Jump to content

Recommended Posts

• İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet, yukarıdaki cümlelerden cahillik okunuyor.

Nefsin galeyanının en şiddetli olduğu gençlik döneminde ihtiyarca tek bir kadınla tam bir iffet ile idare eden bir zatın yaşlandıktan sonra, yani nefsin galeyanının azaldığı sıralarda evlenmesinin nefsani değil, daha başka büyük hikmetler için olduğunu insaf sahibi her insan kabul eder.

Muhammed 25 yaşına kadar anasız babasız deve çobanlığı yapan çulsuzun biri olduğu için onu kimse adam yerine koyup kızını vermedi.Muhammed de evde kaldığı kaldığı için mecburen hatice ile evlendi. Haticenin yanında bir nevi işçi gibi,ırgat gibi çalşıyordu.

Ne zamanki peygamberlik ilan edip taraftarı çoğalınca, ve kanıda bitlenince önceki dönemimde ki yaşadığı eziklğin acısını fena bir şekilde çıkardı. Talan ettiği kabilelerdeki karı ve kızları tek tek sıraya dizdi.Elinden gelse dişi sinekleri bile düzecekti.

Bırak bu masalları. Muhammed ırz ve namus düşmanı azılı bir sex manyağıdır

tarihinde dinsavar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yine cahillik... Kur'anda bu mesele çok güzel bir tarzda akla izah ediliyor. Muhammed aleyhisselam, bir kimseye evladım demesi, şefkatinden dolayıdır. Evladım demekle o kişi onun evladı olmuyor. Bu sebeple Hz Zeyd, Resulullahın evladı değildir. Hz Zeyd radıyallahü anh, Hz Zeyneb radıyallahü anhayı, kendine denk bulmadığı için boşamış, Hz Muhammed aleyhisselam da Allahın emriyle almış. Yani, Hz Zeyd, Hz Zeyneb'in ancak bir Peygambere zevce olacak fıtratta olduğunu görmüş ve boşamış. Boşadıktan sonra Peygamber aleyhisselam almıştır...

Elhasıl, dediğim gibi gençliğinde ihtiyarca tek bir kadın ile iktifa eden elbette ihtiyarladığında, yani şehvetin azaldığı zamanlardaki evlenmesi nefsani ve şehevani değil, çok büyük hikmetler içindir. Bu hikmetlerin en büyüğü, Hz Muhammed her hususta müminlere imam ve önder ve örnektir. Elbette evlilikteki gizli olan hallerin, kadınlar arasından nakletmek için değişik fıtratta birçok kadına ihtiyaç vardır...

Kırk yıllık Kani nooldu şimdi yani ? Son yıllarında mı aklına geldi birden bu evlatlık mevzuu; yıllarca bir problem yoktu da ?

Sitelerde Paylaş
peki ben sana birşey soracağım.

İnamadığın bir şeyin (Allah'ın) neden gücünü bu kadar merak ediyorsun?

iki nedeni olabilir?

1.si İnanmadığın halde bile olduğuna dair şüphelerin olduğu için merak ediyorsun

2.si inananlarla dalga geçmeye çalışıyorsun.

hangisi olduğunu söylersen cevabını yanıtlayacağım.

saygılar...

Ben varsayarak söylüyorum bunları. Dalga geçtiğim yok. Şüphe konusunda hiç aklına gelmesin. Allahın bir put olduğunu notamatik kanıtladı. Yani zaten öyle herşeye gücü yeten bir varlık yok. Diğer tanrılarda ise zaten senin kafan basmaz, şirk der, okuyamazsın.

cevabını yanıtlayacağım.
Tamam, sorunu cevapladım. Şimdi sen de benim cevabımı yanıtla.
Sitelerde Paylaş
Ben varsayarak söylüyorum bunları. Dalga geçtiğim yok. Şüphe konusunda hiç aklına gelmesin. Allahın bir put olduğunu notamatik kanıtladı. Yani zaten öyle herşeye gücü yeten bir varlık yok. Diğer tanrılarda ise zaten senin kafan basmaz, şirk der, okuyamazsın.

Tamam, sorunu cevapladım. Şimdi sen de benim cevabımı yanıtla.

sen buna cevap mı diyorsun? ben senden (Allahın olmadığını ispatlamış kendinden emin bir insan olarak) daha sağlam bir cevap beklerdim.

Kafa basmama konusunda biraz düşüneyim.

Yalnız bir gün olurya kafana takılabilir -ben Allah yok diyorum ama bir daha araştırayım dersen sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum. olayları incelerken bir ateist, bir müslüman yada bir hıristiyan v.s olarak değilde birşeyler arayan ve bulmak isteyen birisi olarak incelemen senin yararına olacaktır. (samimi bir tavsiyedir. çöpe atma derim.)

herşeye gücü yeten varlık olmadığı konusuna gelince

herşeyin mükemmel olduğu bir denge var. (yanlış bilmiyorsam bunda hemfikiriz) bize göre bunu yapan Allah size göre doğanın kanunları (umarım yanılmıyorumdur.)

-peki bu doğanın kanunlarını koyan kim ? mesela ben hiç ölmek istemiyorum. ama bir gün herkesin öleceği aşikar (galiba burda da hem fikiriz.) bu doğanın kanunu hiç kimse bir şekilde bozamamış mı? ipler kimin elinde?

senin sorunun cevabına gelince

Cennete müslümanlar girecek. Müslümanlarında öle bir derdi (tanrı olmak gibi) olmadığına göre mesele yok. müsterih olalım.

(Belki de sizin Tanrının yerinde gözünüz olduğu için tanrı cennete almak istemiyodur. :lol: )

Sitelerde Paylaş
sen buna cevap mı diyorsun? ben senden (Allahın olmadığını ispatlamış kendinden emin bir insan olarak) daha sağlam bir cevap beklerdim.

Kafa basmama konusunda biraz düşüneyim.

Yalnız bir gün olurya kafana takılabilir -ben Allah yok diyorum ama bir daha araştırayım dersen sana bir tavsiyede bulunmak istiyorum. olayları incelerken bir ateist, bir müslüman yada bir hıristiyan v.s olarak değilde birşeyler arayan ve bulmak isteyen birisi olarak incelemen senin yararına olacaktır. (samimi bir tavsiyedir. çöpe atma derim.)

herşeye gücü yeten varlık olmadığı konusuna gelince

herşeyin mükemmel olduğu bir denge var. (yanlış bilmiyorsam bunda hemfikiriz) bize göre bunu yapan Allah size göre doğanın kanunları (umarım yanılmıyorumdur.)

-peki bu doğanın kanunlarını koyan kim ? mesela ben hiç ölmek istemiyorum. ama bir gün herkesin öleceği aşikar (galiba burda da hem fikiriz.) bu doğanın kanunu hiç kimse bir şekilde bozamamış mı? ipler kimin elinde?

senin sorunun cevabına gelince

Cennete müslümanlar girecek. Müslümanlarında öle bir derdi (tanrı olmak gibi) olmadığına göre mesele yok. müsterih olalım.

(Belki de sizin Tanrının yerinde gözünüz olduğu için tanrı cennete almak istemiyodur. :lol: )

Kafan basmaz. Çünkü senin inancın sana allaha şirk koşmanın en büyük günah olduğunu söyler. Ateş aklına gelir hemen töbe töbe euzu.. dersin. Zaten ben okurken birşeyler insan olarak okuyorum, merak etme. Allahın var olabileceğiin de düşündüm ve olmayacağı kanaatini getirdim. Dediğim gibi tanrılar var olabilir, ama öyle herşeye yetişen bir tanrı olması pek mümkün değil. En azından varsa bile sizin bu tanrınız yalancı. Ne cehennem falan var tanrınız varsa, ne de başka birşey. Egosunu tatmin etmeye çalışan bir tanrı diyorum varsa bile.

Benim için şuan ölmek hiçbirşeyi değiştirmez. Yani hemfikir değiliz. Ha bugün öleceğim, ha yarın. Değişen birşey yok. İpler fizik kanunlarının elinde. Bilim insan da klonlamaya başladı artık. Çok sürmez ölümsüzlüğü de bulurlar ama PARA gerekiyor dostum. Belki bulmuşlardır da bize haber vermiyorlardır ölümsüzlüğü, düşün artık o kadar yakın.

İşte senin tanrın o kadar bencil ki, kendi gönderdiği diğer dinlerden adam bile almıyo kapıdan. Bencillik sizin içinize işlemiş. İyiliği bile karşılıklı yapan adam ne kadar bir elinin yaptığı elden diğer elinin haberi olmayacak dese de o adamdan ne beklersin...

tarihinde antiarap tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kafan basmaz. Çünkü senin inancın sana allaha şirk koşmanın en büyük günah olduğunu söyler. Ateş aklına gelir hemen töbe töbe euzu.. dersin. Zaten ben okurken birşeyler insan olarak okuyorum, merak etme. Allahın var olabileceğiin de düşündüm ve olmayacağı kanaatini getirdim. Dediğim gibi tanrılar var olabilir, ama öyle herşeye yetişen bir tanrı olması pek mümkün değil. En azından varsa bile sizin bu tanrınız yalancı. Ne cehennem falan var tanrınız varsa, ne de başka birşey. Egosunu tatmin etmeye çalışan bir tanrı diyorum varsa bile.

Benim için şuan ölmek hiçbirşeyi değiştirmez. Yani hemfikir değiliz. Ha bugün öleceğim, ha yarın. Değişen birşey yok. İpler fizik kanunlarının elinde. Bilim insan da klonlamaya başladı artık. Çok sürmez ölümsüzlüğü de bulurlar ama PARA gerekiyor dostum. Belki bulmuşlardır da bize haber vermiyorlardır ölümsüzlüğü, düşün artık o kadar yakın.

İşte senin tanrın o kadar bencil ki, kendi gönderdiği diğer dinlerden adam bile almıyo kapıdan. Bencillik sizin içinize işlemiş. İyiliği bile karşılıklı yapan adam ne kadar bir elinin yaptığı elden diğer elinin haberi olmayacak dese de o adamdan ne beklersin...

Benim için şuan ölmek hiçbirşeyi değiştirmez. Yani hemfikir değiliz.

Ben kesinlikle bir gün öleceğimiz konusunda hemfikiriz diyorum. Senin için şuan ölmek hiç bir şeyi değiştirmeyeceğini söylüyorsun.Yani bir nevi dünyada boşuna yaşıyorum diyosun. Yapacak bi şeyim yok doğanın kanunları bizi ortaya çıkarmış öle yuvarlanıp gidiyoruz :) Bence Dünya'da insan çok senin içinde ölmek sorun omadığına göre ben derim ki sen gel bir kişilik daha yer aç. Hem bizim, hakkında öle atıp tuttuğumuz öteki dünyayı da bi tanımış olursun senin için iyi bir hava değişikliği olur.

Çok sürmez ölümsüzlüğü de bulurlar ama PARA gerekiyor dostum. Belki bulmuşlardır da bize haber vermiyorlardır ölümsüzlüğü, düşün artık o kadar yakın.

sen buna inanıyorsun yani. ama senin için ölmek sorun olmadığı için zaten seni pek ilgilendirmiyor galiba bu konu. Ben bir şeyi merak ettim.

Hani iplerin elinde bulunduran o fizik kanunu sarsılmaz mı? Böyle olursa.

Sonuçta ölümsüzlük bulunucak kimse ölmeyecek, ekolojik denge alt üst, hiç eksilme yok sürekli artış nereye kadar ?

İpler fizik kanunlarının elinde.

ha işte benimde tam merak ettiğim buydu işte bu kanunu kim ayarlıyor. mesela dünyada yer çekimi var ayda çok az var. bu kanunları ayarlayan orada insan olmadığı için mi böle yapmış. yada bunlarıda bıraklım da gel sen bana o kanunları kim yapıyor onu söle.

Sitelerde Paylaş
ha işte benimde tam merak ettiğim buydu işte bu kanunu kim ayarlıyor. mesela dünyada yer çekimi var ayda çok az var. bu kanunları ayarlayan orada insan olmadığı için mi böle yapmış. yada bunlarıda bıraklım da gel sen bana o kanunları kim yapıyor onu söle.

Burada insan yaşadığı için yer çekimi kanunu yok. Burada yer çekimi kanunu belirli bir ayara tekabül ettiği için insanın yaşayabileceği bir ortam var.. Ve muhtemelen, kainatta varolan trilyonlarca gezegende bu yer çekim oranı bu oranda değil.

Uyanman gereken noktayı söylüyorum: Yaşı 14.5 milyar olan evrenin içerisinde yer alan 4 milyar yaşındaki dünyamız, evrenin oluşumundan ancak 10.5 milyar yıl sonra ortaya çıkmıştır. Bunun ilk zamanlarında atmosfer tabakası dahi yoktu. Oranlar bu ayarda bile değildi. Ve oranlar bu ayarda olmasaydı, muhtemelen canlılık oluşmazdı.. Veya bu şekilde oluşmazdı. Tıpkı o boşu boşuna varolan trilyonlarca gezegende oluşmadığı gibi.. Dünya sadece heran oluşmakta ve yok olmakta olan milyonlarca gezegenden biriydi. Şuanda bile milyonlarcası yeniden doğarken, milyonlarcası yok oluyor.. Dünyanın tarihine dönelim.. Şu son 1 milyon yıl hariç, geri kalan 14.5 milyar yıl içerisinde evrende insan yoktu.. Diğer gezegenleri bilemeyiz; ancak bu söylevimi, evrenin sadece bizim için varolduğunu söyleyenlere armağan ediyorum.. Dünya üzerinde ise bu 4 milyar yılın son 1 milyon yılı hariç, insanlardan eser yoktu. Dinazorlar 250 milyon yıl ince yaşadı ve 65 milyon yıl önce yok oldu. Sayamayacağımız kadar çok canlı yaşadı ve yok oldu..

Bu bir yana; ilk tek tanrılı din söylevi 3500 yıl önce ortaya çıktı.. İslamsa sadece 1500 yıl önce.. Bu kadar büyük bir geçmişe sahip evrende, 1500 yıldan bahsediyoruz. Ve hadi tek tanrılı söylemlerin tamamını dikkate alalım, 3500 yıldan bahsediyoruz. Zerre kadar umrunda olmadığımız doğanın ve evrenin 14.5 milyar yıllık geçmişi yanında, kıçı kırık 1 milyon yıllık hikayemizden destek bularak; tek tanrılı dinler ve mitler söz konusu olduğunda 3500 yıldan bahsediyoruz:)

Sana bir soru? Tam şuanda, dünyadaki 6 küsür milyar insan ölse.. Ne olur? Dünyanın sonu gelir mi? Yoksa biz yokken gayet bunun eksikliğini dahi hissetmemiş doğa, aynı şekilde biz tamamen yok olduğumuzdada işlemeye devam eder mi? Bana mantığına dayanarak cevap ver: İnsanların tamamı aynı anda ölse.. Evrenin sonu gelir ve sizin tabirinizle kıyamet kopar mı? Eğer koparsa; dünyanın, şuanda aynı şekilde evren içinde bulunan trilyonlarca gezegenden ne farkı kalır? Hiçbir farkı olmadığı halde...

Ve sen kalkmış bana; bu kadar geniş ve bizle alakası dahi olmayan evreni yaratan bir tanrının olduğunu.. Bu tanrınında, kıçı kırık arapların ne giydiği ve ne içtiğiyle ilgilenmekten başka işi olmayan bir varlık olduğunu söylüyorsun öyle mi? Bir tanrı varsa bile; sen bu şekilde o varlığa hakaret ediyorsun. Çıplaklık.. Şuan dünya üzerinde yaşayan bir çok kabile de hala çıplak gezmek esas.. Ve kesinlikle bir sapıklık sözkonusu değil. Hatta gerçek tevazuyu görmek istersen onların yanına git.. Tevazu giyimle beraber yok olmuş bir erdemdir.. Bunu ayıp yapan sensin.. Evren değil. Çıplaklık asla bir ayıp değil. Ayıp olan senin beynin, şartlanmış beynin. Evrene baktığında bunun böyle olmadığını çok rahat görürsün. Zira evren için denizde yüzen bir balıktan farkın yok.

Bence sen eve kapan, ibadetlerine devam et.. Ebu lehebin elleri kurusun sevgili dostum.. Zaten gurudu :o Zaten gurudu <_<

tarihinde john tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Burada insan yaşadığı için yer çekimi kanunu yok. Burada yer çekimi kanunu belirli bir ayara tekabül ettiği için insanın yaşayabileceği bir ortam var.. Ve muhtemelen, kainatta varolan trilyonlarca gezegende bu yer çekim oranı bu oranda değil.

Uyanman gereken noktayı söylüyorum: Yaşı 14.5 milyar olan evrenin içerisinde yer alan 4 milyar yaşındaki dünyamız, evrenin oluşumundan ancak 10.5 milyar yıl sonra ortaya çıkmıştır. Bunun ilk zamanlarında atmosfer tabakası dahi yoktu. Oranlar bu ayarda bile değildi. Ve oranlar bu ayarda olmasaydı, muhtemelen canlılık oluşmazdı.. Veya bu şekilde oluşmazdı. Tıpkı o boşu boşuna varolan trilyonlarca gezegende oluşmadığı gibi.. Dünya sadece heran oluşmakta ve yok olmakta olan milyonlarca gezegenden biriydi. Şuanda bile milyonlarcası yeniden doğarken, milyonlarcası yok oluyor.. Dünyanın tarihine dönelim.. Şu son 1 milyon yıl hariç, geri kalan 14.5 milyar yıl içerisinde evrende insan yoktu.. Diğer gezegenleri bilemeyiz; ancak bu söylevimi, evrenin sadece bizim için varolduğunu söyleyenlere armağan ediyorum.. Dünya üzerinde ise bu 4 milyar yılın son 1 milyon yılı hariç, insanlardan eser yoktu. Dinazorlar 250 milyon yıl ince yaşadı ve 65 milyon yıl önce yok oldu. Sayamayacağımız kadar çok canlı yaşadı ve yok oldu..

Bu bir yana; ilk tek tanrılı din söylevi 3500 yıl önce ortaya çıktı.. İslamsa sadece 1500 yıl önce.. Bu kadar büyük bir geçmişe sahip evrende, 1500 yıldan bahsediyoruz. Ve hadi tek tanrılı söylemlerin tamamını dikkate alalım, 3500 yıldan bahsediyoruz. Zerre kadar umrunda olmadığımız doğanın ve evrenin 14.5 milyar yıllık geçmişi yanında, kıçı kırık 1 milyon yıllık hikayemizden destek bularak; tek tanrılı dinler ve mitler söz konusu olduğunda 3500 yıldan bahsediyoruz:)

Sana bir soru? Tam şuanda, dünyadaki 6 küsür milyar insan ölse.. Ne olur? Dünyanın sonu gelir mi? Yoksa biz yokken gayet bunun eksikliğini dahi hissetmemiş doğa, aynı şekilde biz tamamen yok olduğumuzdada işlemeye devam eder mi? Bana mantığına dayanarak cevap ver: İnsanların tamamı aynı anda ölse.. Evrenin sonu gelir ve sizin tabirinizle kıyamet kopar mı? Eğer koparsa; dünyanın, şuanda aynı şekilde evren içinde bulunan trilyonlarca gezegenden ne farkı kalır? Hiçbir farkı olmadığı halde...

Ve sen kalkmış bana; bu kadar geniş ve bizle alakası dahi olmayan evreni yaratan bir tanrının olduğunu.. Bu tanrınında, kıçı kırık arapların ne giydiği ve ne içtiğiyle ilgilenmekten başka işi olmayan bir varlık olduğunu söylüyorsun öyle mi? Bir tanrı varsa bile; sen bu şekilde o varlığa hakaret ediyorsun. Çıplaklık.. Şuan dünya üzerinde yaşayan bir çok kabile de hala çıplak gezmek esas.. Ve kesinlikle bir sapıklık sözkonusu değil. Hatta gerçek tevazuyu görmek istersen onların yanına git.. Tevazu giyimle beraber yok olmuş bir erdemdir.. Bunu ayıp yapan sensin.. Evren değil. Çıplaklık asla bir ayıp değil. Ayıp olan senin beynin, şartlanmış beynin. Evrene baktığında bunun böyle olmadığını çok rahat görürsün. Zira evren için denizde yüzen bir balıktan farkın yok.

Bence sen eve kapan, ibadetlerine devam et.. Ebu lehebin elleri kurusun sevgili dostum.. Zaten gurudu :o Zaten gurudu <_<

Ben Dünyada insan yaşadığı için yer çekimi var dediği mi sanmıyorum. Sadece bu dengelerden bahsettim ve dengeyi koyanı sordum.

Uyanman gereken noktayı söylüyorum: Yaşı 14.5 milyar olan evrenin içerisinde yer alan 4 milyar yaşındaki dünyamız, evrenin oluşumundan ancak 10.5 milyar yıl sonra ortaya çıkmıştır. vs ....
ben bu anlattıklarına inanırımda nedense bir atesist gibi davranıp herşeyin akıl terazimle anlayacağım tuttu. (ne hikmetse) bu anlattılarının kim görmüş? yada deneyini kim yapmış?

ben dünyanın 1500 yıl önce islamla ortaya çıktığını mı söyledim? şimdi burda sana Hz. Adem'den anlatamaya başlasam sayfalarca bişeler karalasam. bununda farklı bir masal olduğunu söyleyeceksin.

öncelikle bahsettiğin kıyamet bizim bahsettiğimizden farklı bir kıyamet olmuş. Ama senin analattığın kıyametin olma ihtimali çok düşük bile değil mümkün olmayacak bir olay. ama illada bu çok düşük varsayım üzerinde durmamız gerekiyor sa Kuşkusuz insan eko sistemin çok önemli bir parçasını teşkil etmektedir ve onun aniden yok olması bu dengeyi sarsıntıya uğratacaktır. Bunun yanı sıra "insan yok olduğunda, sadece birkaç saat içinde meydana gelecek değişiklikler bile uzaydan fark edilebilecek (Bilim ve teknik -Kasım /2007)

vs. vs. gibi senin senaryonun üzerine böle bir senaryo yazılabilir.

Benim şaşırdığım noktada islam deyince neden arap eşleştirmesi yapılıyor. Evet Peygamberimiz arap tı Kendinden sonra Kabe'yi Habeşlilerin yıkacağına dair hadisi bile var. İslam araplara gönderilmemiştir bütün insanlığa gönderilmiştir. Ve bu gün İslama en büyük saygısızlığı yapanlardan biriside araplardır. Ben burada Arapları değil islamı anlatmaya çalışıyorum.

saygılar.

Sitelerde Paylaş

Yahu Gazali. Yazılarını okurken boşa zaman harcadığımı düşünüyorum. John çok güzel söylemiş. Niye susmuyorsun.

ben bu anlattıklarına inanırımda nedense bir atesist gibi davranıp herşeyin akıl terazimle anlayacağım tuttu. (ne hikmetse) bu anlattılarının kim görmüş? yada deneyini kim yapmış?
Tabi, senin allahını herkes görmüş biliyor. Bir sürü şahidi var adamın. Ama bizimkinin yok. Yemin ediyorum, yaptığın tek şey laf kalabalığı...
Sitelerde Paylaş
Yahu Gazali. Yazılarını okurken boşa zaman harcadığımı düşünüyorum. John çok güzel söylemiş. Niye susmuyorsun.

bak şimdi kırıldım ama :)

Yemin ediyorum, yaptığın tek şey laf kalabalığı...

bende yemin ediyorum doğru söylüyorsun.

aslında işte tam da lafı buraya getirmek istiyordum. Siz sürekli her şeyi akıl terazisiyle tartıyorsunuz ya bende öle bişey deneyeyim dedim. ama durum içler acısı. yoksa ben bazen aklın almadığı gerçeklerin olduğunu kabul ediyorum.

saygılar

Sitelerde Paylaş

Evren konusuyla ilgili bir çok teori mevcuttur. Bazı teorilere göre evren 20 milyar yılda bir kendi içine çöküp, tekrar kendi içinde genişlemektedir. Her büyük patlama, bir önceki çöküşün son serisidir. Bu konuya harici olarak değinmek istedim. Zira bu konuda dahi en önde gelen fizikçilerin değişik fikirleri vardır. Ama senin okumana gerek yok.. Hiç gerek yok.

Evrenin yaşını hesaplama konusunda o kadar çok teknik vardır ki.. Kalkmış "gören mi var" demişsin:) Zor.. çok zor.. köyde kitap yok anlaşılan.. İlmihal ve tefsirden başka.. İnan bana, zor be Gazali dostum.. İnan çok zor..

Ortalama 14 milyar yıllık bir geçmiş var elimizde.. Dünya yaşı söz konusu olduğunda, 4 milyar. Bulunan fosiller, atmosferin oluşması için gerekli olan şartlar (atmosfer bile biranda oluşmadı), bitkilerin evrimi, sönmüş yanardağlar, kıtaların birbirinden ayrılması ve hareketi, suların çekilmesi.. Bunların hepsinin ayrı ayrı bilimdalları var..

Ama muhammed ve ümmetini tebrik etmek gerekir. Bilimsel gerçekler karşısında bu kadar insanı kandıran bu ümmete, cahilleştirme politikasındaki başarıdan dolayı, büyük ve kocaman bir tebrik gerekir.

Ama heveslenmeden söyliyim: Doğal seçilim sizi güzel eleyecek:) Zamanla, acelesi yok.. Bakalım neye uyum sağlayacaksınız: Bilime ve hayatta kalmaya mı.. Yoksa yok olmaya mı..

Ebu lehebin elleriyle ve selametle kal..

Sitelerde Paylaş
Doğal seçilim sizi güzel eleyecek:) Zamanla, acelesi yok.. Bakalım neye uyum sağlayacaksınız: Bilime ve hayatta kalmaya mı.. Yoksa yok olmaya mı..

Ebu lehebin elleriyle ve selametle kal..

valla bizim içinde acelesi yok. Yerin altına girdiğin zaman da sen gerçekleri anlayacaksın ama çoktan zaman geçmiş olacak.

Anlaşılan doğrunun ortaya çıkması için ikimizinde zamana ihtiyacı var. bekleyip görelim değil mi?

Sitelerde Paylaş
valla bizim içinde acelesi yok. Yerin altına girdiğin zaman da sen gerçekleri anlayacaksın ama çoktan zaman geçmiş olacak.

Anlaşılan doğrunun ortaya çıkması için ikimizinde zamana ihtiyacı var. bekleyip görelim değil mi?

El insaf yani be kardeşim; Kur'an'ı bir defa anlayarak okuyanın bunu söylemeye dili varmaz...Namazın vakitlerini yazmayan, kişisel karı-koca ilişkilerinden bahseden kutsal kitap mı olur ya?...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
El insaf yani be kardeşim; Kur'an'ı bir defa anlayarak okuyanın bunu söylemeye dili varmaz...Namazın vakitlerini yazmayan, kişisel karı-koca ilişkilerinden bahseden kutsal kitap mı olur ya?...

Öncelikle Kur'anda her şeyin olmasını beklemek sence ne kadar mantık lı ?

Dünya düzenine baktığımızda bile Anayasa kitapçığında her şey varmı? hayır.

Anayasa var

Kanunlar var

Kanunhükmünde Kararnameler var.

Yönetmelikler var.

v.s v.s

Ayrıca Kur'an da Karı koca ilişkilerinden bahsediyor.

mesela Bakara suresi 223. ayette bak.

yada boşver.

Al Kur'an ı adam akıllı bir oku ondan sonra gel konuşalım.

Ya ne okuyaccam öle boş kitapları diyorsan

dediğim gibi zaman ihtiyacımız var bekleyelim. canımızı sıkmayalım. metin olalım.

Sitelerde Paylaş

Dünya düzenine baktığımızda bile Anayasa kitapçığında her şey varmı? hayır.

Yuh artık sen allahın sözleriyle insanların uydurma kurallrını nasıl kıyaslıyosun.Kendi allahına hakaret eden sadık kul :P

ÇOk mantıklı. Sence allahın göndrdiği kuranda, muhammedin keyfini sağlayacak emirler olaması nekadar mantıklı?

Sitelerde Paylaş
Yuh artık sen allahın sözleriyle insanların uydurma kurallrını nasıl kıyaslıyosun.Kendi allahına hakaret eden sadık kul :P

ÇOk mantıklı. Sence allahın göndrdiği kuranda, muhammedin keyfini sağlayacak emirler olaması nekadar mantıklı?

arapçada bir kaide vardır teşbihte hata olmaz diye.

Sen merak etme benim Allahım benim ne dediğimi biliyor.

Peki benim Allahım ve Peygamberimle ilgilenmen senin olmayan Allah'ını (düşüncelerini) incitmiyor mu?

kendinden emin Ateist :P

Sitelerde Paylaş
Peki benim Allahım ve Peygamberimle ilgilenmen senin olmayan Allah'ını (düşüncelerini) incitmiyor mu?

kendinden emin Ateist :P

Hayır neden incitsin? Ne alaka?

Herkesin aynı düşünce kabiliyetine sahip olabileceğini sanmıyorum.

Sen yobazsın diye neden kendimden şüphe edeyim?

Sitelerde Paylaş
Muhammed 25 yaşına kadar anasız babasız deve çobanlığı yapan çulsuzun biri olduğu için onu kimse adam yerine koyup kızını vermedi.Muhammed de evde kaldığı kaldığı için mecburen hatice ile evlendi. Haticenin yanında bir nevi işçi gibi,ırgat gibi çalşıyordu.

Ne zamanki peygamberlik ilan edip taraftarı çoğalınca, ve kanıda bitlenince önceki dönemimde ki yaşadığı eziklğin acısını fena bir şekilde çıkardı. Talan ettiği kabilelerdeki karı ve kızları tek tek sıraya dizdi.Elinden gelse dişi sinekleri bile düzecekti.

Bırak bu masalları. Muhammed ırz ve namus düşmanı azılı bir sex manyağıdır

oy oy oy

PERFECT :blink:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...