Jump to content

TanrıBeniNiyeKorudu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  469
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

TanrıBeniNiyeKorudu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

3.178 profil görüntüleme
 1. TanrıBeniNiyeKorudu

  Yılancı Hacı Macit

  hocam çok baba bir nickin var UNİVERSAL studyoları gibi...
 2. mümkün şöyle özellikleri olabilir: cehennemde yakmayan,cennete giriş için bir ibadet şart koşmayan (sadece damsız girilmez )mütevazı hani oğluyla arkadaş gibi olan babalar gibi ,bir tanrı modeli olabilir ama bu tarz bir tanrı modelini bence avrupa kiliseleri çoktan geliştirdi sanırım.. bu sizin tanrınız olabilir ateizler.. ben sanırım agnostiğim çünkü kendimi ateiz olarak tanımlayamıyorum nedense...
 3. sonuna kadar katılıyorum güdük kalan zekamızın bir sembolü, çünkü neden? öncelikle sanırım bu çocuk eğer yanılmıyorsam sosyal medyada annesinin ve babasının haberi olmadan viral oldu,ve anne babanın bu çocuğun kendisinden habersiz sosyal medyada videosunun kendilerinden habersiz yayınlanmasını dile getirip videoyu yayınlayan kişiyi mahkemeye vermemiş olmaları ve asıl konunun bu olmamış olmasından dolayı yazık ve güdük kalan zekamızı bu yönden güzel temsil etmektedir.. ki öyle değilse bile ayrıca yazık bir durum,çünkü eğer bu çocuğun üstün bir özelliği var ise anne babasının ve öğretmenlerinin sosyal medyada bu yaşta bir çocuğun malzeme yapılmasının önüne geçmemiş olmalarından dolayı,ki bu çocuğun üstün bir yanının olup olmamasından bahsetmiyorum bile ki bence yok... sadece felsefeye meyilli..
 4. TanrıBeniNiyeKorudu

  Sizce nasıl özgür olunur?

  ''birey bilinç altının kölesidir'' özgürlük yoksa irade yoksa bilinç altı vardır..
 5. TanrıBeniNiyeKorudu

  Bir sistemi inceliyoruz.

  bir sistem inceliyorsun ne sistemi inceliyorsun amerika yüzyıllar önce keşfedildi bilmemki haberin var mı?sen kalkmışsın burada bir sistem inceliyorsun bence inceleme çünkü hiç ilginç değil gerekçesi amerika keşfedildi.. yani senin incelediğin o sistemler çok önceden incelendi ve keşfedildi(!)
 6. TanrıBeniNiyeKorudu

  Sigaranın zararları

  bastırılmış duygularda çok zararlı onların kanser yapma riski ile sigaranın kanser yapma riski arasndaki hangisi daha kötüdürü anlamaya çalışıyorum ?'' ben o tarz bir bilgi arayışı içerisindeyim.. aslında niyetim lafı oraya getirmek ,yolunu yapıyorum..
 7. TanrıBeniNiyeKorudu

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Honk honk da yaşayan bir arkadaşıma watsapp tan yazdım orada saat şu an biraz geç olduğu için henüz cevap gelmedi gelince sizinle paylaşıcam ....
 8. sigara herkezin hemfikir olduğu gibi zararlıdır, peki tüketilen diğer gıdalarla etkileşimine göre zararının arttığına yada azaldığına dair bilimsel bilgi varmıdır?
 9. TanrıBeniNiyeKorudu

  15 Temmuz Darbesini Kim Yaptı?

  yok artık böyle bir trolü sizden beklemezdim sayın hacı..
 10. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  ayrıca ortada bir ironi yok...
 11. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  neden iyi niyet yapıyımki banane ,ali nesin beni hiçbirşeyim değil.. ama ataist bir babanın oğlundan başka birşey beklemek bana biraz fazla safça görünüyor okadar... ayrıca bazı insanları olduğu gibi eğrisiyle doğrusuyla sevebilmekte herkezin harcı değildir,hatırlatmak isterim..
 12. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  benim kendi düşüncem budur yazarkende hiç zorlanmadım,aklıma gelen ilk şey bu oldu ve bunu yazdım..
 13. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ali Nesin'in Kadir Mısıroğlu sevgisi

  Sen buradaki espriyi anlamamışsın..sen sormadan ben sana anlatayım..burada ali nesin mısıroğlunu hiç ciddiye almıyor ,ciddiye alınacak biri olarakda görmüyor görenleride kaygı verici bir (ruhen ölmüş bir kitle) popülasyon olarak düşünüyor durum bundan ibaret...bunun başka bir izahatı olamaz...
 14. TanrıBeniNiyeKorudu

  Democrasian ı özleyen kaç kişiyiz?

  democrasian atılmış link burada ,ve niye atıldığına dair bir anlam veremedim..
 15. ben aşşağılanmaktan zevk almanın sadece kadınlar için geçerli olmadığını düşünüyorum bu erkekler içinde geçerlidir ..aşağılanmadan zevk almanın felsefesi bana göre egonun parçalanması ve bundan özgürleşmek anlamına gelmektedir ..kişi egosal bir direnç içindeyken bu direnmeyi bırakır ve bu bırakış onu hafifletir yani o egosal katılık kırılır parçalanır yerini ondan kurtulmuş olmanın verdiği bir huzur yada haz alır ..
×
×
 • Yeni Oluştur...