Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  18.687
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

5.682 profil görüntüleme
 1. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Allah beni yaratmadan önce beni sonsuza kadar yakacağını biliyor mu, bilmiyor mu?
 2. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Allah bir insanı yaratmadan önce, o insanı işkence ile sonsuza kadar yakacağını bildiği halde neden o insanı yaratıyor?
 3. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Sapıklar için cehennem varmış, bu Allah daha baştan böyle bir sapık yaratmamayı akıl edemeyecek kadar salak mı? Kendi tasarladığı sapığı yakması o sapık tarafından tecavüz edilip öldürülen çocuğun çektiği acıyı telafi mi etmiş oluyor? Evet, ben dünyada cennet hayatı yaşayalım istiyorum, sen neden bazı insanların sonsuza kadar işkence edilip yakılmasını istiyorsun? Sadist falan mısın? Bir başka insanın sonsuza kadar yakılmasını neden istiyorsun? Sana göre Muhammed'e inanmayan herkes sonsuza kadar işkence ile yakılmalı, değil mi? Söyle bakalım, bir insanın başka bir insana inanmaması neden sonsuza kadar yakılmayı gerektiren bir suç oluyor?
 4. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Yani sana göre bir bebeği doyurması başka bir bebeği açlıktan öldürmesini doğru kılıyor, ilginç bir mantık. Sen normal hayatta da mı bu mantığı kullanıyorsun? Mesela biri bir bebeği açlıktan kurtarırsa o kişinin başka bir bebeği öldürme hakkı olabilir mi diyorsun? Bir iyilik yapman sana kötülük yapma hakkı mı kazandırıyor?
 5. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Bir bebeğin gülerek şen şakrak büyümesine izin vermesi başka bir bebeği açlıktan öldürmesini mazur mu kılıyor yani? Bir kişinin bir çocuğa dondurma alması o kişiye çocuğa tokat atma hakkı mı veriyor? Bu nasıl bir mantık? Bir yaratıcı varsa karakteri eylemlerinden belli olur. Bir çocuğun kendi yarattığı bir sapık tarafından tecavüz edip öldürülmesini seyretmesi nasıl bir karaktere sahip olduğunu apaçık gösteriyor zaten. Bu yaratıcı denen zımbırtı bir zamanlar tek başına takılırken zamanını böyle sapıklıklar planlayarak mı geçiriyordu? Düşünsene, ortada sadece bu yaratıcı denen şey var, başka hiç bir şey yok. Bu yaratıcı "Dur, önce bir sapık yaratayım, sonra da bir çocuk yaratayım, bu sapık bu çocuğa tecavüz etsin, işence etsin, öldürsün, ben de bunu seyredeyim." diyor. Nesi var bu tanrı denen zımbırtının? Nasıl böyle bir hale gelmiş?
 6. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Kendi yarattığı bir bebek açlıktan acı çekerek ölürken seyreden bir varlık kötü değil de nedir? Nedir yani bir bebek yaratıp sonra da onun açlıktan ölmesini seyretmekteki amaç? Düşünsene, her şeyi yaratmadan önce öyle tek başına takılan bir tanrı var, ve bu tanrı sonra canlıların hayatta kalmak birbirlerini yedikleri adaletsiz, acı ve vahşet dolu bir sistem yaratıyor. Böyle bir şey yapmasındaki amaç ne? Dahası tek başına takılan bir varlıkta bütün bu bilgiler nasıl oluyor? Yahu nereden biliyorsun tanrı dediğin zımbırtının iyi olun dediğini? Anladık, deistsin, bir tanrı olduğuna inanıyorsun ama bu tanrının insandan ne istediğini nasıl bilebiliyorsun? Zihnini mi okuyorsun?
 7. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Böyle adaletsiz, acının ve vahşetin kol gezdiği bir dünya yaratan bir tanrıya kötü denmez de ne denir? Bizzat kendi tasarladığı bir canlıya kendi tasarladığı şekilde çalıştı diye kızan, küplere binen bir tanrıya tutarsız, mantıksız denmez de ne denir?
 8. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Şu dinin bir de şu sapık tanrına yarattığın insanlara, canlılara eziyet etme dese ya. Yahu senin bu sapık tanrın canlıların birbirlerini yemeden hayatta kalabileceği bir denge kuramıyor mu? Bu kadar mı mal bu tanrı?
 9. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Ortaya her şeyi bilen, her şeyi bizzat kendi tasarlayıp yapan bir tanrı karakteri attığın zaman, hiç bir insanı hiç bir şekilde suçlayamazsın, direkt suçlaman gereken o insanı o şekilde tasarlayan tanrıdır. Ama insan böyle sapık, sadist manyak bir tanrı modeli üretince tabii ki bu sapığı suçlamaktan korkar, gider suçu insanda bulur.
 10. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Yani diyorsun ki benim tanrı sağı solu belli olmayan, dengesiz, psikopat bir tanrı. Bir bakarsın iyi olur sonra bir anda kötüye dönüşür. Böyle dengesiz, tutarsız bir tanrıya hangi mantıkla güvenebilirsin ki?
 11. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Konu senin huzurlu hissedip hissetmemen değil, konu doğru ve mantıklı düşünmek.
 12. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Şu dünyaya bir bak bakalım, eğer bu Allah denen zımbırtı iyi ise bu kötülükler, acılar, vahşet ve adaletsizlik neden var? Neye göre bu hayali varlığın iyi olmasını umuyorsun, hangi verilerden, gözlemlerden bu sonuca ulaşıyorsun?
 13. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Hala ne dediğimi anlamamışsın, benim yaptığım burada kurulan mantığın hatalı olduğunu göstermek. Bir önerme tek bir aksi örnekle çöker, yanlış olduğu ortaya çıkar.
 14. Ateist olman yazdıklarının otomatikman doğru olduğu anlamına gelmiyor. Haberde bile diyor Kuran bölümleri diye. Var mı haberde günümüz kuranı ile bu bulunan Kuran'ın bire bir karşılaştırması? Yok.
 15. sağduyu

  Ateist Çocukları!

  Birincisi; hiç şeye ihtiyacı olmayan, her şeye gücü yeten dolayısıyla hiç bir çaba sarf etmeden, hiç bir zahmete girmeden bir şeyler yapan bir varlığı neden öveyim ki? Asıl sorman gereken soru şu, madem bu Allah denen zımbırtı çok iyi, çok adil, çok merhametli o zaman neden bu kötülükler, acılar, adaletsizlikler, vahşet var? İkincisi hayali bir varlığı övmenin de yermenin de hiç bir anlamı yok, burada yaptığım hayali bir varlığa laf söylemek değil, sizlerin kurduğu mantıktaki hataları göstermek.
×
×
 • Yeni Oluştur...