Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  16.051
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Cevap vermek zorundasın dedim mi? Bu kadar net ve basit bir soruya bile cevap vermemek için bin dereden su getirdin, kıvranıp durdun. Bu arada bu cümle benim kıçımdan değil, Muhammed ya da 1400 yıl önceki arapların kıçından çıkmış, ben sadece soru haline getirdim. Senin geri zekalı olduğun Kuran'dan bu sonucu çıkaramamandan dolayı tescillenmiş oluyor sadece. Sen hiç boşuna ben olaya felsefi açıdan yaklaşıyorum falan diye hava atıp durma burada, sen de daha "Allah adlı tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." diyen bir arap bedevisine yalan söylüyor diyecek cesaret yok. Ben şimdi bu adam yalan söylüyor dersem bu arap putu beni cehenneme atıp sonsuza kadar yakabilir diye düşünen cahil ve zavallının tekisin.
 2. sağduyu

  her şeyi çift yarattık ayeti üzerine Ateistlere yanıt.

  Çift demek aynısından bir tane daha demek. Çift hangi dilde karşıtı anlamında kullanılıyor? Nötronun karşıtı ne? Ya fotonun?
 3. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Ezilip büzülüyorsun, kıvranıp duruyorsun cevap vermemek için. Daha önce de senin okuduğunu anlamayacak kadar aptal olduğunu ayetleri gözüne sokarak göstermiştim, tekrar göstermemi ister misin? Ben sana ne tarafta olduğunu sormadım, kimi güvenilir bulup bulmadığını da sormadım, bana ne senin kimleri değerli ve ahlaklı bulduğundan, şeyimde de değil, aşağıdaki soru hakkında ne düşündüğünü sordum, bana ne masal anlatıp duruyorsun? Muhammed "Allah adlı tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı? Benim anlamadığım neden bu soruya cevap vermemek için dansöz gibi kıvırıp durduğun, evet ya da hayır diyeceksin, bu kadar basit. Şu soruya bile cevap verecek irade yok mu sende, hiç mi fikrin yok? Ayrıca şunu da belirteyim, eğer bir insan İslam'da ahlak ve adalet buluyorsa o insan ya neyin en olduğunu anlamayacak kadar beyni yıkandığı içindir ya da zaten ahlaksızdır, adalet kaygısı yoktur, İslam'daki ahlaksızlık ve adaletsizlik tam ona göre olduğu için müslüman kalıyordur.
 4. sağduyu

  her şeyi çift yarattık ayeti üzerine Ateistlere yanıt.

  Yani dünyada bana tıpatıp benzeyen bir tane ben daha mı var?
 5. sağduyu

  Evliliğe BiYOLOJiK olarak elverişli olanlar nikahlanabilir..miş.

  Çoban köpekleri 1400 yıl önceki araplar sürü de siz müslümanlar oluyor. Sen sürüden biraz ötede otluyorsun diye sürüden ayrılmış olmuyorsun.
 6. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Bu kadar laf ebeliği yapacağına sorulara basit ve net bir cevap vermeyi denemeye ne dersin? Daha iyi kıvırabilmek için alanını daraltmak istemiyorsun anlaşılan. Bu senin bahsettiğin tanrı Allah mı, değil mi? Muhammed "Allah adlı tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı? Benim cevabım, evet, Muhammed yalan söylüyor, bu cevap üsteki sorunun da cevabı aynı zamanda. Gördün mü, ne kadar kolaymış, kısa net ve basit bir cevap vermek. Sen daha bu sorulara cevap veremiyorsun, sadece kıvırdıkça kıvırıyorsun, laf ebeliği yapıyorsun, üstüne üstlük yalan olduğu apaçık ortada İslam'a yapılan eleştirileri edepsizlik olarak görüyorsun. Senin ne olduğun beni ilgilendirmiyor, sadece basit ve net iki soru sordum, onlara cevap bekliyorum. Ortada her hangi bir tanrının tanrının olmadığı apaçık bir gerçektir, bunun kanıtlanması falan da gerekmiyor, apaçık olan bir durum kanıt gerektirmez, bir şey kanıtlaması gereken işte şuralarda bir yerlerde tanrı diye acaip süper bir varlık var, her şeyi o yapmış diye kıçından sallayanlardır. Daha baştan adaletsizlik varsa sonda nasıl adalet sağlanacak? Senin var diye yırtındığın tanrı baştan adalet sağlayamamış, sonda mı sağlayacak? Sonda kendi yaptığı adaletsizlikleri mi düzeltecek? Başlangıçta adalet kaygısı olmayan bir varlığın sonda neden adalet kaygısı olsun? Neye dayanarak adalet kaygısı taşımayan bir varlığın ölümden sonra adalet sağlayacağını iddia ediyorsun? Bir sapık bir kadını kaçırır, bodrumdaki küçük bir odaya hapseder, yıllarca tecavüz eder, döver, söver, sadece hayatta kalacak kadar yiyecek verir, özgürlüğünü elinden alır. İşte senin var olduğunu iddia ettiğin tanrının bir gün adalet sağlayacağına inanman bu sapığın bir gün insafa gelip kadını serbest bırakacağını sanman gibi bir şey. Hele Allah gibi sırf inanmıyor diye sonsuza kadar insan yakan bir tanrıya adalet sağlayacak diye bel bağlaman senin aptallığını gösterir.
 7. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Ben ateistim, benim ne olduğum belli, ateistin ne anlama geldiğini bilmiyorsun sözlüğe bak, biz senin ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Hala dansöz gibi kıvırmaya devam ediyorsun, ben senin gibi kıvırmam, dansözlük yapmam, bana göre tanrı manrı yoktur, bunlar eskilerin uydurmalarıdır. Yeterli mi bu cevap? Net mi? Şimdi sıra sende, bakalım sen de benim gibi kıvırmadan, net ve dürüst bir cevap verebilecek misin? Bu senin bahsettiğin tanrı Allah mı, değil mi? Muhammed "Allah adlı tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı? Asıl odaklanman gereken sorular bunlar, sen şimdi bu sorulara açık ve dürüst bir cevap vermekten neden kaçıyorsun? Nedir cevap vermemek için kıvranıp durmanın nedeni?
 8. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Dansözlüğe devam edeceğim diyorsun yani. Neyse senin de arap putuna tapındığın apaçık belli oldu, her ne kadar gizlemeye çalışsan da bu o kadar belli ki. Sen şimdi bu arap putunun varlığını kanıtlamaya uğraşacağına ne diye elalemin tanrısına sarkıyorsun? Sana ne elalemin tanrısından?
 9. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Araplardan nefret edip arapların önüne koyduğu puta tapan birisi. Kafan çok karışık olmalı. Bırak bu konuyla ilgili değil kıvırmalarını, bal gibi de ilgili. Önce senin hangi tanrıyı kastettiğini bulmaya çalışıyoruz. Ki ona göre yorum yapalım. Bu senin bahsettiğin tanrı Allah mı, değil mi? Muhammed "Allah adlı tanrı beni elçi seçti, bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." derken doğru mu söylüyor, yoksa yalan mı? Eğer bu sorulara dürüstçe ve net bir cevap verebilseydin, hangi tanrıyı kastetmediğini anlamış olacaktık ama sen yine her zamanki gibi tapındığın araplar gibi dansözlüğe başladın. Bu arada ben senin gibi ırkçı da değilim, araplardan nefret falan etmem, sadece dinlerinden nefret ederim.
 10. sağduyu

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Yani ruh girdiği bedene göre mi şekilleniyor? Allah'ın cinsiyeti var mı? Ay tanrısı olduğu için önceden dişiydi, sonra ameliyatla cinsiyet değiştirdi şeklinde söylentiler var. Bunlar doğru mu?
 11. sağduyu

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Ben Allah'ın hangisini temsil ettiğini sordum. Allah dişi mi, erkek mi yoksa hermafrodit mi? Adem'e kendi ruhundan üflemiş ya, acaba kendi ruhundan hangi cinsiyet Adem'e geçti?
 12. sağduyu

  Allah beni yaratırken bana niye sormadı?

  Allah burada neyi temsil ediyor, meniyi mi, yumurtayı mı?
 13. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Ben ortada cevap falan göremedim, ama iyi kıvırıyorsun hakkını vermek lazım, peşine takıldığın araplardan kapmış olmalısın bu yeteneği. Yalnız bu kıvırma konusunda taklit ettiğin arapları da geçmişsin, bravo, devam.
 14. sağduyu

  Evliliğe BiYOLOJiK olarak elverişli olanlar nikahlanabilir..miş.

  Bu dinin aslı orada oldukça bu çok zor, ne kadar çağdaşlaştırmaya çalışılsa da yine aslında döner bu müslümanlar. En iyisi en azından deist yapmalı bunları.
 15. sağduyu

  Tanrı var mıdır, yok mudur? Tanrı savının swot analizi...

  Neden cevap vermek istemediğini, ısrarla minder dışına kaçtığını herkes gayet iyi biliyor. Çünkü cevap versen 1400 yıl önceki cahil ve yağmacı arapların putuna tapındığın apaçık ortaya çıkacak, bütün cilan dökülecek. Sende daha hangi tanrıyı kastettiğini açıklayacak yürek, açıklık ve dürüstlük yok.
×