Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  15.391
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. sağduyu

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Yani 1.5 milyar insanın arap palavralarına inanması onu doğru yapmaz diyorsun bir yandan da. Dedim ya düşünmeden ezbere konuşuyorsun, söylediklerinin nereye gideceğini hesaplayacak akıl yok sende. Ayrıca nerede en fazla mensubu olan dinin doğru olduğunu söylemişim veya ima etmişim? Senin inandığın şeylerin palavra olduğunu söylemek başkalarının inandığı palavraları onayladığım anlamına gelmez.
 2. sağduyu

  Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

  Herhalde her iki Amerika kıtası, Avustralya, Afrika, Avrupa ve Asya'nın büyük bir kısmı alemlerden sayılmıyor çünkü yüzyıllarca Kuran buralara ulaşamış bile. Papağan gibi ezbere klişe lafları tekrarlamak yerine biraz düşünmeyi denemek bu kadar zor mu?
 3. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Adam kendisini arapların havlattığı gibi başkalarını da birileri havlatıyor sanıyor. Yok öyle bir şey, bazıları akıllarını, beyinlerini kullanırlar, senin gibi 1400 yıl önceki arapları kuklası olmazlar.
 4. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Herkesi kendin gibi sanma. Bu 1400 yıl önceki araplar senin gibileri kilometrelerce uzaktan ayaklarına kadar getirtip kare şeklindeki bir yapının etrafında dönme dolap gibi döndürtüyorlar, iki tepe arasında deli gibi koşturuyorlar, kapkara bir taşı öptürüyorlar, hayali bir varlığı taşlatıyorlar, var mı daha ötesi?
 5. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Yahu sana mantıkla cevap vermek için neden kendimi yorayım? Taa 1400 yıl önceki arapların köpeği olmuş birine hangi mantıkla laf anlatılır? Sana saldır Joe demişler, sen de saldırıyorsun.
 6. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Kemik demişken, yahu köpek bile senden akıllı, hiç olmazsa kemik karşılığı sahibine bağlanıyor, sense direk hayali vaatler uğruna 1400 yıl önceki arapların köpekliğini yapıyorsun. Adamlar sana kemik atma zahmetine bile girmemişler, direk hayalle kendilerinin köpeği yapmışlar senin gibileri.
 7. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Senin gibilerle akıl yürüterek, mantık kullanılarak tartışılmaz, sana yapılacak en uygun şey siktir çekmektir, senin gibi sığırların üremesini engellemektir. Artık senden umut yok. Sen git araba tapınmaya, secde etmeye devam et, sende ancak bunu yapacak kadar beyin var.
 8. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Sana laf anlatılmaz, çünkü senin yuların 1400 yıl önceki cahil arapların elinde, taa 1400 yıl öncesinden seni kukla gibi oynatıyorlar. Benim yularım bende çünkü ben senin gibi beynimi ne araplara ne de başkalarına teslim ettim. O değil de taa 1400 yıl önceki cahil araplara tapmak nasıl bir şey? Bu cahillere taparak ne elde edeceğini sanıyorsun? Senin hiç gururun, şerefin, haysiyetin yok mu? Ne biçim bir insansın sen? İnsan dedim de lafın gelişi yani bildiğimiz sığırdan farkın yok, araplar ne tarafa dürterse o seyirtiyorsun.
 9. sağduyu

  Şeriatla yönetilen İran'da evlilik yaşı 9

  Şimdi sen araplara tapacak şekilde programlandığın için Avrupa'ya, batıya karşı havlaman, araplara toz kondurmaman normal, senin yularını taa 1400 yıl önceki araplar tutuyor, o araplar tut diyor, sen tutuyorsun, sen bir beynin olduğunun, onu kullanman gerektiğinin farkında bile değilsin. Halbuki beynini kullanabilsen, ilkelerini, düşünme metodunu arapların palavralarına göre değil de bilime, akla ve mantığa göre oluştursan sorunun arap, avrupa, batı sorunu olmadığını insanlık, adalet ve vicdan sorunu olduğunu görürdün. Bir insan hangi mantıkla 50 küsur yaşında ve evli bir adamın 9 yaşındaki bir kız çocuğu ile evlenmesini savunur, anlamak mümkün değil. Neden bu iğrençliği, rezilliği savunuyorsun, bu pisliği savunmanın nedeni nedir?
 10. sağduyu

  iblis melek mi, cin mi?

  Her şeye gücü yeten bir varlık neden sürekli kendisini övsün ve yüceltsin ve belirli işleri yapsın diye bir varlık yaratır ki?
 11. sağduyu

  iblis melek mi, cin mi?

  Diyorsun ki melekler Allah'tan daha akıllı ve ileri görüşlü., çünkü melekler cin kaviminin yaptıklarına bakarak insanın da neler yapacağını anlamış ama put anlamamış.
 12. sağduyu

  Bize ne dolardan diyen tipler hakkında

  Senin aklına ülke denince malum kişi ve avanesi geliyor herhalde.
 13. Onu da sen düşün tabii düşünebilecek zeka varsa. Sende biraz akıl olsa Atatürk gibi birine saldırmazdın, Atatürk'e saldıran birisi ya dincidir ya da neyin kendi faydasına olduğunu anlayamayacak kadar ahmaktır.
 14. Direk söylemişim zaten, hala anlayamıyorsun. Neden? Çünkü zekan yeterli değil. Bir de üstüne Atatürk'e sallama sevdan mantıklı, düzgün düşünmeni engelliyor Yasalarda zorunlu olması okuma-yazma oranını artırır ama hiç bir zaman %100 yapmaz, arada daima kaçak olur.
 15. Yaptığın mantık hatasını göremiyorsan insanlar ne yapsın? Yasada zorunlu olması okuma yazma oranının %100 olmasını gerektirmez, işte bunu düşünecek kadar zeka yok sende.
×