Jump to content

win8 mi? win7 mi?

Recommended Posts

Daha sonra duzeltirler. Benim merak ettigim win8 nin mikro islemciye ne kadar baski yaptigi yada ne kadar yordugudur. En uygun mikro islemci hangisi?

Windows 8'de sadece internet işlemleri yaptığında fan hiç çalışmıyor. Windows 7'de her zaman çalışırdı. O yüzden bilgisayar bir hesap makinesi gibi sessizliğe büründü. Harddisk sesi de yok bende çünkü onu çıkartıp yerine SSD taktırmıştım. Hesap makinesi gibi sessiz çalışıyor cihaz. Bazen çalıştığını anlamak için düğmesine dokunman gerekiyor.

Sitelerde Paylaş

Win8, Win7 ye gore 10% civari bir artis sagiliyor performansta. Arayuz kisiden kisiye degisen bir tercih, cok fazla degisikligi sevmeyen insanlar icin biraz mesakatli olabilir, cunku arayuz cok degismis. Tabletler icin bircok ozellik eklenmis ama fare kullanilan masa ustulerde bu ozellikler biraz garip duruyor. Ama artik bundan sonrasi boyle, win8 olmazsa win9 a illa gececeksiniz, hatta masa ustu bilgisayarinizi cope bile atacaksiniz. O yuzden erkenden alismaya bakin.

Eger is icabi kullandiginiz ozel yazilimlar veya donanimlar varsa, mutlaka win8 uyumlulugunu kontrol edin gecmeden once. Sonta basiniz agriyabilir.

Bunlarin disinda iki isletim sistemide ayni temele dayaniyor. Teknik olarak cok bir fark yok. Ayni temelde olduklari icin, 7 den 8 e gecerken butun programlariniz ve belgeleriniz oldugu gibi kaliyor, butun sistemi tekrardan yuklemek gibi bir derdiniz olmaz. Ama Xp veya Vista'dan 8 e gececekseniz, satin alamdan once herseyi sil bastan yapmaniz gerekeceginizi bilmenizde fayda var.

Sitelerde Paylaş

Gerci windowsun hangi programi olursa olsun herkezin yapmasi gereken msconfig ile gereksiz programlar kapatilmali. Mesela Office e ait surekli acik olan bir program var, adini unuttum, sadece o cpu calisma kapasitesinin %30 yada bazan %40 ini isgal ediyor. Ben onu iptal ettim simdi bilgisayar cok daha hizli.

Sitelerde Paylaş
  • 4 months later...

Ayrıntılı açıklayabilir misin?

Win xp programlarının bazıları 8 ile uyumlu değildir, zaten böyle bir zorunluluğu da yok Microsoft'un.

Ki bilerek uyumsuz çıkartacak ki, 8 kullanmak veya 7 kullanmak zorunda bırakacak.

En temizi 7 kullanmak (illa windows hastasıysanız veya mecbursanız).

Değilse Linux tabanlı işletim sistemlerini öneririm.

Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Dostlar ben bir şey sorucaktım burayı buldum.
Yeni konuda açmak istemedim.

Ben word.doc formatında dosya açmak istiyorum.
Ben de wordun farklı bir versiyonu yüklü sanırım.
Ben yeni word açmak istiyorum doc uzantılı nasıl yaparım bilen var mı ?

tarihinde hiena_16 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dosyayı kaydederken, pencereciğin alt kısmında, "farklı kaydetme seçenekleri" var. Oradaki ilk seçenek, "Word Dokümanı" olması gerekiyor.

En azından, bendeki Word 2007'de, durum böyle.

Dahâ dün, bir Word dosyasını, PDF formatında kaydettim.

Onların arasında doc. yok bende acaba bişey mi yüklemem gerek.

Sitelerde Paylaş

Windows xp kullanicilarinin bir cogu windows 7 ciktiginda degistirmediler cünkü xpden memnundular.

Windows 8 yeni ciktiginda begenilmediginden windows 8 gecis daha da az oldu.

Microsoft ayni xpde oldugu gibi windows 7 kullanicilarininda uzun süre degisiklik yapmayacaklarindan korktuklarindan

windows 7 ve windows 8 kullanicilarina bedava windows 10 veriyor.

Sitelerde Paylaş

Ben de bu geçişi denedim; ama her nedense, başaramadım.

Ayrıca "güncelleme" yapınca, kendi içeriğimin, gerçekten korunacağına, kuşkuyla bakıyorum.

(Ben de Win 7'den memnûnum. Dahâ doğrusu: Alıştık işte! En az 10 yıl boyunca, Win '98 kullanmıştım. Dahâ sonra, kısa bir süreliğine, XP kullandım.)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...