Jump to content

Yarım gün aç kalmanın insan sağlığına etkisi

Recommended Posts

İnsan

Yemeksiz 3 hafta

Susuz 3 gün

havasız 3 dakika

Yaşıyabilir forumdaki bilim adamları bu işleri daha iyi bilir

Oruç tutmakla kimse ölmez.

Oruç tutmakla hem bedeni dinlendirmiş oluruz,hemde çenemizi

neyse,siz oruç tutmayada bişeyler uydurursunuz tıpkı çakma maymun teorisine uydurduğunuz gibi

Vesselam

Sitelerde Paylaş

Bak ben 40 yıldır sigara içiyorum ölmedim.

O zaman sigara için

Kardeşim uyan burası ateistforum buradan çıkış yok :p

Başlığı iyi oku. Oruç tutan ölür başlığı değil, insan sağlığına etkisi başlığı

Kısaca zararlıdır.

UYAN

Sitelerde Paylaş

40 yıldır ölmedin ama 40 yıldır sigaraya harcadığın parayi bir düşün bakalım neler alırsın. ;)

evet aklıma güzel bir fıkra düşürdün.

- Kadın (K) Sigara içiyor musun?

- Erkek (E) Evet!

- K Paketi kaç dolar?

- E 10 $

- K Günde kaç paket?

- E 3 paket…

- K Hımm, 3 paket günde 30 $ eder. Ayda 900 $ ve yılda ise 10.800 $. Doğru mu?

- E Evet!

- K Peki kaç yıldır içiyorsun?

- E 15 yıldır…

- K O zaman 10.800X15= 162.000 $ eder, doğru mu?

- E Doğru!

- K Birde o paranın faizini düşün, bunun iki katı olabilirdi, doğru mu?

- E Doğru!

- K Sigara içmeseydin en azından 15 yılda 300.00 $’ın olabilirdi, doğru mu?

- E Doğru!

- K O parayla kendine bir Ferrari bile alabilirdin, doğru mu?

- E Doğru! Bitti mi?

- K Evet!

- E Eee..! Sen sigara içiyor musun?

- K Hayır!

- E o zaman senin ferrarin nerede?

Sitelerde Paylaş

Bak ben 40 yıldır sigara içiyorum ölmedim.

O zaman sigara için

Kardeşim uyan burası ateistforum buradan çıkış yok :p

Başlığı iyi oku. Oruç tutan ölür başlığı değil, insan sağlığına etkisi başlığı

Kısaca zararlıdır.

UYAN

Sigara da insan sağlığına abartıldığı kadar zararlı değil ki... Kullanılan tütündeki zirai ilaç kalıntıları, katkı maddeleri, kağıdın yapıştırıcısı, bunlar yanınca toksit oluyorlar; kronik alınması da kansere yol açıyor. Organik tütünle doğal sarma sigaranın etkileri ayrıca ölçülmeli.

http://home.uludag.edu.tr/users/ucmaz/PDF/ziraat/2010-24%282%29/M14.pdf

Bu arada, TEKEL, bir devlet kuruluşu olarak "halk sağlığı" argümanıyla organik sigara projesine başlamak üzereyken (halk ekmeğin öteki ekmeklerden çok daha iyi olması gibi), özelleştirme yüzünden bu gerçekleşmemiş. Bak, kapitalizm ve serbest piyasanın bir zararını buldum.

Sigaradaki nikotinin zihin açıcı etkisi olduğu kanıtlanmıştır. İnsanların, kafa isteyen meslek gruplarının kolay kolay bırakamamasının sebebi kanaatimce budur. (Ancak yaşlandığında bu bedeli Alzeihmer olarak ödeyebilirsin). Sigarayi organik olamk şartıyla kâr zarar hesabını kendin yapıp içebilirsiniz gibime geliyor (not: çocukken bir çekişi saymazsam, hayatımda hiç sigara içmedim).

(not2: bu gün oruç tuttum; hem de sahura kalkıp su içmeyi unttuğum için (daha önce bol su içmiştim) berbat bir susuzlukla; sıcak bir bölgede (yaptığım yanlıştı), en kötüsünü yaşadım; bi daha da zararını görmem. Kendimi çok iyi hissediyorum; yaza denk gelen aylarda yıllardır tutarım; hiç bir bir zararını görmedim).

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Bu inanç meselesi inanan inançları doğrultusunda hareket eder, inanmayan inananlara hakeret eder.

Çünkü burası ateist forumdur, burada inanç yaşamaz, yaşatılmaz, konuşamaz, konuşturulmaz..

İnsanlar tezlerini fikirlerini özgürce yazıp tartışamaz..

Yukarıdaki uslubu hiç bir tartışmacı bir tv programında kullanamaz ama burada kullanır.

Oysa ufku geniş, ileri görüşlü, eğitimli insanların olmasını beklediğimiz yerdir ateist forum.

Bazı ateistleri tenzih ederim sözüm onlara değil. Ama takım taraftarı gibi hareket etmek durumunda olmak kötü bir durum.

Sitelerde Paylaş

Bu inanç meselesi inanan inançları doğrultusunda hareket eder, inanmayan inananlara hakeret eder.

Çünkü burası ateist forumdur, burada inanç yaşamaz, yaşatılmaz, konuşamaz, konuşturulmaz..

İnsanlar tezlerini fikirlerini özgürce yazıp tartışamaz..

Yukarıdaki uslubu hiç bir tartışmacı bir tv programında kullanamaz ama burada kullanır.

Oysa ufku geniş, ileri görüşlü, eğitimli insanların olmasını beklediğimiz yerdir ateist forum.

Bazı ateistleri tenzih ederim sözüm onlara değil. Ama takım taraftarı gibi hareket etmek durumunda olmak kötü bir durum.

Bence abartıyorsun.

Takım konusunda haklısın ama...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...