Jump to content

EK

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  104
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

EK Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Contact Methods

 • Website URL
  http://emre1974tr.blogspot.com/

Profile Information

 • Gender
  Male

Güncel Profil Ziyaretleri

239 profil görüntüleme
 1. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Emir Yıldızdan yeni bir deşifre iddiasında: https://twitter.com/EmirYildizdan/status/1231274026615627785
 2. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Bir insan toplamda iyi de olsa bazı dönemlerde ve bazı alanlarda yanlış yapabilir. Burada bahsedilen aile sonsuza dek yaşasalardı iyilerden olacağı için, bu 2 günlük özet imtihan hayatında kazanmaları sağlandı. Karşılarına hangi şık çıkarılırsa o şıkka ne tepki vereceklerini Allah biliyor çünkü. Yapacağı seçimler doğrultusunda kader şekilleniyor zaten. Hem de sonsuza dek yaşasaydı yapacakları da gözönünde bulundurularak... Yine yazımı vermek durumundayım, sayfalar dolusu anlattığım şeyi burada yeniden anlatacak değilim, anlayıncaya kadar okuyacaksınız: http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kader-ve-ozgur-irade.html
 3. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  DİKKAT, "deplorable recollector" nikiyle yazan şahıs güncelleme yapmış (yine makine ile tercüme edilerek aktarılmıştır):
 4. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Kafası basmayanlar ve/veya dikkatli okumayanlar için tekrar alıntıladım yazdıklarımı. Selam
 5. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Yazımın kimilerince dikkatli okunmadığını görüyorum. Tekrar verelim: http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/kader-ve-ozgur-irade.html Görüldüğü üzere Allah geleceği biliyor ve bizim de özgür irademiz var. Bu arada yeni nesil satranç ve Go programları örneği de mükemmel örnek bu konuda. Selam
 6. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Virüsün daha çok zarar verdiği kesim; Çinliler(sarı ırk), bağışıklığı zayıf olanlar, erkekler, sigara içenler, domuz eti yiyenler.
 7. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Buna karşılık bu virüsün özellikle Çinlileri hedef aldığını söyleyenler dünyanın geri kalanı için iyimser bir tablo çiziyor. Örneğin Wildthings3 nikiyle yabancı forumlarda yazan biri şöyle demiş (yine İngilizceden makine ile tercüme edildi):
 8. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Bu "deplorable recollector" nikiyle yazan şahıs, yaptığı matematiksel hesaplamalara dayanarak; Çin'deki gerçek ölüm ve enfekte sayısının verilenden bin kat daha fazla olduğunu iddia ediyor. Örneğin 2700 değil en az 2,7 milyon Çinlinin dünyadan ayrıldığını söylemekte onun hesaplamaları. Ayrıca aşağıya alıntıladığım şu karamsar tabloyu sunuyor (yine onun İngilizce yazdıkları tercüme edildi):
 9. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Cennet ve içindekiler sonsuza dek var olacak. Cehennem ise içindekilerle sonlanacak. Cennettekiler ilk ölüm dışında ölüm tatmayacaklar. Ama cehennemdekiler tadacaklar. Ayet cımbızlamadan bütünlük içinde okuyun Kitabı. Cennet ve nimetleri için sonsuz ve kesintisizlik ifadeleri var ama cehennem için bu ifade yok. Diğer soruna gelince, bu 2 günlük dünyada yaptıklarımızdan daha çok, Allah eğer biz sonsuza dek dünyada yaşasaydık bile neyi yapacağımızı bildiğinden cennete veya cehenneme atılıyoruz. Yani senin sonsuz seçimin etken bunda. Bu dünyada ise 2 günlük temsili özet bir kendinle yüzleşme yaşatılıyorsun. Yazılarımda anlattım. Ve yine Allah bizim sonsuz seçimimizi bildiğinden kimini doğrudan cennette de yaratır veya kimini bebekken bu dünyadan alıp cennete koyar. Suçun ispata ihtiyacı vardır ama masumiyetin ispata ihtiyacı yoktur. Bu yüzden cehennemlikler mutlaka belli bir yaşa kadar yaşar ve kendi kötülüklerine tanık olarak kendileriyle yüzleşirler. Ahirette itiraz hakları kalmaz. Ayrıca bu dünya bazı küçük ceza veya mükafatların da yaşandığı yerdir. Örneğin firavun toplamda kötü biri olmasına rağmen erdemli yanları da vardı. İyi yanlarının ödülünü bu dünya yaşamının bazı kesim ve bazı alanlarında aldı.
 10. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  İngilizce forumlardan birinde Romanya'dan deplorable recollector nikiyle yazan bir katılımcının en son yazdıkları (makine tercümesi ile):
 11. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Çin'de iyileşen kişilerde hastalığın tekrarladığı görülmekte. Muhtemelen hastalık zaten tam iyileşmemişti. Ve bir ihtimal, tam anlamıyla iyileşen hiçbir kimse dahi olmayabilir. Ve bu kişilerin hastalığı yaymaya devam ettiği de bildirilmekte. Önümüzdeki günlerde bu konu da netlik kazanacaktır.
 12. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Bu arada sanırım yapay zekadan bahsedilmiş yine. Hani kendisine sadece satrancın kuralları yüklenen, ve kendi kendine maçlar yaparak kendi kendine strateji, açılış ve hamleler üreten yeni nesil satranç programlarının yazılımcısı/yapımcısı insanlar dahi onların nasıl oynadığını bilmediklerini söylediler. Hani diğer klasik satranç programları nasıl hamle yapar diye sorulduğunda yapımcıları "işte ağaç şeklinde bir hesaplama yöntemiyle varyantları oluşturuyor vs..." diyorlar ya. Bahsettiğim yeni nesil satranç programları için ise "bilmiyoruz nasıl hesapladıklarını ve nasıl strateji ürettiklerini" diyorlar. Ama tabii durumu kurtarmak için kendilerince yine birşeyler ileri sürüyorlar ama tahminden ibaret gerçekte. Kısacası "artık onlar(yapay zeka içeren programlar) bir sırra sahip". Bu arada konu dağılmasın. Allah kesinlikle geleceği biliyor ve kader de bizim yapacağımız seçimler doğrultusunda daha biz yaratılmadan şekillendirildi. Selam
 13. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Rabbin Katı adlı Ahiret Evreninden bahsetmişken şu yazımı da vermeden olmaz: http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/ahiret-evrenirabbin-kat-ve-ebedi-yasam.html
 14. EK

  ÇİN'DEKİ OLAYLAR GRİP Mİ VEBA MI?

  Gerçekte Çin'deki ölü sayısı yüzbinlerce kişi gibi gözüküyor. Enfekte olanlar ise milyonlarca. Bu arada kuluçka süresini 9 haftaya kadar çıkartan iddialar var. Ve beyazlar veya zenciler üzerinde etkisinin olup olmadığı veya ne derece olduğu hala tartışma konusu.
 15. EK

  Kader ve Özgür İrade

  Kısacası yüce Allah geleceği biliyor arkadaşlar. Zaten imtihan dediğimiz bu kendimizle yüzleşme dünyası bu sayede var. Mükemmel bir şekilde hakettiğimize kavuşturuluyoruz bu 2 günlük özet imtihanla. Bu kadar sayfalar dolusu verdiğim/gösterdiğim delilden sonra hala bozgunculuk yapıp gerçeğin üzerine örtmeye çalışan zalimler istedikleri kadar ağlaşsınlar. Yine bu gerçeği değiştiremeyecekler. Bu arada yine konuyla bağlantı sayılabilecek bir başka yazım: http://emre1974tr.blogspot.com/2011/07/yine-ayetlerden-bir-bilgelik-dersi-daha.html
×
×
 • Yeni Oluştur...