Jump to content

Mindsurfer

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.784
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

9 Takipçiler

Mindsurfer Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Jupiter

Güncel Profil Ziyaretleri

1.739 profil görüntüleme
 1. Evrime inanılır mı? Bilim adamları neden farklı görüşteler?

  Mutasyon ve adaptasyon konularında, bilim adamlarında farklı görüş var mıdır....? Bu konularda farklı görüş yok ise bu, evrimin bilimsel bilgi niteliğini ortaya koyar. Ayrıca "doğal seçilim" olayına da fazla itiraz edilebileceğini zannetmiyorum. Bunun yanında mesela insan üremesindeki rastlantısallık faktörü de bilimseldir. Geriye kalan detaylardaki farklılıklar ise, sonucu değiştirmeye yetmez. bu durumda evrim artık bilimsel bir gerçektir. Canlıların oluşumunda, çok büyük bir zamana gereksinim olduğunu da dikkate aldığımızda, bilimsel ve mantıksal açıdan evrime itiraz etmenin saçma olduğu iyice anlaşılacaktır. O yüzden dinciler evrime itiraz edecekler ise, dünyanın milyarlarca yılda oluştuğuna da itiraz etmek zorunda ! zaten kuran'da "ol" demesi yeten ve 6 günde yaratan bir tanrıdan bahsedilir ki, buradaki günün "evre" anlamına geldiği tümüyle aldatmacadan ibarettir.
 2. Kuran’da şifre arayışı..

  Kuranla ilgili gerçekler ortaya çıktıkça, şifre hikayeleri uydurarak durumu telafi etmeye çalışıyorlar. Bu sözde şifreler de, zaten insanlığın hiçbir sorununa çözüm olamayacak, anlamsız saçma sapan şeyler oluyor.
 3. Hızır'ın Çocuk Öldürmesi ve Musa'nın Buna Seyirci Kalması

  Kuran'a göre çocuk öldürmenin normal bir davranış olduğu, "İbrahim ve koç" hikayesinden de anlaşılabilir. Neticede o koç, gökten uçup gelmeseydi, İbrahim rüyasında tanrısı öyle emrettiği için oğlunu kesecekti ! Ayrıca bu hikaye, dinde güçlüye yaranmak adına, çocuk katili olabilecek kadar insanlıktan çıkılabildiğini ifade eder. Çünkü tanrının, cezalandıracak ve mükafat verecek bir gücü olduğuna inanıyorlar. yoksa kimse onun için bir canlıyı kesip öldürmez.
 4. MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRKLÜKTEN ÇIKAR

  Kaynak: İslam tarihi, hadisler ve kuran.
 5. Ortada 1 Ürün Failsiz Olur mu ?

  Herşeyin faili olduğunu düşünelim. peki bunun din ile bağlantısını hangi mantıkla kuracağız? Bu durumda; "Fail varsa, ölümsüz, sonsuz güçte, görünmez ve tek olmak zorundadır... ve böyle biri mutlaka insanlara emirler yağdırmak ister... kendisini ancak bir elçi seçerek ifade edebilir, insanları kölesi yapar ve tapınmazlarsa öfkelenir." şeklinde, bu iddianızı tamamlamanız gerekecektir. Sonuçta böyle bir şeyin temellendirilmeye çalışılması bile akıl ile bağdaşamaz.
 6. MÜSLÜMAN OLMAYAN TÜRKLÜKTEN ÇIKAR

  İslam arap dinidir. ülkemize işgal katliam ve zorbalıkla getirilmiştir. Ayrıca türk halkı, arap işgali öncesi tengri inancına sahipti.
 7. Batılılar niye müslüman olmuyor?

  Evrensel bakışa göre islam, şu anda dünyadaki en ilkel ve karanlık dindir. Böyle bir dine inanılması, ancak örgütlü bir dayatma ve dine dayalı bir menfaat düzeni oluşturarak mümkün olabiliyor.
 8. Yakınımın arkadaşının başına gelen olay

  Uzaylılar tarafından kaçırılıp, onlarla seks yaptığını iddia eden kadına inanmak bile bundan daha mantıklıdır:)
 9. Hızır'ın Çocuk Öldürmesi ve Musa'nın Buna Seyirci Kalması

  İslamın gerçekliği konusunda, müslümanların iddiası dışında kaynak nedir? Kaynak soruyorsanız önce bu sorunun cevabını aramak gerekiyor. sorduğunuz sorunun cevabı ise; kuran'ın tanrı kitabı olduğunu iddia eden kimler ise, kaynak da yine aynı kişilerdir, aynı zihniyettir.
 10. Allah adaletli olabilir mi?

  Burada sorgulanması gereken konulardan biri de şudur...; Bu sözde tanrı, bazıları insanlara korkunç işkenceler yaparken bu aşağılık mahluklarını izliyor... veya bir bebeğe tecavüz edecek kadar iğrenç birini görebiliyor.... Peki bir defada anlamıyor mu bunların ne olduğunu da, tekrar tekrar yapmaları için onlara fırsatlar veriyor...!? Hunharca cinayetler işleyen bir seri katil veya terorist mahkemeye çıkarıldığında, hakim; "bunları bırakın devam etsinler, iyice anlayalım... sonra bu işten vazgeçmezlerse daha büyük ceza veririz" diyerek, serbest bırakabilir mi...?? Böyle saçma sapan, zırvalar zırvası bir adalet anlayışı olabilir mi !!
 11. ZEYD VE ZEYNEP MESELESİ....

  Bu ayeti insani bulanlara sormak lazım.....; Birisi size babalık etse... sonra "karını beğendim, benim olsun" dese, normal mi karşılayacaksınız?
 12. Mucadele 12 - 13

  Yukarıdaki mesajı (ocak 2015) yanlış başlığa yollamışım herhalde... alakasız duruyor:) text olarak not alıp foruma yapıştırınca bazen böyle hatalar olabiliyor. Konuya gelecek olursak, önceden yanlış öngördüğü bir duruma sonradan çözüm getirmek için yazılmış ayetlerden biri. Demek ki Allah, müslümanların danışmak için sadaka vermek istemeyeceğini önceden bilemiyor !
 13. Tatlı su kültür müslümanı pişkinliği,ikiyüzlülüğü

  Menfaatler ve korkular ile zihinlerini köleleştiren, "ne olursa olsun bu kitabı onaylamak zorundayım" şartlaması ile kendini aptallaştıran bu zihniyet, aslında tüm insanları da aptal yerine koyuyor. Sözde tanrının kitabını savunuyorlar ama "herşeyin en doğrusunu bilen, tüm insanlardan daha mükemmel şekilde anlatma becerisine sahip böyle bir varlık olsa, böyle düzeltilmeye muhtaç bir kitap yazabilir mi....? " diye kendilerine sormaktan acizler. Asırlar boyu kuran'daki tanrının ne istediği konusunda birbiriyle çatışmış bu zihniyetin, bu kitabı hala insanlık için vazgeçilmez bir rehber gibi topluma dayatması, utanç verici bir yobazlıktır.
 14. Enerji-Allah

  Enerjiden yola çıkarak "tanrı var" diyeceksek, enerji üretiminden örnek vermek mantıklıdır. Ancak başlığı yazan üyenin amacı anlaşılmıyor. ucu açık ifadeler, daha net anlatmalıydı daha önce islamı savunuyordu da sonra aydınlanmış ise eleştirim geçerli değil. zaten kişiye yönelik yazmadım.
 15. Enerji-Allah

  Bu garip başlığı açan kişi, tanrısını ispatlamaya çalışırken komik duruma düşürmüş...; Enerji=Allah ise, jeneratör veya elektrik santrallerinde allah mı üretiliyor, mesela...? Zaten bu tarz insanlar tanrının varlığını bu kadar savunarak, varlığını kendi savunmasına muhtaç bıraktığının farkında değil. Madem evrendeki en büyük varlık, bir sefer olsun sözü kendisine bırak. Ayrıca tanrı bu kadar önemliyse neden sadece senin tanrına inanılmak zorunda...? Başka bir değişle, neden merkezde tanrı değil de, siz müslümanlar varsınız....?
×