Mindsurfer

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.710
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

8 Takipçiler

Mindsurfer Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Jupiter

Güncel Profil Ziyaretleri

1.467 profil görüntüleme
 1. İslam, hakikaten kolaylıklar dini... Kuran'da neden bilim ve insanlık dışı yüzlerce ayet var, diye düşünmene gerek yok. bir mucize salla gitsin !
 2. Ona bakarsak, tanrı sayesinde oluştuğuna dair henüz hiçbir kanıt gösterilmiş değil. Evrenin kazayla oluşmaması, tanrıyı doğrulamaz. Bunun için evrende insandan daha gelişmiş ve aynı zamanda ölümsüz bir varlık olabileceğine dair bir kanıt ortaya koymalısınız... öyle ki bu varlık, hiçbir enerji, ısı, basınç dengesi, atmosfer gibi yaşamsal unsurlara ihtiyaç duymadan milyarlarca yıl tek başına yaşayabilmeli ? Aynı zamanda evrende, algılanamaz ve ölçülemez (!) olmasına rağmen, var olduğu ispatlanmış bir canlı türü göstermelisiniz... Bununla da kalmayıp, insana hakim olabilecek bir gücün, nasıl vicdandan yoksun olabildiğini ahlaki olarak ortaya koymalısınız !? Sonuçta, "dünya dışında bir akıl var ise, bu mutlaka tanrıdır" gibi bir varsayım, temelsiz bir ön kabulden ibarettir. Mesela, bilim adamları, Hadron çarpıştırması gibi deneylerde evren oluşturmayı başarırsa, bu onların tanrı olduğunu gösterir mi...? Ayrıca, evrenin kendi bünyesinde milyarlarca yılda bilinçli davranış üretebilen doğal bir yapı olmadığını, neye dayanarak iddia ediyorsunuz?
 3. Evrim, sadece rastlantı ile işlemiyor... doğal seçilim var. İnsanın kendi varlığının farkında olmasına dayanarak, yine kendi varlığının farkında olan bir kaynaktan geldiği söylenebilir. ama buradan tanrı sonucu çıkmaz; "Tanrı" dediğimizde, insana hakim olabilecek güce sahip, tek ve ölümsüz bir varlık, anlaşılır. Bu aynı zamanda, hiçbir teknoloji ile algılanamadığı iddia edilen akıl ve bilim dışı komik bir varsayımdır.
 4. Kuran'a göre bozguncular kimlerdir......? Kuran'da bunu açıklayan bölümlerden biri de Bakara 8-12 dir. Buna göre, bozguncular, "inanmadığını belli etmeden müslümanları aldatmaya çalışan" (aslında onlara gerçekleri hatırlatarak, uyandırmaya çalışan) insanlardır : Bakara 8: İnsanlardan, inanmadıkları hâlde, “Allah’a ve ahiret gününe inandık” diyenler de vardır. 9 : Bunlar Allah’ı ve mü’minleri aldatmaya çalışırlar. Oysa sadece kendilerini aldatırlar da farkında değillerdir. 10 : Kalplerinde münafıklıktan kaynaklanan bir hastalık vardır. Allah da onların hastalıklarını artırmıştır. Söyledikleri yalana karşılık da onlara elem dolu bir azap vardır. 11 : Bunlara, “Yeryüzünde fesat çıkarmayın” denildiğinde, “Biz ancak ıslah edicileriz!” derler. 12 : İyi bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir. Fakat farkında değillerdir. Görüldüğü gibi sadece sözlü muhalefetten bahsediyor. kendilerini inanmış gibi göstermeleri ise, can güvenliği açısından bir zorunluluktur. Anlayacağınız tam bir mafya zihniyeti. hatta daha da ötesinde bir ilkellik var.
 5. "Köleliği hemen kaldırmak zor olur, zaman alır" gibi mesnetsiz iddiaları, başka konular için de ele aldığımızda, oldukça trajikomik sonuçlar çıkıyor ; Mesela "cariyelerle ilişkiler kınanmaz" derken, neden "istemediği ilişkiye zorlarsan, şu cezayı veririz" denilmemiştir? yoksa tecavüzden vazgeçmek de müslümanlar için zaman alacak bir rezillik midir...!!? (Mu'minun 6, Mearic 30) Bu mantığa göre, Nisa 34'de itaat etmeyen kadınları dövme yetkisi verilirken, kadınlara zulmetmemek zaman alacağı için böyle ayetler gelmiş olsa gerek ! Ayrıca kadını insan olarak görmek hemen olmayacağı için de "mal" denilmiş !! (Ahzap 50, Bakara 223) Bu durumda, Bakara 178'de "öldürülen kadına karşı - kadın.... köleye karşı - köle öldüreceksin" derken de, suçsuz insanları öldürme kepazeliğinden vazgeçmek zor olacağı için böyle yazmışlar ! Evet, bu konuda çok sayıda örnek verilebilir. hepsinde de bu iddianın ne derece komik ve geçersiz olduğu ortaya çıkacaktır.
 6. Bu tarz sorularda herkes genelde kendisinin yapıp yapmayacağını düşünerek cevap verir. Halbuki konu o değil; bu özgürlüğe hak tanıyor musunuz... önemli olan bu...? Bilhassa geri kalmış, dedikoducu ülkelerde, aile huzuru açısından doğru bir tercih değil. ancak ahlak dışı veya kınanabilecek bir davranış olmadığı da kesin. Burada ancak bu sırrı deşifre etmek, şantaj yapmak gibi konular ahlaksızlıktır. ancak bunu dışarıdan birinin yapması daha olası. Ayrıca aile içi şiddeti kınamayıp, başka insanların swinger ilişkilerini ayıplamak ancak cahil yobazların yapabileceği birşeydir. Eş değiştirmek, yanlış bir tercihtir... ancak çocuklarını ve eşini dövmek, net bir şekilde alçaklıktır ! Bir de olayın tersini düşünmek lazım. yani sevgilisi ayrılmak istediğinde cinayet işleyen iğrenç sapıkları. Şiddet içeren kıskançlık, bir akıl hastalığıdır. Swinger'larda en azından böyle bir hastalık yok.
 7. Şu ikiyüzlülüğü bırakın... ne selamı, ne sevgisi...; Sevginiz saygınız var ise, ateistleri varolan düşüncesiyle kabul eder, "siz de haklı olabilirsiniz, ben de inancımda yanılmış olabilirim" dersiniz. Siz ise Allah'ın yanlışlarını düzeltip, dinin mükemmel bir varlıktan geldiğini iddia edebilecek kadar, yalan ve çelişki için boğulmuş bir haldeyken, hala dincilik yapmaktasınız. Düşmanlık, ayrımcılık ve zulümden başka bir şey getirmeyen bu ilkel öğretileri hala hiç sıkılmadan topluma dayatmaya çalışmaktasınız...! Sizi, biraz daha ahlaklı ve dürüst olmaya.... ve utanmaya davet ediyorum !
 8. Aynı cümlenin içinde bile bir çelişki var; "Kendisine gelen doğruyu yalanlayandan" diyor.... ama "Allah hakkında yalan söyleyenden daha zalim biri olamayacağını" iddia ediyor... bunun doğru olmasını bırak, vicdandan yoksun adamların uydurması olduğu son derece açıktır....; Allah hakkında yalan uydurmanın..., terör, işkence, soykırım, tecavüz, memleketleri yakıp yıkıp yağmalamak gibi alçaklıklardan daha kötü birşey olduğunu iddia etmek, dinin tüm amacını yerle bir ettiği gibi, bunları yazan zihniyetin ne olduğunu da çok iyi anlatır. O yüzden bu palavraları geçiniz. hikaye anlatmayın. neyin ne olduğu, gayet net bir şekilde ortadadır !
 9. "İslam köleliği kaldırdı" iddiası, elbette büyük bir yalandır. tersine kuran'da kölelere "başkasının malı" denilmiş, "sahibiyle eşit olamaz" diye de kölelik açık bir şekilde onaylanmıştır! Bknz: Nahl 75 Köleleri, "başkasının malı" diye topluma öğreten bir kitabın, köleliği kaldırdığını iddia etmek, insan aklıyla dalga geçmektir ! Zaten "köleliği kaldırdık" demesi bile, kuran'ı benzersiz bir kitap yapmazdı. bunun yanında köleliğin neden insanlık dışı olduğunun temellendirilmesi de şarttır... ki en azından düzgün niyetli insanların yazdığını düşünüp, saygı duyalım. Sonuçta köleliğin neden yanlış birşey olduğunu, kafir diye damgaladığın insanlar açıklamaya çalışacak, ama kuran'ı yazan araplar köleliği kaldırmış olacak... şu uyanıklığa bakar mısınız ! bu sözde tanrının, araplardan korkusu mu vardır ki, köleliğin ne kadar yanlış birşey olduğunu bir türlü anlatmayı becerememiştir.....?
 10. Peki bu kitap, insanların çoğunu daha başlangıçta işkence yapmak için yaratmaya karar vermiş..., her türlü alçaklığı seyreden..., hayvanların birbirlerini diri diri yemesini kendisine yakıştıran..., birilerini mutlu bir ortamda eksiksiz yaratırken diğerlerini hasta ve sefil bir şekilde yaratıp acı çektiren..., küçük bir bebeğin tecavüzünü imtihanı için kullanacak kadar hayasız bir varlığı, vicdanen ve ahlaken kabul edemeyeceği için tanrıya inanmayan insanlar hakkında ne diyor...? Evet, "Ben böyle bir vicdansızlık yapamam, dolayısıyla varlığımın kaynağı da bu olamaz" diyebilme dürüstlüğünü gösterebilen insanlara kuran'ın bakışı nedir acaba, buyrun açıklayın da öğrenelim? Herhalde onları da kafir ve cehennemlik ilan edecek kadar alçalmamıştır, öyle değil mi...? öyle olursa zaten amacı insanlara iyilik ve doğruluk öğretmek olamaz. vicdan ve adalet duygusuna, nefretle karşılık verenler, ancak eşkiya olabilir ! Yoksa bu kitap, herkesin zalim, nankör ve sapık olduğu için mi inanmadığını iddia ediyor ! Yok canım o kadar da ahlak ve dürüstlükten yoksun değillerdir herhalde, öyle değil mi? Çünkü bu ayetler yoksa, kuran'ın çamur atıp düşmanlık yaratarak menfaat etmeye çalışan adamların yazdığı bir kitap olduğu, ne yazık ki bir kez daha ortaya çıkmış olacak. o yüzden şimdi bize bu ayetleri açıklayın da öğrenelim ha, ne dersiniz...!?
 11. Kuran'da ve islamda işkence yoktu da, bu ayet mi garibinize gitti !!?? Yani size göre, mükemmel iyilik öğrettiği iddia edilen bir dinde, tehdit ve şiddetle insanların susturulması..., adına en çok terör örgütü kurulan din olması..., en gaddar yönetimlerin şeriat ülkelerine denkgelmesi, kadınlara zulmeden, engellileri aşağılayan, farklı inanç ve yaşam tercihlerine tecavüz eden, sürekli sömürü aracı yapılan, birçok kanlı ritueli bulunan din olması..., hadislerinin korku filminden beter olması vs... gayet normal.... ve bütün bunlar, bu dine tesadüfen denk gelivermiş...!! Sadece "adamlarına inanmamak" gibi uyduruk bir sebepten, insanları sonsuza kadar bağırta bağırta yakan, zincirlere bağlıyken üstüne kaynar sular, erimiş madenler döken, iltihap içiren, barsaklarını midesini patlatan, demir topuzlarla kemiklerini parçalayan ve dolayısıyla tüm insanların yapacağı toplam kötülükten daha fazlasını yapacağını söyleyip, insana iyilik öğrettiğini iddia eden bu tanrı karakteri, müslümanı asla işkenceye teşvik etmez yani öyle mi.... !!! doğru mu anlıyoruz ??? Demek sizin bu uyduruk adalet anlayışınıza göre, tarihte adına konuşanlardan yanlış adamı seçerek bu kumarı kaybedenler, her türlü alçaklığa layık oluyor...., doğru dinciye itaat edenler ise, şarap köşk ve huriler eşliğinde sonsuza kadar alem yapacaklar...! Sevişen masum çiftlere acımadan işkence yapmayı emreden, lezbiyenleri ömür boyu eve hapseden, eşcinsellerin başına taş yağdıran, dine muhalefet edenlerin kolunu bacağını kopartan, çarmıha geren, inanmıyor diye "parmaklarını ezin, kafasını kopartın" diyen, bebek yaşlı engelli demeden memleketlerini yakıp yıkmakla övünen bu sözde tanrı, demek çok merhametli ve adaletli oluyormuş.... bak sen şu işe !! Merak ediyorum...; acaba çok merhametli olmasaymış, ne yapacakmış bu tanrı ? Bu kadar aptalca iddialarla insanları aldatmaya çalışırken hiç mi utanmıyorsunuz ?
 12. Sadece, matematiği tanrısal zanneden ve insanlıktan üstün tutanlar için geçerli olan, sözde bir mucizedir, 19 denilen saçmalık !
 13. Doğruluk ve iyilik üzerine yaratıldıysak, islamın yanlış ve kötü olduğunu söyleme hak ve yetkisine sahibiz demektir.
 14. Yani size göre...; "düzen ve yönetim, sadece tanrıların yapabileceği birşeydir...." "Ve bu varlık da ancak katil işkenceci tecavüzcü arap işgalcilerin iddia ettiği tanrı olabilir" demektesiniz...! Saçmalamak serbest elbette... ancak yine de desteksiz sallarken biraz daha ölçülü olursak, daha güzel olacak.
 15. Kuran'dan doğru birşeyler çıkarabilmek için, bizzat okuduğunuz ayeti bile inkar ediyorsunuz; 10.ayette dağlarla birlikte 4 günde yarattığı, açıkça belirtilmiş. Sadece bu da değil; Evrenden önce yaratılmış bir dünyadan bahsediliyor. Tıpkı Enbiya 30'daki gibi, dünya merkezli bir evren... daha doğrusu kuran'da evren diye birşey yok, "gökler" var. Kuran'a göre bu sözde tanrı, dünyayı 4 günde yaratmış, ancak dünyadan trilyonlarca kat fazlasını 2 günde yaratmış. Anlayacağınız bu iddia bilime ters olduğu gibi, aynı zamanda büyük bir matematiksel orantısızlık içeriyor. Oluşum sürecinde gezegenler farklı zamanlarda ortaya çıkmıyor. ancak kuran'da bahsedilen "sonra" ifadesi, konuyu bilimsel gerçeklerden daha da uzaklaştırıyor. Ayrıca kuran'daki "gün" gerçek anlamdaki gündür. dünyanın milyarlarca yılda oluştuğu keşfedilmeden "evre" şeklinde yorum getirilen bir tefsir yoktu. Dikkat ederseniz, Kaf 38'de "6 günde yarattık ama bize yorgunluk dokunmadı" diyor... 13.7 milyar yıllık bir süreçte oluşmasını planlamış olsa, neden yorulmadan bahsedilsin..? Bir de, sözde evreni yarattıktan sonra "arşa kurulma" hikayesi var. milyarlarca yılda hiç tahtına oturmadan yaratmakla mı uğraştı bu tanrı...? Zaten bu durumda, "benim tanrım dünyayı ve evreni 6 günde yaratmayı beceremez" demiş oluyorsunuz ! Bu iddianızda kararlı mısınız.. bence tekrar düşünün?