Jump to content

İslam: 15 yaşında ki kız nişanlısı ile gezdi diye diri diri yakıldı

Recommended Posts

Değerli Kardeşim ;

Sen benim söylediklerime palavra diyorsun değil mi ? Peki . Siz Bilimin dilimisiniz . Size ne söylesek "Bilime göre bu böyle degil. Bilime göre bu olamaz . Bilime göre , bilime göre , bilime göre ...... bu böyle devam edip duruyor . Peki ben size bir soru sorucam ama herzaman güldügüm bir soru . Bilimi kim buldu ? Kim bu hale getirdi ? Bilim herzaman dogrumu söyler ? Yani anlayacagınız Sizin bilim olarak övdügünüz o kavramı İnsanoğlu buldu İnsanoğlu geliştirdi :D :D :D Peki bunu bulurken ve geliştirirken Akıla Zekaya İhtiyaç yokmuydu . Dur ben söyliyim Oda beynimizde Bing-Bang Gibi bir anda patladı ve oluşuverdi degil mi ? Yapmayın eylemeyin bunların bir sebebi olması gerekir !

Sayın ahmak kardeşim

Normal zekada olanların bile kavrayacakları şeyden bahsediyorum.

Bir şeyin hayal ürünü olduğunu anlamak için bilime gerek yok ki.

Bu güne kadar insanlar senin allahında dahil 3000 e yakın tanrıya inanmış,ama daha bir tanesi bile kanıtlanmış değil.

Lütfen biraz kafayı çalıştırın,aydınlanın

Ahmak geldiniz ahmak gitmeyin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 220
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dolunay, soyut ile hayal ürününü birbirine karıştırmamak lazım. Zeka , aşk , sevgi, rüya v.s bunlar soyut kavramlardır. Ama varlığı ispatlanmış ve kesindir.

Ama , mesela süperman hayali kahramandır.

Helboy hayalidir

düş perisi hayalidir

güneş tanrısı hayalidir

zeus hayalidir

ve maalesef üzülerek söylemeliyim ki Kutsal kitapların tanrısıda :)

Sitelerde Paylaş

Dolunay ben diyorum ki; beyindeki kimyasal reaksiyonlara zeka diyoruz.

Sen diyorsun ki ; bunun rengi varmı? bu tenis topu gibi birşey değilki daha komplike bir şey. ve insanlar buna zeka demiş. Aksi halde tek tek beynin bütün hareketlerinden bahsetmemiz gerekirdi. evet eğer hala tengi varmı diye sorarsan evet var ama sabit değil tabiki.

aşk sevinç gibi duygularada beyindemi diye atıfta bulunmuşsun. Artık 21. yüz yılda bu soruyu utananarak cevaplayacağım. evet tüm duygularımız beynimizde oluşur. Bütün hislerimizin kaynağı beynimizdir.

Ama tüm bunlar genlerimizin ve deneyimlerimizin sonucudur.

Değerli Kardeşim ;

Dediğine göre kimyasal reak. göre beynimizde bir takım olgular oluşur zeka,aşk,sevgi vs. gibi bunlar sadece beyin de bulunur . Yani bütün harddisk beyin . Herşey onda saklı bütün bilgiler ve duygular .Senden biraz sonra soracagım soruya cevap vermeni istiyorum .

Sorum şu bana bunu bilime göre açıkla . Günümüzde beyin nakli ilk defa 1970 yılında yapılmış . Hala da yapılmakda ve üzerinde araştırılmakda.

"Beyin nakli gerçekleştiginde beyini alınan kişinin bütün hafızası duyguları düşünceleri beyin verilen kişide aynımı olur .Yani bildigin vücut degiştirme olur bu ama bilindigi üzere beyin değişse bile duygular düşünceler hafıza aynı kalıyor . Bunu nasıl açıklayabilirsin ? Herşey beyinde bitiyorsa O adamın duyguları ve düşünceleride beyin verilen adama geçmesi beklenmezmi ? evet dedigine göre beklenir ama böyle bir şey yok beyin sadece bir organ . O duygu dedigin kavramlar Kalpde biter.

Sitelerde Paylaş

Sayın ahmak kardeşim

Normal zekada olanların bile kavrayacakları şeyden bahsediyorum.

Bir şeyin hayal ürünü olduğunu anlamak için bilime gerek yok ki.

Bu güne kadar insanlar senin allahında dahil 3000 e yakın tanrıya inanmış,ama daha bir tanesi bile kanıtlanmış değil.

Lütfen biraz kafayı çalıştırın,aydınlanın

Ahmak geldiniz ahmak gitmeyin.

Değerli Kardeşim ;

İnan bana sen ne dedigini kendin bile bilmiyorsun ! Normal kişilerin kavrayacagı şeylerden bahsediyorum demişsin . Halbuki senin o somut soyut hayal ürünü kavramının kesin olarak kanıtlanması bilimde yıllar almıştır. Kanıt ' ı olan şeylere inanmadıgınız için kanıttız oldugunu göstermez !

2:18 Sağır, dilsiz ve kördürler; yönlerini değiştiremezler.

6:4 Onlara Rab’lerinin ayetlerinden (delil ve mucizelerinden) hangi bir ayet gelmişse ondan yüz çevirmişlerdir.

6:5 Kendilerine gerçek gelince onu yalanladılar. Alay ettikleri şeyin haberleri yakında kendilerine gelecek.

7:132 “Bizi büyülemek için ne kadar mucize (ayet) getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz,” dediler.

Bu ayetlerden anladıgımız gibi ne kadar mucize görürseniz görün inanmamaya devam edeceksiniz.

tarihinde Dolunay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

İnan bana sen ne dedigini kendin bile bilmiyorsun ! Normal kişilerin kavrayacagı şeylerden bahsediyorum demişsin . Halbuki senin o somut soyut hayal ürünü kavramının kesin olarak kanıtlanması bilimde yıllar almıştır. Kanıt ' ı olan şeylere inanmadıgınız için kanıttız oldugunu göstermez !

2:18 Sağır, dilsiz ve kördürler; yönlerini değiştiremezler.

6:4 Onlara Rab’lerinin ayetlerinden (delil ve mucizelerinden) hangi bir ayet gelmişse ondan yüz çevirmişlerdir.

6:5 Kendilerine gerçek gelince onu yalanladılar. Alay ettikleri şeyin haberleri yakında kendilerine gelecek.

7:132 “Bizi büyülemek için ne kadar mucize (ayet) getirirsen getir, biz sana inanacak değiliz,” dediler.

Bu ayetlerden anladıgımız gibi ne kadar mucize görürsenin görün inanmamaya devam edeceksiniz.

Her mesajın ahmak olduğunun kanıtı.

Bir şeye cevap verirken,alıntı yaptığın kitabın palavra olduğunu bilen birine,bu palavra kitaptan alıntı yaparak cevap vermek ahmaklıktır.

Sitelerde Paylaş

VE Tanrıyı da hiçbir zaman ispatlayamayacaksınız. Çünkü ispatı olan bir şey zaten bilimin dışına çıkamaz. o zamanda Tanrı olamaz.

Aslında ben Tanrıyı reddederken , onun ispatlanabilirliğini red etmiş oluyorum . Bu yüzdende varmı yokmu diye kafa yormuyorum.

:)

Değerli Kardeşim ;

Ozaman bırak bu forumu git internette facebook , twitter da takıl burada işin ne ozaman ! Sen varacagın karara varmıssın zaten boşuna zaman kaybetme . Yahut ben genede ne yazdıgını merak ediyorum diyorsan . Sen yanlış yoldasın Bunu benden duymak acı verir sana şimdi . Sizler için inanmak namaz kılmak kuran ı kerimi okumak çok zor olmalı o yüzden bunları reddediyosunuzdur .

Sitelerde Paylaş

Beyin nakli yapılıyormu ya valla ben yeni duydum. bu konuda bilgim yok ama belki hücre nakli yapılabilir.

Dolunay , sen şimdi duyguların kalptemi oluştuğunu söylüyorsun. Beynimiz ne işe yarıyor dolunay.

Ömrümü yedin dolunay :)

Ah kardeşim ahh . Sen şimdi okadar düşünceyi duyguyu bir et parçasınınmı yaptıgına inanıyorsun . Bulundugunuz duruma gülmemek elde degil . Kalpden kasıt önceki mesajlarımda kalbin anlamlarını açıklamıştım. Sen ise sadece bir taşa takılıp tıkanıyorsun . O taşı görüpde takılmamak bu kadar zor olmamalı . Dedigim gibi bir et parçasından bunları beklemek : Eşittir "BİLİM"

Sitelerde Paylaş

Değerli Kardeşim ;

Ozaman bırak bu forumu git internette facebook , twitter da takıl burada işin ne ozaman ! Sen varacagın karara varmıssın zaten boşuna zaman kaybetme . Yahut ben genede ne yazdıgını merak ediyorum diyorsan . Sen yanlış yoldasın Bunu benden duymak acı verir sana şimdi . Sizler için inanmak namaz kılmak kuran ı kerimi okumak çok zor olmalı o yüzden bunları reddediyosunuzdur .

Dolunay kardeşim, asıl kuranı kerimi okuduğum için bunları red ediyorum.

Bence siz inananlar yalnız kalmaktan korktuğunuz için, kainatla yüzleşemediğiniz için

ölümden sonra yok olmaktan korktuğunuz için ve

kendinizi böyle mutlu hissettiğiniz için tüm bunlardan kopamıyorsunuz

Sitelerde Paylaş

Her mesajın ahmak olduğunun kanıtı.

Bir şeye cevap verirken,alıntı yaptığın kitabın palavra olduğunu bilen birine,bu palavra kitaptan alıntı yaparak cevap vermek ahmaklıktır.

Sen kısaca şunu desene sabahdandır beni ugraştırıyorsun . Benim Allaha ve dinine inanmam için illa kabir azabını görmem gerek Cehennem azabını tatmam gerek . Bunlar olmadan asla inanmıyacaksın İnandıgındada çok geç olacak !!! Allahım bizi dogru yoldan sapanlardan eyleme .

Sitelerde Paylaş

Allahım bizi dogru yoldan sapanlardan eyleme .

İslam'a göre böyle dua etmekte haklısın çünkü Allah kafasına göre bazılarını saptırıp bazılarına hidayet veriyor, sonra da saptırdıklarını neden saptın diye cehenneme atıyor. Böyle salak bir tanrı.

Sitelerde Paylaş

Ah kardeşim ahh . Sen şimdi okadar düşünceyi duyguyu bir et parçasınınmı yaptıgına inanıyorsun . Bulundugunuz duruma gülmemek elde degil . Kalpden kasıt önceki mesajlarımda kalbin anlamlarını açıklamıştım. Sen ise sadece bir taşa takılıp tıkanıyorsun . O taşı görüpde takılmamak bu kadar zor olmamalı . Dedigim gibi bir et parçasından bunları beklemek : Eşittir "BİLİM"

evet dolunay tam isabet bir et parçası eşittir bilim.

Bilim birçok şeyi o kadar objektif ve o kadar yalın bir şekilde açıklıyorki; hayran olmamak elde değil.

Bugün bilim insanları (özellikle psikoloji dalında) insanı sadece ruhtan ibaret saysalardı. tıp bu kadar ilerleyemezdi.

Bunun örneklerini tarihte ve hatta günümüzde bile hala görebiliyoruz.

Bazı yörelerde psikolojik rahatsızlığı olan insanlara hala içinde cin var diyerek doktora başvurmak yerine kurşun döküyorlar, hocalara gidiyorlar.

Oysa beyinde seretonin hormonunun eksik salgılanması nedeniyle insanda mutsuzluğun cereyan ettiğini bilim sayesinde biliyoruz. ve çeşitli tedavi sonucunda sağlığımıza kavuşabiliyoruz.

spor yaptıktan sonra rahatlıyoruz. ve bunun nedeninin vücudumuzda salgılanan bazı hormonlar olduğunu biliyoruz.

Artık deli olanları içine şeytan kaçmış diyerek yakmıyoruz.

kanımıza alkol karıştığı zaman duyularımızın nasıl değiştiğinin farkına varıyoruz.

söylermisin dolunay ruh tüm bu fiziksel olayların neresinde?

Sitelerde Paylaş

Sen kısaca şunu desene sabahdandır beni ugraştırıyorsun . Benim Allaha ve dinine inanmam için illa kabir azabını görmem gerek Cehennem azabını tatmam gerek . Bunlar olmadan asla inanmıyacaksın İnandıgındada çok geç olacak !!! Allahım bizi dogru yoldan sapanlardan eyleme .

hastr git dangalak.

Aptalmıyım ki,palavra olan şeylere inanıp korkayım.

Tamam sen ahmaksın,palavralara inanıyorsun,beni ilgilendirmez.

Ama bu palavralara inanmıyoruz diye bize suçlama yapınca sigortayı attırıyorsun.

Amk.sanki gittin cenneti cehennemi gördün de beni cehennem azabı tat diyorsun.

Biri çıkmış palavra atmış senin gibi ahmaklar da inanmış.

İsterseniz ota boka allaha tapın,ama bizim aklımızlaa alay etmeyin.

Akıl sağlığımız yerinde,hayal ürünlerine inanacak değiliz.

Sitelerde Paylaş

Kurani okumanin yaninda birde anlamali

Tarihi incelemli

Diger dinlerle karsilastirmali

üzerinde düsünülmeli

-Önyargisiz-

Sonuc = "Allah var!" cikarma zorunlulugu olmadan.

Tarafsizca

O zaman gercekler ortaya cikiyor. :)

Din adi altinda satilan yalanlardan cikarlari olan sahtekarlarin kitabini okursan yanlis yola gidersin ve bunun farkina bile varmazsin.

Düsünmek yasaktir. Ögretilenleri tekrarlamaktan baska bir sey yapamzsin. Düsünmek istersen, bu düsüncelerin okuduklarini desteklemesi sart.

eger düsüncelerin "büyükler"inin sözlerini desteklemiyorsa seytandardir. Seytanin seni tarafina cekmek icin uydurdugu DÜSÜNCELERDIR!

Bu gibi sözlerle müslümanlara düsünmek yasaklanmistir.

ITAAT ET, CENNETE GiR!

Hele birde itaat edilecek emirleri uyduran

"cikarcilar"in tarafindansan

islam gibi güzel din yokturtur!

tarihinde poiuz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ve üstüne üstlük bilime hizmet vermiş o müthiş dehaların icatlarını , utanmadan alıp - bak işte kuranda yazıyor diyerek o insanlara en büyük saygısızlığı yapıyorsunuz.

neymiş efendim dünya yuvarlakmış "aha kuranda yazıyor"

neymiş efendim "embriyonun oluşumu" "aha kuranda yazıyor"

neymiş efendim big bang "aha kuramda yazıyor."

neymiş neymiş neymiş......

Anlamadığım şu madem bunların hepsi kuranda var , neden hep bilim icat ettikten sonra bağırıyrsunuz yazıyoooooor yazıyooooooooooor diye

merak ediyorum yıllar sonra evrim artık şüpheye yer bırakmadığında, ona nasıl hangi ayetten kılıf uyduracaksınız

Sitelerde Paylaş

hastr git dangalak.

Aptalmıyım ki,palavra olan şeylere inanıp korkayım.

Tamam sen ahmaksın,palavralara inanıyorsun,beni ilgilendirmez.

Ama bu palavralara inanmıyoruz diye bize suçlama yapınca sigortayı attırıyorsun.

Amk.sanki gittin cenneti cehennemi gördün de beni cehennem azabı tat diyorsun.

Biri çıkmış palavra atmış senin gibi ahmaklar da inanmış.

İsterseniz ota boka allaha tapın,ama bizim aklımızlaa alay etmeyin.

Akıl sağlığımız yerinde,hayal ürünlerine inanacak değiliz.

Rezil bir insan oldugunu altını çize çize kendin söylüyorsun !!! Senin gibi insanlara yanıt yazdıgım için kendimden utanıyorum . Senin düşüncen ne olursa olsun gerçegi degiştirmez. Birdahiki sefere benim önceki yazılarımı okumadan sakın ama sakın bana yanıt yazma !!!!!!! Ben cenneti ve cehennemi ayetlerden ve hadislerden biliyorum senin gibi boş boş hakaretler savurmuyorum !! Bizim aklımıza karışmayın demissin sende biraz akıl olsa zaten bu durumda olmazdın şimdi edebini takınarak bana yanıt vermeye bak !!!!!!!!!!!!!!!!

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre böyle dua etmekte haklısın çünkü Allah kafasına göre bazılarını saptırıp bazılarına hidayet veriyor, sonra da saptırdıklarını neden saptın diye cehenneme atıyor. Böyle salak bir tanrı.

Değerli Kardeşim ;

Senin anlama ve yorumlama yetenegin biraz geride kalmış bi zahmet geliştirip gelebilirmisin .. Benden sana tavsiyem biraz kitap okuman . ...

Oradaki "Allahım bizi dogru yoldan sapanlardan eyleme " cümlesi Bizi islam dininden ayırma , kötü düşüncelere uydurma . Şimdi dersin madem o karar veriyo senin müslüman olmanı yada olmamanı ? Diye bir soru sorma sakın bunun cevabını çogu kez verdim .Bu radaki anlam "Bize merhamet et biz günahkar kullarını affet bizi cehennem azabından koru . " Anlayabildin mi ?

Sitelerde Paylaş

ve üstüne üstlük bilime hizmet vermiş o müthiş dehaların icatlarını , utanmadan alıp - bak işte kuranda yazıyor diyerek o insanlara en büyük saygısızlığı yapıyorsunuz.

neymiş efendim dünya yuvarlakmış "aha kuranda yazıyor"

neymiş efendim "embriyonun oluşumu" "aha kuranda yazıyor"

neymiş efendim big bang "aha kuramda yazıyor."

neymiş neymiş neymiş......

Anlamadığım şu madem bunların hepsi kuranda var , neden hep bilim icat ettikten sonra bağırıyrsunuz yazıyoooooor yazıyooooooooooor diye

merak ediyorum yıllar sonra evrim artık şüpheye yer bırakmadığında, ona nasıl hangi ayetten kılıf uyduracaksınız

Değerli Kardeşim ;

Ne yani bunlar söylenmeden önce Kuranda bu yazıyor demiyormuyduk ?? 1400 Yıl önce kuran vahiy ile indiginden beri herzman okundu bütün insanlıga bak bunlar yazıyor Bak gör inan yazıyor işte körmü oldun al oku çok mu zor deniliyor Ve o yazılanlarda bir bir çıktıgında hemen sizde hazır cevap doguyor ." Bak birşey oldu yazıyorr diyorsunuz " Ama biz bunları asırlardır olacagını söylüyorduk siz inanmamış ve kaale almamıştınız şimdi çıktıgında bak biz asırlardır bunu okuduk anlatmaya çalıştık dedigimizde siz şimdi söylediniz diyorsunuz Halbuki biz indiginden bu yana açıklamaya çalışıyoruz !!

tarihinde Dolunay tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...