Jump to content

hemdemo

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  399
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

3 Takipçiler

hemdemo Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

851 profil görüntüleme
 1. Ayık Yaşamak

  3 ay + 1 gundur damla alkol girmedi bunyeme. Bu rekorlarimdan bir tanesi. Temmuz 2015-Temmuz 2016 arasindaki 1 yillik tam remisyon haric... Moral motivasyon duzeyim iyi. Remisyonu omurluk olmak uzere surdurmek ana hedefim. Aktif bagimliligi atlattim. Simdi ayik bir alkolik olarak yola devam etmem lazim. Alkolikligime tedavi yok, bu hastalik ancak durdurulabiliyor. Yani bu sosyal icici olamam anlamina geliyor. Arada canimin cektigi oluyor, fakat canimin cekmesi beni alkol almak uzere zorlayamiyor, bu durumu denetim altinda tutabiliyorum. Rehavet ve umursamazlik aninda bir damla alkol icmekle aktif bagimliliga donecegimin bilincindeyim. Bazen kendimi bir olcup tartiyorum ve 1 teneke birayla asla durmayacagimi anliyorum. Kesinkes sizana kadar icmek uzere zorlanti duyacagimi ve batti balik yan gider hesabi her gun icmelere baslayacagimi icgudusel olarak biliyorum. Ama alkolsuz bir omur derken, kendimi kisitlanmis ve mahrum birakilmis hissetmiyorum. Gercek ozgurluk, -benim icin- maddeden azade bir yasam deneyimini surdurmekle var olabilir ancak. Yoksa iradem degil, alkolun kontrolu altinda olacagim ve kendisini temin ettirmek icin beni maddi-manevi surukleyecek alkol. Hicbir sey icmeye degmezmis. 1 yillik tam remisyonun ardindan icmem bir kiz davasi hesabina olmustu, ve kaymis ve her gun icmelere devam etmistim. 1 yillik tam remisyonun ardindan hemen hemen 1bucuk sene ictim ve ta ki 3 ay oncesine kadar. Her seyde bir hayir var midir sevgili @Türk Ateist??? Bu alkol yuzunden 8 defa hastanelik oldum. Oysa 29 yasindayim henuz. Son 3 yatisim psikiyatri servislerinde idi. Madde bagimliligina bagli psikotik sendrom idi teshisim. Sirf bu yuzden raporlarimi askeri hastaneye sunarak askerlik hizmetinden muaf tutuldum. Hayatta bircok firsat cikti onume ve ben hicbirisini degerlendiremedim, sebep ise alkol. Tanri bana bir firsat kapisi daha araladi, o da engelli kpss. Psikiyatrim yuzde 45 engelli orani veririm dedi ki yuzde 40 ve uzeri engelliler sinava katilabiliyor. Yakin zamanda saglik kurulu raporu almak uzere hastaneye basvuracagim. Zaman hizla geciyor ve yaklasik 4 ayim kaldi sinava hazirlanmak icin. Bunu degerlendireyim bari degil mi? Daha onceki degerlendiremedigim firsatlar icin pismanlik ruhumu kemiriyor birazcik. Ama pismanlik ne fayda...
 2. Ayık Yaşamak

  Aynen haklisin. 1 tane bile icsem orada kalmam ve devami gelir, sizana kadar icmek uzere zorlanti duyarim. Ustelik ertesi gun de devam ederim ve her gun icmelerim tekrar baslar. 1 soz vardir: alkolikler icin 1 kadeh cok fazla, cunku sonra 20 kadeh bile yetmeyecek. Hastalik beynimde pusuda bekliyor su anda. Alkolizm tedavi edilemeyen ama durdurulabilen bir hastalik. 1 tane bile icersem beynimdeki sinsi ve pusuda yatan mekanizmayi harekete geciririm. Canim daha fazlasini ceker. Sonrasi ise dur durak bilmeden her gun sizmaca. Yok kalsin... 2bucuk ayi doldurmusum. Ama 2. ayimda esrar cektim. Simdi 1 haftaqdir onu da kullanmiyorum. Ona da fena halde bagimliydim. Nasil araniyordum oyle. Anlatamam yani fiziksel semptomu da var. Midemin uzerine sikinti oturuyor ve maddeye ulasmak icin fena halde arzu duyuyorum. Esrari da biraktim ve birazdan son sigarami icip ona da son verecegim... Sinavim var hazirlanmam gereken. Yaklasik 4bucuk ayim kaldi. Gereken itinayi gostererek emek verip hazirlanacagim ki zaten calismalara basladim 2 aydir... Hayatimin yorungesini degistirecek ve duzenli ve disiplinli bir hayata gecmemi saglayacak firsat kapisini acacak bir sinav... Icime enerji doluyor su sigarayi da birakayim ondan sonra hayatimda bir devrim idrak edecegim...
 3. Ayık Yaşamak

  2bucuk AY oldu son kez alkol iceliberi. Ama alkol icmenin hayallerini kurmaya basladim. Bu yalnizca kendimi oyaladigim bir dusunceden ibaret. Icmeyecegimi, icemeyecegimi biliyorum. Oyalaniyorum iste. Oyle boyle degil, kafaya dike dike raki, viski, vodka gibi yuksek alkollu icecekleri icmenin hayalleri. ahh gecmiste kaldi bunlar. fakat tetikleyici olabilir. Kendime hatirlatmak zorunda kaliyorum eski sarhosluklarimi. Nasil bir histeriyle alkoli aradigimi, midemin ustune oturan sikinti halini hatirlatiyorum kendime. Gecmise gidip bir yolculuk yapiyorum ve asla normal bir icici olamayacagimi anliyorum. Bir kere bagimliyim ben!
 4. Ayık Yaşamak

  2 AY oldu alkolden özgür bir yaşama geçeli. Alkolizmim sanki uzak geçmişte kalmış gibi geliyor fakat bu beynin kandırmacası. Ama zamanın çok hızlı geçtiği hissi var. Aydın'a geleli 1 ay oldu ve zamanın nasıl geçtiğini anlayamadım. Esrar mesrar da içtiğimden öyle gelmiş olabilir ama içmiyorken de zaman çok hızlı geçiyor hissine kapılıyorum. Bu böyle işte yetişkinken, zaman daha hızlı geçiyor. Gerçi 2 ay da kısa bir süre sayılmaz. Alkolizmimin son zamanları olay yaratmıyor, arıza çıkarmıyordum fakat içiyordum da, şimdi sanki olağanüstü, hayatımı alt üst eden bir bağımlılıktan kurtulmuş gibi hissetmiyorum, ama gerçek buydu. Her gün kolonya almaya giderdim son zamanlarda. Hatta pehlivanoğlu'nda bir kasiyer kolonyalarla ne yaptığımı, neden her gün gelip gidip aldığımı merak edip sormuştu. Kontrol alkoldeydi, şimdi iradem kontrolü ele almaya başlıyor. Ders çalışmaya da yöneldim, bu da benim kurtarıcım biraz, memuriyet ile yeni bir hayat tarzının, yetişkinliğe, kendi ayaklarım üzerinde durmayı öğrenmeye geçişin sembolü olacak. @Türk Ateist in de dediği gibi ekpss'den başka hayatımda bu kadar sarılacak bir neden bulamayabilirim bir daha.
 5. Ayık Yaşamak

  Öyle işlemiyor bende. Benim özelimdeki madde bağımlılığında ''ya hep, ya hiç'' prensibi geçerli. Azaltmak çare değil, toptan noktalamak mühim olan. Yoksa bağımlılık süregidiyor. Her gün canım çekiyor. Haftada 2-3 kereye indirerek öteki günlerdeki histeriksel krizleri atlatmaya çabalayacağıma, bir kereye mahsus olarak çaba sarfeder toptan bu iptilalardan kurtulurum. Bu zamanları atlattım mı gerisi daha kolay gelecek. Ama bu ömürlük bir mücadele. Sonraları yine canım çekecek ama ''içmesem de olur.'' safhasına gelebileceğim. Hatta bu ''içmesem de olur.''dan ziyade ''içersem hayatım mahvolur, eski içme davranışıma geri döner ve çukurun en dibine batarım.''a daha yakın bir vaziyet. Çünkü bendeki çoklu bağımlılık (alkolizm ve esrarkeşlik) tanıdığım çok yoğun ve sık içen alkolik ve esrarkeşlerden bile daha baskın bir halde.
 6. Ayık Yaşamak

  51 gün oldu alkol içmeyeli. 11 yıllık alkolizm sürecimde rekorlarımdan bir tanesi. Daha önce 2-3 haftalık ayıklık devrelerim olmuştu. Geçmişte 8 defa hastanede yattım. Hastanedeyim diye içemiyordum ama çıkınca kısa bir süre dayanıp tekrar yöneliyordum alkole., En uzun ayıklığım 1 sene sürmüştü. Fakat 1 sene zarfında esrar içmiştim. Çoklu bağımlılık sahibiyim, esrarkeşlik de var. Şimdi ise onu yenme zamanıdır!.. Şu son zamanlarda esrara karşı müthiş bir aşerme duyuyordum, daha doğrusu hala duyuyorum. Bu satırları yazarken çok arzuluyorum esrarı. Ama yok. Oysa içmek için nelere katlanıyorum bilseniz. Köye yayan yürüyorum. Gururumu ayaklar altına alıp beni misafir olarak istemeyen insanlara sokuluyorum birazcık esrar için. Esiri olmuşum maddelerin: esrar+alkolün. Alkole dönmem içinse 1 damla yeterli. Devamı gelir ve sızana kadar içmek üzere zorlantı hissederim. Ve her gün içmelerim başlar. Etrafımda alkolikler de var ama bu derece alkole düşkün kendimden başka kimseyi tanımıyorum. Benim kadar bozuk bir içme davranışı gösteren kimse yoktur bu dünya üzerinde eminim. Neyse arkadaşlar esrara da bir nokta koydum Ulu Tengri dilerse, bugün sigarayı bırakma denemesinde de bulunacağım. Çünkü sigaradan kurtulursam otomatikman alkol ve esrara da dönmeyeceğim ve bunları içmekten BIKTIM!!! Aranmak duygusundan, maddeleri temin etmek için para bulmaktan, gizli saklı içmekten BIKTIM!!!...Yeter artık yeter.
 7. Ayık Yaşamak

  42 günü kutluyorum. bu rekorlarımdan bir tanesi. fakat sıkıntı ve esrara aranma had safhada. bugün yine denk geldi üfledim. Aslında ben aradım yoksa denk gelmez. kaşıntımı aldı biraz esrar. yoksa çok kötü sıkıntı patlama noktasında yaşıyorum. 2 ilaç ancak geçici fayda veriyor. birkaç saat sonra kaşıntılar başlıyor esrara. ama alkol aramıyorum. yıllar içinde esrara da bağımlılık geliştirmişim. çok güçlü bir aşermeyle istek geliyor esrara. kahve bunu özellikle tetikliyor. inanılmaz bir istek yahu. kişiliğimi de rencide etmeye başladı. yamanıyorum millete esrar içeceğim diye.
 8. Niçin Akparti'yi eleştiriyorum? - Etyen Mahçupyan

  Ülkede sol kemalizm diye bir şey kalmamış. Kurucu ideolojden çoktan uzaklaşılmış. Türkiye dizayn edildi ve edilegeliyor. etyen de bu dizaynın fikir adamlarından biri.
 9. Kadınlar için cinsellik ne ifade eder?

  İnsan türünde cinsellik bir üreme aracıdır, diğer memeli türler gibi, burası tamam; Ama cinselliğin ''duyumsallık'' yönü de vardır türümüzde. Dİğer memeliler sadece kızışma dönemlerinde cinsellike başvururken, türümüz her daim bir ihtiyaç duyumsamışlardır. ve evrim de 12 ay her mevsim üreyebilmek yönünde doğal seçilim baskısı kurmuştur. bu etkileşimli bir süreçtir. ama büyüklük önemli aslında kalınlık daha önemli. çünkü ilk 7 cm de yoğunlaşmıştır zevk reseptörleri. asıl olan vajinanın enini kavrayabilmektir. kalınlık uzunluğa mukayesen dha ehemmiyet arzeder. ve süre tabii ki. yeterince uyarılırsa ancak kadın doyuma ulaşabilir. öyle 1 dk ortalamalarla iki tarafta bir şey anlamaz.
 10. Ayık Yaşamak

  Akıllı bir insan mantık dairesinde düşününce içmemesi icap ettiğini anlıyor, fakat maddeye karşı dürtüsellik, ekmek ve su gibi arayış isteği, yani bağımlılık boyutu had safhaya ulaşmıştı. DOktor kolonya içtiğim için içgörüsü yok mu bunun demişti hatta. biz de biliyoruz viski, en azından teneke efes extra içmesini ama işsizlik ki o halde çalışamam gündüzleri de içer kovulurum, dolayısıyla parasızlık, ailemin harçlığımı alkole yatırdığımı bildiğinden bana para vermemesi, gibi saiklerle ucuz olan kolonyaya yöneliyordum. yoksa bira içerim ne işim var kolonyayla. ama esrar bende tetikleyici oldu diyebilirim. ve de özellikle kahve, kahve içtiğimde bende esrara aşerme oluyor. müthiş bir histeriksel istenç duyumsuyorum esrara. alkole değil ama. onun krizsel vaziyetleri tetikledi beni yine yine üst esrar arandım çok fenalar içinde. neyseki şansım yaver gitti üst katta varmış yoksa atlayamayacaktım. şimdi de gidip ilacım ıiçececeğim. bundan 2 gün daha rahatım ve 3. gün yine kaşıntılar başlar esrara. onu da yenmem lazım.
 11. Ayık Yaşamak

  Yalnız yoksunluk tablosu ve aşerme yüksek boyuttaydı... 2 ilaç atıyorum yine çare olmuyor.
 12. Ayık Yaşamak

  Mayıs ayında izmir kordonda 1 litre şarabı içtikten sonra, hatta o günde yağmur yağmıştı, üstümde kırmızı ceketim vardı, doyamadım 5 liraya kolonya almıştım. arkadaşlar öyle kana kana içtim ki saf kolonyanın ciğererimden geçişi yemek borumu yakması bana haz verdi. o gün hastaneye kaldırılmışım ellerimi ayaklarımı bağlamışlar. penisimden sonra inmişler mesaneme. yatağa bağlıyım. rezil bir haldeyim yani. diyalize bile sokacaklarmış. o derece içmişim yani. bir kere başlayınca duramıyorum. bir keresinde enstrüman çalan sokak sanatçısından para çalmıştım. duramıyorum. bir kere başayınca fren mekanızması, stop sistemi yok. sorunlu hastalıklı bir içicilik ve içme bozukluğu. anlat anlat bitmez her defasında sızmaca yani. 41 gün oldu bugün. iyi gidiyorum ama demın esrar üfledim. krizi atlattım çok pis sıkıntı gelmişti çünkü.. bizim önümüz stadyum saha görünüyor bugün de maç vardı. taraftar grubu bizim apartmanın en üst katında sahayı gören evde. çok kıyak yer. orada üfledim sonra annem çağırıyor diye yalan atıp eve geldim
 13. Ayık Yaşamak

  İyi kardeş sen hayatı anlamışsın, karakterini yaratmışsın ya negzel.
 14. Ayık Yaşamak

  Hikayemde yalan veya abartı yok. Bu başlık 2 sene önce açılmış. Bu arada 1 senelik ayıklık devrem oldu. 2016 yazında bir kız davası hesabına kaydım alkole ve devamı geldi. Ben sorunlu bir içiciyim, içme davranışım çok bozuk. Ağzıma sürünce ben, ayık ben değilim, karakterim değişir ve non-stop sızana kadar içmek üzere bir kompülsiyon(zorlantı) duyarım. Hatta o noktaya geldi ki, şok marketlerinden pereja kolonya çaldığım bile oldu. Kolonyanın hırsızlığı mı olurmuş deme. Karşı konulması çok güç hallere giriyordum. Şimdi ise ilaçların yardımıyla uzak durmayı başarabiliyorum. Öte yandan tecrübe sermayesi kazanım. Bir daha ağzıma sürmemek üzere bir irade ve niyet ortaya koyuyorum. Ama bu bir hastalık ve nispeten irade kontrolü dahilinde netice elde edilebiliyor. Vücut ekmek ve su gibi maddeye ihtiyaç duyar hale geliyor. 18 yaşında 3-4 ay her gün bally çektim. Tüp tüp bally yapıştırıcı bitirdim. Bu da psikolojimi mahvetti. Sonra alkolik kariyerim başladı. Bu sefer her gün alkol içmeye başladım. İçemezsem o da para bulamayıp alkol temin edemediğimden kaynaklanıyordu. Bir gün içemediysem, artı ertesi gün de içemediysem 3. gün mutlak suretle içtim. Şimdiye kadar 8 defa hastane serüvenim oldu. 5 kere amatem servisinde, 3 kere psikiyatri servisinde yattım. Ha bu arada esrarkeşlik de var bende. Bilhassa alkolle esrarın kombine kafasına hastayım. Hastaneden çıktıktan sonra her seferinde en fazla 1 hafta dayanıp tekrar kayıyordum alkole. Okul hayatım da sekteye uğradı tabii. Okula gidiyorum diye harçlık alarak o parayla şarap alıyordum ucuzundan ve erkenden dönüyordum eve. Ailem şehirdışındaki üniversiteme benimle kalmaya da geldi. Özel muayenehanesi olan psikiyatrlarla da görüşmelerim oldu ama hiçbiri çare olmadı. Belki şimdiye kadar 20 tane telefon satmışımdır kelepir fiyatına. O parayı ise doğrudan alkole yatırıyordum. Bendeki hastalık boyutundan bile çıkmıştı artık. Kolonya olayları ise son 1 seneye denk geliyor. Çünkü ailem paranın suyunu kesti. Bana verdikleri parayı hep alkole harcadığımı bildiklerinden kestiler paranın suyunu. Bende 3-5 liraya kolonya içmeye başladım gizli gizli. Bu arada kız arkadaşımla da yaşadım 1 sene. Onun ailesiden para geliyordu, benim ailemden de para geliyordu ve mutlu mesuttuk. Sevişiyorduk ve ben her gün içiyordum. Gelecek kaygıları gütmüyordum. Hayat güzeldi o zamanlar fakat hayatın gerçekleri şimdilerde yüzüme çarpmaya başladı. Sağlığım ve geleceğim açısından bırakmam kati suretle elzem. Ne 8 senesi, 18 den bu yana 11 sene geçmiş. 8 sene derken 2 sene önce bu başlığın açıldığı tarihten bahsediyordum. Selamlar...
 15. Ayık Yaşamak

  @Donatello23 Ucuz şaraba dahi param yetmediği durumlarda başvurduğum çare mecburen kolonya tüketmeye yönelmek oluyor. O derece ki histeriksel vaziyetler yaşıyorum. Alkole karşı müthiş bir dürtüsellikle aşerme yani. Önüne geçilmez, baş edilmez çok pis bir zorlantı bu. Ama 38 gün oldu ve ömürlük sürecek inş. ayıklığım.
×