Jump to content

Bid'at sahipleri cehennemin köpekleridir.

Recommended Posts

On 14.10.2016 at 22:05, Dindarr said:

Kur'an-ı Kerim'i halktan yediden yetmişse, her isteyen, hatta kekemeler bile ezberlemiş ve ezberlenerek ggünümüze gelmiş ve öylecede geleceğe doğru gidiyor. Hadislerin ise hiç bir zaman hiç bir asırda hiç bir yılda böyle bir ayrıcalığı olmamıştır. O yüzden ikisinide aynı kefeye koymayınız teşekkür ederim

Dindarr; Sayın Islam filozofu ; çatlasan da patlasan da din rivayettir. Kutsal kitaplardan hadislere kadar hepsi de rivayettir. Yani aslında ha ayet ha hadis; aynı terane. Şimdi bacağını aç ve bana göster :) muahahhaha. Dininin özeti bu işte: bacagini aç kimliğini kanıtla. Keh keh keh...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

51 minutes ago, impressivo said:

Dindarr; Sayın Islam filozofu ; çatlasan da patlasan da din rivayettir. Kutsal kitaplardan hadislere kadar hepsi de rivayettir. Yani aslında ha ayet ha hadis; aynı terane. Şimdi bacağını aç ve bana göster :) muahahhaha. Dininin özeti bu işte: bacagini aç kimliğini kanıtla. Keh keh keh...

Hadisler rivayettir. Ama Allah Çarpsın Kur'an rivayet değildir. Hazreti Muhammed ne demişse öylece noktasına kadar, 7 den 70 sadırlarda mahfuzdur. Her hakkı saklıdır :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
20 minutes ago, Dindarr said:

Hadisler rivayettir. Ama Allah Çarpsın Kur'an rivayet değildir. Hazreti Muhammed ne demişse öylece noktasına kadar, 7 den 70 sadırlarda mahfuzdur. Her hakkı saklıdır :D

Çok büyük yemin ettin, bu durumda bize düşen sana inanmaktır. Yalnız ufak bir pürüz var, ben bu Muhammed denen herifi hiç görmedim, ayrıca anlatılanlara göre bu herif bana pek sağlam pabuç gelmedi, üçkağıtçı, kaypak, sahtekar birine benziyor. Bu herif "Bana inanmayan herkesi Allah adında bir tanrı sonsuza kadar yakacak." derken yalan söylüyor olamaz mı? Olamazsa neden olamaz?

Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, sağduyu said:

Bu herif "Bana inanmayan herkesi Allah adında bir tanrı sonsuza kadar yakacak." derken yalan söylüyor olamaz mı? Olamazsa neden olamaz?

Öyle demiyor ki Arapça Cehennem: 1 Derin kuyu , 2 hayırsız ve 3 uğursuz demektir

Derin kuyundan:  kasıd Her halde Şu ihtiyarlayan bedenlerimizi Beşeriyet kuyusunu kasdetmiş olmalıdırlar

Hayırsızdan kasıd da: hayırsız insanların Hayattaki yaşayış tarzında aslında azab içinde olduklarını kastetmekdedirler

Uğursuzdan da: Herhalde kötü ahlak sahibi insanları kastetmektedirler bu kasdedilenlerin azablarının farkına değilsiniz ama onlar dünyada cehennem içlerinde yaşamaktadırlar kasddetmektedirler :D 

Nar Kelimeside Sıkıntı ateşidir. Zira ayette Nar onların yüzünü yalayınca onlar suratı asılacak buyurmuşlar yani içlerindeki sıkıntı yüzlerinede vurucak manasına kasdetmişlerdir

Ayrıca ateşe yaslanıp derileri pişicek ayetindeki Ateş kelimesi "sılay" maddesinden gelmektedir ki Namazda Salat kelimesiden Aynı "sılay" maddesinde gelmektedir. Yani bizim bildiğimiz ateş yok cehennemde bunu kasdetmişlerdir.

Sitelerde Paylaş
On 12.10.2016 at 21:33, Dindarr said:

Bu Hadisler Hicretten 200 sene sonra yaşayan İnsanların sözleri ile yazılmıştır. O yüzden hakiki Bir müslüman Türk, hadis denilen sözleri okur düşünür tartar işine gelirse kabul eder, işine gelmezse hepsini birden de inkar edebilir. Keyfi bilir :):)

Zira hicretten 200 sene Sonra yaşamış insanların sözleri şunun bunun sözleridir zerre güvenirliği yoktur. 

Mezherbimizin imamı ebu hanefide öyle demiştir. "Allah ve resülünden geleni derhal anında olduğu kabul ederim, Ashabımdan duyduğumu muhayyerim düşünür beğendiğimi kabul ederim , Bunlardan başkasından geleni ise düşünür tartar işime gelirse kabul ederim " buyurmuşlardır hahahah ne komik Ebu hanefiye bayılıyorum

İslamda bidat vardır, Dindar. Zaten işine gelen hadisi kabul ediyorsun,işine gelmeyeni kabul etmiyorsun.. Sonuçta, Muhammedden sonra ortaya çıkmış bazı ilkeler var,ve bunlara bidat deniyor. Senin de işine göre kabul ettiğin biçoğu var..... 

Sen de cehennem köpeğisin :D.   

cm.jpg

Sitelerde Paylaş
On 18.10.2016 at 22:32, Dindarr yazdı:

Kur'an rivayet değildir.

Sayın din soytarısı .............

"Kuran rivayet değildir..."  demektesiniz......

Peki o halde müslümanlara soruyorum.....; (din soytarılarının cevap vermesi önemli değil.)

Kuran'ın tanrı kitabı olduğunu kimlerden öğrendiniz........
                          Ve o öğrendiğiniz yakınlarınız ve çevreniz kimlerden öğrenmişler...?

Başka bir deyişle...; Kuran'ın tanrı kitabı olduğu konusunda iddia sahibi kimdir...?  

Tanrı diye bir şeyin var olduğunu ve bunun sadece sizin iddia ettiğiniz tanrı olabileceğini, size öğreten kimlerdir...........

Tanrının elçisi olmak zorunda olduğunu......., Muhammed'in de gerçekten tanrının elçisi olduğu iddiasını, günümüze kimler getirmiştir...?

Bu adamın bu konuda asla yalan söylemeyeceğini kimler iddia etmiş, ve bu konuda garantiyi size kimler vermiştir...?

Size göre 5.5 milyar insan kesin bir yanılgı içindeyken...... müslümanların asla yanılmaz, ve dolayısıyla iddialarının tartışılmaz olduğunu müslümanların kendisi haricinde size kimler söylemiştir ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...