Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  15.044
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. sağduyu

  Allah ateistleri affeder mi?

  Tahminlerde bulunmana gerek yok, gönderdiğini iddia ettiğin kitaptan ve elçisinden nasıl bir ahlak anlayışı olduğu görülüyor. Kendi yarattığı insanı inanmıyor diye işkence ederek yakan sadist, sapık bir karakter. Şimdi senin bu tanrının hiç hoşlanmadığı, iğrenç bulduğu bazı davranışlar var, bu davranışlara acaip kızıyor, o zaman neden bu davranışlar içinde bulunacak insan yaratıyor? Manyak mı bu? Kafa mı gitmiş? Yine dünyada çocuklara tecavüz edip öldüren sapıklar var, senin bu sapık tanrın önce bu sahneyi tasarlıyor, sonra bu sahneyi gerçekleştirecek aktörleri yaratıyor ve bunu seyrediyor. Sence ne çeşit bir sapıklık bu?
 2. Sen ne çeşit malsın? Ulan gerizekalı, benim bahsettiğimle senin bahsettiğin olayın ne alakası var? Beyninizdeki aşağılık, rezil, iğrenç tanrı ve din inancını kaybetmemek uğruna insanlığınızı, vicdanınızı, aklınızı kaybetmeyi yeğliyorsunuz. Şark kurnazına bak, benim açlıktan, hastalıktan ölen bebeklerden bahsetmemi kürt meselesine bağlayıp bana PKK'lı iması yaparak aklınca haklı çıkacak. Vay şark kurnazı vay! Senin gibi dinci mallardan gelen iddiaların bilimsel olmadığını, zırva olduğunu anlamak için zaman harcamaya mı gerek var? Herife bak, hiç bir bilgiye, gözleme, veriye, akla, mantığa dayanmadan ortaya attığı palavraların, zırvaların üstünde zaman harcanıp düşünmeye değer sanıyor.
 3. Muhammed dönemindeki insanların Muhammed'in peşine ne için takıldığı gün gibi ortada: İktidara ortak olmak ve ganimet. Daha sonra takılanlar da toplum tarafından öyle programlandıkları için takılıyorlar. Bu dinciler kadar asıl zulüm edip, baskı uygulayan kendileri olduğu halde kendilerini mağdur olarak lanse eden bir topluluk görülmemiştir. Bizim zulmetmemize izin vermeyerek bize zulmediyorlar diyecek kadar ar damarları çatlamıştır bunların. Kendilerinden başka herkesin bir tanrı tarafından işkence edilmesini istemek mi iyimser düşünce? Bu bildiğin sapıklık. Ayrıca ne koruyan kollayan tanrısından bahsediyorsun? Sen bu tanrıyı git de açlıktan, hastalıktan acı çeke çeke ölen bebeklere anlat? Nerede senin bu koruyan, kollayan tanrın bu bebekler ölürken? Ortada bir fikir falan göremedim, zırva tevil götürmez. Ben sadece din, peygamber, tanrı, tanrıça gibi zırvaları değil bilimsel olmayan her şeyi reddediyorum.
 4. sağduyu

  Allah istemiş, dilemiş

  Sen utanmaz bir yalancısın, o ayetlerde "dilediğini" yazdığı halde hala "dileyeni" yazıyor diyerek göz göre göre yalan söylüyorsun. Verdiğin ayetlerde parantez içinde eklemelerle Kuran'ın ırzına geçilmiş, buna rağmen senin gibiler bir de utanmadan, arlanmadan Kuran hiç değiştirilmemiştir, putumuz onu koruyor diye atıp durur.
 5. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Allah ona neyin seçimini vermiş? Ayrıca sorum Allah Oturan Boğa'ya ne vermiş değildi. Sorum aşağıda: Allah Oturan Boğa'yı neden yarattı?
 6. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Olmaz, arkadaş bu sefer de Galileo ile karıştırır.
 7. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Sende anlama güçlüğü var herhalde. Ayrıca kızıldereli değil kızılderili. Benim bahsettiğim belirli bir kızılderili yani 1622 yılında Kuzey Amerika yaşamış olan bir kızılderili. Adını da vereyim: Oturan Boğa. Allah bu kızılderili arkadaşı yani Oturan boğa'yı neden yarattı?
 8. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Yani 1622 yılında Kuzey Amerika yaşamış olan bu kızılderili arkadaşımız sana göre insan değil. Tekrar sorayım: Bu kızılderili arkadaşımız neden yaratıldı?
 9. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Sana ben Allah bu kızlderili arkadaşı neden orada yarattı diye sormadım ki. Allah bu kızılderili arkadaşı neden yarattı?
 10. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  İletilmemiş işte, o zaman neden bu kızılderili arkadaşımız yaratılmış?
 11. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  İçeriği kitabı ulaştıramadığın bu kızılderili arkadışımızı nasıl kapsıyor? Bu arkadaşımıza kitabı ulaştıramamışsın ki. Madem bu kitap fiziksel anlamda nereye yayıldıysa orayı ilgilendiriyor, fiziksel olarak yayılmadığı yerlerdeki insanlar neden var? Figüran mı bunlar, yoksa dekor olsun diye mi yaratıldılar?
 12. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Ben o kızılderili arkadaşımızın sorumlu olup olmadığını sormuyorum, tüm insanlığa indiği iddia edilen kitaptan bu arkadaşımızın neden haberi olmadığını, neden bu arkadaşımıza da ulaştırılamadığını soruyorum. Hani bu kitap tüm insanlığa inmişti?
 13. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Ama varamamışsın, varamadığın yerde nasıl geçerli olacak?
 14. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Ama Kuran'da Allah "Ben dilediğimi doğru yola iletir, dilediğimi de saptırırım." diyor, yani ortada seçim falan yok, Allah kafasına birilerini saptırıp birilerini de doğru yola iletiyor. Ayrıca ben bu gücü istemiyorum, bana bu gücü vermesi insanların büyük bir kısmını yakmasını haklı mı kılıyor?
 15. sağduyu

  Yaratıcı yoksa evren nereden oluştu

  Yahu içeriğini de bu kızılderili arkadaşımıza ulaştıramamış put. O halde içeriği nasıl tüm insanlık için geçerli oluyor? Demek ki İslam'ın bu kuran tüm insanlık için indi iddiası koskoca bir yalandan ibaret.
×