sınırsız bir tanrı neden kendisine kölelik yapsın diye canlı yaratır?
 5. Put öyle bir sapık ki, insanın yok olup gitmesine bile izin vermiyor, hayatta tutup çeşitli işkenceler yaparak kendini tatmin ediyor. Yahu bu kadar sapık bir tanrıyı nasıl bir zihin hayal eder acaba? Nasıl bir insan böyle sapık bir tanrı hayal edip tapınır?
 6. sağduyu

  Ruhçuluğun Hıristiyanlıktaki Tezahürleri

  Putun cinsellik anlayışı farklı olabilir, belki o böylesinden tahrik oluyordur.
 7. sağduyu

  Melekler hangi dilde konuşuyorlar?

  Say o peygamber ve kitapları.
 8. Senin gibilerinin sorunu da bu, aman bizim sürüden birisi karşı sürüye katılmasın ki, rahatça bizim sürüdeki koyunları sömürelim, kendimizi adam yerine koydurup itibar kazanalım derdindesin. Sen de bal gibi biliyorsun ki, sürün ne kadar az olursa seni adam yerine koyup sayacak kişi o kadar azalacak, senin palavra siten hepten yalan olacak. Palavralarını satacak enayi sayısında azalma olacak. Hristiyanla sen temelde aynı bokun farklı rengisiniz sadece, hristiyana bakınca aslında kendini görürsün, kendini tanımak istiyorsan hristiyanı iyi incele, o aslında sensin. Sadece peşine takıldığınız çoban farklı.
 9. Ne tam tersi? Hristiyanlar bu budist rahibi tanrı olarak kabul ediyor, müslümanlar da peygamber, oysa ki herif budist bir rahipmiş habere göre. "The Man From Earth" adlı filmde de filmin kahramanı olan 35.000 yaşındaki Cro-Magnon, Buda ile tanışıyor, sonra Akdeniz kıyılarında Roma egemenliği altındaki yerlerde Buda'nın öğretilerini anlatıyor. Demek ki filmi yapanlar da bu iddiadan esinlenmiş.
 10. Yani hristiyanlar da, müslümanlar da bu budist rahibi yüzyıllardır tanrı, peygamber kabul edip kutsamışlar, ha? Asıl merak edilmesi gereken şey, sen neden bu habere hemen sarıldın? Bu haber iki dinin de palavradan ibaret olduğunu söylüyor.
 11. Temel mesele bir arap bedevisinin "Allah adında bir tanrı bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." iddiasına inanıp inanmamak. Aklı başında, mantıklı, düzgün, sağlıklı düşünen bir insanın böyle deli saçması bir iddiaya inanması olacak şey değil. Bu deli saçması iddiaya inanırsan elbette her ayeti anladığını sanmak zorundasın.
 12. sağduyu

  Zeynep ve Muhammed Peygamber Konusu

  Yahu şuraya bak, kudreti sınırsız koskoca tanrı, kendi yarattığı aciz insanla sidik yarışına girmiş, sonunda benim dediğim olacak diye böbürlenip duruyor. Tam komedi!
 13. sağduyu

  KURAN VE MUHAMMED İLİŞKİSİ

  Yahu delil diye önüme getirdiğin şeyler arap bedevisinin laflarından ibaret, bu kadar açık bir gerçeği görmek bu kadar mı zor?
 14. sağduyu

  KURAN VE MUHAMMED İLİŞKİSİ

  Elle tutulur dediği zırvaya bak! Arap bedevisi kendi arzuları doğrultusunda kıçından üfürdükçe üfürmüş, senin gibi enayiler de bunu bir güzel yutmuş. Muhammed zamanındaki araplar bile senin kadar mal değilmiş, hiç olmazsa onlar biz bu herife yatırım yaparsak ganimetten sebepleniriz diye ses çıkarmamışlar bu herifin palavralarına, ya sana ne demeli? Bu herif bana cennette sonsuza kadar hurilerle alem vaat etti diye her pisliği aklama peşindesin.
 15. sağduyu

  Zeynep ve Muhammed Peygamber Konusu

  Tabii ki Muhammed demiş, bunu göremeyecek kadar aptal mısın? Evet, aptalsın tabii, aptal olmasan bu apaçık gerçeği görürdün. Bana araştır diye sayıklayacağına biraz aklını ve mantığını kullan... diyeceğim de neredeee? Arabın kıçından üfürdüğü zırvalara inanmazsa sonsuza kadar yakılacağını sanan birisi nasıl aklını ve mantığını kullansın ki? Sen bu korkuyla Muhammed sülalendeki tüm kadınları sıraya dizse ona da bir kılıf bulursun. Onur, gurur, akıl, mantık falan kalmamış ki sende.
×
×
 • Yeni Oluştur...