Jump to content

Şarap yapımı

Recommended Posts

Yavaş ol!

Alkol tüketimini, öneriririm; ama tadında bırakmak gerekir.

Akıllı futbolcular, iyice ç0kmeden, jübile yaparlar. Alkol de öyle bir şeydir.

yok kendim yaptım ya ondan :D olursa da kendi elimden olsun anasını satiiim :D :D....çökmem bu arada yaw bi fıçı şarapla çökeceksek ölek zaten ? :D :D

Sitelerde Paylaş
  • İleti 139
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

12.07.2015 de yapmıştım tarife göre

19.07.2015 bu gün :)

o videoda 7,30-8,05 aralığını tekrar dinle. Sen 7 gün bekletmişsin biz iki hafta bekletmiştik piyasadakilerden güzeldi. Uzun zaman önce bir arkadaşla yaptık işin büyük bölümünü o hallettiği için pek aklımda değil ama 2 hafta beklettik diye hatırlıyorum. Bir daha ki sefere daha iyi yaparsın umarım. Nasıl çakır keyif yapıyor mu?

Sitelerde Paylaş

o videoda 7,30-8,05 aralığını tekrar dinle. Sen 7 gün bekletmişsin biz iki hafta bekletmiştik piyasadakilerden güzeldi. Uzun zaman önce bir arkadaşla yaptık işin büyük bölümünü o hallettiği için pek aklımda değil ama 2 hafta beklettik diye hatırlıyorum. Bir daha ki sefere daha iyi yaparsın umarım. Nasıl çakır keyif yapıyor mu?

şua an tadı damağomda....bitirmeyeyim diom bi günde....aslında içesim var şu an....

sanırım çekiyor :D mıknatıs gibi :D

50 cl daha içersem sanırım iyi olacam :D :D

buram buram alkol kokuyor ama....sanki wiski alkolü gibi böle gelen koku...

mayayı sanırım falzla kattık hızlıca alkole ve fazla alkole dönüştürdü...gaz yok artık ama çoıkmıo....durdu......suyu iyşice sıktım....posayı attım...su bulanık ama içimi çok hoş :)

Sitelerde Paylaş

he evet yaw .....demiştim....kafaya koyarsam yaprım :)

atom bombasını öğret...kafaya koyarsam yaparım...o derece yani :D

Başka şarap tarifleri de var onlar daha profesyonel gibi geliyor bana, şu sıralar meşgulüm ama boşa çıkınca uğraşacam bende. Yani öyle güzel bir şarap yapmalıyım ki piyasa da en kaliteli olanına bile taş çıkartmalı. Uğraşacağım zaman sana söylerim daha profesyonelce eğiliriz bu işe.

tarihinde Refleks07 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

buruk tadlı...şeker tadı falan yok... bildiğin şarap tadı... ama alkolü sanki biraz fazla gibi....gaz durdu çıkışı....ama az önce damacanayı çalkaladım.....gaz çıktı gene....ama hemen durdu.....

çalkalarsam damacanayı o zaman gaz çıkıyor...

acaba tamamen oldu demek için - çalkalayınca da gazın çıkmaması mı gerekiyor ?

Sitelerde Paylaş

Başka şarap tarifleri de var onlar daha profesyonel gibi geliyor bana, şu sıralar meşgulüm ama boşa çıkınca uğraşacam bende. Yani öyle güzel bir şarap yapmalıyım ki piyasa da en kaliteli olanına bile taş çıkartmalı. Uğraşacağım zaman sana söylerim daha profesyonelce eğiliriz bu işe.

bi arkadaşımın bağı var....üzümler dökülüp gidiyor...ne toplayan var ne satan ne uğraşan vs....

konuştuk arkadaşla....eylül gibi falan oluyor üzümler sanırım iyice....

o zaman gidip orda 1-2 hafta takılıcaz...şarap + pekmez yapacaz...

pekmez yapmayı tam olarak biliyorum....

şarabı sayende becerecez :D

du bakalım...şimdilik bu oldu gibi...tarifim cebimde :D fıçı fıçı yapacam anasını satiim :D.....ohhh iç yavrum iç...gel keyfim gel :D....

çatlasın ilahlar - şarap düşmanları :D

tarihinde Zavallı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hmmm....50 cl daha aldıjm.....içiom bi yandan....

ama geğiriom da.....gaz yapıo mşidede sanırım.......

sanırım şu an 110 yada 120 cl içmiş oldum.....

sıkıntı yok...arada geirmek dışında... ama güzel yani :)

an ve an yazıyorum .. size de beleş deney euheuhe....arasan bulunmaz böle canlı deney :D

kafa hafiften böle hoş....güzel yani,....refleksler az zayıfladı gibi......yada bana öle gelio bilemiom....

yazılarım anlaşılıo ama gene de....

çok da kargacık kurgacık yazmıyorum sanırım.....

alkol derecesi ne oldu acaba bunun....basitidnen anlama yolu yok mu acep...google amcaya bi sorak :D

Sitelerde Paylaş

hmmm....50 cl daha aldıjm.....içiom bi yandan.............

Bugün bir şarap alıyım da,içiyim dedim..15 liraya aldım bir tane..Köpek öldüren miymiş neymiş,anlamadım ki :D

Bildiğin benzin resmen..Biraz içebildim,sonra iki genç bulup ''alın size bedava şarap'' dedim,''tövbe ettik ama alırız abi'' dediler ve aldılar :D

Sitelerde Paylaş

buruk tadlı...şeker tadı falan yok... bildiğin şarap tadı... ama alkolü sanki biraz fazla gibi....gaz durdu çıkışı....ama az önce damacanayı çalkaladım.....gaz çıktı gene....ama hemen durdu.....

çalkalarsam damacanayı o zaman gaz çıkıyor...

acaba tamamen oldu demek için - çalkalayınca da gazın çıkmaması mı gerekiyor ?

Hacı gazı iyice çıksaydı be, acele etmişsin ama dert etme. Düdüklü tencerede yemek yaptıktan sonra buhar iyice çıkar sonra kapağı açarsın ya, açış anında bile hafif bir basıç ve fıslama sesi duyarsın. Düdüklünün kapağını takınca altı yanmasa bile sıcağı sıcağına yine içinde buhar birikir. Bu da onun gibi. Düdüklüdeki yemek tamamen soğumadan her kapağı açılışında hafif bir basınç hissetmen gibi şarapta aynı tam dinlenmemiş ama dinlendikçe geçer. Ağzı her kapatıp açmanda hava giriyor bunun etkisi olacağını sanmıyorum ama sana şişeleme yapmayı tavsiye ederim. Fıçın olsaysa iyi olurdu, güzelim şarabı plastik damacanada tutma derim ben.

Sitelerde Paylaş

Bugün bir şarap alıyım da,içiyim dedim..15 liraya aldım bir tane..Köpek öldüren miymiş neymiş,anlamadım ki :D

Bildiğin benzin resmen..Biraz içebildim,sonra iki genç bulup ''alın size bedava şarap'' dedim,''tövbe ettik ama alırız abi'' dediler ve aldılar :D

Nolanın bu yorumuna dikkat et zavallı demek ki senin şarap köpek öldüren değil içtikçe içiyorsun. Köpek öldüren olsaydı Nolan gibi şarabı verecek adam arardın.

Sitelerde Paylaş

Bugün bir şarap alıyım da,içiyim dedim..15 liraya aldım bir tane..Köpek öldüren miymiş neymiş,anlamadım ki

Bildiğin benzin resmen..Biraz içebildim,sonra iki genç bulup ''alın size bedava şarap'' dedim,''tövbe ettik ama alırız abi'' dediler ve aldılar

abi bu köpek öldüren kıvamında ama tadı muhteşem....yani köpek öldüren bok yemiş yanında....içimi çok hoş....he ama kısa sürede oldu ya - ondan köpek öldüren gibi diyorum....bulanık....çalkaladığım için sanırım....durultmadım....alkol resmen kokuyor...kibrit çakmadım ama sanki az daha yoğunlaşırsa alkol yanar gibi :D :D

Hacı gazı iyice çıksaydı be, acele etmişsin ama dert etme. Düdüklü tencerede yemek yaptıktan sonra buhar iyice çıkar sonra kapağı açarsın ya, açış anında bile hafif bir basıç ve fıslama sesi duyarsın. Düdüklünün kapağını takınca altı yanmasa bile sıcağı sıcağına yine içinde buhar birikir. Bu da onun gibi. Düdüklüdeki yemek tamamen soğumadan her kapağı açılışında hafif bir basınç hissetmen gibi şarapta aynı tam dinlenmemiş ama dinlendikçe geçer. Ağzı her kapatıp açmanda hava giriyor bunun etkisi olacağını sanmıyorum ama sana şişeleme yapmayı tavsiye ederim. Fıçın olsaysa iyi olurdu, güzelim şarabı plastik damacanada tutma derim ben.

fıçım yok maalesef....su damacanasın işte plastik.....şişem de yok öle...zaten fazla durmaz o yaw .. 2 - 3 gümne bitiririm ben onu... hehe :D bi daha yapacam ama bu sefer çok yapacam .. 40 - 50 kg üzüm alacam..3-5 damacana (yarım yarım tabi) yapacam :D

hava 1 kere girdi bu gün işte...posayı sıkıp attım...numunelik içöinden alıp içtim 2- 3 defa...şua an dayanamadım 3. yü içiom :D euheuhe

Sitelerde Paylaş

İkinciye çok yapacaksın yani o zaman onları şişele be abicim , 1 şişede Kayseri ye bu kardeşine gönderirsen sevinirim.

aaa ne demek...

dedim ya....şarap + pekmez yapacam....kafaya koydum...daha önceleri yapmıştım pekmez...gayet kolay...sadece az uraştırıyor....

iste sen hem pekmez hem şarap yoliiim abime :)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...