Jump to content

Berkullah

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  564
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Berkullah Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.249 profil görüntüleme
 1. Berkullah

  Açlık Grevleri ve Yansımaları

  Bu eylemin nedeni nedir?
 2. Berkullah

  İmtihandayız buyrun gelin...

  Sen niye irin yemeyi falan bize reva görüyon ki? Ne kötülük yaptık sana? Şimdi biz seni alalım.Senin evin banyosuna götürelim.Orada seni en ufak parçacıklarına kadar keselim.Ondan sonra etleri alalım.Mahallenin kasabına götürelim,kıyma makinesinden geçirtelim.Sonra da o etleri köfte yaparız,esnafa dağıtırız,hayır işleriz,sevaba girmiş oluruz.Hoşuna gider mi?
 3. Berkullah

  İmtihandayız buyrun gelin...

  Madem imtihanı yok niye acı çekiyor? Direk cennete gitse ya.Bazıları ömür boyu sakat yaşıyor.Allah onları imtihan etmiyorsa niye dünyada tutuyor?
 4. Berkullah

  Ateistler mi akıllı, müslümanlar mı?

  Kendi inandıklarına başkası inanmıyor diye öldürmek doğru değildir.Ateist bunu bildiği için müslümandan akıllıdır.Örnekler çoğaltılabilir.
 5. İnanmayan ne kadar iyi olursa olsun neden sonsuza kadar cehennemde yanıyor?
 6. Berkullah

  Kuran'ı kim(ler) ne zaman yazdı?

  İslam dininde Sünnilik,Şiilik ve Haricilik olmak üzere üç ana mezhep vardır.Bunlar kendi içlerinde bölünmüşlerdir.Sünnilik Maturidi,Eşari,Hanefi,Şafii,Maliki ve Hanbeli olarak,Şiilik Caferilik,Zeydilik ve İsmaililik olarak,Haricilik Ezarika,Necedat,Acaride ve İbadiyye olarak bölünmüştür.
 7. Berkullah

  Ateist neden kötülük yapmaz?

  Allah'ın emrettiğinin tersini yapıyorsunuz. Nisa/140:O,size Kitap’da"Allah’ın ayetlerinin inkar edildiğini ve alaya alındığını işittiğinizde,başka bir söze geçmedikçe,onlarla bir arada oturmayın,yoksa siz de onlar gibi olursunuz"diye indirdi.Doğrusu Allah münafıkları ve kafirlerin hepsini cehennemde toplayacaktır.
 8. Berkullah

  iktidarın sonu ne olur

  Boşuna hayal kurmayın.Anayasa'yı değiştirmek kolay değil.Suriye'de vs. halklar bizden daha fazla baskı altındaydı ama başkaldıran onlar oldu.Yani suriye halkı türk halkına göre daha koyundu.1 haftalık protestoyla ulaşım zammı nasıl geri çekildiyse de bir ayaklanmayla iktidar yerle bir olur.Milli Mücadele meleyerek kazanılmadı.
 9. Berkullah

  iktidarın sonu ne olur

  Kanlı bir son olacağını düşünüyorum.
 10. Berkullah

  Şehitlik Zırvası

  Demagoji yapıyorsunuz.Elbise giymek ile din bir mi? İnsan elbisesiz yaşayamaz ama dinsiz yaşayabilir.Müziğin insan sağlığına o kadar faydası varken haram olması beni hiç şaşırtmadı.Ben Kemalizm'i öğretin mi dedim? Çocukların mümkün olduğu kadar tarafsız yetiştirilmesinden yanayım.Çocuklar birini taklit etmemeli.Özgün olmalı.Onların hayal gücünü din ile veya başka birşey ile sınırlamamalıyız.
 11. Teknolojiye giderek daha fazla yatırım yapan Estonya’da hükümet,ilkokullara birinci sınıftan itibaren bilgisayar kodu yazma dersleri koydu. Son dönemde yüksek teknolojiye dayalı bir ekonomi oluşturmak üzere yatırım yapan Baltık ülkesi Estonya’da ilkokul öğretmenleri,gelecek aydan itibaren sınıflarda bilgi teknolojileri (IT) konusunda ders vermek üzere eğitilmeye başladı.AB’ye 2004’te katılan 1.3 milyon nüfuslu ülkede birinci sınıftan itibaren program yazmayı sağlayan bilgisayar kodlama dersleri de verilecek.Bu amaçla kurulan Tiger Leap Vakfı’ndan Ave Lauringson,AFP’ye yaptığı açıklamada,ilk a
 12. Berkullah

  Şehitlik Zırvası

  Karar mekanizmasının oluşumunun tamamlanması ergenlikte sona erer.
 13. Berkullah

  Şehitlik Zırvası

  Kendi kararlarını verecek yaşa (ergenliğe giriş) gelene kadar din öğretilmemeli.Tabi şimdilik bu hayal.
×
×
 • Yeni Oluştur...