Jump to content

TanrıBeniNiyeKorudu

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  481
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

6 Takipçiler

TanrıBeniNiyeKorudu Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

3.367 profil görüntüleme
 1. TanrıBeniNiyeKorudu

  Bir İnsanın Adı Hem Mustafa Hem Kemal Olamaz

  birsürü fotoğrafı videosu var,yazdığı nutuk var onu anlatan birsürü tarihci var al sana mantıksal kanıt sen nasıl bir kanıt arıyon daha,ayrıca kemal ismini sonradan öğretmeni vermiş, Ataürkün birgün varolduğunu kanıtlamaya girişeceğim kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi...
 2. TanrıBeniNiyeKorudu

  FREUD

 3. TanrıBeniNiyeKorudu

  Yorumsuz ..

  ''Lancet'' ( tıp dergisi) dergisinde yazanları okumuş doktor ve o dergide korono virüsü tespit edilen bir hastaya yapılan tedavi yöntemi anlatılıyor ve anlatılan tedavi yöntemide kanun gibi kurallarmış eğer uygulamzsa doktor hastayı tedavi etmedi diye suçlu duruma düşebilirmiş yani korkudan veriyorlarmış antibiyotiği.. doktor hastayı tedavi etmedi demesinler diye..
 4. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  no problem..
 5. https://www.mavikocaeli.com.tr/haber-cin-2-milyon-virus-kiti-gonderdi-ucretini-ataturk-odedi-deyip-ucret-talep-etmediler-72542.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com
 6. sirke dezenfekte ediyormu bilen varmı?
 7. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  ben üstün dökmene demedim ki kendime dedim hay allah ben albert camus'un yanbancısının bu toplumda ki yüzde kaça hitap eder anlamında yorum yaptım yani yüzde kaçı o yabancı gibi hissetmiştir anlamında kısaca gönderme yapıp,parantez içindede kendime yazar müsvettesi dedim.. ..
 8. TanrıBeniNiyeKorudu

  Ağlarsak Düzelir miyiz?

  albert camusun yabancısı bu toplumun yüzde kaçına denk bunun tespitini isteruk.. (yazar müsvettesi bu fikir hakkında herkezin bu konu hakkında (dünyadan) bir haber oluşu ile bir fikremi parmak basmış?)
 9. TanrıBeniNiyeKorudu

  Sizce nasıl özgür olunur?

  ben bir freud takipçisi ,savunanı değilim onun düşünceleriyle ilgilenmiyorum,konu özgürlüktü özgürlük bana göre bilinç altıdır yani bilinç altından kastım'' inançlar'' inançlarda bir kişiye toplumdan geçer bu da bireyi ancak toplum nekadar özgürse okadar özgür kılar ,fakat birey inançlarını gözden geçirirse(ki o birey bunu çoktan yapmıştır belkide ) toplumun köleliğinden sıyrılır(yani inançlarından) ve toplumuda kendi özgür düşüncelerini açıklayan birey haline gelir.. özgürlüğün en basit tanımı bana göre budur..
 10. TanrıBeniNiyeKorudu

  Sizce nasıl özgür olunur?

  link verebilirseniz okumak isterim merak ettim freud hakkındaki düşüncelerinizi..
 11. TanrıBeniNiyeKorudu

  Sizce nasıl özgür olunur?

  eğer öyleyse freud gibi düşünüyorum demektir bu da evrensel süreçte doğru yolda olduğum anlamına gelir ve buda cümlenin zırva olmadığı anlamına gelmesi demek değilmidir?
 12. TanrıBeniNiyeKorudu

  Yılancı Hacı Macit

  hocam çok baba bir nickin var UNİVERSAL studyoları gibi...
 13. mümkün şöyle özellikleri olabilir: cehennemde yakmayan,cennete giriş için bir ibadet şart koşmayan (sadece damsız girilmez )mütevazı hani oğluyla arkadaş gibi olan babalar gibi ,bir tanrı modeli olabilir ama bu tarz bir tanrı modelini bence avrupa kiliseleri çoktan geliştirdi sanırım.. bu sizin tanrınız olabilir ateizler.. ben sanırım agnostiğim çünkü kendimi ateiz olarak tanımlayamıyorum nedense...
 14. sonuna kadar katılıyorum güdük kalan zekamızın bir sembolü, çünkü neden? öncelikle sanırım bu çocuk eğer yanılmıyorsam sosyal medyada annesinin ve babasının haberi olmadan viral oldu,ve anne babanın bu çocuğun kendisinden habersiz sosyal medyada videosunun kendilerinden habersiz yayınlanmasını dile getirip videoyu yayınlayan kişiyi mahkemeye vermemiş olmaları ve asıl konunun bu olmamış olmasından dolayı yazık ve güdük kalan zekamızı bu yönden güzel temsil etmektedir.. ki öyle değilse bile ayrıca yazık bir durum,çünkü eğer bu çocuğun üstün bir özelliği var ise anne babasının ve öğretmenlerinin sosyal medyada bu yaşta bir çocuğun malzeme yapılmasının önüne geçmemiş olmalarından dolayı,ki bu çocuğun üstün bir yanının olup olmamasından bahsetmiyorum bile ki bence yok... sadece felsefeye meyilli..
×
×
 • Yeni Oluştur...