Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  17.356
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

4.604 profil görüntüleme
 1. Masalda mantık arandığı nerede görülmüş? Muhammed bir eşeğe (yani senin gibilere) binip Allah'ın yanına gidiyor, yahudiler 1 gecede 300 km yol almış, çok mu?
 2. sağduyu

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Kimin yazdığı fark etmez, içindeki programın dışına çıkamaz.
 3. sağduyu

  Tanrı iletişim merkezi çalışmıyor?

  Aslında her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da robottur, kendi bilgisi onu robot yapar. Mesela bu tanrı denen şey sırasıyla a, b, c eylemlerini yapacak, bunu biliyor, bu sırayı değiştirebilir mi veya ben a eylemini yapmayacağım diyebilir mi? Bu her şeyi bildiği iddia edilen tanrı da önceden programlanmış bir robot, programı neyi emrediyorsa onu yapıyor.
 4. Bunu söyleyen de omuzlarında ışıktan yaratılmış iki yaratık oturduğunu, her sözünü, her hareketini gözlediğini sanan birisi. Komediye bakın!
 5. Put kendi tasarladığı insanı yakarak mı, insanlığa ve vicdana sığmayan işkenceler yaparak mı terapi uyguluyor? Yahu bir şeyler söylüyorsun, bari söylediklerinde biraz akıl, mantık, vicdan olsun. Yok sonsuza kadar yakmıyormuş, yok terapi uyguluyormuş, yok olgunlaşmasını istiyormuş, yok çeviri hatasıymış, konu din olunca saçmalamak serbest tabii. Yaz bakalım cehennem ayetlerini şuraya, görelim bakalım arap bedevisinin uydurduğu put nasıl bir karaktermiş. Sen hangi engin(!) bilginle çeviri hatasından kaynaklandığını iddia ediyorsun? Arapça bilgin ne seviyede? Neden insanlar senden kat be kat daha iyi arapça bilenlere değil de senin gibi ne olduğu belli olmayan birine insansın? İnsan bir şey iddia etmeden önce yahu ben ne söylüyorum diye bir düşünür.
 6. sağduyu

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Sapık bir zihinden çıkan laf salatası.
 7. sağduyu

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Bize İslam ve Kuran'dan bahsedenlerin hepsi bir arap bedevisin kıçından çıkan palavralardan bahsediyorlar aslında, siz mal dincilerin göremediği gerçek bu. Nasıl diğer tanrılar birilerinin kıçından üfürdüğü palavralardan ibaretse senin Allah'ın da aynı şey.
 8. Siz dincilerin göremediği şey şu: Bir tanrı çıkıp da bunları söylememiş, bir arap bedevisinin iddiası bu. Asıl sorman gereken soru şu: Ben neden, hangi mantıkla "Bana inanmayan herkesi Allah adlı bir tanrı sonsuza kadar yakacak." diyen bir adama inanıyorum? Gelelim iddiadaki saçmalığa: Bir tanrı neden yakacağını bile bile insan yaratır? Hiç bir şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten, her şeyi bilen bir tanrının inanmıyor diye bir insanı sonsuza kadar yakmasındaki amaç nedir? Bu kadar salakça, saçma sapan kurgulanmış akla mantığa ters bir iddiaya bir insan nasıl inanabilir?
 9. sağduyu

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Masal olduğu apaçık belli olan bir deli saçması hakkında bilimsel araştırma falan yapılmaz. Sen bir insanın karıncalarla konuşmasının masal olduğunu anlayamıyorsan o da senin sorunun. Çamurdan insan yapıldığına, iki omzunda ışıktan yapılmış varlıklar oturduğuna inanan birisine sen hangi bilimsel araştırma ile ikna etmeyi düşünüyorsun? Bilimin, bilim insanlarının işi gücü yok da bir de bu deli saçmalıkları ile uğraşsınlar, oldu, başka bir isteğin var mı?
 10. Al işte bir insanın birden fazla yerde bulunabileceğine inanan bir mal daha. Bir de utanmadan Quantum fiziğine sığınmış mallığı belli olmasın diye. Quantum fiziği günümüzde şarlatanların sığındığı son kale oldu. Ne dediği anlaşılmayan, arap ve yahudi masallarına inanan bazı şarlatan, ahmak ve cahiller hemen quantum fiziğine sarılıyor. Aklı başında hiç kimse bu tasavvuf zırvalarını bırak kabullenmeyi şeyine bile takmaz.
 11. Tünelin ucu senin ne kadar mal olduğunu gösteren bir yere çıkıyor.
 12. Herife bak, bir arap bedesinin kıçından uydurduğu zırvalar sanki gerçekmiş gibi bir de neden inkar ediyorsunuz diye sormuyor mu? Sen bir arap bedevisine tapınıp hayatını o cahil, yağmacı arap bedevisinin isteklerine göre düzenliyorsun diye başkaları da mı aynı ahmaklığı yapsın? Ayrıca bir erkek için İslam dini bulunmaz bir nimet, 4 kadın, istediğin kadar cariye alabiliyorsun üstelik yaş sınırı da yok, çocuk, genç, yaşlı fark etmiyor, sıkıldığında da boşa gitsin. Ayrıca yasak dediğin şeylerin de kolayı var, tevbe edersin olur biter. Nasıl olsa put her şeyi bağışlıyor, yeter ki ona iman et.
 13. sağduyu

  İnsan Aklını Dumur Eden Ayetler

  Sen ne anlatıyorsun? Bir insanın karıncalarla konuşmasının masal olduğunu anlamak için bilimsel araştırma mı yapılması gerekiyor? Demek ki birisi gelip sana ben çekirgelerle konuşuyorum dese o kişinin doğru söyleyip söylemediğini anlamak için bilimsel bir araştırma mı yapacaksın? Ya da bir asanın yılana dönüşüp dönüşmeyeceğini anlamak için bilimsel bir araştırma mı yapmak gerekiyor? İlle muhalefet yapacağım diye saçmalamanın anlamı ne?
×
×
 • Yeni Oluştur...