Jump to content

Ulusalcı

Normal Üye
 • İçerik sayısı

  134
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

Ulusalcı Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

401 profil görüntüleme
 1. Ulusalcı

  nasıl ateist oldum

  Ben de çocuğum olmasını ve onu her türlü dogmadan, hurafeden ve cehaletten uzak bir şekilde en iyi koşullarda yetiştirmeyi çok istiyorum. Ama oldukça umutsuz ve gerçekleşmesi zor bir arzum bu. Çünkü karşıma o çocuğu doğurabilecek bir kadın çıkmayacak büyük ihtimalle. Evet, saçma biliyorum ama daha şimdiden çocuğum olursa onu nasıl yetiştirmem gerektiğini düşünüyorum. Hiç kendisine/kendilerine din empoze edilmediği için doğal olarak garipsenecek ve dışlanacak(lar). Acaba bana din, Allah hakkında sorular soruncalar ne demeliyim direk bunların yalan olduğunu mu söylemeliyim yoksa başka bir şey mi bilemiyorum. Benim babam, annem torunları ile hiç mi görüşmeyecek? Hiç mi din, Allah konusunda konuşmayacaklar? Bir de oğlum olursa sünnet ettirecek miyim ettirmeyecek miyim onda da çok kararsızım. Salak bir hurafe için küçücük çocuğa o trajediyi yaşatmaya hakkım var mı? Sünnet ettirmesem de ayrı bir dert. Arkadaşları arasında alay konusu olacak, dışlanacak. Kendini kötü hissedecek. Büyüyünce Müslüman olup da sünnet olmak zorunda kalırsa daha da rezil olacak. Offf muhafazakar ailenin ateist çocuğu olmak gerçekten çok zor.
 2. Ulusalcı

  Modern tıbbı kötüleme çabası

  Oruç zararlı tabi ki de 17 18 saat hiçbir şey yiyip içmeden malak gibi yatıp sonra da öküz gibi yemek yemenin ne faydası olabilir? Vücudunun asıl enerjiye ihtiyaç duyduğu saatlerde yani yemek yemen gerektiği zamanlarda aç ve susuz kalıyorsun, yemek yememen gerektiği zaman da öküz gibi yemek yiyorsun. Yani sağlık uzmanı falan değilim ama bunun zararlı bir şey olduğunu göremeyecek kadar da cahil değilim. Ayrıca bütün uzmanlar günde 1-2 litre su içilmesi gerektiğini söylüyor. Bu da tabi öküz gibi sahurda ve iftarda 5'er bardak 10'ar bardak değil güne yayarak. Hayırdır ne oldu sana havuz medyası mı izlemeye başladın da kalkıp oruç faydalıdır demeye getiriyorsun? Türbanın, abdestin faydalarını falan da anlatmaya kalkarsın yakında sen. Niye üzerine alındın onu da anlamıyorum. Ben burada Müslümanlara hakaret ediyorum sadece. Sen de mi Müslümansın yoksa?
 3. Ulusalcı

  Modern tıbbı kötüleme çabası

  Canan; antidepresanların, psikiyatrinin para tuzağı olduğunu iddia eden salağın teki. Ona kalsa hiç antidepresan kullanmamalıyız. Madem bu kadar cesursun, madem bu kadar ezber bozmaya meraklısın. O zaman hadi yiyorsa çık şu orucun faydalı olduğunu iddia eden doktor kılıklı şarlatanlara bir iki laf et. Ama nerede sende o yürek?
 4. Ulusalcı

  Modern tıbbı kötüleme çabası

  Canan'ın ne özelliği var ki ona hakaret edince tepki alıyorum? Aptal, Müslüman bir komplo teorisyeninin teki işte. Adam olsa tıbbı, bilimi kötülemek yerine millete orucun zararlı bir şey olduğunu anlatırdı.
 5. Ulusalcı

  Modern tıbbı kötüleme çabası

  Canan Karatay gibi gerizekalı Müslümanlar sürekli tıp hakkında atıp tutuyor. Tıbbın bir eksiğini, kusurunu yakalamaya çalışıyorlar. Bundan en çok da psikiyatri nasibini alıyor. Cahil dindarlar sürekli bu antidepresanları kötülemeye çalışıyor. Mesela bundan 2-3 sene önce ben ciddi ciddi intiharı düşünürken artık pek aklıma gelmiyor. 2-3 sene öncesine kadar daha mutlu ve pozitifim. Hani bu antidepresanlar tü kakaydı? Canan Karatay gibi aşağılık kompleksli gerizekalılar hayatta bir başarı gösteremedikleri için başarılı insanların kusurlarını bulup kendilerini böyle tatmin ederler. Zavallı salaklar.
 6. Ulusalcı

  Concerta isimli ilaç hakkında

  Bütün gün sersem gibi uyuklayan şahsımı günde saatlerce çalışabilir vaziyete getirdi. Gerçekten mucizevi bir hap. Süresi dolmadan bitince 1 hafta kadar içmeden durmak zorunda kaldım. Gerçekten kabus gibiydi. Değerini eksikliğinde daha iyi anladım. Neyseki dün tekrar aldım ilacı ve yine canavar gibiyim. Böyle faydalı ilaçları kötülemeye çalışan kim varsa onların ben gelmişini geçmişini...
 7. Ulusalcı

  Bu resme iyi bakın,resim dönüyürse beyniniz sakat,dönmüyürse sağlamdır

  Oh be dönmüyor hiç.
 8. Ulusalcı

  BAŞ ÖRTÜSÜ

  @Zeyees Gerçekten senin durumun zor. Beni ailem Müslüman olarak biliyor. Ama bu kadar tutucu değiller. Kız olsam öyle kapatmaya falan zorlamazlar yani. Yerinde olmak istemezdim. Bence kesinlikle onlara teslim olmamalısın. Diren ve o türbanı takma. Sana istemediğin bir şeyi yaptırmaya hakları yok. Orucu da mecbur tutarsın, zaten Müslümansın sanırım. Ateist ya da deist olsan da sakın ailene bir şey söyleme. Sonuçları kötü oluyor.
 9. Ulusalcı

  BAŞ ÖRTÜSÜ

  28 Şubat Devrimi'ni savunan birisi olarak türban konusunda biraz aşırıya kaçıldığını düşünüyorum. Herkes de aile baskısının zoruyla kapanmıyor. Benim annem evlendikten sonra kendi hür iradesiyle kapanmış mesela. O şiddete maruz kalan, sürüklenen, coplanan türbanlılar eğer takmak istemeseler o kadar eziyete katlanmaya kalkmazlar ve kolayca türbanlarını çıkarırlardı. Evet, eminim ki çok büyük bir kısmı ailelerinden de baskı görmüştür ama zamanla alışıp kendileri de benimsiyorlar. Hangi çağdaş batı ülkesinde türban yasağı var ki? Hepsi rahat rahat okula da giriyor, milletvekili bile olabiliyorlar. O yüzden bana göre yargı, emniyet ve ordu dışında türban yasağı olmamalı.
 10. Ulusalcı

  Ateist kız bulma sorunu

  Senin ruhun ergen belli ki. Sorun sadece seks olsa zaten bunun için konu açar mıyım? Demek ki sen sadece cinsel seks objesi gözüyle bakıyorsun kadınlara. Seks benim için ikinci planda. Önemli olan aşk.
 11. Ulusalcı

  Ateist kız bulma sorunu

  Komünistle ben hiçbir konuda anlaşamam.
 12. Ulusalcı

  Ateist kız bulma sorunu

  Ateizm Derneği'nden mi bahsediyorsun?
 13. Ulusalcı

  Ateist kız bulma sorunu

  Zaten Müslümanken de kız bulamıyordum. Artık işim daha da zor. Müslüman bir kızla sevgili olsam bile bir geleceğimiz olamaz. Evlenemeyiz. Evlensek bile sorunlar çıkabilir, özellikle de çocuk yetiştirme konusunda. Bir de belli mi olur ileride tesettüre falan da girebilir hiç belli olmaz. Ateist kızlar da biraz garip oluyor. Ayrıca dünya görüşü benimle uyumlu ateist kız hiç görmedim şu ana kadar. Ateist kız bulacağım da görüşleri bana uygun olacak da beni sevecek de ohooo...
 14. https://odatv.com/akil-adamlardan-dikkat-ceken-bulusma-26111809_m.html Akil adamlar Oslo'da bir araya gelmiş. http://halktv.com.tr/akpli-kavakci-almanyadan-federal-sistem-hakkinda-bilgi-aldik-347579 Bir diğer haber de bu. Federasyon lafları edilmeye başlanmış bile. Sinyalleri ufaktan veriyorlar şimdiden. Yerel seçimlerden sonra AKP özüne tam dönüş yapmaya hazırlanıyor.
 15. Ulusalcı

  Concerta isimli ilaç hakkında

  Puhahahaha sen ciddi misin?
×