Jump to content

TAO

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  86
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

TAO Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

82 profil görüntüleme
 1. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Teflon ben sana hakaret etmiyorum. Kar tanelerini sordun bende link verdim. Tdk örgüt ve tasarı kelimelerini böyle tanımlamış. örgüt a. 1. Ortak bir amacı veya işi gerçekleştirmek için bir araya gelmiş kurumların veya kişilerin oluşturduğu birlik, teşekkül, teşkilat:Örgütteki dosyası da çoktan dürülmüştü. -T. Buğra. 2. Bir kuruluşa bağlı alt bölümlerin bütünü. tasarı a. 1. Olması veya yapılması istenen bir şeyin zihinde aldığı biçim: Kafamdaki hayaller ve tasarılar epeyce açık saçık şeylerdi. -H. E. Adıvar. 2. huk. Hukuki bir işlemin, o işlemi yapmakla yetkili kurul veya organ önüne getirildiği andaki durumu, üstünde görüşme ve oylama yapılabilir durumdaki metin, layiha: Bütçe Kanunu tasarısı üzerine yazdığım bir yazı. -Y. K. Karaosmanoğlu.
 2. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Verdiğin makalelerden birşey anlaşılmıyor. Attığım resmi nereden aldığıma baksaydın keşke. http://www.snowcrystals.com/science/science.html mavi hidrojen beyazlar oksijen atomları.Kar tanesi kendisini oluşturan elementlerin özelliklerine bağımlıdır. ingilizceniz var zaten okursunuz.Bilmeyenlerde benim gibi resimli açıklamalara baksınlar.
 3. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Buz kristalleri self organizasyon değildir.Hava şartlarına bağımlıdır. Kendilerini oluşturan elementleri kendileri tasarımlamamıştır.
 4. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  özgür irade kendisi dışında bilgi enerji madde bakımından bağımlı olmamaktır. özür irade yoksa tasarım için gerekli enerji madde ve bilgiyi kendin üretmediğin anlamına gelir.
 5. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Kodlama dili bilmemem kodlama bilmediğim anlamına gelmez. Hobi olarak yaptığım cnc freze tezgahı var evimde.Resmi veriyorum kabartmasını çıkartıyor.
 6. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Ne dediğinin farkında değilsin. Bir çok mesajında özgür irade yok diyorsun. Kendi kendine tasarımı savunman çelişki içeriyor. üretilen kodun yazılan koda bağımlı olduğunu görmüyor musun?
 7. @Bir Buçuk A(1,1),B(2,2),C(3,1),D(4,2),E(5,1) noktalarından geçen eğriyi çizmek için şöyle bir yol öğrendim.Ama x sıfır olursa A, B ,C, D, E bilinmeyenleri bulunamıyor. Ax+Bx^2+Cx^3+Dx^4+Ex^5=y A.1+B.1^2+C.1^3+D.1^4+E.1^5=1 A.2+B.2^2+C.2^3+D.2^4+E.2^5=2 A.3+B.3^2+C.3^3+D.3^4+E.3^5=1 A.4+B.4^2+C.4^3+D.4^4+E.4^5=2 A.5+B.5^2+C.5^3+D.5^4+E.5^5=1 A B C D E değerlerini bulununca eğri çiziliyor.
 8. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Dil bilmiyorum.Türkçe anlatırsan öğreniriz. Sen demedin mi bir üstteki mesajda evrim rastgele değildir diye.Bir karar ver. Ben mesajlarımda tanrı ile ilgili birşey yazmadım.Sadece kendi kendine tasarlamak imkansızdır dedim. Ayrıca verdiğin kodu bir insan yazdı.Kodun kendisi değil.
 9. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  sanki evimde laboratuvar varmış gibi soruyorsun. Buz kristalinin şeklinin hidrojen ile oksijen bağlanma açıları ile ilişkisi olduğunu okumuştum. Atomun şekli okulda öğrettikleri gibi değil deniliyor ama bağlanma açıları ona uyuyor nedense. Konu başlığım kendi kendini tasarımlamak imkansızdır.
 10. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Verdiğin kod ne işe yarıyor anlatsana kodlama bilmiyorum.Biraz delphi öğrenmiştim onuda unuttum gitti. Bu kodu sen mi yazdın? Ayrıca evrim tesadüf değildir diyorsun.verdiğin programda rastgele sayı üretici ne işe yarıyor?
 11. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  örnek bir bilgisayar kodu yapıştır buraya yapıştıramıyorsan boşuna google üretiyor diye sallama.
 12. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  Konu başlığım false vacuum değil.o sizin iddianız. İddiayı atan tarafın anlatması gerekir.Cins olan sizlersiniz.Evinizde laboratuvar mı var? Anibalin vardır.Palavra atmayı sever.
 13. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  İlk önce kendi kendine programlayan bilgisayar ile birşeyler üretin. Kendiliğinden örgütlenmeyi savunuyorsunuz bu yöntemle ürettiğiniz birşey yok.
 14. Kendi kendini tasarlamak imkansızdır.

  False vacuum hakkında bilgim yok.Anlatta öğrenelim.Türkçesi yok mu bu şeyin yabancı dilde söylenince bilgi vermiyor.
×