Jump to content

Recommended Posts

Ebu Cehil bugün yaşasaydı bence bizden biri olurdu. Adam o dönemin önde gelenlerinden, Muhammed'e inanmamış ve eskilerin masallarını anlatıyor diyebilmiş bir adammış. Bir de kervanları olan zengin bir işadamıymış. Bence Ateist Forum'daki üyelerin özelliklerini taşıyor, sizce?

Sitelerde Paylaş

Ebu Cehil bugün yaşasaydı bence bizden biri olurdu. Adam o dönemin önde gelenlerinden, Muhammed'e inanmamış ve eskilerin masallarını anlatıyor diyebilmiş bir adammış. Bir de kervanları olan zengin bir işadamıymış. Bence Ateist Forum'daki üyelerin özelliklerini taşıyor, sizce?

Sizin işadamı olduğunuzu biliyorum, lakin buradaki diğer forumdaşların da zengin iş adamı oldukları ne malum ? :D

Bunu haricinde, ki şayet yaşadı ise, gerçekten cesaretli bir şahsiyetmiş.

Sitelerde Paylaş

Zenginlik kısmında uyuşabildiğimizi düşünmüyorum.

Dönemi ortalamasına göre bilgili -ki bunların eskilerin masalları olduğunu biliyor- olan bir adama cahil denmesi kısmında aynı durumdayız denebilir.

Sanıyorum ki cehil putperesttir, burada da ayrılıyoruz.

Sitelerde Paylaş

MÜDDESSİR 18. Zira o, düşündü taşındı, ölçtü biçti.
MÜDDESSİR 19. Canı çıkasıca, ne biçim ölçtü biçti!
MÜDDESSİR 20. Sonra, canı çıkasıca tekrar ölçtü biçti; nasıl ölçtü biçtiyse!
MÜDDESSİR 21. Sonra baktı.
MÜDDESSİR 22. Sonra kaşlarını çattı, suratını astı.
MÜDDESSİR 23. En sonunda, kibirini yenemeyip sırt çevirdi.
MÜDDESSİR 24. "Bu Kur’an dedi, olsa olsa (sihirbazlardan öğrenilip) nakledilen bir sihirdir."
MÜDDESSİR 25. Bu, insan sözünden başka bir şey değil."
MÜDDESSİR 26. Ben onu cehenneme sokacağım

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...