Jump to content

Mindsurfer

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  2.842
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

9 Takipçiler

Mindsurfer Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location
  Jupiter

Güncel Profil Ziyaretleri

2.293 profil görüntüleme
 1. Mindsurfer

  Allah neden ibadet etmemizi ister

  İbadet, zihinleri itaate şartlandırmak ve bu şekilde insanları sömürmek içindir. yani köleleştirme amaçlıdır. zaten kelime anlamıyla ilgili araştırmalar da bunu doğruluyor. Ayrıca bu şekilde müslüman olmayanlar daha kolay tespit edilip, düşman olarak gösterilebilir.
 2. Mindsurfer

  Kimsenin Ne Yazdığını Anlamadığı Kitap

  Sonuçta hiçbir insan gerçekte kuran'a inanmıyor. kuranı tercüme eden ve yorumlayan din adamlarına inanıp, onlara itaat ediyorlar. Kuran direkt anlaşılsa bile, buna "tanrı sözüne inanmak" denilemezdi. çünkü iddia sahibi tanrının kendisi değil, onun adına konuşan adamlar.
 3. Mindsurfer

  Kuran alevli hortumdan bahsediyor

  Korku ile insanları inanmaya mecbur bırakmaya çalışmak, çaresizliğin bir göstergesidir. Doğa olayları da kuran'da bu amaçla kullanılmış ve toplumun korku ile köleleştirilmesi hedeflenmiştir.
 4. Mindsurfer

  İyiler Mutlaka Kazanır

  Böyle dinlerde iyilerin kazanması hedeflenmez. öyle olsaydı din, kötülükleri hedef alırdı. İslamda kötülük değil..., din dayatanlara itaat etmemek suçtur. Kuran'daki cehennem hükümleri, kötü insanlar için olsaydı bile sorunu çözmezdi. milyonlarca yıl, elinde her türlü imkan varken her türlü kötülüğe izin veren birinin sonrasında vereceği cezalar anlam ifade etmez. her şey yaşanmıştır artık. Seyredip sonra cezalandırmanın adaleti sağlayacağını iddia eden kişi, sevdiği yakınlarına işkence yapılırken, ve tek bir haraketle bunu önlemeye gücü yettiği halde seyretmeli ve bu davranışını herkese karşı savunabilmelidir. aksi takdirde, işkence ile adalet iddiası rezil bir yalandır. Daha da ötesi, bu işkenceyi yapacak kişi, amacına ve insanlığına bakmadan, sadece bir düşüncesinden dolayı bunu yapacağını iddia ediyorsa, böyle bir saçmalığı savunan biri, ancak kendini utanç verici bir duruma düşürmüş olmakla kalır.
 5. Tanrı konusunda böyle bir inanç olsaydı, insanlar dinlere inanmaya göre değerlendirilmezdi... iyiliğe insanlığa değer verileceği konusunda ortak bir düşünce oluşurdu. O yüzden ne yazık ki, bu iddia geçersiz.
 6. Mindsurfer

  Kozmik fon radyasyonu...

  Elçi olduğu iddia edilen kişiye, bu mesaj radyo dalgasıyla gelmiş, 3G yayınıyla gelmiş veya mağarada biri seslenmiş... fark etmez....; Bu durum sadece mesajın geldiği kişiyi ilgilendirir. başka insanlar bundan sorumlu tutulamaz. Kaldı ki, adil bir insanın, böyle bir görev verilse dahi kabul etmemesi gerekir; "şimdi bana inanmadığı için milyarlarca insana korkunç işkenceler yapılacak. İnsanları yakmak istiyorsan lütfen beni kullanma" diyerek reddetmesi gerekir. Bu görevi veren eğer adaletli biriyse, bu itirazı zaten takdirle karşılar. ancak ne yazık ki bu sözde tanrının, adaletle uzaktan yakından alakası yok.
 7. Mindsurfer

  Allah neden kendisine tapmamız için yarattı?

  “Neden, tapınmamız için Allah yaratıldı...?” dersek daha doğru olur...; Zuhrûf 45: Senden önce gönderdiğimiz elçilerimize sor: Rahmân’dan başka kulluk edilecek ilâhlar var etmiş miyiz? Demek ki birilerine kul olmak veya tapınmak gibi bir ihtiyacımız varmış !
 8. Mindsurfer

  Tanrı ve mantık...

  Mantık, aslında ikinci plandadır. Tanrı varsayımı, her şeyden önce insani değerler açısından kabul edilemez.
 9. Mindsurfer

  Ateistlerin Gözünden Yaşam ve Ölüm

  İnsana değer vermek için, yaşama da değer vermek gerekir. insanlığın geleceğine saygı duyan biri, bilime değer verir, doğaya saygı duyar ve bu yönde bir hayat felsefesi edinir. Dinler için ise, insanlığın geleceği önemsizdir. ve özellikle islam dini, insanları amaçsızca bir yaşama teşvik eder.
 10. Mindsurfer

  Muhammed’i gören var mı?

  Muhammed, yaşasa da yaşamasa da sonuç değişmez. görmediğin ve tanışma şansın olmayan bir adama, koşulsuz inanılmasını talep etme hakkı, hiç kimsede olamaz Düşmanca davranışlarla baskı kurarak, gerici ve utanç verici yöntemlerle zorla kabul ettirilmeye çalışılan bir dinin de..., onun peygamberinin de yalan olduğu son derece açıktır.
 11. Mindsurfer

  Kuran'da çok eşlilik yok.

  Kanıt, 14 asır boyunca yaşanan islam dininin kendisidir. Bu iddianızla kuran'ı uygulamasından bağımsız olarak ele almaktasınız. Yani bu durumda size göre herşeyi bilen ve dolayısıyla yazdıklarının sonuçlarını da baştan bilen Allah, bu şekilde anlaşılacağını bilemedi...! Bu durumda zaten Allah, bir tanrı olamaz.
 12. İslam öncesine ait hiçbir kanıt olmadığı gibi, islamın sonrası için de durum aynıdır. Araplar daha ilk yazılan kuran'ı göstermekten bile aciz. Aslında onların tek "kanıtları" kılıçlarıdır; şiddet korku ve insanlar arasında düşmanlık yaymaktan başka bildikleri yok.
 13. Mindsurfer

  Müslüman palavraları.....

  Nasıl palavra yok, istemediğin kadar var. Mesela "Kâlu bela" denilen, allah'a söz verme olayının palavra olduğunu bilmeyen yok...; 7/Araf 172: Hani Rabbin (ezelde) Âdemoğullarının sulplerinden zürriyetlerini almış, onları kendilerine karşı şahit tutarak, “Ben sizin Rabbiniz değil miyim?” demişti. Onlar da, “Evet, şahit olduk (ki Rabbimizsin)” demişlerdi. Böyle yapmamız kıyamet günü, “Biz bundan habersizdik” dememeniz içindir. En ünlü palavralardan biri de dünyadan başlayan sözde evren ve insanların buna şahit olmasıdır...; Enbiya 30: İnkâr edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı? Fussilet 10-11-12: dört gün içinde yeryüzünde yükselen sabit dağlar yarattı, orada bolluk ve bereket meydana getirdi ve orada rızık arayanların ihtiyaçlarına uygun olarak rızıklar takdir etti. Sonra duman hâlinde bulunan göğe yöneldi; ona ve yeryüzüne, “İsteyerek veya istemeyerek gelin” dedi. İkisi de, “İsteyerek geldik” dediler. Böylece onları, iki günde yedi gök olarak yarattı ve her göğe kendi işini bildirdi. En yakın göğü kandillerle süsledik ve onu koruduk. İşte bu, mutlak güç sahibi ve hakkıyla bilen Allah’ın takdiridir. Bunun dışında, asasından ejderha çıkartan, denizi yaran, ayı ikiye bölen, 950 yıl yaşayan, 309 yıl uyuyan, balığın karnında yaşayan adamlar.... uçan koç, güneşin battığı yere giden adam, yıldızların yeryüzüne saçılacak olması... ve buna benzer saymakla bitmez birçok palavra var.
 14. Mindsurfer

  Dindarlar neden çocuk yapar?

  Müslümanlar neden fazla çocuk yapar......; Çünkü Saltanat elde etmeleri veya dinin menfaatlerinden istifade etmeleri için çoğunluk elde etmeleri gerekiyor ama insanları düşünce ve diyalog yoluyla ikna etme imkanları yok. Günümüzde şiddet yoluyla din yaymak zorlaştığı için de mecburen bu tarz cahilce yöntemler kullanıyorlar.
 15. Mindsurfer

  Muhammed Yaşamadıysa Eğer ...

  Muhammed konusunda kuran'da ve hadislerdeki hikayeler, peygamber karakteri üzerinden menfaat elde etmek için uydurulmuş olabilir. Mesela, "şu kadar kadınla evlendi, geliniyle evlendi veya Aişe'yi küçükken nikahladı" gibi hikayeleri, kendi yapmak istediklerini meşrulaştırmak için yazmış da olabilirler. Hadislerin ortalama 200 yıl sonra yazılmış olması, yüz binlerce hadis olması ve aynı kişinin birbirinden farklı karakterde sunulması da bu konuda bir işaret. Bu konuda şöyle de bir olasılık var...; o zaman köyleri yağmalayıp ganimet, toprak ve köle elde eden adamların lideri olan kişiye, sonradan "Muhammed" ismi verilmiş de olabilir.
×
×
 • Yeni Oluştur...