Jump to content

impressivo

Üyeliği Sonlandırılmış Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  1.083
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

impressivo Hakkında

 • Derece
  Advanced Member
 • Doğum Günü Ekim 14

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Interests
  indeterminizm,agnostizm

Güncel Profil Ziyaretleri

3.151 profil görüntüleme
 1. impressivo

  Doğu Perinçek AKP'li olduğunu itiraf etti

  sen ne saçmalıyorsun yahu ? kimseyi savunduğum falan yok. Daha ne demek istediğimi anlamamışsın. Senin gibileri kaale almam, biryerde sosyalistlere giydir, başka bir mesajda sosyalis görün. Kapa çeneni !
 2. impressivo

  Ekmeleddin neden aday gösterilmişti?

  Cevap verilemez. Ekmel denen şeriatcıyı aday yaptıklarında, zaten iyice sinirlenmiştim. Ben o zaman oy vermedim. Sadece en son seçimde, tüm ailemiz chp'ye oy verme kararı almıştı.. Chp benim gözümde tamamen bitmiştir. Hepar'a başvuruda bulundum. Pamukoğlu adam gibi adamdır. Güzel tespitler. Şu anki chp'nin Atatürk ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum.
 3. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Doğru, bu yazınızda haklısınız. Uyarınız doğru,ciddiye alıyorum. Koleksiyon tarzı şeyler yapmam, sadece denk geldim oradaki küfür olayına. Şimdi bu alıntı yaptığım cümlende laf sokmaya çalışmışsın, ama pek olmamış.Böyle şeylerden haz duymam. Ama ben sana cevap vereyim. (cevap hakkım var değil mi? ) Bak şimdi, bu yazdıklarının en sonunda, "bir daha yaparsan forumdan atılacaksın,burası benim çiftliğim" demen gerekirdi. Puahhahahhahhahhahaa... Şaka şaka !
 4. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Senin gibi bir ahmağa ne anlatılsa boş. İslamda ne varsa dürüstçe, ehli sünnet anlatır. Sen daha , hem ayetin hem de hadisin, yani ikisinin de rivayet olduğunu bile kabul etmiyeceksin. İslamı cübbeli değil, en iyi arablar bilir.Cübbeli sadece ehli sünnetten örnek. Suudi arabistan alimlerine sormak ister misin, Pedofil Muho, Aişe ile kaç yaşında gerdeğe girmiş ? Yoksa senin türkiyedeki çakma cilalamacı süslemeci kıvırgan hocalara mı soralım ? Senin gibi dini süsleyip püsleyip yeniden pazarlamaya çalışan reformist müslümanlar sürüsüyle zaten ? Onlar işlerini yapıp senin gibi salakları kekliyorlar zaten. Müslüman demek zaten keklenmiş kek demektir. Hadi yaz bakalım, ben bir agnost olarak islamı öğrenmek istiyorum. Hangi Hocayı tavsiye edersin? Yaz bakalım kimmiş bu islamı en iyi bilen ? C.Taslaman ? , M.Okuyan ? , A.Bayındır , Sadetin Merdin, .......? Ha bu arada, Atatürk'ün ırkcı olduğunu ve buna itiraz edilemiyeceğini belirtmiştin. Bunu biraz delillendirir misin ? Seninle aynı fikirde olanlar var galiba. Bir de bu kafayla, islamcı-türkçü olup ayrıca Atatürke de ırkcı diyerek, nasıl bir mantık var sende anlamak istiyorum ? Facebook resmine türk simgesi koydun diye kendini göktürk mü zannediyorsun ? Göktürklerle , oğuzların düşman olduklarını bile bilmiyorsundur. Peehhh... Yurdumun çakma türkçüsü de bi acayip. Türk kültürüne bile bilmiyorsun. Senin gibi mhp zihniyetli dışarıda sürüyle. Eline bi mikrofon al, dışarı çık ve şu soruyu sor ; TURKİYE SINIRLARI İÇİNDE. Türk takvimine göre hangş yılda doğdunuz ? İddiam >>> Cevap verebilecek 1/10 bin bile değil. puahahhahahah HEM DİNCİ HEM IRKCI.....
 5. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Ona buna ahmak diyeceğinize, kendi saçmalıklarınıza ve dayattıklarınıza bi bakın. İstatistiksel araştırmaların yapılma nedenleri şu şekildedir >>>>>>>>>>>> 1. Durum tespiti 2. Geleceğe dönük projeksiyon yapma Bu noktada her iki durumda da, herhangi bir düşünce tarzı veya fikrin doğru olduğu sonucu çıkmaz. İleriye yönelik planlama (fayda amaçlı) Biz bu fikir, böyle bir düşünce tarzı yanlış ve saçma diyoruz.Siz kalkmış, efenim Türkiyede %25 laik-müslim var diyorsunuz. Ha bu arada şu çıkar meselesi , bu istatistiki verilerde geçerlidir. Bilgi kirliliği denilebilecek durum, ancak ve ancak bilginin doğru yönetilebilmesiyle aşılabilecek bir durumdur. Verinin doğru okunması, amaçlarımıza hizmet edip edemeyeceğinin ortaya konması, kısacası bu veri deryasından kendimize nasıl fayda sağlayacağımızı bize gösterecek olan başlıca kaynak istatistik okur yazarlığıdır,bilmem anlatabildim mi? a) Kur'an-ı Kerim'in sıkı bir şekilde kaynak alınmasını isteyen Türklerin oranı yüzde 13 b.) dinin siyaset ve yargıda hiçbir etkisi olmaması gerektiğini savunanların oranı yüzde 36 c.) Kur'an-ı Kerim'in kuralları ve prensiplerinin dikkate alınmasını, ancak yasalara doğrudan etkisi olmaması gerektiğini savunan Türklerin oranı ise yüzde 38. Evet, a şıkkındakiler dinini bilen müslümanlar, b ve c şıkkındakilerin çoğu daha inandığı kitabı okumamış meczuplar ! Türkiyede bol bol mevcut, Günlük yaşantımızın sıradan süreçlerinde pek çok konuda kararlar alırız. İnce bir karar analizi yapmadan eylemleri veya fikirleri seçeriz. Özellikle bir fikrin doğruluğu veya yanlışlığı hususunda. Günlük rutinimizdeki pek çok kararı bu şekilde almamızın başlıca nedeni, hangi kararı alırsak alalım sonucunda önemli bir fayda elde etmememiz ya da ciddi bir maliyet ödemememizdir. Ancak bu her zaman böyle olmayabilir. Bir arkadaşınız sizden 1 TL borç isterse muhtemelen bu durumu bir karar problemi olarak düşünmeyip derhal parayı verirsiniz. Ne de olsa küçük bir yatırımla arkadaşlığınızın zedelenmesini engellemiş olursunuz; üstelik arkadaşınız borcunu ödemediği takdirde ciddi bir maliyet de söz konusu olmaz. Ancak istenen miktar 10000 TL olursa bu bir karar problemine dönüşebilir ve bir fayda/maliyet analizi yapmak zorunda kalabilirsiniz. Burada arkadaşınızın bu parayı isteme nedeni de önemli olabilir. Sevgilisiyle tatile çıkmak için mi yoksa hasta çocuğunun ameliyatı için mi istediğine bağlı olarak siz de gerekli fedakarlığı gösterebilirsiniz. Yani karar sürecine ahlaki ve kişisel değer yargıları da dahil olur. Kişisel değer yargılarında din, çok önemli bir yerdedir,özellikle Türkiyede.
 6. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Arkadaşım, sana kimse birşey demiyor. Sadece dediğimiz şu >>> Hem Atatürkçü hem de müslüman olmak saçmadır, fikirce de saçmadır.Kimse sana , işidci ol, şeriatcı ol diye baskı da yapmıyor. Sadece bu söylem gerçekte, gerçek anlamda saçmadır.Yani MANTIKEN saçma. Yoksa sen diyebilirsin ; Hem Müslümanım, Hem Atatürkçüyüm /// Hem Müslümanım, Hem komunistim /// Hem Müslümanım, Hem Masonum ...... , e söyle yani ne olacak. Burada da var ya, hem müslüman hem ateist, e yani ? örnekler ortada. Burada atemüslimler var. Onlar seni her zaman destekliyecekler. Bu atemüslimlerin, reformist islamcılardan, islamı modifiye edenlerden hiçbir farkı yoktur. Bu reformcular, islamın ömrünü uzatmaya hizmet ederler. Önermeyi tersine çevirelim >>> Seninle aynı politik mücadele içinde olmayan insanlar senden değildir. Zaten görüldüğü gibi itiraf etmişsin. İşin gücün siyasi çıkar. M.islamoglu gibi çocuk becericisi pedofil biri chp li de olsa sendendir zaten. İşte yeni Chp. Tayyip kafalılar sizi !!! Tayyip teketekte Fatih Altaylı ile konuşuyor. Altaylı : Efenim, bu içki içenler vs... bla bla Tayyip : Onlar alkoliktir. Altaylı : İyi de Sayın başbakanım, adam, ayda yılda bir tane bira içiyor. bla bla Tayyip :Onlar da alkolik. Altaylı : İyi de efendim, bunlar arasında ayda yılda bir bira içip, Akp'ye oy verenler de var. Tayyip : ONLAR ALKOLİK DEĞİL !!!
 7. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Senden daha donanımlıyım. Okuduğum okullarla ve eğitimimle gurur duyuyorum. Donanımsız ve bilgisiz cahil olan sen ve senin gibiler. Okuduğum bölümler > endüstri müh.+ iktisat (ekonomi) ; bununla ilgili konularda donanımlıyım.Ha galiba donanım derken, "din" kastettin. Al senin olsun din donanımı. Bu başlıkta bana ilk hakaret eden, laf sokmaya çalışan sensin. Hakaret ederek konuştuğun için misliyle cevabını alıyorsun ve alacaksın da. Bi kendi yazdıklarına bak be. Başka bir kişiye çatmam,seni ilgilendirmez. Sebebi var. Adam gibi yazarsan adam gibi cevap alırsın, hakaret edersen yine aynı şekilde. Ayrıca herkesin hakaret anlayışı farklıdır. Senin ateizm anlayışının farklı olduğu gibi. Ne de olsa TAKİYYECİ ATEİST'sin. Kesin-net ve tartışmasız ! Bak kırmızı ile belirttiğim yer. Ya sen ŞAKA MISIN ? Ölcem gülmekten. IQ katili. puhahhahahhhaaaa. Yerlere yatcam gülmekten. Müslüman olmak elbette kurana göre değerlendirilir de, laik olmak da mı kurana göre değerlendiriliyor ? Karnıma kramp girdi, gülmekten. Müslüman olmayı incile göre , Hem laik hem müslüman olamayacağını kurana göre kanıtlamak ? Sen 2008 den beri yazıyorsun değil mi bu forumda ? Senin kadar boş bir insan yoktur.Sana yapılan tespit ne ? ŞİZOFREN ! Bak bu tam sana uymuş. Ağlıcan mı yine, "ay bana hakaret etmişler" diye. Tabi tabi, sen burada hakaret ederken bişey yok, ağzının payını verdiğimizde zırlıyorsun. Hadi ordan ! Sen sadece sanalda giderken gelirsin , boş boş. Gerçek hayatta sen ninni söylerken, biz p.teşkilatının şeriatcı yapısını analiz ediyorduk. Kuranın kendisi zaten nefret dili, benim dilim değil. Madem çok seviyorsun reformist islamcıları, kendi çocuğunu dindar yetiştir, reformist olarak. Ben çocuğumu dinsiz yetiştiriyorum. Bak, senin mantığınla kendi çocuğuma baskı yapmış oluyorum, islamı ona dayatmadığım için. Şu bold yaptığımı yazan kişide bi gram Zeka yoktur. Diğeri de, bir de bunu takdir etmiş. Ya siz beni gülmekten öldürdünüz. IQ katilleri .. Bak iyi oku, ne yazıyorum . Bir de ateist olacaksınız. Yahu insanda tenekeyi çalıştaracak birazcık zeka olur. Ya da Mazot. Din diye birşey olmasaydı laiklik olmaycakmış // Teyzemin şeyleri olsaydı, dayım olurdu // Evrimde sudan karaya geçiş olmasaydı, hiçbirimiz olmayacaktı-- TERANELERİ !!!! Bak iyi oku. Bak şimdi her insan için de tekrar açıklayayım . /// Geçmişe yönelik olasılık hesabı Senin var olma olasılığın,, hem de bilimsel açıdan ,, Babanın hayatı boyunca ürettiği spermleri düşün ! Senin var olma olasılığın ortalama olarak, sadece buna göre 1 / 400 katrilyon Şimdi biraz daha geri gidiyoruz. ( adenin-timin vs. nükleotid konusuna girmiyorum bile) Mesela 10 kuşaktan dedenin karısıyla evlenmemiş olmama olasılığı, osmanlının x savaşına girmeyip ölmüş ölecek olan 100 bin insanın ölmeme olasılığı, Sudan karaya geçiş olmasa, vs. vs. vs.... Aynı caner taslaman denen şarlatan gibi konuşan siz ahmaklara bir ders olsun bu ! Sonuç ne biliyor musunuz ? 1/sonsuz yani sıfır. Sen yoksun aslında !!!!! ////////////////////// Ama varsın ! sana diyorum, Varsın. Şu olmasaydı bu olmazdı, teizm olmasa ateizm olmazdı, deden olmasa sen olmazdın, halamın bıyıkları olsa amcam olurdu vs. saçmalıklarını ve diğer tüm saçmalıklarınızı başkalarına dayatmaya kalkın bana değil.Gidin biraz nedensellik felsefesi hakkında bilgi edinin,sonra dinciler gibi herşeye tesadüf diyenler gibi saçmalamaya devam etmeyin.Hala utanmadan, din olmasaydı laiklik olmazdı vs. saçmalığını , hem atatürkçü hem müslüm olunur şarlatanlığını söyleyecekseniz devam edin. şu olmasa bu olmasa muhabbetini yaptığınız her zırvaya cevap > bir bölü dörtyüz katrilyon
 8. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Atatürk laikliğini , ateistlik olarak görmek mi ? puhahhahhahha, yav şunu okuyunca gülmekten ölecektim. Ya senin gibi dümbükler,anlayış kıtlığı olanlar olduğu sürece moral buluyorum. Gel vatandaş gel, eğlence geldi. ; Atatürk laikliğini , ateistlik olarak görmek, ne demek lan ? Tuvaletteyken mi yazdın bunu ? 45^lik magnum ister misin, kafana sıkmak için ? Bak bu magnum çok güzel silah, mesela yakın mesafeden bir domuza ateş et, üç metre falan fırlatıyor. tamam tamam yav, Almanya'da yaşayan, hem yahudisin hem de Nazi partisine oy veriyorsun. Senin hiçbirşey anladığın yok. Şimdi senle kavga edicez. Hadi bakalım. Kurancı ateist sensin, zaten itiraf etmişsin. Kendi saçma fikirlerini, ütopik zırvalarını, müslümik savunmalarını , kısacası desteksiz salladığın ve süsleme cilalama yaptığın palavraları burada insanlara dayatmaya kalkma. Sen sadece fikrini söylemeyip, illa bu böyle diye dayatmaya çalışıyorsun. Herkes yanlış bi sen doğrusun sanki. Kafana vurduğumuz zaman da, başlıyorsun ağlamaya. Aman da, reformist müslümanlar çok tatlıymışlar, yaşar nurici kafası tarzında, aman da biz müslümlerle birlikte yaşıyoruz, hem müslüman ,hem islamcı olunur da Atatğrkçü de olunurmuş. Olunmaaazzz. Birşey ne ise o dur. Bunu sen de biliyorsun. Doğru bu şekilde, hem müslüman hem Atatürkçü olunmaz, dedik mi ? Dedik. Doğru mu ? doğru. Bunu kanıtlarıyla da sunarız. Ha biz burada, kişinin sanki kafasına silah mı dayıyoruz ? Bu çelişkiyi saçmalığı söylüyoruz, gerekirse sertçe. Anlamazlarsa, çarpa çarpa. Yoksa, kişi hem müslüman hem atatürkçü olur, nazici yahudi olur , bana ne ? Bir fikir saçma ise ,o saçmadır. Yok öyle, alttan gir, üstten gir, eveleme geveleme taktikleriyle süslemek ! Sen ne zırvalıyorsun yahu ? Çocuk gibi zırlamışsın. puahahhha. ya bunlar beni gülmekten öldürecekler. Kuranın izindeymiş. Tamam, git kuranın izinde ol. Ata'nın izinde olmak , kuranın izinde olmaya terstir. Bunu da bilmeni istiyorum. Yok, islamda kölelik yoktur gibi zırvalamaya devam edersen, ağzının payını alırsın. Bir de kendi kendine söylemlerle bulunmuş, sloganvari. Atatürkü kimse silemezmiş. Atatürk'ü elbette kimse silemez, sen daha Atatürk'ü anlamamışsın, gerzek moruk !!!! Kuranın izinde sürüm sürüm, sürün.
 9. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Sen neyin dindarsın ? Ben en başta ne dedim ? Tutarlı olacaksın. Bak tekrar ediyorum, bu sözü anlamayanlara. Tutarlı olacaksın, ya da olmaya çalışacaksın. Çelişkili söylemlerde bulunursan, saçmalarsan, tokatı yersin. İslam denen din, siyasal çıkışlı , terör ve pedofili dinidir. İnsanlara düşman değiliz ; Şahsen tüm dinlere, en başta islama ve saçma sapan fikirlere düşmanlığım vardır. İslamı süsleyip püsleyen dingiller ; 1400 yıldır tecavüze uğrayan küçük kız çocuklarının, islamın sebep olduğu milyonlarca insanın ölümünün, yok edilen hayatların vs... hepsinin hesabını bi versin, ondan sonra laga lugasına devam edebilirler. Ben islamın ne bok olduğunu biliyorum. Senin gibi ahmak g-kıllarına ne söylesek boş, çünkü senin gibi beyinsizlerden bayaa bi çok türkiyede. 10 bin kişiden bir kişi bile bu islam denen pisliğin farkına varsa ve kurtulsa,o zaman mutlu oluyorum. Yoksa ne boka taparsan tap ulan, bana ne ? Allah dediğin, arabın El-ilah putundan başka ne ki ulan ? Kime ne pazarlamaya çalışıyorsun, tereciye tere mi satıyorsun ? Bok yığını gibi çoksunuz. Adama bak, kalkmış hem islamı, arap emperyalizmini savunuyor, allahcılık yapıyor, sonra kalkmış bir de türkçülükten bahsediyor. Bak burada çelişki var, anladın mı ? yok anlamadın. Bunun sebepleriyle açıklayabiliriz, hem de tüm delilleriyle, gerçi açıklasak da , bazıları sizin gibi boş konuşanlara çanak tutmuşlar. Dediğim gibi, debriyajsız vites değiştirilen traktör gibi sesin çıkıyor, ben o sesi çok iyi keserim. O kadar salak bir insansın ki, insan derken lafın gelişi ; o yazdığım ayetlere verdiğin cevap ne olmuş """yaradanın her milleti ,islama çağırdığını ispatlamış oluyor""". Şaka mısın lan sen ? Osuruktan müslümansın sen. Hadisleri kabul etmezsin, çünkü işine gelmez, hadislerden çok fena sana geçireceklerini bilirsin ; sadece kuran dersin, kurandaki saçmalıklara da süsleme püsleme cilalama yaparsın, başka bi numara da yok, çünkü sen de bibok yok. Sıfır zeka ! 1400 yıl önce yaşamış (yaşayıp yaşamadığı da belli değil) ve mağarada tanrıyla konuştuğunu iddia eden bir pedofile sırf inanmadın diye sonsuza kadar yanacağını zanneden senin gibi bir meczupLA, İSLAm denen kepazeliği tartışmıyorum. islamcı-allahcı-müslüm-pedofil-terörist- ,kendini bunlardan hangisiyle adlandırıyorsan, bu kavramlarla, Atatürkçülük olmuyor diyorum, tutarsızlık, çok büyük çelişki diyorum, ispatlarıyla kanıtlarıyla ortada diyorum. Umarım anlarsın, birazcık kafa varsa, bir gün başka bir nikle kayıt olup, ateistik yorumlar yaparsın, ayrıca benden yediğin darbenin intikamını da çaktırmadan belki o gün geldiğinde alabilirsin. puahahhahhaha, ulan ne gerzek herifsin sen.
 10. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Aynen. Diğer tüm söylediklerine de imza atıyorum. Buradaki yorumlara baktıkça hayretler içindeyim. Bazı ateistler de, müslüman hakları savunucusu pozisyonunda. Bunların kafasına çivi çakmak gerekiyor, yoksa bu Meczuplar , Debriyaja basmadan traktör vitesini değiştirmeye çalışan traktörler gibi ses çıkarmaya başladılar. Bir şey ne ise odur. Bıktım bu süslemeci püslemeci , cilalamacı , din tüccarından da, tatlı su müslümanından da,reformistinden de, çakma ate'sinden de. Birşey ne ise, odur.
 11. impressivo

  Akıllı tasarım

  Doğada, evrende , senin kçında vs her yerde, TESADÜF diye birşey yok. Papağan gibi, tesadüf tesadüf diye tekrarlayıp duruyor yahu ! He tamam lan, tamam yahu, Tanrı denen embesil, tutmuş senin o kan proteinlerini, şempanze ve maymunla %100 aynı yapmış, ayrıca dna olarak %98 küsur aynı yapmış. Sonra da aldatmış seni. Tesadüf tesadüf diyerek orangutanlık yapacağına, aç da evrimi oku, kendini şaklabana çevirme burada. Sonra da, kibar değilsin muhabbeti yapıyorsunuz . Nedensellik diye birşey var. Herşey bu nedensellik kapsamında işte. Sen ilkönce o beyinsiz tanrını Nedensellikten kurtar, sonra burada bıdı bıdı yap.
 12. impressivo

  Müzikle veda edelim

  Engse ; ciddi olamazsın. Şaka yaptın değil mi ? Bu bir trolleme şakası de. Tepkinizi ölçüyorum de . // bu daha iyi gider> deep
 13. impressivo

  "Anayasadan Türklüğü çıkaracağız"

  Çok ağlamışsın ; iq - my Q - hakaret - zart-zurt. Iq senin gibilerde bulunmaz zaten de, çok belli ediyorsun,bunu geç. // Stilimi beğenmedi, sert geldi galiba biraz puahhahaaaa. Ulan siz, ne mal adamlarsınız ! Tam mhpli- ülkücü kafalılar !!! Şaka mısınız olm siz ? Allaha inanmak tabiiki arapçılık, ne zannettin ? ne olacaktı, GökTürkcülük mü olacaktı ? Hadi deist olsan, veya şamanist veya tengrici olsan, birşey demem , bendensin derim; Ki ben de şamanizm tengricilikle ilgilenirim.Tabiiki, deizm tanrısını veya tengricilik'in tanrısının gerçek olmadığını da biliyorum, bu farklı bir konu. Senin gibi müslümlerden tiksiniyorum. Hem allahcı, hem de kalkmış Türklük'ten bahsediyor. Laik müslüman saçmalıkları. Müslümansan, islamı adam gibi savunacaksın. İşine gelmeyen şeyi, yok ben bunu beğenmedim, almıyayım, işine gelen şeyi de alıp böyle zırvalamayacaksın. Müslümansan, şeriatı savunacaksın, laik olmayacaksın, Atatürk hakkında hiç konuşmayacaksın, konuşacaksan da Atatürk düşmanı olman gerekir. Ulan, biraz tutarlı olun be. Zaten genetiği geçtim, kültür olarak Türk kültürüne falan sahip değilsin, her yerin arabın pisliğine batmış durumda. İslam arap emperyalizmidir, bir alıntı olarak burada belirteyim, büyük ihtimalle kabul de etmeyeceksin, çünkü nato mermer-nato kafa olduğun belli. Kuran da açıkça her Millete sadece kendi dilini konuşan kendi milletinden olan bir peygamber atarım yazar. Bir başka şeklide, hiç bir Millete o kavmin kendi dilinde olmayan bir Kitap ve Peygamber göndermem der. Bu durumda Kurana göre; Türklere, Türkçe bir kitap ve Türkçe konuşan Türk bir peygamber atanması zorunludur.Aşağıdaki saçmalıklar, senin gibi arabcı ahmak g-kıllarına gelsin. İBRAHİM-4.Her Millete sadece o milletin kendi diliyle seslenir. O kavimden olan birini peygamber yollarız YUNUS-47“Her ümmetin bir Peygamberi vardır. Peygamberleri kendilerine gelince, adaletle hükmedilir, NAHL-36.Yemin ederim ki: biz her Millete "Allah’a kulluk edin" diyen peygamber göndermişizdir. NAHL: 63 - Allah'a yemin olsun ki, biz senden önce bir çok milletlere peygamberler gönderdik SEBE-44.Onlara okuyup inceleyecekleri kitaplar vermedik. senden önce hiçbir peygamber de göndermedik. FATIR-24“kâfirler uyaran bir elçi olarak gönderdik. Zaten uyaran bir peygamber olmayan hiçbir millet yoktur” FURKAN-51. Şayet dileseydik, elbet her kabileye bir peygamber gönderirdik.
 14. impressivo

  Ben insan ve cinleri, yalnızca bana

  Bilimsel bir araştırmanın en önemli adımı, teori'nin kurulmasıdır.Örneğin, bu teori kavramı,sosyal hayatın veya bir deneyin özelliklerini açıklamak için birbirleriyle ilişkili ve tutarlı bir dizi sistematik ifadeleri kapsar.Teori dediğimiz şey, mantıki bakımdan birbiriyle alakalı olup, birbirine ters düşmeyen ve kendilerinden sınanabilecek hipotezler, çıkarılabilecek olan kavramlar, ifadeler ve fikirler sistemidir. Yani neymiş, teori denen kavram aslında "sonuç" tur ! Çünkü somut ve küçük realitelerde yapılan araştırmaların sayısı arttıkça bunların ortaya koyduğu bazı ortak gerçeklerin daha büyük bir çerçeve için geçerli olduğu anlaşılır. Bu çerçevenin genişliği tarih ve cemiyet boyutları içinde ortaya çıkabilir. Her iki halde teori, somut araştırmaların genel sonucu veya hedefi olarak karşımıza çıkar. Fakat bir defa ortaya konduktan sonra artık bir vasıta rolünü oynar. Yani teori dediğimiz şey, bilgi edinme sürecinin herhangi bir araştırmada ortaya atılan geçerliliği ve güvenirliliği bilimsel olarak tespit edilmiş, iç tutarlılığı olan bir genel bilgi ve açıklama düzenidir.Umarım anlamışsındır. Evrim teorisi ile ilgili atıp tutacağına, ilkönce teori denen kavramın bilim alanındaki anlamını öğren. Gerçi bizim müslümanların klasik olarak sürekli olarak söyledikleri nedir ; "teori işte, teori dediğimiz şey ispatlanmış birşey değildir" evrim çürütüldü vs. tarzı adnan oktar söylemleri. Yahu sizin ne işiniz var bilimle. Bilmediğin ve ders almadığın konularda atıp tutarken biraz dikkatli ol diyecem ama artık çok geç durumda; zaten kendini rezil edeceğin kadar rezil etmişsin.
 15. Dur tahmin edeyim. Bu TENTEN eski bir üye, müslümanlığı savunuyordu, yeni üye oldu, tabiiki içine şüphe düşmüş durumda, şu anki durumu agnostik ; kafasındaki sorulara cevap arıyor. Ama yine de müslümanlığı savunayım havasında. De mi TENTOŞŞŞ ? ; Ayrıca şunu da belirteyim, Tentoş. " Tanrının kötü olması tanrının olmadığına delil midir? " Bu nasıl bir cümle lan ? tercüme yapsana. Benzer bir cümle ben de söyliyim. "Zeus'un dangalak ve kötü bir tanrı olması, Onun olmadığına KANIT mıdır ? ///// Şu senin teneke mazotla da çalışmıyor galiba. tövbe tövbe ya .
×
×
 • Yeni Oluştur...