Jump to content

AkılveMantık

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  104
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

AkılveMantık Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Yok

Güncel Profil Ziyaretleri

410 profil görüntüleme
 1. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Vicdan azabı çekeriz genelde kötü şeyler yapınca. Bu vicdanın kaynağı da aklımızdır öyle değil mi? Neyin iyi neyin kötü olduğunu bilmeden sonuçta yaptığımız eylemlerden dolayı vicdan azabı çekmeyiz. Kötü olan eylemi bildiğimiz için vicdan azabı çekeriz. Veya empati yeteneği bizde de gelişmiş olmasa iyilik yapmaya bakış açımız böyle olmaz. Mesela kötülük yapmak istiyorum insanların ne hissettiği umurumda değil diyen birinin de ayna nöronları gelişmemiştir sanırım. Yani üçkağıtçı, yalancı, iki yüzlü, terbiyesiz insanlardan falan bahsediyorum.
 2. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Peki kötülük yapmama nedenin nedir?
 3. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  Peki iyi hissetmenden başka neden var mı? İyilik yapmanın bir nedeni de toplum içinde bir arada güzelce yaşamaktır değil mi?
 4. Neden iyilik yapıyorsunuz?

  İyilik yapmanızdaki amaç nedir? İyiliğin nedeni nedir, yani neden iyilik yapmalıyız? Bir ateist neden iyi biri olmak ister? Demek istediğim herhangi bir inanç korkusu olmadığı halde neden iyilik yapar, bunun nedeni nedir? Açıklayabilir misiniz?
 5. Zina Resmi Olarak Yasaklanabilir

  Bu ülke bokunda boğulacak. Midem bulanıyor artık.
 6. İslam bir terör dinidir

  Bunu duyan Müslümanlar "gerçek İslam bu değil" zaten kime sorsan gerçeği bu değil.
 7. Ateist olmak bir insana ne katar?

  Sadece gerçekleri görmeyi ve saçma sapan, uyduruk, varlığına dair hiçbir delil olmayan şeylerle uğraşmamayı sağlar. Akıl ve ruh sağlığı olarak da olumlu bir etkisi vardır.
 8. Burçlara ve Cinlere İnanan Ateistler

  Ateistler sadece dini değil, her şeyi sorgulamalı. Bunların bir halt bildiği yok. İki allah a kızıp da ben ateistim ayaklarına yatarlar. Hangi aklı başında cinlere inanıyorum diyecek kadar beyinsiz olabilir? Keza burçlar. bilim milim felsefe diyeceklerine gitsinler yalan ve zırvalıkları çürütsünler. O kişilerin ateist olduklarını düşünmüyorum.
 9. Max Stirner !

  Nietzsche'nin en zeki olması senin öznel düşüncen. Nietzsche'nin düşünceleri de pek hoşuma gitmiyor mesela.
 10. bu adam hakkında ne düşünüyorsunuz

  Bu herifi sallayanların beyinlerin de bir sıkıntı vardır. Bu mallar tabii ki asla gelişemez. Müziğe bakış açıları beyinlerinin ne kadar mantık dışı olduğunu gösteriyor. Bunlar klasik müslüman kafası. Bomboş kafadan bunun gibi salaklar çıkar.
 11. Referandumda hırsızlık

  Şerefsiz sürüsü. Hırsızlık genlerine işlemiş. Bir gram utanma, vicdan yok it oğlu itlerde.
 12. Peygamber aranıyor..

  Öyle deme. O yol yaptı. Köprü yaptı. Ehonomiyi düzeltti. Hakkıdır. Yaşasın rteeeeeeee.
 13. Peygamber aranıyor..

  Recep Tayyip Erdoğan'ı yollayalım size, kabul ederseniz.
 14. Ateizm ; felsefe bile olamaz

  Ayrıca turandursun sitesindeki iki kızın tartışmasından bize ne? serpil kim lan? biri dawkins, öteki de islam profesörü falan sanki.
 15. Ateizm ; felsefe bile olamaz

  İslam' destekleyen 65456556565665615165 tane bulgu olduğu için zaten dünyada bu kadar çok müslüman olmayan insan var öyle değil mi? Bu ne kadar saçma bir cümle. Akıllı tasarım diye konuşanlar öyle bir şey yok. Akıllı tasarım çürümüş, saçma sapan, sahte bilimdir. Geriye dönük olasılık hesapları da yapmayın. Olasılıklar geriye dönük değil; geleceğe yönelik yapılır. Bu şekilde bir yerde yaşadığımız için fizik kanunları böyle, başka bir yerde yaşamış olsaydık başka türlü olurdu. Bunda şaşırılacak bir durum yok. Ayrıca evrim, abiyogenez vs. herhangi bir süper güç olmadan hayatın nasıl işlediğini açıklıyor, bu da en büyük bilimsel bulgudur. Ha bahsi edilen yokluğu varlığı tartışılan tanrı ise deizm tanrısıdır, dinlerin tanrılarının var olma ihtimali yok. Peki binlerce dinin arasında neden senin tanrı? Anlatsana biraz. Neden senin dinin? :)) Tabii, bunlar çok mantıklı. Ama biz ateistler malın tekiyiz. Zavallı ateistler demişsin :)) kişi kendinden bilirmiş. Acınacak halde olan sizsiniz. 2017 yılında gökyüzüne yükselen, puta tapan, kadınları kapatmaya çalışan, zart zurt yapan, muhammed beyin kaç karısı var, nasıl ilişkiye girmiş diye araştıran, merak eden falan filan sizsiniz. Dışarıdan bakıldığında şizofren tipiniz var. Kitleler halinde değilde bireysel olarak psikologlar size baksaydı, eminim psikolojik sorununuzun olduğunu onaylardı. Ne güzel ya müslüman kafası, her haltı biliyorsun.
×