Jump to content

Faşist Ateist

Üyeliğini Sildirmiş Kullanıcı
 • İçerik sayısı

  263
 • Katılım

 • Son ziyaret

Topluluk Puanı

0 Neutral

1 Takipçi

Faşist Ateist Hakkında

 • Derece
  Advanced Member

Güncel Profil Ziyaretleri

1.624 profil görüntüleme
 1. Faşist Ateist

  Biraz futbol

  Kendimi bildim bileli baya koyu Fenerbahçeliyim. Yalnızca bir ara-tam hatırlamıyorum ama 2003 yılı civarıydı-Beşiktaşlı olmuştum. Hayatımın oldukça kısa bir kesitiydi. Yanlış hatırlamıyorsam Fenerbahçe 2004'te şampiyon olunca yine Fenerbahçe'ye dönmüştüm. O gün bugündür hep Fenerbahçeliyim, hiç değişmedim. Diğer sevdiğim takımları sıralayacak olursam; İngiltere'den Chelsea İspanya'dan Real Madrid İtalya'dan Juventus(Önceden AC Milan'ı desteklerdim ama Ronaldo geldiğinden beri Juventusluyum) Ateist olduktan sonra nedense futbola ilgim baya azalmıştı. Ama ö
 2. Bana göre sevgiliye ya da eşe tamamen güvenmek iman etmekten farksızdır. Neredeyse her gün aldatma haberleri okuyoruz, kadın-erkek fark etmeksizin herkes birbirini aldatıp duruyor. Böyle bir dünyada kalkıp da birisine güvenmek, "O asla böyle bir şey yapmaz" demek salaklık gibi geliyor bana. Elbette ki paranoyakça her şeyden şüphelenin, atılan her adımı sorgulayın falan da demiyorum ama her an tetikte ve uyanık olmakta da bana göre fayda var.
 3. Sanki Recep İvedik'ten başka çekilmiş bir Türk filmi yok. Hep de zaten en kötü örnekleri gösterip sonra da onlar üzerinden genelleme yaparsınız. Sanki Amerikan komedi filmleri ya da dizilerinin her yerinden kalite fışkırıyor. Görüyoruz onların da aptal aptal ya da sapıkça filmlerini de. Türk dizileri çoğunlukla kalitesizdir doğru ama gidip de How I Met Your Mother ya da Gossip Girl gibi aptal Amerikan dizilerine de hayran olacak kadar kişiliksiz de değilim. Benim ağzımdan Türk yapımı şeyleri öven tek bir cümle de çıkmadı dikkat edersen.
 4. Al işte... Ben burada kültür, sanat gibi şeylerden bahsetmişim. Cevap yazanlar da bilim, teknoloji, din ve siyasetten bahsetmiş. Bu yazımda İslam çok güzel bir din, Türkiye'deki politikacılar süper, Türkiye teknolojide çok ileri falan gibi bir laf çıkmış mı ağzımdan?
 5. Her ne kadar Uludağ Sözlük'te de böyle çakma entelektüeller bulunsa da bunlara ağırlıklı olarak Ekşi'de rastlıyorum. Herhangi bir film, edebi eser, müzik vs yeni çıktığında böyle tipler başlıyorlar eleştiri topuna tutmaya. Hepsi de böyle bir sanat eleştirmeni vs edasıyla yapıyor bunları. İlla yapıt olmak zorunda da değil. Başarılı olduğu bilinen bir sporcu ya da çoğunlukla güzel ya da yakışıklı bulunan bir oyuncu ya da model hakkında da olumsuz yorum yapmadan duramıyorlar. Genellikle de sözlük erkekleri yakışıklı olan ünlüleri, sözlük kadınları da güzel ünlüleri gömme
 6. Ne yazık ki ülkemizde özellikle de ergen kesimlerde devamlı olarak bir yerlilik düşmanlığı ve yabancı özentiliği görüyorum. Bu özenti ve kişiliksiz ergenler; dizi ya da film olsun, müzik olsun, bilgisayar oyunu olsun, herhangi bir ürün olsun ya da ülkedeki erkeklerin/kadınların yakışıklılığı/güzelliği olsun bu gibi şeyler üzerinden sürekli Türklüğü aşağılıyorlar. Onlara göre Türklerin yaptığı ya da ürettiği her şey dandik, müzikleri ya da filmleri/dizileri kötü ve kalitesiz. Ya da Türk kadınları/erkekleri çirkin ve tipsiz. Bu aşağılık kompleksli insanlar buna karşılık da devamlı o
 7. Bu deprem gecesi yaşandığı iddia edilen pek çok saçma sapan hurafe dolaşıyor ortalıkta. Ama bunlardan en ciddi olanı ve hurafe olmama ihtimali olan denizden bir ateş topu çıktığı iddiası. Bu ateş topunu gördüğünü söyleyen çok fazla insan var. Bunlardan bir tanesi de yazlıkta iken konuştuğumuz bir kadının kızıymış. Kız gecenin bilmem kaçında denizden çıkan bir ateş topu gördüğünü söyleyince annesi de dalga geçmiş olur mu öyle şey diye. Bunun bilimsel bir açıklaması var mı, bu olay gerçek olabilir mi?
 8. Faşist Ateist

  Tekrar yazmasını istediğiniz üyeler

  O hatırladığım kadarıyla Konyalıydı ve imam hatip mezunuydu. Ben ise doğma büyüme İstanbulluyum ve imam hatip falan değil normal bir Anadolu lisesi mezunuyum. Tabii onun liseden sonra ne okuduğunu, ne iş yaptığını falan bilmiyorum ama muhtemelen dediğin gibi bir denklik yok ortada. Kibirli birisi olduğumu da düşünmüyorum.
 9. Faşist Ateist

  Tekrar yazmasını istediğiniz üyeler

  Nolan çok kibirli ve kendini bir halt zanneden bir şahıstı. Gitmesi çok iyi oldu. Zaten bildiğim kadarıyla kendisi turandursun forum denen liboş yuvasında yazıyor ve orada gayet mutlu.
 10. Faşist Ateist

  Tekrar yazmasını istediğiniz üyeler

  Democrassian, Robespierre, ateistdusunce bunlar özlediğim yazarlar. Harmoniaa mıydı neydi onu da hatırlıyorum biraz. Hatta abaza bir Müslüman onu taciz etmişti hatırlıyorum. Benim aklımda iyi bir yazar olarak kalmış. Bir de Latte vardı, o da iyi bir yazardı. Onu da hiç görmüyorum ne zamandır.
 11. Faşist Ateist

  Antidepresanlar Vücuda Zararlı mı?

  3 yıl boyunca düzenli olarak kullandım. Kullanmadığım antidepresan kalmadı. Yani elbette ki bunlar öyle süper, mucizevi ilaçlar falan da değil ama hiçbir faydasını görmedim demek de haksızlık olur. Gördüğüm yan etkilerini sıralayacak olursam; -Yüzümün donuklaşması, ifadeşizleşmesi, mimiklerimin kaybolması -Çenemde istemsiz bir titreme(Bu yanlış hatırlamıyorsam sadece Lustral kullanırken olmuştu) Başka bir yan etki görmedim yani. Bir de çok uyku yapıyor falan deniyor hepsi için ama ben 1-2 ay önce tamamen bıraktım antidepresanları. Yine günde 8-10 saat uyuyorum
 12. Faşist Ateist

  Arap Alfabesindeki saçmalıklar

  Biz de mesela hala kelimesini iki farklı şekilde okuyoruz. "Sen hala burada mısın?" "Halamlar gelmiş." Cümleye bakarak biz bu kelimelerin okunuşunu ayırt edebiliyoruz şapka olmasa da. Önemli olan alfabenin kolay ya da zor olması değil, dil ile uyumlu olması. Arap alfabesi Arapça ile uyumlu o yüzden de bir sorun olmuyor Araplar açısından. Ama Arap alfabesi Türkçe ile hiç uyumlu değil ve bu büyük bir sorundu geçmişte.
 13. https://www.bilimislam.com/sunnetin-zararlari/ Bu sitenin adı neden bilimislam onu anlamadım ama çok faydalı ve güzel bilgiler içeriyor. Sünnet derisi bize empoze edilen yalanların tam aksine önemli işlevlere sahiptir ve penisi korumaktadır. Sünnet derisi penisin en çok sinir ucu barındıran kısmı olduğu için erkeğin uyarılmasında çok etkin bir şekilde rol oynar. Sünnetli erkek bu yapıya sahip olmadığı için cinsel ilişkide yeterince uyarılamaz ve daha az zevk alır. Sünnet derisinin gereksiz olduğu, ileride hastalıklara neden olabileceği gibi iddialar dinci safsata
 14. Faşist Ateist

  Üniversite ve Yaş sorunsalı.

  Benim lisedeyken en sevdiğim ders Tarih'ti. Hatta rehberlik hocasıyla bir görüşmemde Tarih Öğretmenliği seçmeyi düşündüğümde direk seçme deyip kestirip attı. Çünkü çok atama sıkıntısı oluyor öğretmenlikte. Gerçi Matematik ve İngilizce dışında bütün öğretmenliklerde durum öyle bildiğim kadarıyla. Sözelde en garanti bölüm muhtemelen İlahiyat'tır. ?
 15. Faşist Ateist

  Üniversite ve Yaş sorunsalı.

  Yaş bence sıkıntı değil de Tarih ve Felsefe'yi okuyup ne yapacaksın ki?
×
×
 • Yeni Oluştur...