Jump to content

Fidel castro Atatürk hakkında ne demiş.

Recommended Posts

Fidel Castro Atatürk’ü kastederek, “O’nun yaptıklarını ben başaramazdım. Asıl

devrimci Atatürk’tür diyor ve şöyle devam ediyor: “Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk’ün yaptıklarını başaramazdım.”.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 54
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eeeeee bunda cıkaracagız ders ne bu sıtede kımse dedımı ataturkun lıderlık karızmasına

bi sonuç çıkarmaya gerek yok Mustafa Kemal ATATÜRK ün büyüklüğünü anlatan sözler.

Sitelerde Paylaş

yanlısım varsa duzeltin

castro basından beri che gibi sosyalist devrimcisi degildi. emperyalist ulkelerle girdigi mucadele yuzunden, bir sure sonra kuba oyle agır yuk altında kaldı ki, kruscev in kucagından baska castro nun sıgınabilecegi yer yoktu artık

Atatürk hakkındaki lafı da bunu vurguluyor

Atatürk de emperyalistlerle mucadelemizde Lenin den destek almıstı. ama sosyalizme sırtını cevirmesini de bilmisti

tarihinde ubermensch tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

CIA yanlış hatırlamıyorsam Kastro yu 600 küsür kez öldürmek istemiiiiş dee başaramamıııış....?!?!?

Size inandırıcı geliyor mu?Bence isteselerdi 1000 defa öldürürlerdi.Demek ki "ABD yönetimi kastro dan memnun muydu?"sorusuna evet diyesim geliyor:)

Sitelerde Paylaş

Fidel'in çok ilgi çekici yönleri vardır.

Clinton skandal seks olayına karıştığında ona keyif alsın diye puro yollaması, ülkesine kendi heykelini putlaştırılmasın diye hiç bir şekilde diktirmemesi gibi...

En çok sevilen noktası da budur heykellerini diktirtmemesi.

Sitelerde Paylaş
Havana'daki ATATÜRK büstünü de Castro diktirdi diye biliyorum . . .

Castro'nun 1991'deki bir röportajından ;

"Türkiye'deki hareketleri yakından izliyorum. Kürtler gelecek yıllarda sorun çıkarmaya başlayacak ve en sonunda Yankee'nin petrol bekçisi olacaktır. Türklerin bunlardan kurtulmaları lâzım."

Ne kadar haklıymış Castro. Aynı şeyi Saddam da söylemişti ama Türkiye onu dinlemedi.

Şimdi de biz söylüyoruz ama takan kim.

Sitelerde Paylaş
CIA yanlış hatırlamıyorsam Kastro yu 600 küsür kez öldürmek istemiiiiş dee başaramamıııış....?!?!?

Size inandırıcı geliyor mu?Bence isteselerdi 1000 defa öldürürlerdi.Demek ki "ABD yönetimi kastro dan memnun muydu?"sorusuna evet diyesim geliyor:)

İşine gelene inanıyorsun işine gelmeyene inanmıyorsun.Çok sorgulayan bi insanmış izlenimi veriyorsun ama gel görkü 7yy saçmalıklarını sorgulamıyorsun ve inanmıyorsun.İlginç valla :)

Sitelerde Paylaş
İşine gelene inanıyorsun işine gelmeyene inanmıyorsun.Çok sorgulayan bi insanmış izlenimi veriyorsun ama gel görkü 7yy saçmalıklarını sorgulamıyorsun ve inanmıyorsun.İlginç valla :)

Konumuz o değil şimdi

Konu Kastro :rolleyes:

Soru şu CIA gibi bir kurum nasıl olur da Kastro yu 600! küsür sefer öldürmeye çalışmış da başarılı olamamış?!?

İnsanın aklına ister istemez,Kastro ABD nin adamıydı demek geliyor.Böyle olmasaydı 1000 defö öldürürdü abd onu herhalde ;)

Sitelerde Paylaş

öldürmek kolay iş mi. mesela biz neden apo yu kesemiyoruz.

çünkü kesersek yarın 50 tane daha apo türer. zaten birisinin başımıza açtığı işe bak 30,000 tane acı

Sitelerde Paylaş
öldürmek kolay iş mi. mesela biz neden apo yu kesemiyoruz.

çünkü kesersek yarın 50 tane daha apo türer. zaten birisinin başımıza açtığı işe bak 30,000 tane acı

Ama öldürmek istemek ayrı,öldürmeyi isteyip,uğraşıp başaramamak ayrı.....

Yani abd onu öldürmek isteyerek olası sonuçları zaten göze almış(senaryoya göre).....

ama gel gör ki öldürememişmişmişmiş.....!!!!!????

Sitelerde Paylaş

valla müslümanlar gibisiniz. :rolleyes:

falan düşünür,devlet adamı vs. muhammed için şöyle demiş,

falancası da böyle demiş.

bakın onlar bile takdir etmiş,demek ki muhammed çok önemli bir insan.

fidel castro atatürkü övse ne olur övmese ne olur?

Sitelerde Paylaş
Soru şu CIA gibi bir kurum nasıl olur da Kastro yu 600! küsür sefer öldürmeye çalışmış da başarılı olamamış?!?

Neden CIA illa her tuttuğunu koparan bir kurum mu. DOğru ya ABD büyüak bir ülkedir, onun CIA'sıda büyüktür her şeyi yapar. O büyük ülke değil mi vietnamdan kaçmak zorunda kalan, o büyük ülke değil mi, muazzam gücüne (!) rağmen Irak batağında debelenip duruyor. Yoksa teknolojinin en son ürünleri olan silahları mı büyüklüğünü sağlıyor? Siz patriotların neler yaptığını o büyük ülkeyi ne kadar küçültüğünü biliyormusunuz?

Tarih Beni Berat Ettirecektir adlı kitapda belirtiyor.
Bu kitabın içeriğini biliyor musunuz?

zaten birisinin başımıza açtığı işe bak 30,000 tane acı
Hayrola, siz ölen PKK'lileri de bir acı olarak mı görüyorsunuz. Aslında görmezsenizde cahilliğinizden ötürü duyduğunuz ve siyaset yaptığınız o sayının neleri kapsadığını bilmeden konuşuyorsunuz.

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Yani sayın yargıçlar,siz isterseniz beni mahkum edin.Tarih beni beraat ettirecektir- sözleriyle hatırlanan Fidel Castro'nun savunmasıdır bu..

Sayın Hulaguhan'ın

Castro'nun 1991'deki bir röportajından ;

"Türkiye'deki hareketleri yakından izliyorum. Kürtler gelecek yıllarda sorun çıkarmaya başlayacak ve en sonunda Yankee'nin petrol bekçisi olacaktır. Türklerin bunlardan kurtulmaları lâzım."

dediği şey ise şu olmalı...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/hab...&yazarid=91

Ama söylemler farklı..

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yani sayın yargıçlar,siz isterseniz beni mahkum edin.Tarih beni beraat ettirecektir- sözleriyle hatırlanan Fidel Castro'nun savunmasıdır bu..

Sayın Hulaguhan'ın dediği şey ise şu olmalı...

http://hurarsiv.hurriyet.com.tr/goster/hab...&yazarid=91

Ama söylemler farklı..

saygılarımla

Verdiğiniz kaynaktan:

Yıl 1994. PKK terörünün azgın dönemi. Havana'daki toplantıda Castro, Gürbüz Çapan'a şunu söylüyor

Benim bildiğim Castro bu sözleri 91 yılında, Bir İspanyol gazetesine verdiği röportajda söylemiştir . . .

Her neyse de, benim iletim niye silinmiş? Koyduğum yazıyı ben yazmadım sonuçta . . .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...