Jump to content

sağduyu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  16.119
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

sağduyu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

Güncel ziyaretçiler bloku aktif değil. Diğer kullanıcılar son ziyaretçilerinizi aktif edene kadar göremezler.

 1. sağduyu

  Zeyd meselesinde tek anlayamadığım kısım ?

  611'den beri yaşamış tüm müslümanlara bunlara Muhammed ve ashabı da dahil olmak üzere akıldan yoksun iğrenç yaratıklar demen ilginç, daha da ilginci bu akıldan yoksun iğrenç yaratıklara tapınman.
 2. sağduyu

  Yaratılış Masalı

  Adem'e secde etmişler işte. Adem'e secde ettiklerine göre gördükleri her insana secde etmek zorundalar, çünkü masala göre tüm insanlar Adem'in soyundan, yani Allah'ın Adem'e üflediği ruh silsile yolu ile tüm insanlara geçmiş. Mesela küçük çocuklara tecavüz edip öldüren sapıklarda da Allah'ın ruhundan bir parça var, buna göre tüm melekler yani Cebrail falan bu sapığı görünce önünde yerlere yatmak zorunda, değil mi? Merak ettiğim bir konu daha var, şimdi bu Allah Adem'e kendi ruhundan üfledi ya, acaba kendinde olan özelliklerin tamamı mı Adem'e geçti yoksa bir kısmı mı? Bu ruhtan geçen özelliklerin hangileri baskın hangileri baskın değildi?
 3. sağduyu

  Yaratılış Masalı

  Secde Adem'e. Kehf 50: Ve meleklere, “Âdem'e secde edin.” demiştik. İblis hariç, hemen secde ettiler. Allah Adem'e ruhundan üflüyor, yani Adem Allah'ın minik bir kopyası, dolayısıyla tüm insanlar Allah'ın minik bir kopyası.
 4. sağduyu

  Gökler/Evrenler

  Bir tanrı varmış, bu tanrı bütün sırlarını gidip 1400 yıl önceki yağmacı bir arap bedevisine söylemiş, içini bu arap bedevisine dökmüş, ha! Aklını kullanan, düşünen bir insan nasıl böyle bir saçmalığa inanabilir?
 5. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Ben sevmiyorsun falan demedim, ama senin de ifade ettiğin gibi cümleden o sonuç çıkıyor dedim zaten.
 6. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Kuran'a göre aşağılık demen lazım o zaman. Bu cümleye göre Gandi'ye aşağılık demiş oluyorsun, Kuran'a göre aşağılık olan Gandi demiş olsan düzgün bir ifade olurdu.
 7. sağduyu

  İyiler Mutlaka Kazanır

  İçi boş bir slogan daha.
 8. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Basbayağı Gandi'ye aşağılık diyorsun işte, yanlış anlaşılacak ne var?
 9. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Bok kaldırmıştır. Böyle saçma salak iddialara uzun uzadıya cevap vermeye gerek bile yok, Kuran'ın köleliği onayladığı ve resmileştirdiği apaçık ortada olan bir gerçek. Köleliği kaldıran aydın, ileri görüşlü, vicdan sahibi, adalet duygusu olan insanlardır, bu insanların çabasını hiçe sayıp gidip aşağılık bir arap dininin köleliği kaldırdığını iddia etmek cahillikten, nankörlükten başka bir şey değil. İşte bu dinciler insanlığın emeği, çabası elde edilen şeyleri çalıp gider aşağılık bir arap dinine mal ederler, bu resmen hırsızlıktır, nankörlüktür.
 10. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Misyonerlik derken kastettiğin nedir? Hristiyanlık falan mı? Misyonerliği kötü bir şey olarak görüyorsan kendin neden yapıyorsun? Görmüyorsan neden yapanı kınıyorsun? Sen bu misyonerliği maaş karşılığı mı yapıyorsun? Tevbe 111: Şüphesiz Allah, mü’minlerden canlarını ve mallarını, kendilerine vereceği cennet karşılığında satın almıştır. Artık, onlar Allah yolunda savaşırlar, öldürürler ve ölürler. Allah, bunu Tevrat’ta, İncil’de ve Kur’an’da kesin olarak va’detmiştir. Kimdir sözünü Allah’tan daha iyi yerine getiren? O hâlde, yapmış olduğunuz bu alışverişten dolayı sevinin. İşte asıl bu büyük başarıdır. Tanrıya bak tanrıya! Kendi yarattığı insanları birbirlerine karşı kışkırtıyor, kırdırıyor, aralarına kin ve nefret tohumları ekiyor. Nereden bakarsan bak, saçmalığın daniskası bir ayet. İşte senin inandığın tanrı bu, seni kiralık katil, paralı asker olarak gören bir tanrı. İnsanlıktan, iyilikten, samimiyetten, vicdandan, ahlaktan falan bahsedip sonra da böyle rezil, pislik, aşağılık bir bir tanrı figürüne inanmak da ayrı bir saçmalık. Dincilerin başka dincilere kin ve nefret beslemesi çok ironik bir durum, dinciler inancı, inanmayı kutsayıp dururlar ama nedense kendi inancından olmayanlara garip bir kin ve nefret duyarlar. Neden acaba? Normalde hepiniz de aynı bokun laciverdi değil misiniz? Hepiniz de aynı saçmalıklara inanmıyor musunuz? Mesela senin bir hristiyandan, yahudiden, diğer putperestlerden farkın ne? Aynı zırvaların, aynı saçmalıkların farklı versiyonlarına iman etmiş cahiller, aptallar değil misiniz?
 11. sağduyu

  Maide 33'te Bahsedilen Nefsi Müdafaa ve Kısastır

  Maide 33'te bahsedilen mafya usulü işkence ile gözdağı verme ve intikamdır. Olay ve ayet o kadar açık ki, bunu görememek için müslüman olmak gerek. "Ukl ve Ureyne Kabilelerinden on kadar bir insan grubu Rasulullah (s.a.v.)'a gelerek: "Ey Allah'ın Rasulü, biz davar sahibi kimselerdik. Tarlalarımız, ekinimiz yoktu. Bu yüzden Medine'nin havasını sağlığımıza elverişsiz bulduk" dediler. Rasulullah (s.a.v.) on­lara bir deve sürüsü ve bir çobanla Medine dışına çıkmalarını ve orada develerin sütlerin­den ve idrarlarından içerek tedavi olmalarını emir buyurdu. Bunlar, Harre denilen mıntı­kanın civarında bulunuyorlardı. Sıhhatlerine kavuşunca Rasulullah (s.a.v.)'ın çobanını kat­lettiler, develeri de sürüp götürdüler. Rasulullah (s.a.v.) peşlerinden adam gönderip on­ları getirtti. Ellerini ve ayaklarını kestirip gözlerini çıkarttırdı ve bunları ölünceye dek Harre'de bu halleri üzere öylece bırakıldılar."
 12. sağduyu

  Dünyadaki Sınav Adil Mi ?

  Bırakın adil olup olmamasını, bir tanrının kendi yarattığı bir canlıyı sınava sokması başlı başına saçmalıktan başka bir şey değil. Üstelik bu tanrı her şeyi bilen, her şeye gücü yeten bir tanrı ise. Ne gereği var bir insanı yaratıp sonra da sınava sokmanın, sonra da kaybettin deyip sonsuza kadar yakmanın? Bir tanrı bir insanı sonsuza kadar yakmakla ne kazanır? Neden böyle bir şey yapar? Özelikle bu yahudi kaynaklı dinlerin yani islam ve hristiyanlığın imtihan anlayışı tam bir komedi, tam bir saçmalık. Bu dinlerin anlayışına göre sırf o dinin kurucusuna inanmadığın için sonsuza kadar yakılıyorsun. Böyle saçma sapan, böyle salakça, böyle gerizekalıca kurgulanmış bir imtihan mı olur? Allah karar verme mekanizmasını bizzat kendi tasarladığı X adlı bir insanın önündeki A ve B seçeneklerinden hangisini seçeceğini biliyor mu? Allah neden yakacağını bile bile insan yaratıyor?
 13. sağduyu

  Dünyadaki Sınav Adil Mi ?

  Bir USD'ın 6 TL olması gibi bir şey mi? Allah'ın zamanı insanın zamanına göre çok değerli demek ki, normaldir, koskoca put, elbette zamanı biz fanilerin zamanından daha değerli olacak, onun bir günü bizin 1000 yılımıza denk olacak. İnsanların 1000 yılda ürettiğini put 1 günde üretecek.
 14. sağduyu

  İslamda İnsanın Eceli Ve Gelişen Tıp

  Sen neden düşünmüyorsun da gidip 1400 yıl öncesinin cahil ve yağmacı araplarına tapınıyorsun? Kuran denilen kitap yahudi masalları ile arap zırvaları karışımı cahilin el kitabı tadında bir kitaptır. Gerçi kime anlatıyorum, senin kafa iyice gitmiş, arapların zırvalarında boncuk görmeye devam ediyorsun.
 15. sağduyu

  Dünyadaki Sınav Adil Mi ?

  Şimdi sen ne demek istedin? Yahu en iyisi sen şu putu getir de ne demek istediğini bir de o anlatsın, bir şeyler sayıklıyorsunuz ama anlamsız cümleler çıkıyor ortaya. Secde 5. Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi sizin hesabınızla bin yıl olan bir günde O’na yükselir. Bu ayette geçen insan hesabıyla 1000 yıl olan 1 gün ne demektir? Bu 1000 yıllık gün kimin 1 günüdür? 1000 yıllık gün nasıl oluyor? 1000 tonluk 1 kilo gibi bir şey mi?
×