Jump to content

NELERİ İZLİYORUZ VE OKUYORUZ

Recommended Posts

değerli arkadaşlarım yazmayı uzun zamandır tasarladığım bu yazımı şimdi yazmak kısmet oldu..gerek tv seyrederken gerekse gazete okurken gerek internet kafede karşımıza ilginç olaylar çıkıyor..işte ben kendi yaşadığım bu birkaç olayı sizlerle paylaşmak istedim..televizyon ile başlayayım..

özel bir tv kanalında sabah programı yapan seda sayan canlı yayında telefon görüşmei yapıyor..şöyle ki:

---alooooo kiminle görüşüyoruz

--ben mustafa

---ne haber lan mustafa

---??????

----nereden arıyorsun bizi mustafa

---şişliden

---ne iş yapıyorsun lan mustafa

---şişli belediye başkanıyım

daha sonra aynı seda sayan tv tarihinin en büyük gaflarından birin yapmış ve demiştirki::ulu önder mustafa kemal atatürk'ün 69. yıl dönümünü kutluyoruz..((şahsen ben bu lafı duyduktan sonra tv mi balkondan atmak istedim))

gene ulusal bir kanal olan kanal 7 de nur ertürkün sunduğu programa cuma günü docent doktor mustafa karataş soruları yanıtlamak üzere katılmıştır((kendisi hadis uzmanıdır))

telefon bağlantısındaki bayanın sorusu şu şekildedir::sayın mustafa hocam ben 16 yaşımdan 20 yaşıma kadar 4 yıl cinsellik yaşadım erkek arkadaşımla..ama ne dini nede resmi olarak evliyken.şimdi başka biriyle evlendim bu 4 yılın günahı varmı..

hocanın cevabı kısa ve net:tövbe istiğfar edeceksiniz...((iyide yahu zevkin ve orgazmın doruklarına çıkarken kendini 16 yaşından 20 yaşına kadar akşam simidi gibi çıtlattırırken hiç hocaya sormuyordun ama))

vakit gazetesinde abdurrahman dilipak::bir ülke istiyorum içinde kemalizmin laikliğin ve chp nin olmadığı der..

gene aynı gazetede erdoğan surat adlı köşe yazarı mustafa kemale nursuz sahte kahraman demekten geri durmaz..

hülya avşar adlı büyük santçı ise programına çıkardığı 7 yaşındaki çocuğa testere 4 adlı filmin biletini hediye etmek ister.

manken tuğba özay da katıldığı bir ilaç reklamı ve tanıtım kampanyasında şunları der:.aaa bakın builaç adet sancısına çok faydalı biliyorsunuz benim adatim çok sancılı geçiyor..((biliyorsunuz kelimesi üzerine magazinciler kendisine 3 dakika soru soramaz olurlar..hatta dumurdan dumura sürüklenirler...

neyse şimdilik bu kadar tabi dahası var onları sonra ekleyeceğim...nokta... :blink::angry::(

Sitelerde Paylaş

İzninle Himmler, sana ben de katılacağım bu konuda. 2 - 3 yıl falan öncesinden, televizyonda hep akşamları ana haber programlarından sonra genellikle yabancı filmler çıkardı. Neredeyse her akşam ya 20.00'de başlayan, ya da 22.00'de başlayan programların biri mutlaka kaliteli bir yabancı film olurdu. Ben film izlemeyi seven biriyim. Ama şuan bakıyorum dolaşıyorum kanalları, hep dizi hep dizi. Eskiden yabancı filmlerin arasına belgesellerin de gelmesini isterken, şimdi bakıyoruz ki yabancı filmler bile gitmiş, sadece şu abidik kubidik diziler kalmış ekranda.

Akşamlardan önce, gündüzleri de neredeyse hemen hemen her kanalda kadın programları. Kadınları bilinçlendirmek, onlara haklarını sağlamak bir yana, ki benim istediğim kadınların sıkmabaşlık saçmalığından kurtulup gerçek özgürlüklerine kavuşmalarıdır, daha onları körlüğe itiyorlar. Duygusal halkımızınm duygularıyla oynamaktan zevk alıyorlar.

"30 yıldır görmediği babasıyla buluşacak, yıllardır anne hasretiyle yanıp tutuştu, o kardeşinin resmini bile görmedi.." gibi söylemlerle ortaya çıkan programlar, zaten uyuma derecesinde olan halkımızı daha fazla uyutuyor. İnsanlarımızı gözyaşına boğuyorlar, sır kapıları, kalp gözleri ile, böyle acındıran programlar ile "Herşey allahtandır, bak ne kötüler var, halimize şükredelim..." gibisinden şeyler söyleyip, hala uyanamıyorlar, uyandırılamıyorlar.

İnsan gibi programlar yayınlasınlar, halkımızın duygularını sömüren yayınlar değil...

Sitelerde Paylaş

tursil reklamı::bu deterjan çamışırlarınızı özellikle beyazlarınızı deforme etmeden ve grileştirmeden beyazlatırmış...

burada kullanılan 7--bilemedin 8 yaşında bir kız çocuğu var..reklam boyunca bu kız çocuğu 3 karede uzun uzun gözüküyor..peki bunda ne var denilebilir..efendim bu kız çocuğu çırılcıplak olarak gösteriliyor..iftira gibi olmasın dinci kanallar bu reklamı her reklam kuşağında 2--3 sefer yayınlıyor..birilerinin canları birşeyler mi çekiyor diyesim geliyor..nokta..

Sitelerde Paylaş

o sizn şahsi görüşünüz..siz bu sitenin kurmaylarından biri olabilirsiniz ama karşınızdakini fesat ilan edemezsiniz..ben tesbitimi yazdım..bana itham ettiğiniz iletinizi siliniz..nokta..

Sitelerde Paylaş

Ben forumda sizden yada herhangi bir üyeden farklı yazmıyorum ve farklı konumda değilim.İletimi raporlayabilirsiniz.

Yalnız sizinki tespit oluyorda benimki neden itham oluyor anlamadım?

birilerinin canları birşeyler mi çekiyor diyesim geliyor..nokta..

Tekrar okuyun bakalım,siz kendinize "fesat" dışında bir kavram yazabilecek misiniz?

Sitelerde Paylaş

HEP KENDİMİ VE ÇAYLAKLIĞIMI BİLDİM BU FORUMDA

AMA SEN ŞANSINI FAZLA ZORLUYORSUN..FESAT SENİN .... SAPIK SENİN.... NEYSE

BEN FESAT YADA SAPIK OLMADIĞIM KANATİNDEYİM...SADECE BU REKLAM HAKKINDA TESBİTİM VARDI YAZDIM

SENDE ADMİN LİK VAR YAZ VEYA SİL DEĞİLMİ..NOKTA..

Sitelerde Paylaş

Yahu himmler normal üyeyim senden yada diğer üyelerden herhangi bir üstünlüğüm yok diyorum neden hala aynı şeyleri söylüyorsun?

Ben tepkimi normal üye olarak verdim,sende tepkime karşı tepki vereceksen bana normal üyeymişim gibi ver.Alla allaaa

Sende bana fesat ve sapık demekte özgürsün,ama neden dediğini açıklaman gerekiyor.Ben derken senin yazdıklarını gerekçe gösterdim.

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl tespit.Reklamı çekenin dindar kanallar olduğunu nerden çıkardın?Diğer kanallarda günün 24 saati yarı çıplak kadınlar gösterilirken ve bunun adına modernlik denilirken,neden insanlar dindar kanallarda çıkan çıplak bebeklerden,çocuklardan tahrik olsunlar?

Sitelerde Paylaş

Bu nasıl tespit.Reklamı çekenin dindar kanallar olduğunu nerden çıkardın?Diğer kanallarda günün 24 saati yarı çıplak kadınlar gösterilirken ve bunun adına modernlik denilirken,

ne kadar yobazsınız bayan...

eteğin boyu kısaldıkça modernite artar...

tarihinde hallac tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bir dici kanal bir reklam kuşağında 4 sefer yayınladı..tesbit ettim tarafımdan...

ve size bir önerim var sayı maccihato bir adet apranaxs bir adet de buscopan alıp içiniz ve ayaklarınızı sıcak tutunuz.. göreceksiniz bu dediklerimi yaparsanız üyelere daha az saldıracaksınız..bizde önümüzdeki 26 gün rahat edeceğiz..ANLADIN SEN ONU ANLADIN..

asabiyetin fazlası zarardır..karşına kontrosüz bir erkek çıkabilir..

Sitelerde Paylaş
bir dici kanal bir reklam kuşağında 4 sefer yayınladı..tesbit ettim tarafımdan...

...

bu tespitiniz ile nereye varmak istiyorsunuz. ilk defamı gördünüz herhangi bir reklamın birden fazla gösterildiğini..

bu forum, kontrolsüz erkekleri de konrollü ve bandrollü erkek haline getirir dert etmeyin

Sitelerde Paylaş

ve size bir önerim var sayı maccihato bir adet apranaxs bir adet de buscopan alıp içiniz ve ayaklarınızı sıcak tutunuz.. göreceksiniz bu dediklerimi yaparsanız üyelere daha az saldıracaksınız..bizde önümüzdeki 26 gün rahat edeceğiz..ANLADIN SEN ONU ANLADIN..

Sevgili Himmler,

Macchiato'nun "fesat" demesini sert bulmuştum ama

senin yukarıdaki ifadeni de çirkin bulduğumu söylemek istiyorum.

Görülen o ki, karşıdakinin sadece bir insan olduğunu, bayan ya da

erkek olmasına göre fikir yürütmemeyi öğrenmesi için müslüman veya

ateist olması gerekmiyor, zihniyet aynı olunca.

Sitelerde Paylaş
Akşamlardan önce, gündüzleri de neredeyse hemen hemen her kanalda kadın programları. Kadınları bilinçlendirmek, onlara haklarını sağlamak bir yana, ki benim istediğim kadınların sıkmabaşlık saçmalığından kurtulup gerçek özgürlüklerine kavuşmalarıdır, daha onları körlüğe itiyorlar. Duygusal halkımızınm duygularıyla oynamaktan zevk alıyorlar.

"30 yıldır görmediği babasıyla buluşacak, yıllardır anne hasretiyle yanıp tutuştu, o kardeşinin resmini bile görmedi.." gibi söylemlerle ortaya çıkan programlar, zaten uyuma derecesinde olan halkımızı daha fazla uyutuyor. İnsanlarımızı gözyaşına boğuyorlar, sır kapıları, kalp gözleri ile, böyle acındıran programlar ile "Herşey allahtandır, bak ne kötüler var, halimize şükredelim..." gibisinden şeyler söyleyip, hala uyanamıyorlar, uyandırılamıyorlar.

İnsan gibi programlar yayınlasınlar, halkımızın duygularını sömüren yayınlar değil...

Bu tespite tamamen katılıyorum....

Özellikle kadınları daha çok köle olmaya, kendilerine yapılan kötü muamelleri kabullendirmeye çalışıyorlar...

Ağzı burnu, dağılmış, kırılmış, kocaları tarafından ölüm tehditleri alan kadınları, kocalarıyla barıştırmak için uğraşıyorlar.....

Kimse de kalkıp o kadına tek başına ayakları üstünde durup, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması gerektiğini söylemiyor....

Sitelerde Paylaş
Ağzı burnu, dağılmış, kırılmış, kocaları tarafından ölüm tehditleri alan kadınları, kocalarıyla barıştırmak için uğraşıyorlar.....

Kimse de kalkıp o kadına tek başına ayakları üstünde durup, insan onuruna yakışır bir şekilde yaşaması gerektiğini söylemiyor....

Dukkandaki televizyonda bazen calisan elemanlarin istedikleri kanallari actirirdim. Boyle Hakki bulut veya Ankarali bilmemne gibi sarkicilar ciktiginda elemanlar bayram eder, sevinc icinde seyrederlerdi.

Gunlerden bir gun Seda Sayan, programina cikardigi sarkicilarin yaninda, bir hatunu cikarmis ve kirli camasirlarini, studyodaki yasli teyzeler arasinda tartismaya acmisti.

Kiz televizyonda yayinlanan evlenme programina katilmadan once bir adamla dost hayati yasarken, cocuk mu ne aldirmis, bunu duyan studyodaki teyzeler de kizi ayiplamaya baslamislardi. Bu arada Seda Sayan da sanki kendisi sutten cikmis ak kasikmis gibi ''Ama onu da dinleyelim, belki bir aciklamasi vardir'' turunden seyler gevelemisti.

Studyodaki teyzeler ve canli yayina baglanan insanlar kizi iyice utandirip, yerin dibine soktuktan sonra sira Ankarali bilmemne´nin sarki soylemesine geldiginde, az once utandirdiklari kizi zorla kaldirip, bir de oyun oynatmislardi.

Ulusal bir kanalda yayinlanan bu programda, malum kiz, evlilik oncesi iliskiye girdigi ve cocuk aldirdigi icin teyzeler ve Seda Sayan tarafindan utandirilirken, programin sonunda ayni Seda Sayan, studyodaki teyzelere donerek kendisinden 10-15 yas kucuk Nihat Dogan ile yasadigi evlilikdisi iliskisinden cocuk yapmak istedigini ve bu konuda studyodaki teyzelerin neler dusundugunu sormustu.

Az once kizi utandiran studyodaki teyzeler de ''Yap Seda´cigim, helal olsun sana'' demis ve programi bitirmislerdi. :rolleyes: Ne diyelim, vatana millete hayirli olsun....

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Playboy ve Zaman Gazetesine Aboneyim.

Diger gerksinimlerimi Bilgisayardan temin ederim.

Sag tarftaki Bilgisayrda da hanim arasira Takilir.

Cocuklarin kendi odalarinda Playstationlari,Tv leri ve Bilgisayarlari var.

Arkamda Televizyon gümbür gümbür calisir,Hanim bakar,ben kulakligimi takmis bilgisayar basindayim.

Yani Süllalece Internetten aliriz,istedigimizi,desem yeri var.

SAYGILAR.

tarihinde Dimension tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

CEM YILMAZIN YAKINDA VİZYONA GİRECEK BİR FİLMİ VAR..cem uykudan kanter içerisinde uyanır tv de yüzü gözükmeyen bir kadın vardır ve altta da şöyle yazmaktadır..

kayınım bana kaydı

vermek istemeyen bir izleyici.

ben buna çok gülmüştüm..nokta..

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...